Skocz do zawartości

Forbidden Siren & Forbidden Siren 2


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
100 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 27 grudnia 2005 - 23:39

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem FS jest jednym z najlepszych horrorow jakie wyszly na ps2. przestraszyl mnie o wiele bardziej niz Silent Hill. A to za sprawa tych przekletych SHIBITO. Pierwszy raz odkad gram w horrory na konsolach naprawde balem sie przeciwnikow. A to dlatego iz ta gra starala sie byc realistyczna. Zawsze denerwowalo mnie ze w SH bohaterowie na widok jakiegos monstrum nie reaguja przerazeniem, wyjmuja strzelbe, bo oczywiscie przeszli szkolenie w stzrelaniu ze strzelby, i wala do stworow jak na swieta. Popatrzcie tylko w jaki sposob reporterka w FS trzyma pistolet! widac ze nigdy nie miala z bronia do czynienia!! nie mowiac jzu o fakcie ze nie wszystkie postacie moga korzystac z broni palnej. Wogole jest dobrze jak macie cokolwiek pod reka do obrony....czesciej trzeba sie chowac...albo uzywac sztuczek do wykiwania SHIBITO. i to jest piekne...nie raz staniecie przed wyborem uciekac w panice czy moze was nic nie zauwazy!!
Wielkim + gry jest fakt ze mozemy sledzic historie kilkunastu postaci. Wprost uwielbiam zgadywac kto padnie nastepny...kto dotrwa do konca:).
FS posiada rowniez bardzo klimatyczne misje. Akcja w ktorej trzeba mala dziwczynka uciec z domu po ktorym krazy 'RODZINKA' SHIBITO (mamusia zawziecie tnie ludzkie mieso w kuchni, tatus lazi po domu i bezskutecznie prubuje odpalic cygaro a curunia odrabia lekcje w swoim pokoju bazgrolac cos po zakrwawionym zeszycie) dlugo zapamietacie.
Oczywiscie gra ma rowniez wady. Jest strasznie trudna...umiera sie szybko...SHIBITO sa
BAAAAARDZO czujnymi przeciwnikiami. Czasami lata sie po calym poziomie szukajac malego przedmiociku a tu BACH!!! I zacznamz od nowa poraz 34.
Ukonczzlem ta gre i jestem z siebie BAAAAARDZO dumnz!!! warto bylo. Jak macie klopotz to piszcie...postaram sie pomoc[/b]
  • 0

#62 BioBuster Napisany 28 grudnia 2005 - 09:38

BioBuster

    Blanka

  • Narybek
  • 195 Postów:

Wprost uwielbiam zgadywac kto padnie nastepny...kto dotrwa do konca:).

Psychopata :->

FS posiada rowniez bardzo klimatyczne misje. Akcja w ktorej trzeba mala dziwczynka uciec z domu po ktorym krazy 'RODZINKA' SHIBITO (mamusia zawziecie tnie ludzkie mieso w kuchni, tatus lazi po domu i bezskutecznie prubuje odpalic cygaro a curunia odrabia lekcje w swoim pokoju bazgrolac cos po zakrwawionym zeszycie) dlugo zapamietacie.

Zwłaszcza, że:
- Harumi może się przed nimi tylko chować.
- Tomoko już znamy z wcześniejszej gry ;_;


Oczywiscie gra ma rowniez wady. Jest strasznie trudna...umiera sie szybko...SHIBITO sa BAAAAARDZO czujnymi przeciwnikiami. Czasami lata sie po calym poziomie szukajac malego przedmiociku a tu BACH!!! I zacznamz od nowa poraz 34.

E, tak to miałem tylko przy ostatnim poziomie. Strzelanie z gwintówki mnie wykańczało. Ale to kwestia wprawy, bo second objective przeszedłem już w miarę gładko.

A już w lutym ma być FS2.
  • 0

#63 mleko2099 Napisany 28 grudnia 2005 - 11:32

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:

Jak macie klopotz to piszcie...postaram sie pomoc[/b]


Popatrz na moje poprzednie posty :) jezeli możesz pomoc (chocby w małym stopniu) byłbym wdzieczny ;]

Własnie czytałem zapowiedzi FS 2 na serwisach. Trzeba powiedziec że zapowiada sie jeszcze lepiej niż pierwowzor....no i ci nowi przeciwnicy...

PS: sorka za brak niektorych polskich znakow.
  • 0

#64 Gość__* Napisany 29 grudnia 2005 - 01:09

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem jeden z powodow przez który ta granie nie zdobyla tak wielkiej popularności w Polszy( poza błedami jej twurców) jest fakt iż jakoś panowie z Neo nie zrobili
do niej opisu. Powiadam wam ta gra potrafi czasami naprawde wkur....
mleko2099: jezeli masz orginał to w instrukcji na końcu sa podpowiedzi
w formie zagadek do wszystkich alternatywnych misji.
Pozatym niech na ekranie tytułowym włączy ci sie samograj.
Masz tam pokazany sposób przejścia niektórych problemów.
Mniej wiecej w połowie gry samograj sie zmieni :)
Jeżeli dalej będziesz miał kłopoty pisz mi konkretnie date danej misji
i zaistniały problem. Postaram sie pomuc!
A na FS2 wprost nie mogę się doczekać...........
  • 0

#65 Gość__* Napisany 29 grudnia 2005 - 13:56

Gość__*
  • Goście
Ja w sumie modlę się tylko o to aby w FS2 była też grupa ludzi a nie samotny
bohater!! I mam nadzieje że będzie równie przygnębiający co 1 część.
Poziom trudności nie musi dla mnie się jakoś zmienić. Najbardziej w jedynce
wkurzał mnie fakt ze kilka przedmiotów potrzebnych do ukończenia danego
scenariusza znajdywałem przez czysty przypadek!!! Nie tak powinno to wyglądać.
Zresztą....nawet jak w NEO+ dostanie 5/10 to i tak ją kupie :)
  • 0

#66 Gość__* Napisany 31 grudnia 2005 - 13:50

Gość__*
  • Goście
Małe pytanko??

czy przy oglądaniu trailera do FS2 wam też chodziły ciarki po plecach ?? :?: :D
Z tego filmiku martwi mnie tylko jedna rzecz....ten soldier strzelający z karaninu :?
Siła FS glównie polegała na fakcie że trzeba było raczej chować sie przed SHIBITO
lub używać sprytu do wykiwania ich a nie otwarta walka na broń palną :!:
  • 0

#67 mleko2099 Napisany 03 stycznia 2006 - 10:29

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Cholera FS 2 coraz bardziej mnie ciekawi. Trzymam kciuki że sony nie zawali sprawy.Choć czytając zapowiedzi raczej mozna być spokojnym.Yamabito - nowe kreatury które będą (obok shibito) straszyć w sequelu.
  • 0

#68 BioBuster Napisany 12 stycznia 2006 - 15:43

BioBuster

    Blanka

  • Narybek
  • 195 Postów:
Jest oficjalna strona filmu. Można sobie na niej zobaczyć trailer. Stronka super, nastrojowa, w klimacie gry. Trailer jak dla mnie niespecjalnie, pokładam nadzieję w tym, że w trailerze pokazali pierwszą minutę filmu i kilkusekundowe urywki z dalszego ciągu, bo jeśli nie to... zresztą sami zobaczcie. Sporo aktórw, choć żaden poza przedostatnią (kobieta w chuście) nie wygląda mi na postać z którą zetknąłem się w grze.
Znalazłem jeszcze plakat i fotki: 1 2 3 4 5
  • 0

#69 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 09:40

Gość__*
  • Goście
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek
  • 0

#70 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 13:34

Gość__*
  • Goście

Małe pytanko??

czy przy oglądaniu trailera do FS2 wam też chodziły ciarki po plecach ?? :?: :D
Z tego filmiku martwi mnie tylko jedna rzecz....ten soldier strzelający z karaninu :?
Siła FS glównie polegała na fakcie że trzeba było raczej chować sie przed SHIBITO
lub używać sprytu do wykiwania ich a nie otwarta walka na broń palną :!:


Faktycznie wyglada to nieco dziwnie ale mysle ze tworcy gry odpowiednio to rozwiaza - na przyklad minimalna iloscia amunicji.

