Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid: Other M

Team Ninja Nintendo Wii

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
493 odpowiedzi na ten temat

#91 meiss Napisany 21 maja 2010 - 22:28

meiss

    Pikachu

  • Narybek
  • 70 Postów:
@torq Ja też zaczepki nie szukam, po prostu swoje żale wylewałem swego czasu na wiiem i spotkałem fanboy'ów którzy nie brali żadnego argumentu. Więc mam wstręt przed dyskutowaniem na tematy "dlaczego niny nie ubóstwiam" bo tak się kończyły.
Ale trilery z otherM robią na mnie większe wrażenie niż MarioKart, SMG i Zeldy TP razem wzięte (które są świtne), więc tytułu nie przepuszczę. Swoją drogą tak patrzę na swoją listę zakupów SMG2, MH3, OtherM, Zelda pewnie gdzieś na święta i to co już kupiłem (RS2 i Sillent Hill). Chyba szykuje się najlepszy rok z mocnymi tytułami na Wii.
  • 0

#92 torq314 Napisany 22 maja 2010 - 09:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

po prostu swoje żale wylewałem swego czasu na wiiem i spotkałem fanboy'ów którzy nie brali żadnego argumentu. Więc mam wstręt przed dyskutowaniem na tematy "dlaczego niny nie ubóstwiam" bo tak się kończyły.


nie musisz z góry zakładać, że każde forum jest takie samo. tu generalnie możesz sobie pozwolić na jazdę po Ninty, po dwóch/trzech ostatnich chudych latach nawet najwięksi fanboje wymiękli (w tym niżej podpisany).

natomiast jazda po konkretnych tytułach, w tym tak kultowych jak Metroid, jest generalnie zakazana 8)
  • 0

#93 me&myself Napisany 23 maja 2010 - 13:38

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Ja rozumiem, że Prime nie wszystkim musi podejść, ale żeby ktoś nazwał tę grę crapem to pierwsze słyszę. To o ssących walkach z bosami było dobre ale fragment: "puste przestrzenie z przed dwóch epok" już po prostu wbił mnie w ziemie. Gra w której każda lokacja, ba! każdy pokój, ba! każdy listek, każde pęknięcie w ścianie to dzieło sztuki ma "puste przestrzenie"...

Co do Other M. to szczerze mówiąc w ogóle mnie ta gra nie kręci. Oglądając dostępne do tej pory materiały to właśnie w odniesieniu do tej gry pasowały by te puste przestrzenie i sterylna grafika. IMO pomysł zrobienia z metroida psełdoslashera jest dość słaby. Niby ma nawiązywać klimatem do klasycznych części serii 2D, ale coś mi się wydaje, że TN postawi zdecydowanie na dynamikę i efekciarstwo a nie eksplorację świata gry. No i kolejna rzecz która mi się nie podoba a da się zauważyć w opublikowanych filmikach to większe nastawnie na fabułę. Ja wiem, że jest teraz tendencja do robienia szybkich łatwych i efektownych gier, z mnóstwem przerywników filmowych, z mnóstwem voice actingu, etc. Jednak nintedno jak do tej pory nie podążyło tą "szkodliwą dla branży" drogą, stawiając zawsze na eksplorację świata, dlatego koncept nowego Metroida mnie trochę dziwi. Jak na razie Other M. jest poza
kręgiem moich zainteresowań i czekam na pierwsze konkretne informacje odnośnie kolejnego Primea.
  • 0

#94 torq314 Napisany 23 maja 2010 - 16:51

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Co do Other M. to szczerze mówiąc w ogóle mnie ta gra nie kręci.


ja się nie nastawiam. zobaczymy jak wyjdzie. na razie żeby się wkręcić w klimat "pseudoslashera" jak to nazwałeś, pogrywam od czasu do czasu w Cave Story. jest fajne, mocno metroidowe (muzyczka przy zbieraniu kapsuły życia jest jak wyjęta z metroida) i mocno nastawione na strzelanie - chyba właśnie taki będzie M.
  • 0

#95 ogqozo Napisany 23 maja 2010 - 17:13

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Cave Story jest freeware na pececie, grałem w niego trochę. Amatorska podróba SNES-owego Metroida, ale i tak trudno się oderwać. Ach, ktokolwiek mi powie, że Super Metroid nie jest w Top 5 najlepszych gier wszech czasów, tego nie będę szanował. Dostając w spadku takie dziedzictwo (+ boskie Prime'y), trudno będzie Team Ninja nie zawieść tym Innym Emem.
  • 0

