Skocz do zawartości

Zdjęcie

Halo Reach


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1444 odpowiedzi na ten temat

#1411 michalmarek77 Napisany 10 stycznia 2013 - 13:30

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

finału na legendary sobie nie wyobrażam - chyba, że jest jakiś glicz :olo:

Jest do zrobienia bez glitchy. A faktycznie trudno jak cholera. Samotnie jest uber hard. Jednak frajda z przejscia na legendary - bezcenna.
  • 0

#1412 PomezZ Napisany 10 stycznia 2013 - 15:34

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Jest do zrobienia :)
  • 0

#1413 szczudel Napisany 04 września 2014 - 08:10

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Przeszedłem misje w kosmosie i wyladowałem w Nowej Alexandrii.

 

Dużo mo jeszcze do końca zostało??

 

Fajnie sie gra :) 

Najwiekszego banana i okrzyk radości miałem jak Białemu Elite przypadkowo rzuciłem plasma granade i przyczepił sie mu do  głowy :)


  • 0

#1414 michalmarek77 Napisany 04 września 2014 - 08:16

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:

Nic dziwnego ...najlepsze Halo.

Prawde mowiac nie pamietam ile jeszcze Ci zostalo...

Czas zagrac w tę perełkę kolejny raz :)


  • 0

#1415 Schrodinger Napisany 04 września 2014 - 08:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
zobaczymy co powiesz po skończeniu :sir:
  • 0

#1416 szczudel Napisany 04 września 2014 - 09:07

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:

Czytałem ksiazke, wiem jak sie sie skonczy obrona Reach.


  • 0

#1417 Daddy Napisany 11 września 2018 - 20:29

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

zKV9BNK.jpg

 

Czytałem ksiazke, wiem jak sie sie skonczy obrona Reach.


Kozak :olo: Ja tym razem książki przed przejściem gry nie skończyłem :dad:

Ale skończyłem za to tę grę. Podobno najlepsze Halo. Cóż, nie jestem w stanie się tego odnieść, bo na razie grałem tylko w to i H1, więc o kwestii "najlepszości" nie będę się wypowiadał, ale o samej grze z chęcią.

A więc, od czego by tu zacząć? Może od fabuły. Nie zachwyciła mną od początku, ale mimo, że wiem, jak się skończyła (dzięki, Koksiak, że jako szczyl dojebałeś spoilerem i nie mogłem zapomnieć!), to naturalnym jest, iż chciałem zobaczyć jak do tego doszło i jak to powiązali z H1. Początkowo było ok, ale bez bobera, natomiast druga część gry rzeczywiście rusza z przysłowiowego kopyta Covenanta. Koniec nie powalił mnie na kolana pewnie dlatego, że wiedziałem jak się kończy, ale bez tej wiedzy byłaby większa wczuta. Podobało mi się za to, że gra kończy się sceną, 
 

Spoiler

 

Grafika. No jest taka:

TPJTHRt.jpg

z3nE7zE.jpg

nxg9ta1.jpg

Brak wersji X Enhanced na początku trochę bolał (przypomniałem sobie jak wyglądają piksele), ale szybko przestało mi to przeszkadzać i gra - mimo że wyraźnie widać było, iż to poprzednia generacja - podobała mi się pod względem tego (obecnie już) oldschoolowego wyglądu. Tak samo było z designem świata i samej gry. Widać, że autorzy inspirowali się Destiny. Nie daję coolface, abyś się naciął na tego pozornie poważnego trolla.

 

Zatem podobało mi się prawie wszystko. Z wyjątkiem jednej rzeczy. Celowania.

Może to ja - janusz ery ADSu, który brak celowania pamięta jeszcze z czasów pierwszego Wolfa 3D pod DOSem, ale za nim nie tęskni - może to znak czasów, ale kierwa nie mogłem skumać jak pod lewym triggerem nie ma przybliżania :yuno: Z czasem się przyzwyczaiłem i nawet czerpałem frajdę z takiego rozwiązania, ale trzeba było się przestawić.