Trailer MEGA klimatyczny. Ciekawi mnie cala ta otoczka z zolnierzami, czyzby wyslana przez rząd grupa wojskowa majaca sprawidzc co sie dzieje w wiosce? Czesc zolnierzy zostaje "shibito" (na trailerze widac ze zolnierz strzela do innego) i musimy walczyc z wlasnymi kolegami..brrr... Moze to tez byc jakas baza wojskowa, ale obstawiam pierwszy scenariusz :twisted:

Nie moge sie doczekac na ta gre. Ktos wie kiedy premiera w PAlu?
  • 0

#71 Gość__* Napisany 01 lutego 2006 - 21:53

Gość__*
  • Goście
Jest ocena Famitsu - 35/40 (9/9/8/9) czyli identycznie jak Fatal Frame 3. Ciekawe czy i tym razem zachodnie serwisy czepia sie gry zanizajac oceny na sile :P Ja rozumiem ze pierwszy Forbidden Siren nie zaslugiwal na 9/10, ale na 8/10 gra zaslugiwala bez laski. Tymczasem srednia ocen FS na Gamerankings jest grubo ponizej 80 %.
Acha - Sony podalo, ze FS 2 w Palu pojawi sie latem.
  • 0

#72 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 10:44

Gość__*
  • Goście
WOOOOW 35/40 !!!!!!!!!!!!!!
No to teraz już nie mogę sie doczekać lata :) Oby tłumaczenia na jezyk
ludzki przebiegło bez żadnych komplikacji!!!!
  • 0

#73 Gość__* Napisany 28 lutego 2006 - 16:31

Gość__*
  • Goście
..przy okazji zapowiedzi Siren 2 ,mam prosbe moglby mi kto linka podac do jakiegos opisu Forbidden Siren?
plizzz....silenty przeszedlem a tu utkłem...
  • 0

#74 Gość__* Napisany 28 lutego 2006 - 17:47

Gość__*
  • Goście

..przy okazji zapowiedzi Siren 2 ,mam prosbe moglby mi kto linka podac do jakiegos opisu Forbidden Siren?
plizzz....silenty przeszedlem a tu utkłem...


Powiedz na czym utknąłeś to może ci jakoś pomoge :)
  • 0

#75 Gość__* Napisany 01 marca 2006 - 18:37

Gość__*
  • Goście

Powiedz na czym utknąłeś to może ci jakoś pomoge


stary za duzo roboty bys mial to bodajrze 2 misja gdzie jeden siedzi na dachu i mi wybija bohatera...a nie mam zapalu do gry bo wiele tytulow jeszcze czeka na przejscie wiec chyba narazie odstawie na pulke,ale dzia za checi..
  • 0

#76 Gość__* Napisany 02 marca 2006 - 07:47

Gość__*
  • Goście
http://www.gamefaqs....ame/918848.html

wystarczy poszukac :ziewa:
  • 0

#77 Gość__* Napisany 06 marca 2006 - 16:40

Gość__*
  • Goście
Będzie można grać SHIBITO ?? no nie wiem czy to taki dobry pomysł.....
zawsze to fajnie WCIELIĆ się w DRUGĄ STRONĘ.......ale czy ja wiem
  • 0

#78 Gość__* Napisany 01 czerwca 2006 - 19:21

Gość__*
  • Goście
Premiera gry zostala ustalona na 7 lipca (przynajmniej wg. angielskiego sklepu Gameplay, który dzisiaj przesunal date premiery o 2 tygodnie), niedlugo powinny pojawic sie pre-ordery w polskich sklepach. Nie wiem jak Wy ale ja wiaze z ta gra ogromne nadzieje, bo sadzac po trailerze i ocenie Famitsu, mozna przypuszczac, ze po swietnym Project Zero 3 w tym roku doczekamy sie kolejnego horroru na PS2 który "daje rade". Ciekawi mnie jednak jak to bedzie z ocenami gry (pierwsza czesc FS dostala raczej slabe noty), bo zachodnie serwisy jakos lubia zanizac oceny japonskim horrorom (Project Zero 3 w Famitsu rowniez dostal ocene 35/40, a mimo wszystko srednia na gamerankings.com wynosi 80 %, co dla tej gry jest imo krzywdzace).

