Skocz do zawartości

Zdjęcie

W co teraz gracie?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
24569 odpowiedzi na ten temat

#22921 xell Napisany 13 listopada 2021 - 23:59

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:

Spu, grałeś w Shadow Tactics i/lub Desperados 3? Ja mam wrażenie, że te współczesne gry z tego podgatunku są o wiele lepsze od starszych, dwuwymiarowych odsłon (Commandos, Desperados 1/2, Robin Hood), ale w sumie w tamte grałem kilkanaście lat temu. Tak się zastanawiam, jak ktoś inny się na to zapatruje.

 

A na początku grudnia wychodzi dodatek do Shadow Tactics. :tak:


  • 0

#22922 Spuczan Napisany 14 listopada 2021 - 00:09

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:

@xell grałem dawno temu w Shadow Tactics na PS4 (chyba były trzy misje do grania za darmo). Bardzo mi się spodobało i chyba nawet mam na Epicu bo dawali za darmo. Chcę to ograć ale ni ma czasu. Raczej zagram na PC bo na komsoli ciężko mi wykonać kilka akcji na raz - w sensie jest to możliwe ale mogę zapomnieć o najwyższe nocie.

 

W Desperados 3 nie grałem.


  • 0

#22923 Sotaku Napisany 14 listopada 2021 - 13:52

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Telling lies fajny film zrobiony w grę, gdzie wszystko było ok dopóki nie zachciało mi się dobić do platynki, gdzie trzeba znaleźć 170 filmików z gry. Pierwszym problemem jest język gry, wyszukiwarka po angielsku działa normalnie, ale po polsku już nie bardzo. Dlatego w końcówce zmieniłem na angielski, jest dużo łatwiej, ale nadal brakuje mi jednego filmu ????
  • 0

#22924 burnstein Napisany 14 listopada 2021 - 14:38

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 123 Postów:

Jakoś tak wyszło, że przez hajpik na Elden Ring odpaliłem Hollow Knighta, mam tam jeszcze do zabicia ostatniego bossa i też trochę innych procentów do wbicia. No ale jakoś tak trudno było mi się ogarnąć po tak długiej przerwie, wiec uznałem, że wrócę do podstaw i odpaliłem new game z założeniem 'a pogram sobie, trochę ogarnę i wrócę do starego sejwa', ale gra się tak dobrze, że w sumie nie wiem jak to będzie, może dojadę nową przygodę do końca, zobaczymy.


  • 0

#22925 vagrant3 Napisany 17 listopada 2021 - 14:09

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

yakuza kiwami

 

nic kompletnie nie rozumiem z tej gierki, ale jest ładnie odświeżona i w jakiś chory sposób zaczyna mnie wciągać. nie grałem w oryginał, a kilka lat później odpadłem po 10h w yakuza 3 i nie planowałem wracać do tematu.

 

forza horizon 5

 

główne wydarzenia już dawno zrobione, teraz czyszczę sobie sporadycznie mapkę i zbieram kolejne furki.

 

gta san andreas

 

włączyłem zobaczyć jak wygląda i już prawie skończyłem fragment gry w los santos. kiedyś zrobiłem tylko raz 100% na ps2, ale minęło tyle lat, że mogę to powtórzyć.


  • 1

#22926 Cudak Napisany 21 listopada 2021 - 13:31

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

FH5 - wszystkie festiwale zakończone, a hajpik cały czas taki sam, uzależniająca jest ta gra. Mapka to jakiś chory poziom, tak dobrze się po tym Meksyku jeździ, że Szkocja nawet imo obok nie stała, teraz wjechał sezon burzowy i niektóre wyścigi w sztormach, szczególnie jak się jeździ po miastach robią niesamowite wrażenie. 

 

:uff:

 

Pokemon Brilliant Diamond - ulubiona seria forumowiczów, zdecydowanie przyjemniejsze doświadczenie niż SWSH, klasyczne poki w lepszej oprawie, no mi to pasuje i dobrze się bawię. :tak:


  • 0

#22927 funditto Napisany 22 listopada 2021 - 00:05

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Gram obecnie w te same gry co Cudak i jak co do Forzy chyba nie ma wątpliwości, że to świetna gra, to chciałem napisać, że jestem zaskoczony, że tak dobrze mi się gra w ten chibi remake Pokemonów. Owszem, mało tam zmian, ale taki powiem oldschoolu w tej grafice bardzo mi odpowiada. W dwa dni zrobiłem 7 godzin i mam 51 złapanych pokemonów oraz dwie odznaki. W tym momencie uważam je za najlepsze Pokemony na Switcha
  • 1

#22928 Wezyr Napisany 25 listopada 2021 - 14:56

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:

PC - Halo Infinite PvP - gram, gram i oderwać się nie mogę. Wyśmienity arena shooter, bez .5s TTK i strzelania po kostkach, a gra faktycznie taktyczna. Nie wiem czy na konsolach jest obecnie coś lepszego, a i na PC nie kojarzę konkurencji.

