Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy X

• Zaloguj się by odpowiedzieć
78 odpowiedzi na ten temat

#31 Razel Napisany 19 czerwiec 2009 - 16:31

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:
Aeony jest łatwo zdobyć i miałem już wszystkie przy ok 75 godzinach. I jak nie masz całkowicie dopakowanych Celestial Weapons to nie masz po pół właściwości i nie ma ich sensu używać (mają tylko No AP i Double overdrive), a swoją drogą można nawet samemu robić bronie chyba nawet lepsze niż Celestial weapons. Ja mam zamiar sprać wszystkie Dark Aeony, i wszystkich "leszczy" z MA co będzie bardzo czasochłonne, ale dopóki mnie to kręci to będę się starał (i jeszcze założyłem się o dwa Heinekeny, że to zrobię :^^: )
  • 0

#32 Gość__* Napisany 19 czerwiec 2009 - 18:51

Gość__*
  • Goście
Nom, nie pamiętam już jak z broniami, ale tarcze można ostro dopakować (ribbon, no damage etc.).

Razel, jak Ci się znudzi pakowanie to dawaj Zanmato na każdego bolka i po sprawie (nie wiem czy zadziała na Nemesisa).
  • 0

#33 Gość__* Napisany 19 czerwiec 2009 - 19:23

Gość__*
  • Goście
Tyle , że Zanmato nie odpala zawsze swojego makabrycznego overdriva :) tam było zawsze jakieś losowanie , albo w zależności od opłaty hehe czasem ze 10 gilów robił pełne zło i kończył rundę , a czasami i kupę forsy rzucał tylko nożykami :)
  • 0

#34 Razel Napisany 19 czerwiec 2009 - 21:48

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:

Tyle , że Zanmato nie odpala zawsze swojego makabrycznego overdriva :) tam było zawsze jakieś losowanie , albo w zależności od opłaty hehe czasem ze 10 gilów robił pełne zło i kończył rundę , a czasami i kupę forsy rzucał tylko nożykami :)

Zanmato to taki cios nie Aeon i ten cios nie odpala się jako overdrive, ale jak dobrze pamiętam jeśli ma się go na max to zwiększają się szanse na jego wykonanie :^^: a Aeon to Yojimbo. Ale żeby to wychodziło trza mu często dużo płacić, nie może ginąć Yojimbo i takie różne rzeczy - jest dużo czynników, które na to wpływają, ale jak mi się znudzi pakowanie to raczej się nie skuszę na korzystanie z zanmato - prędzej skończę grać. Cel ustawiony i mi się nie nudzi, bo póki widzi się progres ziomków to jednak taka radość i frajda mi wystarcza :^^:
  • 0

#35 Scorpio Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:21

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
Czy ktoś wie jak zdobywać szybko Dark Matter? Bo tylko ich brak blokuje mi stworzone cudowne bronie, jakie chcę wykończyć ... :)
  • 0

#36 Razel Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:29

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:
Jak dobrze pamiętam są dwa myki:
1) Przez pokonywanie Nemesisa w MA
2) Pokonywanie Dark Yojimbo, i jak go pokonamy i ten gościu zacznie uciekać to nie gonimy go żeby wykończyć tylko idziemy do jakiegoś sejwa, sejwujemy i ładujemy grę. DY będzie znowu i tak można to powtarzać.
  • 0

#37 Gość__* Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:45

Gość__*
  • Goście

a Aeon to Yojimbo.

:oops: hehe , ale wiadomo o co mi chodziło ;)
  • 0

#38 Razel Napisany 03 lipiec 2009 - 21:38

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:
130 godzin na liczniku, 5 z 7 Celestial Weapons już mam, 4 Ultimate Armory też zrobiłem już sobie i większość leszczyków z Monster Areny roztrzaskuje. Już zabieram się za zbierania Sphere które się rozmieszcza na Sphere Gridzie i zaczynam jechać z pakowaniem statsów każdej postaci na maksa :^^:
  • 0

#39 Zois Napisany 18 lipiec 2009 - 13:25

Zois

Silenzio Prima Della Lotta

• Forumowicze
  • 4973 Postów:
daje druga szanse FFX :^^:
  • 0

#40 Razel Napisany 18 lipiec 2009 - 14:22

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:
Ja niestety z braku czasu przez tydzień nie grałem za bardzo więc niedługo będę musiał nadrobić stracony czas. Teraz przez najbliższe kilkadziesiąt godzin nie wyjdę z Monster Areny bo muszę pokonywać tych leszczyków stamtąd by zdobyć odpowiednie Sphery do statusów - a dokładnie po 64 z każdej, a jest ich 10 - co równa się z kilkuset walkami tam :|
  • 0

#41 cwany-lis Napisany 19 lipiec 2009 - 22:19

cwany-lis

opalony szyderca

• Forumowicze
  • 19775 Postów:
nie rozumię tego ale i nie potępiam ;) ostatniego bossa pewnie zmieciesz jednym atakiem Tidusa :)
  • 0

