Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
533 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość_Taikun_* Napisany 02 sierpnia 2011 - 20:11

Gość_Taikun_*
  • Goście

tytuł najlepszego jrpga tej generacji.


specjalne osiągnięcie to to nie jest :spoko:
  • 0

#62 szczudel Napisany 03 sierpnia 2011 - 08:27

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
I potwierdza sie tez ze Jrpgi skonczyly sie z ps2. Ta gra wyglada jak lepsziejszy tytul z 2 konsoli sony. Japonczycy nie potrafia robic gier na HD geny ale oczko nizej potrafia juz bardzo ladne rzeczy robic.
Czekam na port na PS2.
  • 0

#63 Malutki Napisany 03 sierpnia 2011 - 09:57

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Czekam na port na PS2.

Nie liczyłbym na to 8) .
  • 0

#64 szczudel Napisany 03 sierpnia 2011 - 10:26

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Jesli nie maja umowy licencyjnej z nintendo to mozliwe ze trafi jako classic HD na PSN i Xmarketplc.
Swoja droga niepowazne zachowanie Mistwalkera bo w wszystkie czesci sagi Xeno wychodzily na konsole Sony i nagle taka zmiana palnów.

Edit ; jak mi Kaxi slusznie wypunktowal ten caly post to totalne bzdury :D
  • 0

#65 Kaxi Napisany 03 sierpnia 2011 - 10:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
oj, szczudel. trollujesz? chyba nie, ale głupoty gadasz.

i xenosagę i xenoblade nie robi mistwalker a monolith studio. i nie wyda gry na ps2 już żadnej, bo od czasów gcn jest własnością nintendo (N ma kontorlny pakiet akcji czy coś).
mistwalker zrobł blue dragon, lost oddyssey i last story. i ta ostatnia raczej też się nigdzie indziej nie pojawi - wprawdzie w tym wypadku N było tylko wydawcą, ale to wydawca ma prawa do tytulu najczesciej, szczegolnie jesli finansuje produkcje. A N nie lubi wypuszczac swoich gier.
  • 1

#66 Gość_Taikun_* Napisany 03 sierpnia 2011 - 10:46

Gość_Taikun_*
  • Goście
a ja ostatnio troche poczytalem nt gry, zobaczylem intro i jestem napalony :) kupie na premiere
  • 0

#67 Danteusz Napisany 03 sierpnia 2011 - 11:01

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Też planuję zakup, choć pewnie jak stanieje
  • 0

#68 szczudel Napisany 03 sierpnia 2011 - 11:07

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
A widzisz Kaxi, to mi sie cos pomieszało, myslalem ze skoro Pierwsze Xeno wyszlo pod skrzydlami Square to jakos ci ludzie zwiazani byli z dezerterami z Mistwalker... my bad.
Co nie zmienia sprawy że nie bede kupowal [ba nawet nie porzycze WII ] aby zagrac w 2/3 gry w tym jedna luzna kontynuacje moje top 3 jrpg wszech czasow - xenosaga skutecznie nadwyrezyla moje zaufanie. Wiem ze Xenosaga to byly epizody 1,2,3 a Xeano gears to niby 5 ale nie wydaje mi sie ze nadchodzacy tytul polaczy to wszystko w spolna calosc.
  • 0

#69 Kaxi Napisany 03 sierpnia 2011 - 11:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
nie połączy, bo nie należy do tej serii. Tylko tytuł jest podobny, bo to gra od tych samych ludzi.
  • 0

#70 szczudel Napisany 03 sierpnia 2011 - 11:18

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
No niby tytul ten sam ale xenosaga byla piewszymi 3 epizodami xeno-Sagi.
  • 0

#71 Dahaka Napisany 03 sierpnia 2011 - 17:22

Dahaka

    Chocobo

  • Narybek
  • 20 Postów:
Xenosaga w ogóle oficjalnie nie jest związana z xenogears. Xenogears miał się składać z 6 epizodów, ale ludzie odeszli ze Square i założyli Monolith. Chcieli kontynuować projekt, ale nie mogli bo nie mieli praw do serii, więc zrobili ją OD NOWA na podstawie tego co planowali zrobić z xenogears. Na trójce niestety projekt się urwał i monolith uciekł od namco do nintendo. I jak znam życie to pewnie prawa do xenosagi leżą u namco, więc znowu nie mogą zrobić kontynuacji... Dlatego też zrobili nową grę, NIEPOWIĄZANĄ w absolutnie żadnym stopniu z poprzednimi xenogrami. Nazwa taka, a nie inna jest pewnie ze względów marketingowych i dlatego, że po prostu wszystkie ich gry to xeno-, więc ta też będzie, ot taki hołd dla ich twórczości.

Tak więc, nic się nie połączy, bo nie ma co łączyć. Każda z tych trzech xenogier to zupełnie oddzielne opowieści. Xenosaga i Xenogears są podobne, bo zbudowane na tych samych projektach. I nie liczyłbym na to, że kiedykolwiek ta saga zostanie skończona, w każdym razie nie z początkowymi założeniami. Xenogears tak czy siak nie potrzebuje Xenosagi w swojej fabule, tam wystarczyłoby rozwinąć wątki wiadomo jakich postaci w kolejnych grach, coby seria była kompletna. Żadne kosmiczne wojaże jej nie są potrzebne.
  • 0

#72 ogqozo Napisany 03 sierpnia 2011 - 18:12

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:


specjalne osiągnięcie to to nie jest :spoko:


No Monster Hunter 3 jednak opinie zebrał szałowe, tak że jakimś tam osiągnięciem można to nazwać. Poowiedzmy...
  • 0

#73 Kaxi Napisany 03 sierpnia 2011 - 18:19

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
MH 3 to taki do konca RPG nie jest. A na pewno nie jrpg, bardziej przypomina mmorpgi.
  • 0

#74 Danteusz Napisany 03 sierpnia 2011 - 18:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Tyle że Monster Hunter to w zasadzie gra z gatunku...Monster Hunter. W każdym razie daleko mu do jRPG, bardzo daleko
  • 0

#75 Gość_Taikun_* Napisany 03 sierpnia 2011 - 18:43

Gość_Taikun_*
  • Goście
No właśnie, a prócz MH coś wartościowego wyszło co się wybija ponad przeciętność? Lost Odyssey i Vesperia ? :hmmm:
  • 0

#76 szczudel Napisany 03 sierpnia 2011 - 18:58

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Nie wiem jak namco ale w recenzji chyba pierwszej xenosagi Square honorowo oddalo prawa do xeano -uniwese - tzn xeano gears zostaje absolutnie w rekach square ale moga kolesie z monolith kontynuowac swoja opowiesc.
  • 0

#77 Władek Napisany 05 sierpnia 2011 - 22:25

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
To nie do końca tak. Xenosaga nie kontynuuje historii ukazanej w Xenogears. Tylko niektóre elementy nawiązują do gry Square. Dlatego można odnieść błędne wrażenie, że to ta sama opowieść.

Wracając do Xenoblade. Gra zapowiada się na kawał porządnego jRPG i mimo iż nie posiadam Wii już złożyłem zamówienie na wersję limitowaną. :)
  • 0

#78 me&myself Napisany 14 sierpnia 2011 - 00:38

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Panowie zapominacie o handheldach, tam jrpgi znalazły swój nowy dom. Wyszło tego całkiem sporo i prócz masy portów i remaków pojawiło się parę nowych perełek.
  • 0

#79 Pious Napisany 18 sierpnia 2011 - 19:58

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ultima już ma, dzisiaj wysłali mi kurierem, więc jutro pogram chwilę i następny raz za kilka tygodni niestety dopiero.
  • 0

#80 Gość_Taikun_* Napisany 18 sierpnia 2011 - 21:15

Gość_Taikun_*
  • Goście
Daj znać jutro, nie zamawiałem pre-ordera bo mimo wszystko czekam na reakcje i recki
  • 0

#81 Pious Napisany 18 sierpnia 2011 - 21:19

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Pogram kilka h to dam. Oby tylko kurier był z rana. Ech, niestety zostawiam grę bratu i w pełni będę grał za miesiąc dopiero.
  • 0

#82 Pious Napisany 19 sierpnia 2011 - 17:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Grałem 30 minut. Rewelacja! Jak dotąd same walki, ale bardzo fajne. Ładne krajobrazy i świetna muzyka plus bardzo dobry jap dubbing. Angielski mniej. Gra na dwuwarstwowej płycie, więc miałem problem, ale przetarłem laser i śmiga. Teraz pogram we wrześniu, bo brat ma grę. Po 30 minutach polecam, bo wygląda na masywną grę. Do tego brat piszę po 4h gry, że jest genialna. Nic więcej nie mogę na arzie napisać.

EDIT. Za zarejestrowanie gry w clubie N dostałem do pobranie oficjalny ost. Tylko 12 utworów, ale wszystko za free.
  • 0

#83 Kaxi Napisany 19 sierpnia 2011 - 23:41

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Mam już na koncie kilka godzin.
To rzeczywiście może być najlepszy jrpg tej generacji, choć nie tyle dlatego, że ma jakieś świetne zalety, ale dlatego, że nie ma większości denerwujących w gatunku wad.

Na plus na pewno mnogość statystyk, liczne checkpointy plus sejwowanie w dowolnym momencie, całkiem sensowne dialogi jak na japońską grę, epickie przerywniki, no i od razu coś się w grze dzieje, a nie dopiero po 5 godzinach.

Mam za to wątpliwości co do systemu walki. Jest ciekawy i rozbudowany, ale jak na moj gust za mało zależy od skilla, a za duzo od statystyk. Jeżeli nie ma się zapasu 1 czy 2 leveli nad przeciwnikami w przewadze lcizebnej, to trzeba naprawde się nakombinowac zeby wygrac. Łatwiej i szybciej podbić level na czymś słabszym po prostu.
  • 0

#84 Gość_Taikun_* Napisany 19 sierpnia 2011 - 23:49

Gość_Taikun_*
  • Goście

To rzeczywiście może być najlepszy jrpg tej generacji, choć nie tyle dlatego, że ma jakieś świetne zalety, ale dlatego, że nie ma większości denerwujących w gatunku wad.

