Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid: Other M

Team Ninja Nintendo Wii

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
493 odpowiedzi na ten temat

#421 Pious Napisany 15 marca 2011 - 18:01

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
SM mało, że się nie zestarzał, on po prostu zamiata wiele współczesnych gier. Oderwać się nie można, jest po prostu genialny. Przypomniało mi się, że kupiłem jakiś rok temu Metroid II i do dziś w niego nie grałem. Będę musiał nadrobić, ale strasznie odpycha mnie brak mapy.
  • 0

#422 ogqozo Napisany 16 marca 2011 - 00:19

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

Nie słyszałem o liście Best Ever. Ale obiecuję, że będę zaliczać wszystko co się da. :)

Prawie każde medium co jakiś czas taką robi... Edge, IGN... Nie wspominając o mojej prywatnej liście, na której SM jest nadal na trzecim miejscu ;). Ta stronka wypisuje go wśród 11 gier najczęściej wymienanych w top 10 takich list, a w innych jest z reguły tuż za, tak że, no... tę grę trzeba znać.
  • 0

#423 gruby Napisany 16 marca 2011 - 12:29

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Nie sugeruję się takimi listami, wiele z tytułów które uważam za kanoniczne jakoś się na nich nie znajduje. Superowi może dam szansę, bo mam go na dysku, ale nie przepadam za graniem w gry retro. Tyle jest świetnych, nowoczesnych gier, że wracanie do klasyki z rzadka się opłaca. Stopień umowności starych gier i ograniczone technicznie mechanizmy mocno mnie zniechęcają. To nie filmy, muzyka, czy książki, których mądrość i subtelność z wiekiem nabiera siły. Gry to w 99% sama rozgrywka, która jak dla mnie, rozwija się z czasem i postępem technologicznym. Dlatego nie wracam to Super Mario Bros ani gierek z NES'a - grając w nie nie czuję już przyjemności, a widzę tylko starzyznę. Wolę zachować w pamięci wspomnienia tych gier w które zagrałem, a grać w nowoczesne produkcje. Taki już mam problem.
  • 0

#424 Tawotnica Napisany 16 marca 2011 - 13:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Dlatego nie wracam to Super Mario Bros ani gierek z NES'a - grając w nie nie czuję już przyjemności, a widzę tylko starzyznę


Akurat gry 8- i 16-bitowe nie postarzały się tak jak np.: pierwsza generacja 3D. Ba, nawet dorobiły się takiego statusu, że wychodzi masa produkcji stylizowanych na retro. Ninja Senki, Bit.Trip, Retro Game Challenge, klasyczne Megamany, seria Rebirth Konami and so on... Uważam, że styl 'retro' można spokojnie nazwać ponadczasowym. Takie gatunki jak platformówki 2d czy shmupy nie potrzebują postępu technicznego aby bawić, wystarczy kilka pikseli i pomysł. Arkanoid na Gameboyu i na Xboxie 360 będzie polegał na tym samym. Inna sprawa, że trzeba takie rzeczy lubić. Wcale się nie dziwię, że ktoś nie ma ochoty sięgnąć po grę ze SNES'a w czasch olbrzymich sandboxów, gier MMO, fabuły rodem z hollywood etc. Ja akurat sobie cenię "surowość" starszych tytułów. Super Metroid można uznać za kanon, bo system zdobywania nowych umiejętności/broni połączony ze sporą ilością backtrackingu w takiej postaci stosowany jest po dzień dzisiejszy. Poza tym seria Metroid jak mało która pozwala na sequence breaki, speed runy i słynie z pierwszej bohaterki w grach video. Myślę, że jak ktoś choć trochę lubi scrollery, to jest to wystarczający powód, aby przynajmniej sprawdzić.
  • 0

#425 ogqozo Napisany 16 marca 2011 - 15:00

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

To nie filmy, muzyka, czy książki, których mądrość i subtelność z wiekiem nabiera siły. Gry to w 99% sama rozgrywka, która jak dla mnie, rozwija się z czasem i postępem technologicznym.

Nie zachęcam do zaliczania na siłę klasyków, tylko ich sprawdzenia. Wiele z nich jest bardzo grywalnych, bo gry poszły w gorszym kierunku albo po prostu w ogóle nie podjęły tematu. Taki Chrono Trigger miał tak dopracowany i wygodny system, że dopiero w dwunastej części seria Final Fantasy zrobiła coś równie fajnego - na pewno lepiej się gra w CT niż w FFX. Pomijam tu fakt, czy faktycznie ta rozgrywka ma aż 99% znaczenia.