#96 torq314 Napisany 23 maja 2010 - 17:23

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Cave Story jest freeware na pececie, grałem w niego trochę.


gram właśnie na PC, słyszalem że jest podobno na WiiWare.
  • 0

#97 Malutki Napisany 03 czerwca 2010 - 19:58

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Kilka nowych screenów znajduje się w zakładce action na oficjalnej stronie:
http://metroid.jp/
Dodany obrazek
  • 0

#98 Kaxi Napisany 15 czerwca 2010 - 22:02

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://e3.nintendo.c.../game/?g=otherm

Info i trailer gry.

Gra wygląda PRZEPIĘKNIE choć w inny sposób niz Prime'y. A sekcje tpp znad ramienia? Chcę :shock:
  • 0

#99 xell Napisany 15 czerwca 2010 - 23:35

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:
Trailer miodzio i muzyka bardzo metroidowa. Świetna sprawa.
  • 0

#100 Kaxi Napisany 15 czerwca 2010 - 23:51

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Ten temat jest full of win :D
Dodany obrazek
Dodany obrazek

http://www.nintendoe...hing.com/42407/ - reszta
  • 0

#101 Gość_Zero_* Napisany 15 czerwca 2010 - 23:55

Gość_Zero_*
  • Goście
czy tylko mi nie wyswietla screenow wrzucanych przez Koxa ?
  • 0

#102 Malutki Napisany 15 czerwca 2010 - 23:56

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Kurcze , ze strony nintendo everything nie chce poprawnie wyświetlać grafiki na forum .Lepiej zapodać z innych stronek :wink:
  • 0

#103 Kaxi Napisany 15 czerwca 2010 - 23:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Mi czasem wyświetla, czasem nie. Odświeżcie.
  • 0

#104 Malutki Napisany 15 czerwca 2010 - 23:59

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Nadal lipa, a ,metroid wygląda przecudownie :klaszcze:
  • 0

#105 cybercotlet Napisany 16 czerwca 2010 - 00:11

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:
Bo się nie hotlinkuje Kaxi!
  • 0

#106 Shinigami Napisany 16 czerwca 2010 - 00:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

czy tylko mi nie wyswietla screenow wrzucanych przez Koxa ?

Nikomu się jego obrazki nie wyświetlają.
  • 0

#107 Kaxi Napisany 16 czerwca 2010 - 06:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
No to jest bezpośredni link do wszystkich obrazków w moim poście.
  • 0

#108 Kaxi Napisany 16 czerwca 2010 - 12:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://gonintendo.co...y.php?id=127140

offscreenowy filmik z Metroida, gameplay. Może nie widać super dużo, ale i tak warto obejrzeć.
  • 0

#109 Texz Napisany 16 czerwca 2010 - 12:35

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Animacja skoku to czyste Ninja Gaiden. Ale świetnie, strasznie arcadeowo i niesamowicie grywalnie to wygląda. Pokazujesz kumplowi, ten odwraca Wiilota, ma dwa przyciski i gra w najlepsze. O to chyba chodziło, prosta na wierzchu, wciągająca i intrygująca gdy się w nią dłużej pogra.
  • 0

#110 Kaxi Napisany 18 czerwca 2010 - 18:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
http://www.nintendoe...hing.com/43045/

Kolejny filmik, tym razem pokazujący pierwsze chwile gry. Widać, że Samus prowadzi narrację gry.
Co sądzicie? Mi się bardzo podoba, jak model Aran jest wykonany :)
  • 0

#111 Gość_Carbon_* Napisany 18 czerwca 2010 - 18:35

Gość_Carbon_*
  • Goście
Rozgrywka wygląda na bardzo szybką. Podoba mi się. Widziałbym takiego Metroida na 3DSie :^^:
  • 0

#112 torq314 Napisany 18 czerwca 2010 - 20:06

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Rozgrywka wygląda na bardzo szybką. Podoba mi się. Widziałbym takiego Metroida na 3DSie :^^:


ot co, dokładnie tak!

od dużej konsoli oczekiwałbym DUŻEGO metroida, a nie jakiejś platformowej zabawki. ciekawe co powiedziałaby społeczność gdyby nagle team ninja zrobiłby takie Halo albo Killzone. ja w każdym razie trochę tak się czuję.

(a spinoffy, platformówki i inne niech sobie będą, na przenośnych konsolach właśnie)
  • 0

#113 fingus Napisany 18 czerwca 2010 - 20:55

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
A co to? Platformówka jest jakimś "gorszym gatunkiem", który zostawiamy tylko dla spinoffów i edystrybucji? Nie to co "duże i poważne" FPS? Metroidy zawsze były platformerami (z tym że Prime byl platformerem w FPP) i niech takimi pozostaną. Podobnie, jak np. Castlevania, czy Mario. Albo Donkey Kong i Kirby. ;-)
  • 0

#114 torq314 Napisany 18 czerwca 2010 - 21:39

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Metroidy zawsze były platformerami


nie, przynajmniej nie dla mnie. Metroidy zawsze były kontemplacyjnymi grami przygodowymi.

a nie zręcznościówkami, a coś takiego wyłania się z trailerów. platformowa zręcznościówka.

Castlevania, czy Mario


albo tetris i warcraft. też są tam obiekty, które się poruszają.
a poważnie, wrzucasz do worka mario, donkey konga i metroid? tam u Was na Księżycu nie ma kontaktu z Ziemią? :wink:
  • 0

#115 ramzes64 Napisany 18 czerwca 2010 - 21:57

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
torq - a nowy Dk, Kirby? ... rozumiem tez ze przy NSMB pewnie marudziles ze powinno byc na DS - a wlasnie za**biście sprawuje sie na duzym ekranie. Nintendo wie co robi.

Ten Metroid pewnie wpadnie kiedys w moje rece / ale jak narazie mam wczesniejsze gry z serii do ogrania / wiec na tego Metroida nawet sie nie ogladam w tej chwili.
  • 0

#116 torq314 Napisany 18 czerwca 2010 - 22:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

torq - a nowy Dk, Kirby? ... rozumiem tez ze przy NSMB pewnie marudziles ze powinno byc na DS - a wlasnie za**biście sprawuje sie na duzym ekranie. Nintendo wie co robi.


nie wiem. NSMB na Wii jest pierwszym od lat Mariem, którego z premedytacją NIE kupiłem. pisałem już o tym. miejsce takich gier jest na DS.

Metroida zbyt kocham, żeby tej części nie kupić, oczywiście że ją kupię. Martwię się tylko tym, że jej nie polubię.

już raz eksperymentowano, w drugą stronę. zapomnieliście już tak szybko?
wydano Hunters, zamiast na dużej to na małej konsoli. i była klapa na całego.
  • 0

#117 Texz Napisany 18 czerwca 2010 - 22:15

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

nie wiem. NSMB na Wii jest pierwszym od lat Mariem, którego z premedytacją NIE kupiłem. pisałem już o tym. miejsce takich gier jest na DS.


Ho ho, nawet nie wiesz jak się mylisz. To jeden z lepszych Marianów ostatnich lat. Powrót do czystej formuły platformówkowej, gdzie liczy się skill.
  • 0

#118 ramzes64 Napisany 18 czerwca 2010 - 22:21

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

nie wiem. NSMB na Wii jest pierwszym od lat Mariem, którego z premedytacją NIE kupiłem. pisałem już o tym. miejsce takich gier jest na DS.


gdzie ty mieszkasz? .. tzn gdybym nie gral w NSMB.Wii, to bym ci wysłał, pożyczył -abyś zobaczył jak bardzo sie mylisz - no ale gra jest co jakis czas w czytniku.
  • 0

#119 Kaxi Napisany 18 czerwca 2010 - 23:45

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Chciałem powiedzieć, że przecież Other M JEST powrotem do standardowego, przygodówkowego charakteru Metroidów pod odmianie jaką były Prime'y - tak przynajmniej twierdzą autorzy. Zapewniają, że klimat izolacji nie zniknął, tylko ciężko go pokazać na 2-minutowym trailerze albo imprezie takiej jak E3.
  • 0

#120 Pious Napisany 19 czerwca 2010 - 09:31

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
A mi się podoba, już czuć klimat niczym z Fusion, czyli będzie mrocznie. Nie sądzę, że spieprzą to tak jak Huntersów.
  • 0



Inne z tagami: