Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
533 odpowiedzi na ten temat

#481 funditto Napisany 02 czerwca 2020 - 20:36

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Jak wygląda odbudowa Colony 6 ? Można za to się wziąć pod koniec gry czy trzeba systematycznie ? Jest w tej grze jakiś moment, po którym nie można zrobić jakichś questów ?
  • 0

#482 Starh Napisany 02 czerwca 2020 - 22:11

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Trzeba kupić switcha :(
  • 0

#483 lukaszSA Napisany 02 czerwca 2020 - 22:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 947 Postów:
Nie wiem dlaczego ale w Future Connected Shulk i Melia wyglądają i brzmią jakby byli starymi, zmęczonymi dziadami i tylko czekali na koniec :olo:

Jakbym widział siebie w pracy

Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 02 czerwca 2020 - 22:18

  • 0

#484 Tawotnica Napisany 03 czerwca 2020 - 07:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Jak wygląda odbudowa Colony 6 ? Można za to się wziąć pod koniec gry czy trzeba systematycznie ? Jest w tej grze jakiś moment, po którym nie można zrobić jakichś questów ?

 

Zbierasz surowce, które inwestujesz w rozbudowę czterech kategorii budowli: mieszkania, handel, natura i "specjalne". Każda z nich ma pięć poziomów rozwoju. Im bardziej rozwinięte miasto tym więcej mieszkańców z innych regionów możesz zapraszać do Colony 6.

 

Surowce potrzebne do rozwoju możesz podejrzeć w quest logu, ale nie są zaznaczane na mapie tak jak w wypadku zwykłych zadań pobocznych (to i tak upgrade względem oryginału, gdzie dreptałem do Juju i sobie zapisywałem na kartce co potrzebuje). 

 

 

Questy oznaczone zegarkiem znikają po pchnięciu fabuły albo Colony 6 za daleko. Część zadań pobocznych ma parę zakończeń, których wybór wpływa na affinity między mieszkańcami, co z kolei może zablokować dostęp do niektórych sidequestów.

 

Wraz ze wzrostem affinity danego regionu pojawiają się tam nowe sidequesty. Pamiętaj, że affinity podnosisz nie tylko robiąc misje poboczne, ale też rozmawiając z mieszkańcami po ich wykonaniu (bo informują cię o zmienionym statusie relacji i po rozmowie aktualizuje się affinity chart). 

 

Miasta w Xenoblade działają jak Termina w Majora's Mask: mieszkańcy chodzą zawsze tymi samymi ścieżkami o wyznaczonych porach. Affinity chart podpowiada godziny w których dany NPC jest aktywny i najbliższy teleport. Jak nie chcesz żadnego questa pominąć, to najlepiej po każdym większym wydarzeniu fabularnym się wracaj do poprzednich miast i sprawdzaj mapki w dzień i w nocy w poszukiwaniu nowych wykrzykników. 


  • 1

#485 funditto Napisany 03 czerwca 2020 - 11:13

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
A jak uruchomić ten quest ? Jestem już dużo dalej w fabule, a nie bardzo widzę jak to zrobić
  • 0

#486 Tawotnica Napisany 03 czerwca 2020 - 11:32

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Uruchamiasz u Otharona, który powinien stać przed ruinami Colony 6. Jeśli już się przeniósł do Alcamoth to musisz wyguglać, bo nie kojarzę kto i gdzie, ale jestem pewien że całkiem pominąć Colony 6 się nie da. 

 

Quest o którym mowa polega na

Spoiler


  • 0

#487 Mateo Napisany 03 czerwca 2020 - 12:55

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Ta gra mnie tak wessała że nawet robię większą część questów, co dla mnie jest raczej ewenementem. Ogólnie cała konstrukcja i te pseudo wrażenie MMO (choć ja tak tego nie odczuwam) zamknięte w całości robi robotę. Fabularnie jest też niczego sobie i myślę że jest bardziej doroślejsza niż jej kontynuacja. Pytanie, ta gra jest dłuższa od dwójki? Ile jest ogólnych chapterów?
  • 0

#488 Tawotnica Napisany 03 czerwca 2020 - 13:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Nie jest dłuższa. Ma więcej rozdziałów (17), ale to tak samo gra na +70h. Do wymaksowania jest krótsza, bo 100% aczików idzie spokojnie zrobić przy pierwszym NG+ i poza paroma dropami (jak uzupełnienie collectopaedii w colony 6) nie ma za wiele frustrująych zadań.

 

Ja dzisiaj biorę się za HIgh Entia Tomb. Pograłem trochę więcej Rikim, żeby nie zaniedbać całkiem jego affinity i najlepiej sprawdził mi się w roli... healera. Nie miałem za bardzo na niego pomysłu, więc dopakowałem go w Recovery Up i siup "You Can Do It" nagle najlepszą umiejętnością regeneracyjną. 


  • 1

#489 funditto Napisany 03 czerwca 2020 - 18:17

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Ok, wszystko się wyjaśniło. Ten Quest miałem zrobiony, ale jeszcze trzeba było zagadać z Juju
  • 0

#490 funditto Napisany 04 czerwca 2020 - 20:46

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Oj, od Sword Valley wszedł już mega klimat i teraz to spokojnie 10/10 - mimo problemu z bieganiem i questami. Jak tak dalej pójdzie to trzy gry z tej serii będą w moim top 10.
  • 0

#491 BeSOS Napisany 04 czerwca 2020 - 21:04

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja mam jakiś spadek formy po 25h. Jestem teraz w 8 rozdziale, zajebalem jakaś Telethie i już mnie ta gra nuzy. Jest brzydka rozmazana postacie są nijakie (bardziej niż w dwójce), fabularnie nie dzieje się nic od początku gry. W dwójce co rozdział kończyło się jebnieciem a tutaj zero. Bieganie po tych wielkich mapach i tłuczenie mobow już przestało być tak fajne jak na początku.
Do tego irytują mnie już questy bo jestem z tych co lubią robić content poboczny ale tufaj samo branie questa to przeklikanie 10 okienek dialogowych które nikogo bo quest też nikogo. Budowanie colony 6? Strasznie to słabe i nudne i wymaga jakiejś pojebanej farmy. Heart to heart ? Co drugie muszę skipować bo nie mam jak ich odbyć z obecnym affinity. Taka marchewka na kiju jest tu zbędna.

Program jeszcze ze dwa rozdziały i zobaczę czy chce mi się kończyć ale ogólnie X2 imo sporo lepsze i tam nie musiałem się zmuszać do gry oprócz końca gdzie wkradalo się zmęczenie materiału co przy 60h jest normalne.
  • 1

#492 funditto Napisany 04 czerwca 2020 - 23:34

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Miałem podobne wrażenia w okolicach Telethii. Nie bardzo mi to nawet przypominało późniejsze Xeno. Rozdział 8 też uważam za dosyć słaby, ale już 9 zaczyna dostarczać fabularnie. Dziesiąty może trochę wkurzać ilością biegania, ale jest spoko, a później już się robi tylko lepiej !

Questy olej, traktuj je tylko jako do robienia w tle, a nie biegania za nimi. Ja po 41 godzinach jestem już na 14 rozdziale. Jakbym robił wszystkie questy pewnie bym był na 10..

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 04 czerwca 2020 - 23:36

  • 1

#493 Tawotnica Napisany 05 czerwca 2020 - 07:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Ja po 41 godzinach jestem już na 14 rozdziale. Jakbym robił wszystkie questy pewnie bym był na 10..

 

47h, zacząłem Valak Mountain :olo: 

 

Powyżej trzech gwiazdek misje poboczne zaczynają się robić trochę jak zadania prowadzące do heart-to-heart w Xeno X w tym, że bywają zaskakująco ciekawe.

 

Chora farma to jest w dwójce jak trzeba było szukać żarcia do maksowania affinity blejdów Jedyna większa rzecz zablokowana za sidequestami w X1 to dodatkowe rozgałęzienia skill tree bez których spokojnie można się obejść. 


  • 0

#494 BeSOS Napisany 05 czerwca 2020 - 16:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Spoko nie musimy się zgadzać, dla mnie gra jest na ten moment rozczarowaniem. Pyra <3
  • 0

#495 Mateo Napisany 05 czerwca 2020 - 17:00

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Coś ci ostatnio nie siadają jRPGi, vide DQ XI. ;)

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 05 czerwca 2020 - 17:00

  • 0

#496 BeSOS Napisany 05 czerwca 2020 - 17:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie od wczoraj. Ale DQ11 i ToV w sumie ostatnio jedyne rzeczy jakie nie siadły, bo Xeno 2 smakowało wybornie, podobnie jak Octopath Traveller, FF7remake + FF7 8) może mam przesyt.
Dzisiaj cisnę dalej, zobaczę czy fundito ma racje :))
  • 0

#497 lukaszSA Napisany 05 czerwca 2020 - 17:58

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 947 Postów:

No, bo prawda jest taka, że dwójka jest lepsza od jedynki.


  • 0

#498 Tawotnica Napisany 05 czerwca 2020 - 18:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Wszystkie Xenoblade są zajebiste. Fabularnie mi się jedynka najbardziej podoba. Dwójka ma najlepsze postacie. X wygrywa swoim światem. 

 

Co najbardziej widać w Definitive Edition, mimo poprawek, to jak się postarzały animacje postaci i jak płaski jest świat. Albo inaczej: mimika bohaterów w Xeno 2 jest fantastyczna i większość bohaterów zestawiona z Pyrą  i spółką wygląda jak kołki. 

 

Najlepszy moment w serii z kolei ma Xeno X. Pisałem już kiedyś,  że wejście do skella stawiam na równi z zobaczeniem po raz pierwszy Phedrana Drifts albo przejściem do Hyrule jako dorosły Link jako jeden z top3 najlepszych gamingowych momentów ever.  

 

Mało która seria mi dostarcza tyle radochy z samego łażenia po lokacjach. Nawet Valak Mountain, który uważam za jedną ze słabszych miejscówek X1 ma swoje zakamarki jak świątynie Tirkinów albo jaskinie z lawą + ładnieje w nocy (gdzie ten patent powtarzany kilka razy się zużywa i nie ma takiej mocy jak w Satorl Marsh).
Wręcz obsesyjnie chcę zapełniać całą mapę (tą pod Y) nie zostawiając żadnego czarnego farfocla. Właściwie obok Xeno tylko Ys (od siódemki wzwyż) mi przychodzi na myśl, gdzie eksploracja + soundtrack + klepanie potworów się zlewają w tak wciągającą bez reszty całość.  

 

 


  • 5

#499 Mateo Napisany 05 czerwca 2020 - 19:06

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Podpisuje się rękoma i nogami pod postem Tawotnicy, notabene nie znam człowieka który tak bardzo zagłębił się w gierki video.
  • 0

#500 BeSOS Napisany 08 czerwca 2020 - 13:27

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja właśnie zacząłem rozdział bodaj 12 (spadłem na wyspę z ramienia tytana) więc to było spoko nawet. Nie ma niestety tu nadal pierdolnięc jak słynny ending chapteru 4 w X2 I gra jest imo o wiele bardziej monotonna niż dwojka - lokacje są puste i za duże przez co biegnie się przez nie jak mucha w smole. Tak, czuć skalę ale imo jest to przerost formy and treścią. Graficznie jest to imo jeden z brzydszych exow 1st party. Ale ok, gra z Wii z poprawionymi teksturami. Szkoda tylko że taka niska rozdzielczość :( muzyka w dwójce też imo lepsza, szczególnie pod względem epickości w tych najważniejszych momentach.

Mimo to myślę że skończę bo uwielbiam system walki w Xeno i może będzie jeszcze jakiś mocny moment. Fabularnue mocno się zawiodłem, postacie są mocno nijakie, dialogi bardzo słabe i momentami ręce opadają jak głupie są teksty postaci nawet w ważnych fabularnie momentach.

Ale liczę na Xeno X kiedyś na Swiczyka bo chętnie sprawdze. Myślę też że jak ochłonę po skończeniu to kupie w końcu dodatek do dwójki bo mnie naszło na nią :)
  • 0

#501 filip Napisany 08 czerwca 2020 - 13:29

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Tawot to powinien bloga albo yt kanal zalozyc.

Ta pasja jest zarazliwa
  • 0

#502 BeSOS Napisany 08 czerwca 2020 - 13:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja mam jeszcze właśnie problem z tym szwedanuem się po lokacjach bo imo jest to przeciwieństwo bOTW gdzie nadlozenie kilku minut drogi na drugi koniec mapy "bo a już coś tam znajdę ciekawego" zawsze wynagradzały gracza. W Xeno na ogół jest to albo jakiś bzdet nic nie warty albo nic. A że postać biegnie wolno to mi się odechcialo tej bonusowej eksploracji i już cisnę tylko po nitce...

Na plus za to ekspresowe teleporty w obrębie mapy. To jest mega plus.
  • 0

#503 funditto Napisany 08 czerwca 2020 - 21:17

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Ja już jestem w ostatnim rozdziale. Fabularnie ta gra ma wzloty i upadki. Dla mnie początek gry to 8, później od 9 rozdziału zaczynało wzrastać aż do 10, a teraz ten 17 rozdział też jest troszkę gorszy. Mimo wszystko i tak jest to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.
  • 0

#504 Tawotnica Napisany 09 czerwca 2020 - 09:10

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Ja teraz przemierzam Agnirathę. Jak wjeżdża motyw od 2:20



to robię sobie chwilę przerwy, bo słodki jezu za każdym razem mam ciary :banderas:

a potem idę rozgromić jakiegoś mechona i luruję jak najwięcej mobków, żeby nie skończyć walki zanim wjadą smyczki:



ACE+ odwalili lepszy battle theme niż Yoko Shimomura :o :bowdown:

w ogóle od Mechonis Core poziom trudności kolejny raz nieco się podwyższa. Te wielkie mechaniczne fortece naginają bezlitośnie. Trochę szkoda, że od tego fragmentu gry jest się skazanym na skille z Monado Shulka. Już abstrahując od Enchant, to bez tarczy czy negowania spike dmg ciężko idzie. Próbowałem Wise Gremory udupić drużyną ether-girls, ale w takim zestawie nie miał kto topplować. Shulk jest OP, backslash backslash i mechon zezłomiony  :pf: ale to w każdym Xeno jest przesadzone. Własny mech w X i Mithra w 2 też siały takie spustoszenie, że się nie chciało nawet sprawdzać dobrze reszty postaci.  



Co do fabuły to mi wiele do szczęścia nie potrzeba: Xenoblade to syte revenge-story z motywem podróży. Łykam takie bajki bez popity. Zaczyna się jebnięciem, które swego czasu kazało wątpić, że to gra Nintendo. Na Prison Island w retrospekcji odwala się niezła maniana, szczególnie w kontekście kiedy się wyjaśnia czym i po co są mechony z twarzą. Motywacje antagonisty też kupuję (w przeciwieństwie do Malosa, którego jakoś nigdy na poważnie nie mogłem traktować), a mindfuck pod koniec to kropeczka nad i.
 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 09 czerwca 2020 - 09:11

  • 0

#505 funditto Napisany 09 czerwca 2020 - 12:25

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Z tym się zgadzam, ale oprócz tych 3 mocnych momentów fabuła jakoś szału nie robi. Dwójka miała takie akcje prawie w każdym rozdziale. Może to też kwestia tego, że strasznie ludzie jarali się tą częścią i oczekiwałem zbyt wiele. Wątek Melii miał być poruszający.. Shulk miał być świetną postacią, a jest spoko, ale niewiele ponad poziom Rexa, a motyw z początku gry znałem już z Wii.

Mimo tego w 12 dni wbiłem już ponad 60 godzin, a ostatnio tyle godzin dziennie grałem w XC 2 co dużo mówi o jakości tytułu.

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 09 czerwca 2020 - 12:26

  • 0

#506 BeSOS Napisany 09 czerwca 2020 - 14:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja jestem już na Mechonisie. Fajna była lokacja na wyspie i widoczki/skala jak się wpsinamy na niego. Liczę że będzie jeszcze jakiś fajny twist fabularny bo póki co lipa. System walki natomiast jest miodzio więc gram i też mam już z 40h :olo:
  • 0

#507 funditto Napisany 11 czerwca 2020 - 10:39

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Czy ktoś z Was dostał się do Three Sage Summit ? Mam Quick Step na 25% a i tak tam nie dolatuję.. na yt w wersji na Wii widzę że ludzie po skoku łapali się ściany, ale ja niestety nie mam opcji łapania. Jest do tego jakiś osobny skill ?
  • 0

#508 Tawotnica Napisany 11 czerwca 2020 - 11:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
a skaczesz w odpowiednim momencie? Łapanie jest automatyczne, tyle że musisz trafić w ścianę.



Melia z QSV (20%), z QSVI powinieneś nawet bezpośrednio wskoczyć.
  • 0

#509 funditto Napisany 11 czerwca 2020 - 11:25

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
No ale ja dolatuje do ściany bez problemu i mi się po niej zsuwa nie chwytając się :/ może mam jakiegoś


Ten post był edytowany przez funditto dnia: 11 czerwca 2020 - 11:50

  • 0

#510 BeSOS Napisany 11 czerwca 2020 - 11:49

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jestem już w 25 chapyerze. Ten twist o którym mówiłeś Tawot to już był? Bo jeśli chodzi o tą akcję w mieście na Mechonisie to był ok ale nadal nie umywa się do twistow z Xeno 2.

Ogólnie mam już 49h Olo. Niby mnie ta gra męczy i irytuje ale jakoś gra się spoko i nie wiem kiedy ten czas minął. Ale fabułę mogli streścić to w 10h :/ za bardzo to rozciągnięte, to chyba przypadłość każdego xeno, wolllbym przygodę na 40 h z lepszymi miejscówkami i mniejsza ilością questów ale ciekawych. Ech. Japońce nigdy nie ogarna.
  • 0