Jeśli chodzi o Super Metroida, to po prostu nie miał go kto wyprzedzić. Seria Castlevania do dziś w sumie nie przeskoczyła tej gry. A to jedyna udana kopia. SM ma lepsze sterowanie i mniej inwazyjny interfejs niż Castlevania, jest też bardziej emocjonujący, wymagający i zróżnicowany, a artystycznie po prostu niedościgniony. To jedno z nielicznych prawdziwych arcydzieł świata gier.

To oczywiście kwestia gustu. Ja nadal lubię czasem pociorać w Tetrisa czy Yoshi's Island, uważam że się lepiej gra niż we współczesne gry. Lista "Edge'a" z 2009 r. nazywa się "Best Games to Play Today", są głównie nowe gry, SM jest tam jedną z najstraszych (starsze są tylko - wiadomo - Zelda, Mario i Tetris), jest pomiędzy WoW, Call of Duty 4, Rock Bandem i Street Fighterem IV.
  • 0

#426 Pious Napisany 16 marca 2011 - 15:18

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja z kolei lubię czasem pograć w starocie o ile są one grywalne. Tak też skończyłem pierwszego Metroida, Zeldy z GBC i kilka innych. Odczuwam też ogromny żal z powodu braku czasu na ogranie gier z poprzedniej generacji, które mam w kolekcji. Super Metroid, mimo, że stary, jest niesamowicie grywalny. Mało tego, nawet to dość biedne 2D prezentuje się przyjemnie. Ta gra jest po prostu niesłychanie dopracowana. Pamiętam jak pierwszy raz w niego za grałem na VC, byłem w szoku jak świetna może być stara gra. To samo idzie do serii DKC. Niektóre gry się po prostu nie starzeją.
  • 0

#427 gruby Napisany 16 marca 2011 - 16:40

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Narobiliście smaku. :)
  • 0

#428 Godot Napisany 11 kwietnia 2011 - 14:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Włączyłem. Jest tak sobie. Klimat gra posiada, miejscówki sa nawet, nawet. Jest Samus, są klasyczni przeciwnicy. Jest muzyczka. No jest Metroidowo. Ale strzelanie jest słabe, bez mocy. Równie dobrze mogłoby go nie być :/ Najgorsze jest jednak pieprzenie Samus. Kurde, w Prime się nie odzywała, a teraz nie wie kiedy się zamknąć. Historia jest słabawa, postacie są beznadziejne. Nie wiem, może się rozkręci, ale póki co jest tak 7/10. Z sentymentu. W każdym razie włączyłem Other M zaraz po skończeniu Red Dead Redemption i żałość mnie ogarnęła. Pograłem ze dwie godzinki i wyłączyłem konsolę. Wrócę za kilka dni
  • 0

#429 KaperLOL Napisany 31 lipca 2011 - 21:03

KaperLOL

    Toad

  • Narybek
  • 7 Postów:
Sorry, że tak późno, ale mam pytanie. Ile wii pointów dostaje się z tego Metroida?
  • 0

#430 Pious Napisany 01 sierpnia 2011 - 10:38

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Za gry masz gwiazdi w clubie jak zarejestrujesz. Każda gra na Wii ma chyba 250, a wii pointsy można kupić później jak się ma już trochę gwiazdek (100 wp = 400 gwiazdek).
  • 0

#431 Kaxi Napisany 30 sierpnia 2011 - 13:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
OLO
ta bdb gra kosztuje w wiadomym sklepie 39,90 zł :D nowa
  • 0

#432 Pious Napisany 30 sierpnia 2011 - 14:06

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Już od dawna kosztuje grosze. Ktoś kto nie kupuje to frajer, bo to żadna cena.
  • 0

#433 burnstein Napisany 30 sierpnia 2011 - 14:09

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
No to jestem frajer.
  • 0

#434 Kaxi Napisany 30 sierpnia 2011 - 14:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Wcześnie była za 80, teraz jeszcze ścięli o połowę.
  • 0

#435 Pious Napisany 30 sierpnia 2011 - 15:23

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ją widziałem po 59.90zł. Szkoda ją przegapić za takie grosze. Może nie jest to Prime, ale i tak jest bardzo dobra.
  • 0

#436 Godot Napisany 21 września 2011 - 10:39

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ten Metroid to crap. Nie jest warty nawet tych 40 zeta. Ja sprzedałem to parę dni temu za 30 i jestem zadowolony. Metroidy to tylko od Retro
  • 0

#437 Tawotnica Napisany 21 września 2011 - 11:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Ten Metroid to crap. Nie jest warty nawet tych 40 zeta. Ja sprzedałem to parę dni temu za 30 i jestem zadowolony.