 

PS5 - Ratchet and Clank Rift Apart - streak od Insomniaków, bo niedawno skończyłem remaster Spider-mana z 2018 który naprawdę siadł mi jak złoto gdy zacząłem olewać znajdźki (wzorcowy przykład jak zapaskudzić mapę) i zadania poboczne. W przygody lombaxów gra się przyjemnie, po lekkich modyfikacjach w ustawieniach graficznych w końcu widzę skąd biorą się zachwyty nad oprawą. Strzela się przyjemnie, nieangażująco. Dobra gra na czill.

 

XOS - w sumie to nic, bo co chciałem to ograłem. Po Psychonauts 2 konsola się kurzy, odpalam ją sobie co jakiś czas sprawdzić co jest w GamePassie, bo do przesiadki na XS będę używał jej już raczej do indorów. Akurat Unsighted wydaje się być dobrym kandydatem, ale to po kolei.


  • 0

#22929 Kazuo Napisany 25 listopada 2021 - 17:23

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mi zbieranie znajdziek w Spider-manie się podobało, bo był to dodatkowy pretekst, żeby pośmigać na pajęczynie (najlepszy element całej gry) :olo: 


  • 0

#22930 Wezyr Napisany 25 listopada 2021 - 17:59

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:

Ja tam też plecaczki pozbierałem i zrobiłem zdjęcia, bo było to niemalże mimochodem, ale już jakieś bazy czy ganianie za chmurami trucizny to było już za dużo.


  • 0

#22931 Kazuo Napisany 01 grudnia 2021 - 19:10

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

5582-8eb4-41b4-af5c-82ead9e85409_medium.

 

Wróciłem po przerwie and it's a Cyberpunk all over again. W ciągu dwóch godzin 3 razy wyjebało mnie z gry, zdążył mi się zepsuć save, podczas zabijania jednego z przeciwników wywaliło mnie poza mapę i utknąłem w próżni, inni wrogowie na potęgę glitchowali się na różnych obiektach, natomiast animacja woła o pomstę do nieba, zwłaszcza kiedy dochodzi do ostrzejszych akcji. I to wszystko w grze, która nie jest nawet w 1/10 tak duża jak Cyberbug, a ruchomych obiektów jest tak ze 100 razy mniej :olo: Plus to wszystko po jakimś solidnym patchu, który ukazał się na początku listopada :olo: :olo: Szkoda wielka, bo sam klimat jest świetny, podobne to do Fallouta czy innego Stalkera, a błądzenie po lesie i czajenie się w trawie, żeby nagle zaskoczyć przeciwnika podcinając mu gardło aż mi się skojarzyło ze Snake Eaterem, czuć lekki survival, bardzo mi się też podoba element strategii, który polega na werbowaniu pomagierów i  rozbudowie swojej bazy wypadowej: w trakcie misji trzeba zbierać różne śmieci, które później przerabia się na rozmaity sprzęt (np. na stoły do modyfikacji broni), dodatkowo należy dbać o ziomali racjonując im żarcie czy tworząc ze znalezionego złomu łóżka na których mogą się wyspać oraz prowadząc z nimi różne szkolenia zwiększające ich efektywność w trakcie zadań. Póki co jestem dopiero po 1 wyprawie i gameplay'owo naprawdę jest git, można się wkręcić, tylko te bugi... 


  • 1

#22932 Nyjacz Napisany 01 grudnia 2021 - 19:16

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:
To goscie od Get Even robili. To podobno bylo dopiero gowno.
  • 0

#22933 Kazuo Napisany 01 grudnia 2021 - 20:50

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dajmy im tak jeszcze ze 3 gry i może uda im się w końcu wypuścić coś co nie rozdupi ci save'ów po 10 godzinach grania zmuszając do rozpoczynania zabawy od nowa :infamous:

 

Tak serio pisząc to widzę, że jest to studio z ciekawymi pomysłami, ale niskim budżetem i chyba też niskim doświadczeniem w dewelopingu giereczek, liczę na to że jeszcze się wyrobią. 