Nie mam po co polecać gry, bo nie wiem kto jeszcze mający X360 czy XOne w to nie grał, ale cieszę się, że mogłem zagrać najpierw w to, a potem w resztę*. 8.9/10 :olo:

* - niby grałem w H1 na PC lata temu, ale właśnie skończyłem ją jeszcze raz w ramach MCC i teraz jadę dalej do H5 ciurkiem :sir:


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 11 września 2018 - 20:30

  • 6

#1418 Chewie Napisany 11 września 2018 - 21:21

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Jak dla mnie jedna ze slabszych odslon ale na pewno lepsza niz 4 i 5. Duzo bardziej mi zapadly w pamieci 3 i ODST i sa moim zdaniem lepsze pod wzgledem fabuly, muzyki i poziomow ale mozliwe, ze to tylko sentyment bo z reach nie pamietam prawie nic poza ulepszona mechanika i nowym multi w ktorym doszly umiejetnosci.


  • 1

#1419 cwany-lis Napisany 11 września 2018 - 21:49

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Mój ulubiony singiel z serii - pełen fajnych militarnych akcji bez cudów, wianków na kiju z teleportami, floodem i zagładą wszechświata w tle. Ostatnio grałem kilka miesięcy temu i urzekły mnie tym razem dobrze napisane dialogi, aktorzy podkładający głos i taki poważny, wszechobecny smutek i świadomość nieustannego pasma porażek. Ledwo co niszczymy krążownik a tu nadlatuje jakiś gwiezdny niszczyciel. Pełna ofensywa sił lądowych UNSC kończy się desantem jeszcze większych sił Przymierza. 

 

 


  • 4

#1420 bartezoo Napisany 12 września 2018 - 08:54

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Daddy jakim cudem ktoś ci zaspoilerował Reach skoro skończyłeś Halo CE czyli teoretycznie powinnieś wiedzieć czym zakończył się upadek Reach.

Dla mnie Reach też najlepsza część w singlu, no i brak ADS to znak rozpoznawczy HALO, które niestety musiało się dostosować do januszy.

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 12 września 2018 - 08:56

  • 0

#1421 cwany-lis Napisany 12 września 2018 - 09:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Daddy jakim cudem ktoś ci zaspoilerował Reach skoro skończyłeś Halo CE czyli teoretycznie powinnieś wiedzieć czym zakończył się upadek Reach.
 

 

Dedi chyba nie za pan brat z angielskim abo nie gra dla fabuły :uff: Ale faktycznie REACH to takie Termopile albo kosmiczne Alamo, każdy kto nawet pobieżnie liznął serię to wie.


  • 1

#1422 Ney Napisany 12 września 2018 - 09:33

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

Reach ma najlepszego singla bo pięknie czerpało z topowych misji z poprzednich części, udało się stworzyć Bungie kampanie chyba bez jednego słabego levelu (pierwszy raz w historii serii IMO). Ja mimo wszystko mam największy sentyment do Halo:CE. Tam taki "Assault on the control room" przechodziłem za pierwszym razem na legendary chyba z 4 godziny, co to jest za poziom, tam jest wszystko  :bowdown:  Plus ta muzyka :please: No i jest jeszcze Silent Cartographer z tą gitarką na koniec :king:


  • 0

#1423 ACZ Napisany 12 września 2018 - 11:45

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

 

no i brak ADS

Co to ADS?


  • 0

#1424 bartezoo Napisany 12 września 2018 - 11:49

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Aim down sight czyli przycelowanie. 


  • 0

#1425 ACZ Napisany 12 września 2018 - 12:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Chodzi o auto aiming?


  • 0

#1426 Schrodinger Napisany 12 września 2018 - 12:23

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
:fp:
  • 0

#1427 bartezoo Napisany 12 września 2018 - 12:27

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Mam dobry dzień więc nawet nie będę szydził 

 

maxresdefault.jpg


  • 0

#1428 ACZ Napisany 12 września 2018 - 12:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Nadal nie wiem o co chodzi, proszę o wytłumaczenie w języku polskim. ;]


  • 0

#1429 bartezoo Napisany 12 września 2018 - 12:34

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
W Halo ADS dodali dopiero od czwórki bodaj, wcześniej mogłeś strzelać tylko tak jak w starych strzelankach 
 
z3nE7zE.jpg

ADS to jest przycelowanie, zbliżenie oka jakby do celownika - do muszki lub kolimatora jak na tym screenie

maxresdefault.jpg

Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 12 września 2018 - 12:35

  • 1

#1430 ACZ Napisany 12 września 2018 - 12:38

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Ahaaaaaaaaaaaaaaaaaa, o to chodzi.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 12 września 2018 - 12:39

  • 0

#1431 Shinigami Napisany 12 września 2018 - 12:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:

Nie udawaj, i tak wciąż nie rozumiesz.


