Skocz do zawartości

Zdjęcie

PDZ - warto nawet teraz?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
12 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 04 czerwca 2009 - 10:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nigdy nie grałem w PD na N64, nie lubię Time Splittersów, nie gram w multi - PDZ jest dla mnie? Gra kosztuje grosze, więc może warto? Gra się oparła próbie czasu jak Kameo?
  • 0

#2 Ryan Napisany 04 czerwca 2009 - 10:38

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nierówny poziom trudności, głupia fabuła, fajny artstyle i zacne tekstury. To nie Kameo.
  • 0

#3 Blizzard Beast Napisany 04 czerwca 2009 - 11:28

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Nierówny poziom trudności? :o Please explain.
  • 0

#4 Gość__* Napisany 04 czerwca 2009 - 11:49

Gość__*
  • Goście
Uważam że faktycznie pewne mechanizmy growe mogły się postarzeć, ot przede wszystkim nie ma save'a na każym kroku, ale generalnie szkielet gry, dostępność trybów, broni, power z shooterowania i wiele innych wartych jest sprawdzenia. Taki np. tryb Counter Operative jest perełką do dnia dzisiejszego, ktoś przechodzi misje a ktoś kieruje przeciwnikami, ja przynajmniej nie widziałem tego w żadnej inne grze.
  • 0

#5 Blizzard Beast Napisany 04 czerwca 2009 - 11:58

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
A temat się REZiście yyczy PDZ :P
  • 0

#6 Gość__* Napisany 04 czerwca 2009 - 12:42

Gość__*
  • Goście
Tak to jest jak sie na szybko czyta w robocie :) Generalnie warto sprawdzić, bo jest to po prostu dobry shooter. Jeśli ktoś lubi strzelać to tego tu jest pod dostatkiem. Rożnorodne misje, czuć różnice bronii w sile krzywdzenia, jest co op, nieliniowość. W multi nie ma nic bardziej satysfakconującego od założenia komuś headshota. Jest to tutaj tak "czysto" oddane. Np. w KZ2 w którego teraz gram niby tam się strąca ten hełm, ale potem jak sie strzeli w ten pusty czerep to tak po prostu tego nie czuć, a tutaj po prostu aż wali po oczach wielki napis headshot, po prostu power :D W razie czego chętnie kogoś wprowadze w tą grę. Miałem dłuuugą przerwę i z przyjemnością znowu do niej powrócę.
  • 0

#7 ACZ Napisany 05 czerwca 2009 - 02:10

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:
Greg, nie skończysz tej gry. Na forum będziesz pisał, że Cię zanudziła i że jest kiepska. Tak mi się wydaje, że tak właśnie będzie. A grafika nie jest tak dobra jak w Kameo.
  • 0

#8 Ryan Napisany 05 czerwca 2009 - 02:24

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Nierówny poziom trudności? :o Please explain.

Grałem na hardzie - niektóre partie były trywialne, niektóre nie do przejścia.
  • 0

#9 Blizzard Beast Napisany 05 czerwca 2009 - 09:22

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Jak w każdej grze były momenty prostsze i trudniejsze - na wysokich poziomach trudności jest tak w każdej grze. Chocby COD na veteranie - można przejść misję w godzinę, a można na jednym checkpoincie spędzić i trzy dni. Normalka. Ale nie wymieniałbym tego jako jakiejś szczególnej wady.

W mojej opinii gra jest spokojnie do kupienia nawet dzisiaj. Kosztuje totalne grosze, więc nawet jeśli komuś się nie spodoba, nie będzie tego jakoś przeżywał. Gra oczywiście zestarzała się jeśli w porównaniu do innych gier na X360 w tym gatunku.

Po pierwsze - nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś - wygląda dokładnie tak, jak można spodziewać się tego po launch title. Nawet wtedy kręciłem nosem na jakieś graficzne nierówności w formie tekstur z poprzedniej epoki. Jak łatwo się domyślić gra nie stała się w tych miejscach ładniejsza. Na szczęście design poziomów jest tak samo genialny, jak był, i miejscówki oraz misje w miejscach takich jak klub, platforma Trinity czy most ciągle rządzą. Nie zestarzały się także efekty, pomimo słabszych tekstur i nie dającej już dziś rady geometrii.

Po drugie - nie wytrzymał multiplayer. Niewielu graczy już gra, ci co grają to albo bogowie, albo zjeby które nie bardzo wiadomo, po co grają. Do tego gracze nie grają na wszystkich mapkach, tylko dwóch-trzech najbardziej popularnych. Znaleźć także jakąś partię w ciekawszych trybach gry również nie jest łatwo.

I to w zasadzie rzeczy, któe nie przetrwały próby czasu.

Cała reszta jest w mojej opinii warta spróbowania. Oczywiście na fabułę nie ma co się nastawiać - jest nędzna. Ale jeśli lubisz postrzelać z ciekawych broni, poczuć power i różnorodność pukawek i pograć w wymagającą grę opierającą się bardziej na patentach na przejście poszczególnych leveli, niż na bezmózgiej srawie jak w COD, to warto.

Podsumowując - jeśli lubisz COD, to ta gra nie jest dla ciebie. Tutaj bronie różnią się fukcjami na polu walki, a nie kształtem. Misje wymagają obeznania ze sposobami wykonywania zadań, umiejscowieniem przeciwników i zarządzania nieodnawiającą się w nieskończoność energią, a nie sprawnego chowania się za przeszkodami i strzelania na oślep do spawnujących się przeciwników. Nie ma wszechobecnych eksplozji i zniszczeń, bo misje są spokojniejsze i nastawione na pojedynczą pannę agent, niż bandę rozwrzeszczanych żołnierzy. Jeśli chodzi o samo strzelanie, arsenał i różnorodność broni, to gra nie ma sobie równych na X360.
  • 0

#10 Gość__* Napisany 05 czerwca 2009 - 11:48

Gość__*
  • Goście
Ja np, zawsze wracam do PDZ za ta wspaniala atmosfere i klimat wytworzony glownie oprawa audio, swietna gra jak dla mnie.
  • 0

#11 Ryan Napisany 14 czerwca 2009 - 11:14

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ostatnio odpaliłem PDZ i nie jest tak źle. Przyleganie do ścian zasysa, grafika (szczególnie eksplozje) poraża prostotą a fabuła jest strasznie infantylna. Ale strzela się fajnie. I mówi to osoba, która nie lubi FPSów. ;) Dlatego Greg - sięgaj śmiało. :)
  • 0

#12 BeSOS Napisany 14 czerwca 2009 - 22:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Odpalam ją sobie czasami - oprawa się zestarzała, ale to tez zależy od miejscówek. Za marne grosze warto dac jej szansę, ma fajny feeling i nie ejst typową strzelanbka - krew nie leje się z ekranu, jest za to kolorowo, nastrojowo i inaczej.
  • 0

#13 Kradziej Napisany 14 grudnia 2010 - 08:17

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Uuu... Blizz będzie się musiał bić z GT: wybrali PDZ dziesiątą najgorszą kontynuacją boskiej gry

  • 0