Pfff... bez cutscenek na poziomie hard ta gra jest zaje*****. Serio. Wsiąknęło mi już ok. 40h życia na Other M, mogę tą grę przechodzić po raz n-ty i dalej mi się nie nudzi. Szkoda tylko spartaczonego scenariusza, Sakamoto dał ciała. Z tym, że ja należę do frakcji, która woli jednak scrollowane Metroidy na Prime'y.
  • 0

#438 Pious Napisany 21 września 2011 - 15:24

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Mi tu brakuje tylko metroidowego feelingu. Biegałoby się lalką barbie i było by tak samo. Pomijam fabuła, która IMO jakoś nie pasuje mi do Metroidów, ale gameplayowo grze brakuje tego czegoś typowego dla serii. Jest bdb, ale Metroidy raczej rzadko wypadały bdb, podobnie jak Zelda. Pomijam Primy, które gniotą wszystko, ale nawet Metroidy 2d są o niebo lepsze. Fusion, SM, ZM zjadają OM.
  • 0

#439 ogqozo Napisany 23 września 2011 - 01:57

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
"Metroidowy feeling" zarżnięto już w Corruption. Nie jest to pierwszy świat Nintendo, który staje się obiektem gier różnorakiego rodzaju, ani nawet pierwszy Metroid, który wyłamuje się z pewnego schematu.

Coś trzeba było zrobić, bo seria MP, choć generalnie dopasiona do granic, z każdą częścią stawała się jednak nieuniknienie powtarzalna, a Retro nie wpadało na zbyt wiele pomysłów, by wprowadzić jakąś radykalną nowość (parę było i wyszło IMO kiepsko - multiplayer, gadanie...). Zresztą to bardzo trudne, bo ta formuła jest po prostu bardzo hermetyczna i specyficzna. Ja sam nie wpadam na cień pomysłu, jak można by zrobić Metroida, żeby był jednocześnie "metroidowy" oraz świeży. Oraz grywalny. Prime miał dużo, dużo łatwiej, bo przez te 10 lat naprawdę sporo się zdarzyło w świecie gier, a części 2D miały masę przepotężnych patentów do rozwinięcia.

Other M trzeba przyznać, że jest dobre, w tym, co robi. Nie jest nieczystą mieszanką, jak (nomen omen) Corruption. Natomiast faktycznie nie jest to ten typ gry, który bym lubił. Ale jeśli miałby zamiast tego być Prime 4, to ja zdecydowanie wolę Donkey Konga, na którego już tyle czasu pościłem, że spokojnie mogę go uznać za jedną z bardziej grywalnych pozycji tej generacji.
  • 0

#440 BeSOS Napisany 22 stycznia 2012 - 18:15

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dluga ejst ta gra? wczoraj właczyłem z ciekawości na chwilę i nawet mnie wciągnęło, bez szoku, ale gra się całkiem przyjemnie :) Nawet oprawa ejst przyjemna. Startu do Prime nie ma pod żadnym względem, przypomina mi to Shadow Complex nieco, dlatego gram :)
  • 0

#441 Pious Napisany 22 stycznia 2012 - 18:32

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jakoś 15h maks. Nie ma podejścia do żadnego metroida. Fajna, ale pozbawiona klimatu i z powtarzalnymi planszami. Pierwszy metro, który skończyłem tylko raz i nie pamiętam zupełnie gry.
  • 0

#442 BeSOS Napisany 22 stycznia 2012 - 23:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wg recki GT jest na max 10h ale coś widze, ze sie w tym czasie nie zmieszczę...

Mam mieszane odczucia, poczatek mi bardzo podszedł, później po kilku godzinach gra zaczeła mnie nużyć (tak mniej więcej w sektorze zimowym) i bylem bliski odłożenia jej do pudełka, ale na szczęscie dałem jej szansę i nieco się wszystko rozkręciło, liczę, ze do końca gry gra utrzyma podobny poziom...

Nie porównywałbym jej do Prime'ów bo wówczas mamy jedynie szkielet wybitnych geir Retro pozbawiony tego co najlepsze w tamtych grach. Natomiast podoba mi się to co w Other M odmienne - dynamika, nacisk na filmowość...te elementy wypadają tu całkiem przyjemnie. Sterowanie jest o dziwo całkiem porządne ale zajęło mi duzo czasu zanim je opanowałem. Ale mam nadzieje, ze juz nigdy Nintendo nie odda Metroida w ręce teamu innego jak Retro.
  • 0

#443 BeSOS Napisany 23 stycznia 2012 - 12:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
I skończona...troche mnie zatkało, ze taks zybko i nagle olo. Podobno ejst CD po ukończeniu głównego watku ale nie jest to az tak za***ista gra, zeby chciało mi sie robic 100%, powinni to dac do głównego scenariusza bo ja zamknąłem się w niecałych 8h.