  • 1

#1432 cwany-lis Napisany 12 września 2018 - 13:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Brodnica płacze [']

 

294167.jpg


  • 1

#1433 Daddy Napisany 12 września 2018 - 15:03

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Daddy jakim cudem ktoś ci zaspoilerował Reach skoro skończyłeś Halo CE czyli teoretycznie powinnieś wiedzieć czym zakończył się upadek Reach.

Dla mnie Reach też najlepsza część w singlu, no i brak ADS to znak rozpoznawczy HALO, które niestety musiało się dostosować do januszy.

 

Poprzez spoila nie miałem na myśli sam upadek Reach ino to, iż Koksiak jeszcze chyba 13-letnim gimbem będąc napisał coś w stylu:

 

Spoiler

 

Nie zrobił tego z chamstwa, tylko po prostu pewnie neurony nie przeskoczyły, nie mam mu tego za złe, tylko wiedziałem co się będzie działo - za to nie wiedziałem jak, więc chociaż tyle.

 

W H:CE grałem ok. 20 lat temu, a że gra wtedy nie rzuciła mną na kolana, więc pamiętałem ogólny zarys, ale nie pamiętałem konkretnie co było mówione w pierwszej misji i od jakiego tła historycznego się zaczynała. Nie siedząc też w tej serii nie śledziłem historii kto co kiedy z kim, ale może to i dobrze, bo dzięki temu teraz jadę całą serię po kolei i grając w H:CE zaraz po Reach miałem frajdę jak to się łączy. A teraz jeszcze kilka gier z tego uniwersum mnie czeka :)

 

Lepiej późno niż nie wiedzieć co to ADS :cf:

 

Co do samego ADS to już gadałem na ten temat z Nejkiem, rozumiem, że to znak rozpoznawczy itp., natomiast nie ukrywam, że po wielu latach i wielu grach, gdzie to było czymś naturalnym nagle powrót do korzeni był trochę szokiem i trzeba się było przestawić, ale w miarę szybko się udało i w H:CE już nie miałem z tym problemu :sir:


Ten post był edytowany przez DaddyMadCaddy dnia: 12 września 2018 - 15:05

  • 0

#1434 cwany-lis Napisany 12 września 2018 - 15:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

jak zwykle grube i tłuste tłumaczenie się! forumka Dedi nie oszukasz! 

 

ps. grałeś na XO? czy gra ma tam stabilną animację czy ostro klatkuje, gdy np. lecimy helikopterem z ekipą na misję?


  • 0

#1435 Daddy Napisany 12 września 2018 - 16:58

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Odnoszę się tylko do istotnych kwestii, a te nieistotne - jak Twoje pomówienia nt. mojej znajomości języka - pomijam milczeniem!

 

Grałem na XOX, ale to była zwykła wersja, pewnie taka sama jak na X360, nie wiem, czy lepiej działała, nic się nie przycinało specjalnie, prawie płynne 30 klatek :olo:


  • 0

#1436 Tynio Napisany 12 września 2018 - 17:22

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:
Coś skopane jest na XOX bo na 360 było plynnie w 60 klatkach.????

Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 12 września 2018 - 17:29

  • 0

#1437 Daddy Napisany 12 września 2018 - 18:03

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

No u mnie to wyglądało tak:

 


  • 0

#1438 ACZ Napisany 12 września 2018 - 18:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

60 fps to chyba było w online.


  • 0

#1439 bartezoo Napisany 13 września 2018 - 10:00

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Coś skopane jest na XOX bo na 360 było plynnie w 60 klatkach.????

 
 

60 fps to chyba było w online.


Nie i nie. Na x360 chodziło w 30 fpsach (i to niestabilnych)
  • 0

#1440 Pawlik Napisany 13 września 2018 - 13:53

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
W sumie to nie wiem o co chodzi z tym spoilerem, bo skoro od początku serii halo wiadomo, że MC jest ostatnim spartnem, to chyba jasnym było, że w reach zobaczymy to co masz w spoilerze. Nawet jak mnie pamięć nie myli reklamy gry, te z aktorami o tym mówiły.
  • 0