Ciekawe, ciekawe ...

Na plus na pewno mnogość statystyk, liczne checkpointy plus sejwowanie w dowolnym momencie,

sejw w dowolnym momencie? musze miec tą grę

całkiem sensowne dialogi jak na japońską grę,


nołszit! :o

epickie przerywniki,


fakje, w to mi graj :D

Mam za to wątpliwości co do systemu walki. Jest ciekawy i rozbudowany, ale jak na moj gust za mało zależy od skilla, a za duzo od statystyk. Jeżeli nie ma się zapasu 1 czy 2 leveli nad przeciwnikami w przewadze lcizebnej, to trzeba naprawde się nakombinowac zeby wygrac. Łatwiej i szybciej podbić level na czymś słabszym po prostu.


grind, grind, grind w za***istym systemie !? :cry: :cry: :cry: 3xtak :^^:

przekonałeś mnie, jak w niedziele będzie w MM to biorę, jak nie to zamawiam na ultimie :)


edit. do gry potrzeba specjalnego kontrolera? mam pada z gacka - nada sie?
  • 0

#85 Pious Napisany 20 sierpnia 2011 - 06:31

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Można grać wszystkim chyba. Jak w SSBB. Pilot i gała też działają i sprawują się świetnie, bo podczas walki jest szybki dostęp do chodzenia i zmiany ciosów.
  • 0

#86 Kaxi Napisany 20 sierpnia 2011 - 07:55

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
pad od gacka nie działa. ale zwykły wiilot i grucha już tak, choć boli brak drugiej galki do obracania kamerą. tu przydaje się CC (pro) nawet bardziej niz w MH3, ale grać dalej się da.
  • 0

#87 Gość_Taikun_* Napisany 20 sierpnia 2011 - 09:43

Gość_Taikun_*
  • Goście
No to dzięki, jeśli kupie to najpierw spróbuje na wiilocie pograć jak będzie słabowało to wezmę CC
  • 0

#88 MonsieurWoland Napisany 20 sierpnia 2011 - 09:52

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
G-spot dal 9. Kupuje jam tylko wydluza dobe do 30h.
  • 0

#89 Malutki Napisany 20 sierpnia 2011 - 10:24

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Nie tylko Gamespot :^^:
Ign: 9.0

Xenoblade Chronicles is the best Japanese RPG of this generation. The fact that it looks like it's from the last generation is its only drawback, but its technical limitations are offset by imaginative artistic direction, innovative and compelling combat, and thoughtful design. It's a throwback to the glory days of the genre, proof that there are always new ways to tell a story. If you've ever felt neglected by the lack of in-depth gaming epics on the Wii, you owe it to yourself to buy this.
One of the Wii's first and last epic JRPGs is the best thing to emerge from this troubled genre in the past five years.


http://uk.wii.ign.co.../1187845p1.html
Eurogamer: 9.0

Xenoblade Chronicles may lack the universal appeal of Miyamoto's adventure series; its tendency toward team management makes this a game for those who prize complexity and numbers over economy and colours. But it shares Hyrule's all-important sense of place and delivers that same heady shot of wonder to the spirit as you explore.
No Japanese RPG has more successfully married its various components this hardware generation. It's a game that invites us to reassess an entire genre, pointing to a bold future while nodding its respect towards the past. It's a towering triumph.


http://www.eurogamer...ronicles-review
Edge Magazine UK: 9.0

Wonders and terrors are equally positioned in the world to imbue even the slightest diversion off the beaten track with drama and anticipation. When married to one of the strongest battle systems in the genre and a cast of characters and story that twist convention, this world becomes irresistible. It’s a potent return to form for Takahashi, then, a glowing comeback for the Japanese RPG, and an injection of creativity for some tired hardware. Xenoblade Chronicles manages to impress, enrich and, best of all, inspire wonder


http://www.next-gen....ronicles-review
N-Europe: 10

The home-console JRPG has been treated shamefully poorly this generation. It is unfair that this fact may go some way in dampening the quickly-building consensus that Xenoblade Chronicles is by some way the best title that the genre has produced for years. But make no mistake; we have something special on our hands here. Not only is it easily the most exciting original IP to release on Wii, it is that brand new, quality, hardcore Nintendo title that her fans have been screaming out for since the dawn of the console. You will be exploring, collecting and side-questing for months to come. Then in years to come, once the dust has settled, Xenoblade Chronicles might just be whispered on the lips of Nintendo gamers in the same unparalleled regard as Tales of Symphonia, The World Ends With You and Chrono Trigger. Take up the Monado; it’s time to go and discover a whole new world.


http://www.n-europe....iew.php?rid=587
  • 0

#90 burnstein Napisany 20 sierpnia 2011 - 10:51

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:
Biedny zjebiszcz jrpgowy Kazuo nie zagra w potencjalnie najlepszego jrpga od lat, bo nie ma Wii :(


Ja kiedyś z pewnością kupię.
  • 0