  • 0

#22934 Daddy Napisany 04 grudnia 2021 - 16:32

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Forza-Horizon-5-Open-World-Racing-requir

 

Forza na One X prezentuje się jak FH4, czyli wspaniale. Nie czuć, że to 30 klatek (bo 4K oczywiście jest). Dla porównania włączyłem 60 klatek w FH4 i po 3 sekundach przełączyłem z powrotem - paskudnie to wygląda w porównaniu do Quality Mode. 

 

egs-rage2-idsoftware-s1-2560x1440-6c0e47

 

Nie wiem, czy będę dalej w to grał. Na razie przeszedłem pierwszy "poziom" i w ogóle nie czuję tej gry. Niestety, kiedy wyjdzie się z jaskini dzięki Destiny, to trudno wrócić do innych FPSów, które mają bardziej "skostniałe" sterowanie.

 

07e9-0d72-4850-94c9-65ca86da30e9_large.j

 

A w to już od jakiegoś czasu chciałem zagrać i ten czas właśnie nastał :tak:


  • 1

#22935 Cudak Napisany 04 grudnia 2021 - 17:25

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Ja tam odpaliłem dla sprawdzenia qm i 30 fps w FH5 i przepraszam bardzo, ale to jest niegrywalne jak się wskoczy z 60 i żadne detale na kaktusie nie są tego warte. :olo:
  • 1

#22936 Daddy Napisany 04 grudnia 2021 - 18:09

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Wiesz, ja nie mam tego zmartwienia na One X - tam jest tylko Quality Mode 4K/30fps :ok: A że siedzę w jaskini w tym przypadku, to nie narzekam ;) Zakładam, że PM o wiele lepiej wygląda w FH5 na Series X niż w FH4 na One X i pewnie mając Series X też bym go wolał, ale w FH4  na Onex X to coś więcej, niż detale na sosnach i naprawdę widać różnicę.


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 04 grudnia 2021 - 18:10

  • 0

#22937 Hellmans Napisany 04 grudnia 2021 - 18:43

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Na series x nie widzę różnicy, a po przełączeniu z 60 to te 30 wygląda na 15. Gówna od apple kupujesz ale żeby grać na seksiku jak człowiek to nie. No debil.


  • 1

#22938 Nyjacz Napisany 04 grudnia 2021 - 20:22

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:
A co jest nie tak z RAGE? Ubirak, ale akurat sterowanie i gunplay som osom. Chyba, ze tez grales w 30fps i fov 90?
  • 0

#22939 Daddy Napisany 04 grudnia 2021 - 20:58

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Na series x nie widzę różnicy, a po przełączeniu z 60 to te 30 wygląda na 15. Gówna od apple kupujesz ale żeby grać na seksiku jak człowiek to nie. No debil.

Bo mam One X i tę drugą konsolę obecnej generacji, to na razie nie potrzebuję. Ale prędzej czy później i tak pewnie wjedzie.
 
Gówna od Apple kupuję, bo poprzednie niechcący rozpierdalam :ok:
 

A co jest nie tak z RAGE? Ubirak, ale akurat sterowanie i gunplay som osom. Chyba, ze tez grales w 30fps i fov 90?

Nie zmieniałem jeszcze ustawień, to fakt. Ale zmienię i zobaczę, jak będzie. Akurat mam ochotę w to zagrać, to jak na innych ustawieniach będzie mi leżało, to z chęcią przejdę.


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 04 grudnia 2021 - 21:00

  • 0

#22940 Hellmans Napisany 05 grudnia 2021 - 17:33

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Gram sobie w quake'a, gejlo i diabolo 2.


  • 0

#22941 Schrodinger Napisany 05 grudnia 2021 - 17:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
Dmc5
  • 0

#22942 Wezyr Napisany 05 grudnia 2021 - 20:51

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:
PC: niezmiennie Król Shooterów - Halo Infinite PvP :king:
PS5: The Last of Us Part II
XOS: Unsighted i ojezusku, zajebista Zeldunia :uff:

Ten post był edytowany przez Wezyr dnia: 05 grudnia 2021 - 20:51

  • 0

#22943 vagrant3 Napisany 08 grudnia 2021 - 13:57

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
odłożyłem na bok yakuze kiwami, nba 2k21 i fh5, bo weszła promka na:
 
g2Yv1Jr.png

8yFv8DR.png

nie będę się rozpisywał, bo nikogo, ale gierka ma kilka bardzo fajnych cech:

- generalnie wybiera się jeden motocykl, a kolejne można jedynie wygrać i to na dość późnym etapie kariery, więc nie ma tu kolekcjonowania setek sprzętów jak w ride

- maszyn jest tylko osiem i są to najmocniejsze uliczne litrowe sporty - ninja, cbr, r1, gsx-r, rsv4, panigale, f4 i m1000; z liczących się marek brakuje tylko triumpha, ale oni nie mają litra w ofercie...

- motocykl nie naprawia się automatycznie po wyścigu, wszystkie części się stopniowo zużywają i trzeba tego cały czas pilnować między wyścigami, a każdy szlif na torze może nas słono kosztować w garażu

- tak samo nowe opony trzeba zawsze kupować na każdy weekend i być przygotowanym na możliwe warunki

- części do wyboru i wymiany jest mnóstwo (brakuje tylko grzebania w silniku)

AOri8EO.jpg

- wymiana elementów które się zużyły (lub jeśli dorobiliśmy się lepszych) przypomina car mechanic simulator, czyli żeby zdemontować wydech trzeba pozbyć się siodła, owiewek z każdej strony i porozpinać wszystko co blokuje nam dostęp; wymiana tylnej opony to demontowanie układu hamulcowego, łańcucha itd

yE2h9rA.png

- tory są licencjonowane, a do tego jest trochę wymyślonych tras z punktu a do b

- grafa przeciętna, ale miewa swoje momenty

- fizyka to kt engine, czyli szkielet ten sam co w serii tt isle of man, zdecydowanie nacisk na symulację i poziom trudności, który wali trochę w ryj

- wyścigi raczej długie, są pit stopy, a już pierwsze zawody to było chyba 7 kółek na zolder w deszczu, więc na realistycznych ustawieniach modelu jazdy myślałem ze się zesram, z czasem oczywiście nabiera się pewności operowania hamulcem i gazem, wyczuwa się uślizgi, parę rzeczy w maszynie można ulepszyć i ustawić pod siebie i wtedy gra zaczyna sprawiać mega satysfakcję :)

- ride 4 jest dalej królem, ale rims ładnie się wkomponował pomiędzy serię ride a tt isle of man
  • 2

#22944 Tawotnica Napisany 10 grudnia 2021 - 19:33

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Na XSX zacząłem Tales of Arise: 

 

 

a na Switchu Loop Hero:

 


  • 0

#22945 gruby Napisany 12 grudnia 2021 - 00:30

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Zacząłem Halo i kurde blaszka - mega się wciągnąłem. Gameplay jest niesamowity, w końcu fps w wolniejszym bardziej klasycznym stylu, ale podany w nowoczesnej formule. Graficzka ma momenty, mechanicznie jest bajecznie, fabuła to nie wiem ale cut scenki fajne :) wejdzie do mojej rocznej topki na bank, bawię się chyba nawet lepiej niż przy Dreadziku.
  • 0

#22946 Wezyr Napisany 14 grudnia 2021 - 08:21

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:
Update:

PC - Halo Infinite (kampania i PvP)
PS5 - TLOU2/Returnal (wciąga!)
XOS - czekanko na The Gunk

Ostatni rok tak obfity w gierki, że człowiek jednej nie skończy, a już trzy inne pchają się na dysk. Taka cyfrowa hydra, wspaniałe uczucie. :)
  • 0

#22947 Schrodinger Napisany 14 grudnia 2021 - 11:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

PS5 - Persona 5 Royale

XSX - Halo Infinite


  • 0

#22948 Nyjacz Napisany 14 grudnia 2021 - 12:09

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

PS5 - Devil May Cry 5

XSX - Halo Infinite

O, i jak idzie?  :u2:


  • 0

#22949 Schrodinger Napisany 14 grudnia 2021 - 12:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:

:ok: 


  • 0

#22950 Nyjacz Napisany 14 grudnia 2021 - 12:12

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 003 Postów:

Dlatego mówiłem, najpierw na spokojnie bez patrzenia na oceny przejście gry od Human po DMD  :gwizdek:


  • 0