Mnie poziom trudnosci Siren wlasciwie nie przeszkadza, bo przebilem sie przez wiekszosc misji i poza kilkoma wyjatkami nie narzekam. A im trudniejsze zadanie, tym wieksza satysfakcja.


A ja nadal bede sie upieral ze poziom trudnosci w pierwszym FS byl jak na horror przegiety. Przez wiekszosc misji gra sie spokojnie, ale kilka bylo irytujacych jak cholera. Grajac w horror chce wczuwac sie w klimat gry, a nie zaliczac misje po kilkanascie razy (co prawda w FS tego typu misji bylo zaledwie kilka, ale frustracja jest i tak olbrzymia). Taki Project Zero (czesc pierwsza) rowniez byl dosyc trudny, ale poziomem trudnosci nie przekraczal granicy frustracji, a FS w kilku momentach skutecznie odwracal uwage gracza od klimatu gry i skupial ja na checi zaliczenia jakiegos poziomu, przez co cala atmosfera rozgrywki ulatywala. Mysle, ze niska srednia ocen gry na zachodnich serwisach (70 %) jest po czesci spowodowana wlasnie zle wywarzonym poziomem trudnosci. Oby w drugiej czesci sytuacja ta sie nie powtorzyla.
  • 0

#79 Gość__* Napisany 29 czerwca 2006 - 15:03

Gość__*
  • Goście
Premiera gry zostala przesunieta na 14 lipca, gre mozna juz zamowic w Ultimie, ale cene to Sony Poland ustalilo sobie z kosmosu - 199 zl (chyba ze to Ultima dolicza sobie tak wysoka marze). Ja zamawiam preorder w angielskim sklepie Gameplay, tam zaplace o 50 zl mniej.
Acha - co ciekawe, Europa dostanie gre jako pierwsza (przed USA) :)
  • 0

#80 Gość__* Napisany 06 lipca 2006 - 12:35

Gość__*
  • Goście
Hmmm ciekawe, skad gosc ma gre, skoro premiera dopiero 14 :P Klik
A swoja droga - mam nadzieje ze gra bedzie duzo lepsza niz czesc pierwsza (ech ten voice acting z glosami o angielskim akcencie). Ale cena w ultimie to przegiecie.
  • 0

#81 Gość__* Napisany 07 lipca 2006 - 00:01

Gość__*
  • Goście

Hmmm ciekawe, skad gosc ma gre, skoro premiera dopiero 14 :P Klik


nie widzisz, ze to promowka?
  • 0

#82 Gość__* Napisany 07 lipca 2006 - 08:05

Gość__*
  • Goście
Teraz widac, ale wczesniej trzeciego zdjecia w aukcji nie bylo, wiec nie mozna bylo stwierdzic ze to wersja "promo" (ktora jest dosyc nietypowa chyba, bo takie zazwyczaj sa w innych pudelkach).
  • 0

#83 Gość__* Napisany 13 lipca 2006 - 18:59

Gość__*
  • Goście
Premiera gry zostala przesunieta na 4 sierpien 2006 (taka data widnieje w sklepie Gameplay).