Fabuła przegadana, zakończenie spłyneło po mnie jak po kaczce, emocje tanie jak barszcz neiststy :)

Największym plusem gry są imo walki z bossami, fajne i wymagające (ale też nie tak fajne jak w Prajmach). Design statku i lokacje nie zapadają w pamięć. Najgorsze jest to, ze gra rozwija skrzydła dosłownie opd koniec (kiedy mamy wszystkie skille) i po chwili widac creditsy...

Mocne 7.
  • 0

#444 Pious Napisany 23 stycznia 2012 - 13:01

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie ma jaj ta gra i tyle. Plansze są słabe. Powinno to być jak metro 2d. A nie takie cos.
  • 0

#445 BeSOS Napisany 23 stycznia 2012 - 13:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wogóle kolejnośc jakas nie taka - najlepszy moment gry (imo) - walka z Ridley powinna byc na koniec bo była najbardziej wymagająca i widowiskowaa ostatni boss pojawia się z d*py, jest łatwy i bez pomysłu - fajnie zadaje sie ostateczny cios (kolejny idiotyzm, ze trzeba na to samemu wpaść, ale na szczęście jest check-point w środku walki), ale wszystko co nastepuje po jego ubiciu ejst moim zdaniem zbedne i za długie :)

Na Wii muszę jeszcze przejść DKC i Galaxy 2 i moja przygoda z tą konsolą zostaje oficjalnie zakończona.
  • 0

#446 Pious Napisany 23 stycznia 2012 - 16:12

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
DKC wymiata, a SMG2 to wiadomo. Obie trzeba ograć. Mnie MOM ostro zawiódł. Nie wiem w sumie co w tej grze ma sens. Jakiś taki Metroid bez jaj. Zero tam osamotnienia, zero pomysłu w plamnszach, zero frajdy z nowych umiejętności i posuwania się do przodu. Jedyny moment, który pamiętam, że mi się mocno podobał to motyw z Nightmarem z Fusiona. Właśnie dlatego był to dobry kawałek gry, bo ściągnięty w 100% z MF.
  • 0

#447 fingus Napisany 23 stycznia 2012 - 16:47

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Na Wii muszę jeszcze przejść DKC i Galaxy 2 i moja przygoda z tą konsolą zostaje oficjalnie zakończona.


A które ograłeś? Pytam, bo też jestem w trakcie rekonesansu "jakie gry na Wii warto jeszcze sprawdzić". Dlatego interesuję się wszelkimi listami typu "10 gier na Wii, w które koniecznie musisz zagrać" (no żartuję z tą 10, wiem że tylu nie zbierzecie :cf:).
  • 0

#448 BeSOS Napisany 23 stycznia 2012 - 18:27

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
ten dodatkowy fragment po creditsach ejst długi? Lepszy od podstawki czy generalnie wiecej tegos amego? Bo jesli to sa jakieś 2h gry to w sumie mogę spróbować...

Fingus, ja Wii miałem jakiś czas temu i wówczas przeszedłem Okami, MadWorlda, Mario Galaxy, DeBloba, Zac & Wiki i Metroida 3 po czym konsole sprzedałem. Niewiele tego ale za to z najwyższej półki (poza blobem i zakiem) :) Nie ma co bawić sie w półsrodki, imo na Wii sa albo słabe gry albo wybitne ;]
  • 0

#449 gruby Napisany 23 stycznia 2012 - 18:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Wogóle kolejnośc jakas nie taka - najlepszy moment gry (imo) - walka z Ridley powinna byc na koniec bo była najbardziej wymagająca i widowiskowaa ostatni boss pojawia się z d*py, jest łatwy i bez pomysłu - fajnie zadaje sie ostateczny cios (kolejny idiotyzm, ze trzeba na to samemu wpaść, ale na szczęście jest check-point w środku walki), ale wszystko co nastepuje po jego ubiciu ejst moim zdaniem zbedne i za długie :)

Na Wii muszę jeszcze przejść DKC i Galaxy 2 i moja przygoda z tą konsolą zostaje oficjalnie zakończona.


Mi Other M bardzo podeszło. Przeszedłeś też sekcję "dodatkową", że się tak wyrażę? Już po napisach? Bo Epilog mną pozamiatał. Ogólnie należę do mniejszości, która całe Other M łyknęła bez popity, za sequel bym się nie obraził.

Spróbuj jeszcze Sin and Punishment 2. Może ci się spodoba. :)
  • 0

#450 BeSOS Napisany 23 stycznia 2012 - 19:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Juz Batmana AC zaczałem (wreszcie, bo co chwila przekładałem...) :) Długi ten epilog w Other M?
  • 0



Inne z tagami: