Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy X


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
78 odpowiedzi na ten temat

#1 Razel Napisany 08 czerwca 2009 - 14:50

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ponieważ, o dziwo, nie mogłem znaleźć topicu o tej grze, zaingurujmy temat o niej przeniesionymi postami. W końcu Sin, Blitzball, Yevon ... przy tym wszystkim na pewno sporo osób spędziło mnóstwo dobrych godzin zabawy :D
Scorpio




zamierzasz zdać dziesiątkę na 100% ? w takim razie 150 godzin grania powinno ci wystarczyć :)

Żeby przejść całą grę wliczając w to zdobycie wszystkich celestial weapons, zebranie wszystkich stworów do monster areny i ich pokonanie i pokonanie dark aeonów? - jestem w ok 70% właściwego scenariusza gdzieś.
  • 0

#2 cwany-lis Napisany 10 czerwca 2009 - 18:56

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

zamierzasz zdać dziesiątkę na 100% ? w takim razie 150 godzin grania powinno ci wystarczyć :)

Żeby przejść całą grę wliczając w to zdobycie wszystkich celestial weapons, zebranie wszystkich stworów do monster areny i ich pokonanie i pokonanie dark aeonów? - jestem w ok 70% właściwego scenariusza gdzieś.


Głowy nie dam, ale mój kolega miał wszystko w tej grze i 154 godziny w zapisie z gry :tak:
  • 0

#3 Razel Napisany 10 czerwca 2009 - 19:11

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
No może przeszedł grę i miał wszystkie celestial weapons i dopałki, ale żeby pokonać Dark Aeony i wszystkie stwory w monster arena (które uprzednio trzeba odkryć) to myślę, że 150 godzin może nie starczyć i to za mało czasu. Zważywszy, że niektórzy walą za 99,999 damage i konkretnie trza spower-upować postacie. Ale za jakiś czas się okaże.
  • 0

#4 Scorpio Napisany 10 czerwca 2009 - 23:56

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Albo Yojimbo i dużo kasy ;)
  • 0

#5 Gość__* Napisany 11 czerwca 2009 - 00:35

Gość__*
  • Goście
Nom, Zanmato i niemal każdy bonusowy boss pada na miejscu. Mi osobiście bez tego "triku" gra zajęła grubo ponad 200 h.
  • 0

#6 Razel Napisany 11 czerwca 2009 - 01:45

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Albo Yojimbo i dużo kasy ;)

No tak, ale przecież nie oprę pokonania wszystkich używając Yojimbo bo jest ich zbyt wielu, a kasa ni idzie tak szybko. Poza tym mam zamiar podbić wszystkim postaciom statsy do 255 i konkretnie aeony upgradeować więc chcę ich pokonać bez Yojimbo (raz zrobił mi Zanmato za bodajżę 1000 gil).
Dark Bahamut blokuje mi dostęp do jednej dopałki z celestial weapon dla Tidusa i na kilkadziesiąt godzin (kilkaset?) muszę pożegnać się ze złożeniem jego broni do końca :cry:
Za 6 razem udało mi się przejść wyścig z chocobosami by zdobyć dopałkę, a motylki z Kimahrim poległy po 20 minutch - to się nazywa skill :^^:
  • 0

#7 Gość__* Napisany 11 czerwca 2009 - 02:30

Gość__*
  • Goście
Zdobycie wszystkich dopałek do broni specjalnych nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, bardziej to czasochłonne aniżeli trudne. Największe jazdy są przy błyskawicach (ulepszacz dla Lulu), mrugniesz w niewłaściwym momencie i zaliczasz od początku.
  • 0

#8 Sotaku Napisany 11 czerwca 2009 - 02:32

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 682 Postów:
Do dziś to pamiętam...nie wiem jak to mój pad przeżył...ale latał aż miło:)
  • 0

#9 Razel Napisany 11 czerwca 2009 - 02:41

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Zdobycie wszystkich dopałek do broni specjalnych nie jest jakimś wielkim osiągnięciem, bardziej to czasochłonne aniżeli trudne. Największe jazdy są przy błyskawicach (ulepszacz dla Lulu), mrugniesz w niewłaściwym momencie i zaliczasz od początku.

Ja nie chcę zdobyć tylko dopałek, ale rozbić grę na milion czynników i osiągnąć wszyściuteńko i wszyściutkich pokonać, zdobyć po 10 wszystkich stworów do monster areny stworów, pokonać każdego potwora w niej, jak się uda to nabić statsy na max czyli 255 wszystkim i wszystkie, zniszczyć dark aeony (to jest problem bo są w pizdu przejebani i napieprzają za 99,999), i właśnie taki jeden, a dokładnie Dark Bahamut blokuje mi dostęp do jednej dopałki (można ją było zdobyć wcześniej, ale tego nie zrobiłem i po zdobyciu Airshipa jest tam na drodze mojej właśnie on, a jak twierdzi ktoś, ze jego pokonanie nie jest problemem to chyba nie grał w wersję "international", albo o niej nie słyszał, bo jest to uber trudne).
  • 0

#10 Gość__* Napisany 11 czerwca 2009 - 03:07

Gość__*
  • Goście
Jeżeli Cię to pocieszy to Dark Bahamut jest pikusiem przy niektórych potworach, które odblokowują się później na Monster Arenie.

Sam zdobyłem i ulepszyłem wszystkie bronie specjalne, zgarnąłem każdego potworka do MA, pokonałem Dark Aeony, zająłem bodajże pierwsze miejsce w Blitzballu i takie tam, ale już w ostatnich dwóch madafaków tej gry nie chciało mi się bawić (mowa o Nemesisie oraz Penance). O wymasterowaniu każdego skilla u każdej postaci na 255 lv. zapomnij, jest to mega czasochłonne, ale jednocześnie chyba niezbędne do pokonania tej dwójki. W każdym razie życzę miłej zabawy oraz dużo wytrwałości ;) .
  • 0

#11 Scorpio Napisany 11 czerwca 2009 - 08:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To powiem, że najdłużej będziesz bawił się nie przy Dark Aeonach a przy grindowaniu, czyszczeniu tablicy i budowaniu jej od nowa w oparciu o statystyki +4 ... ech, kupa "zabawy" Cię z tym czeka :D
  • 0

#12 Razel Napisany 11 czerwca 2009 - 12:28

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

To powiem, że najdłużej będziesz bawił się nie przy Dark Aeonach a przy grindowaniu, czyszczeniu tablicy i budowaniu jej od nowa w oparciu o statystyki +4 ... ech, kupa "zabawy" Cię z tym czeka :D

Już mam plan jak wszystko robić po kolei, teraz tylko setki godzin muszę wykorzystać na jego wdrążenie :D Dam radę bo założyłem się jeszcze o dwa duże Heinekeny, że wszystkich pokonam :P
  • 0

#13 cwany-lis Napisany 17 czerwca 2009 - 21:52

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Aż tak was kręci system walk ? Bo ja po przejściu wątku fabularnego byłem totalnie usatysfakcjonowany :)

To mój ulubiony Final Fantasy - wakacyjny klimat i historia drogi oraz bardzo przyjemny system walk - w grę bardzo miło się gra, uniwersum jest z lekka "kawaii" i pstrokate i ma swój urok. Nawet w FF X-2 grało mi się bardzo dobrze dzięki ogormnemu sentymentowi jakim darzę dziesiątkę. To jedna z tych gier do których wrócę choćby i za kilka lat.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 18 czerwca 2009 - 06:15

Gość__*
  • Goście
Ja przechodziłem drugi raz i zatrzymałem się na queście ze skrzynkami w Omega Ruins. Po tym gra poszła w kąt, bo chciałem otworzyć te cholerne skrzynki, a nie wychodziło mi :(
  • 0

#15 Aras Napisany 18 czerwca 2009 - 08:45

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Ja raz ukończyłem zaraz po premieże, mam migawki w głowie i miło wspominam tą grę (oczywiscie bez Tidusa i Yuny byloby jeszcze milej), jednak boję się lekko teraz ją znowu odpalać. English skill mi przez te parę lat skoczył w górę i wolę się nie odkrywać dokładnie wszystkich elementów tej fabuły, bo beznadziejność mogłaby mi miłe przeżycia przy FFX zepsuć.
  • 0

#16 Razel Napisany 18 czerwca 2009 - 16:12

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Ja przechodziłem drugi raz i zatrzymałem się na queście ze skrzynkami w Omega Ruins. Po tym gra poszła w kąt, bo chciałem otworzyć te cholerne skrzynki, a nie wychodziło mi :(

Bo musisz we wszystkich "Cloisters of Trials" użyć Destruction sphere.
Koło 90 godzin i mi się nie nudzi, zapadł cel o zmasterowaniu całej gry i trzeba - czy też chcę czy nie - wykonać plan. Tylko te cholerne omijanie piorunów :trup: już ze 30 godzin nie posunąłem ani trochę fabuły, koncentrując się na zbieraniu Celestial weapons i dopałek do nich, a także kolekcjonowaniu po 10 wszystkich potworów z każdej miejscówki - a zważywszy, że niektórych leszczy ciężko spotkać to jest to zajęcie na długie godziny. Może kolejne 300-400 godzin wystarczy na wszystko :^^:
  • 0

#17 Gość__* Napisany 18 czerwca 2009 - 17:00

Gość__*
  • Goście

Ja przechodziłem drugi raz i zatrzymałem się na queście ze skrzynkami w Omega Ruins. Po tym gra poszła w kąt, bo chciałem otworzyć te cholerne skrzynki, a nie wychodziło mi :(

Bo musisz we wszystkich "Cloisters of Trials" użyć Destruction sphere.

To że co, jak włożę każdą DS w odpowiednie miejsce i zgarnę nagrodę to w Omega Ruins nie będzie losowanki "potwór-nagroda"? Chyba nie działa, bo każde Cloister of Trials mam zaliczone i skarby pozgarniane, a za to bodaj dostałem Animę... Zaraz zresztą sprawdzę.
  • 0

#18 Razel Napisany 18 czerwca 2009 - 17:10

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
:bash: :sciana: :sciana:
EPIC FAIL z mojej strony :nie: pojebało mi się z baaj temple z rozpędu :sciana: to przez studia chyba.
Proszę o wybaczenie :pac:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 18 czerwca 2009 - 17:12

Gość__*
  • Goście
Własnie się tak dziwiłem, bo Animę już mam :P

A ten quest ze skrzynkami jest chory, właśnie znów obrzuciłem je niezliczoną ilością murew i wujów. Z drugiej strony na starej karcie pamięci miałem save, gdzie jakimś ogromnym cudem przeszedłem ten moment z kumplem i wpadło mi 99xWarp Sphere. A to pokusa nielicha, dlatego bez wykonania tego popieprzonego zadania nie ruszam dalej :)
  • 0

#20 Razel Napisany 18 czerwca 2009 - 17:17

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ja doszedłem właśnie do Omega Ruins i stwory są bardzo mocne. Teraz postanowiłem robić wszystko inne co tylko mogę. Jak to zrobię to wracam do Omega.
  • 0

#21 Scorpio Napisany 18 czerwca 2009 - 22:34

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Cwany - akurat ja także uwielbiam FFX za wakacyjny feeling. Chyba nie ma jRPG o lepszym wakacyjnym klimacie.

Aras - dziś nadal da się w to da grać. Zwłaszcza w tym okresie - rozpoczynania wakacji. I gdy za oknem średnia pogoda. Zimny Sprite w łapę, pad w drugą, piachu na bose stopy nasypać, podkręcić głośniczki i ... grać :)
  • 0

#22 Aras Napisany 19 czerwca 2009 - 09:17

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Scorp, ja jak chce słońca, plaży i ciepłego klimatu w grach to odpalam Chrono cross :tak: tam jest dopiero piękne lato.

Pozatym, jakoś latem to mi się dobrze w SSXa 3 sieka :P
  • 0

#23 Scorpio Napisany 19 czerwca 2009 - 12:37

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Przestań, akurat siedzę przy uchylonym oknie i mnie zimne powietrze nagle w podmuchu napadło i ... ... no nieważne :P I w dokładnie tym momencie czytam o śniegach w SSX. Zostaję przy plażach FFX. Zdecydowanie letnie. Lepsze tylko Costa de Sol z FF7, ale to 1 lokacja. W FFX zacząłem grać latem, gra ma letni klimacik i tak już to w mym łbie zostanie. Ole!

Dodany obrazek

A dziś 1 dzień wakacji szkolnych :)
  • 0

#24 Zois Napisany 19 czerwca 2009 - 12:53

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
kurde, to nie wiem...

gralem w to jakis czas temu i w zasadzie wcale mi nie podeszlo :hmmm: to bylo juz tak dawno ze nie pamietam w jakim momencie dokladnie skonczylem..wydaje mi sie ze cos kojarze jak tu mowicie o piorunach..cos takiego chyba bylo..i pamietam ze walczylem z jakims bossem - i zabraklo mi jednego ciosu czy czegos tam zeby go zgiac w pol i mi chyba konsola sie przegrzala w tym momencie albo cos sie stalo dziwnego :hmmm: w kazdym razie gre wcisnalem do pudelka i stoi i stoi i tyle z niej. A teraz juz mi psiak w o ogole nei dziala to nawet nie sprobuje ponownie.

az mi szkoda ze mi nie podeszla , bo jesli gra daje mozliwosci na kilkaset godzin to naprawde zal ze nie poswiece sie temu. No ale coz ;)
  • 0

#25 cwany-lis Napisany 19 czerwca 2009 - 13:27

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Gdy ja grałem po raz pierwszy to dziesiątka była jedną z moich pierwszych gier na konsolę i tak namąciłem w systemie sfer, że walkę z takim smokiem na statku i późniejszy desant na ślubną ceremonię przechodziłem kilka razy. Przy drugim podejściu po kilku latach gra nie sprawiła mi żadnych kłopotów - nie licząc finałowej walki, która wymaga ode mnie kilku godzin pakowania.
  • 0

#26 Zois Napisany 19 czerwca 2009 - 13:35

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
no cwany jesli od CIEBIE gra wymagala kilku godzin pakowania to marny los tych zwyklych graczy ktorzy na co dzien z pakowaniem nie maja stycznosci :nie:
  • 0

#27 Razel Napisany 19 czerwca 2009 - 13:44

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Nie jest takie straszne to pakowanie i Cwany tylko straszy :^^: a sam system walk jest IMO ciekawy więc walki aż tak strasznie nie nudzą.
  • 0

#28 cwany-lis Napisany 19 czerwca 2009 - 14:03

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
tu rozchodzi się chyba o pakowanie na siłce :^^: w sumie, gdybym nie był tak niecierpliwy w ostatniej lokacji i wałczył z każdym napotkanym pokemonem zamiast uciekać od walki i gnać do "finału" to owe pakowanie nie byłoby potrzebne :tak:
  • 0

#29 Gość__* Napisany 19 czerwca 2009 - 14:53

Gość__*
  • Goście
Pakowanie to akurat nie problem, gdy połapie się potworki na MA i trochę z nimi powalczy. Problemem jest rozwinąć postać do takiego poziomu, żeby można było bezstresowo rozwalać choćby najmniejszych leszczy na MA :P
  • 0

#30 Gość__* Napisany 19 czerwca 2009 - 16:10

Gość__*
  • Goście
No pakowanie w FF X to czysta przyjemność :) a zdobyliście wszystkie możliwe Aeony ? :) tak pytam z ciekawości , nie było łatwo jak dla mnie więc nie wiem , to albo się pochwalę , albo ośmieszę (chociaż i tak w FF X grałem chyba ze 3 lata temu to co tam śmiejcie się) i udało mi się sprać Dark Valeora (czy jak mu tam) , ale już reszta Dark Aeonów to fiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu długa pakernia , a na liczniku i tak juz miałem 150 H więc miałem dość :) , a tak BTW to FF X to naprawdę świetna odsłona serii , 2 krotnie przekatowałem i cholera ostatnio mam ochotę w to zagrać jak w żadną inną grę ... ale nie mam już od dawna PS2 :/ bleeeeeeeeeeeeeee !!!!

EDIT : i udało mi się zdobyć kompletny celestial weapon dla Tidusa i Yuny :) i to wystarczyło , z czymś takim Yuna to po prostu IWUl , każdy koszt mp to tylko 1 punkt , a jak ma się FLARE i HOLY to jest grubo :) , miałem też broń dla Riku i dla Aurona , ale niekompletne , brakowało mi tam zawsze czegoś , ale po pół właściwości i tak było :)
  • 0