Edit:
Na Eurogamer pojawila sie recenzja gry, która nieco ostudzila moj zapal. W skrocie - z recki wynika ze gra jest nieco latwiejsza, bardziej przystepna (jest nawet "easy mode"), w misjach sa hintsy i checkpointy, dzieki czemu nie musimy powtarzac misji od poczatku jak to czesto mialo miejsce w jedynce. Grafika jest niewiele lepsza, za to dzwiek tym razem jest bardziej dopracowany (mozna wlaczyc japonski dubbing i angielskie napisy). Ogolem jednak gra nie wprowadza za wiele nowosci w stosunku do czesci pierwszej, jesli ktos sie spodziewal tytulu o klase lepszego od poprzedniczki to gra nie spelni jego oczekiwan. Ocena 7/10 rowniez nie napawa optymizmem, ale coz - w gre i tak zagram, choc mialem nadzieje ze tym razem FS dorowna w koncu serii Fatal Frame. Ale z tego co wyczytalem na Eurogamer, wyglada na to ze trylogia Project Zero nadal pozostanie najlepsza seria horrorow o japonskim klimacie.
  • 0

#84 Scorpio Napisany 25 stycznia 2007 - 16:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
UWAGA - UWAGA


Dziś wchodze do Media Markt, a tam z 30 sztuk Forbidden Siren 2 za 5 dyszek! Takiej okazji na horror nir było od dawna :ninjadance:
  • 0

#85 Pico Napisany 05 marca 2007 - 06:48

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:
A ja jestem na.. misji nr3 :niepewny:.
Zacząłem grać w piątek. Na razie czuję, że cholernie trudno będzie :trup:. Ale podobać się podoba.

Idę siakimś nauczycielem, który ma rewolwer. Towarzyszy mu uczennica bodajże. Znalazłem jakiś zawór przy "wyschniętej rzeczce" pod mostkiem. Śmigałem sobie tu i tam i nic. Na razie tylko 2 podejścia wprawdzie do tej misji, ale.. może ktoś coś podpowie? :cojest:
  • 0

#86 Scorpio Napisany 05 marca 2007 - 08:45

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Wpakuj radio do studni i wepchnij shibido gdy się nachyli sprawdzić ... i przemykaj w cieniu ku górze. Nie pamiętam za bardzo tej misji. Ogólnie ostro posiłkowałem się gamefaqs - cobynie uniknąć celów pobocznych i notatek wszelakich. Ta gra aż za bardzo skłania do chowania sie gdzie popadnie i przemykania do wyjścia :P
  • 0

#87 Scorpio Napisany 22 kwietnia 2007 - 14:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Heh, a mnie wczoraj udało się przydybać w końcu i zakupić FS1. W końcu własna kopia, w końcu ukończę draństwo :D
  • 0

#88 Scorpio Napisany 06 maja 2007 - 10:28

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
3 post pod postem ... ale od starych trochę czasu mija, no i temat inny :D

Pyanie proste: czy ktoś wie, czy na PS2 jest jeszcze jakiś horror w klimacie Forbidden Siren? Czyli japoński horror, klimat ściśle japoński i otoczenie podobne? Nie znam się za bardzo, stąd pytanie :D
  • 0

#89 Kyo Napisany 06 maja 2007 - 10:38

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Pyanie proste: czy ktoś wie, czy na PS2 jest jeszcze jakiś horror w klimacie Forbidden Siren? Czyli japoński horror, klimat ściśle japoński i otoczenie podobne? Nie znam się za bardzo, stąd pytanie


Dwa słowa : PROJECT ZERO. IMO jest lepszy i bardziej, hm, artystyczny (dwójka i trójka) i starojapoński niż Forbidden Siren ;) (choć rozgrywa się jako tako w latach 80-tych XX wieku).
  • 0

#90 Pico Napisany 25 kwietnia 2008 - 23:08

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:
Ja sobie próbuje grać (3 misje za mną, trochę panicznie ostatnia uczniona :P) i mam pytanko:
Czy da się jakkolwiek zabić shibito? Jakakolwiek postać może zabić czymkolwiek shibito? Bo ja strzeliłem 2x profesorem w trzeciej misji i stałem przy tym shibito jakies 3 minutki i on nic. Poszedłem po radio i wtedy patrzę z jego oczu a on wstał już (chyba tuż po moim odejściu). Hm?
  • 0