#42 Razel Napisany 19 lipiec 2009 - 22:29

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:
Masterowanie panie - taki cel sobie założyłem teraz go wykonuję :^^: Brakuje mi dwóch Celestial Weapons i mam zrobione już 5 Ultimate Armor. Ale bronie będę robił jeszcze na własną rękę bo będą lepsze od Celestiali :^^:
  • 0

#43 Scorpio Napisany 19 lipiec 2009 - 22:48

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
Skąd Dark Matter na skalę hurtową bierzesz?
  • 0

#44 Razel Napisany 19 lipiec 2009 - 23:12

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:
Ale jeszcze nie biorę, ale mam 99 za zebranie stworków - są różne rodzaje Ultimate Armor i ja na razie nie robię tych z Break HP limit - Ale mam zamiar zrobić dla każdej postaci po dwie różne Ultiame Armory - dopiero potem z HP break limit, ale to tak dla siebie bo bez nich się obejdzie bez problemu. Moje Armory to (Auto-haste, Auto-protect, Auto-Potion, Auto-Phoenix)

Jak dobrze pamiętam są dwa myki:
1) Przez pokonywanie Nemesisa w MA
2) Pokonywanie Dark Yojimbo, i jak go pokonamy i ten gościu zacznie uciekać to nie gonimy go żeby wykończyć tylko idziemy do jakiegoś sejwa, sejwujemy i ładujemy grę. DY będzie znowu i tak można to powtarzać.

I to może się komuś do czegoś przyda - mój odnośnik do całego masterowania jest tutaj :^^:
http://img194.images...6025/ffxgnm.jpg
Jeśli ewentualnie ktoś coś z tego by chciał wiedzieć i nie mógł sam skumać to mogę wytłumaczyć :^^:
  • 0

#45 Scorpio Napisany 20 lipiec 2009 - 00:12

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
Wiesz, dla mnie dobry armor to Break HP limit i Ribbon ;) A by każda postać tak miała to DM trza mieć w .... ;) Więc to by z milion lat na Dark Yojimbo trwało :P
Wolę Ribbona od Auto-potion. Podobnie Break HP lepszy - bo po co Ci po postaci, która padnie po 1 ciosie, albo dostanie zmianę statusu i sama wykosi drużynę? Albo drużyna nad którą masz 0 kontroli? ;)
  • 0

#46 Razel Napisany 20 lipiec 2009 - 00:18

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 10385 Postów:

Wiesz, dla mnie dobry armor to Break HP limit i Ribbon ;) A by każda postać tak miała to DM trza mieć w .... ;)
Wolę Ribbona od Auto-potion. Podobnie Break HP lepszy - bo po co Ci po postaci, która padnie po 1 ciosie, albo dostanie zmianę statusu i sama wykosi drużynę? Albo drużyna nad którą masz 0 kontroli? ;)

Ale jak wszystkie statsy mam na max = 255 to ciężko by mnie zakosili jednym ciosem. A jak ktoś padnie to jest od razu wskrzeszany - a poza tym pisałem, że te co Ty mówisz zrobię potem po wymasterowaniu reszty całej. Armory z Ribbon są najlepsze na Dark Aeony, ale na Monster Arena niekoniecznie jest to potrzebne - ba już teraz rozwalam każdego w MA :^^:
  • 0

#47 Zois Napisany 20 lipiec 2009 - 06:14

Zois

Silenzio Prima Della Lotta

• Forumowicze
  • 4973 Postów:
o świeta matko jezusie najslodszy :shock:

blitzball ssie po maksie - w ogole nie umiem w to grac zeby wygrac :P te buce z goersow maja za duzo hp i innych rzeczy a ja nie wiem jaka strategie na nich zastosowac :P
  • 0

#48 Scorpio Napisany 27 wrzesień 2009 - 08:04

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
Akurat blitzball jest prosty, bo bierze się sterowanie manual i gra w wywabianie i podanie. W ten sposób już pierwszy, fabularny mecz wygrałem bez problemów. Kilka razy.

Ciekawostka: http://www.gametrail... ... t=featured porównaniu dubbingu i oryginału w niesławnej scenie nauki śmiechu ... końcowe sekundy filmiku dobrze podsumowują całe to-to :P
  • 0

#49 Lady Luck Napisany 27 wrzesień 2009 - 20:44

Lady Luck

Meow

• Forumowicze
  • 8692 Postów:
A ha ha ha ha ha HA :|

Ten, kto wymyślił tę scenę powinien przemyśleć jeszcze raz karierę scenarzysty...
  • 0

#50 Gość_Zero_* Napisany 08 marzec 2010 - 00:16

Gość_Zero_*
  • Goście
Przebiłem się przez Zanarkand i śmigam sobie teraz na stareczku Cida. Na liczniku 38h, na sphere gridzie przy każdej postaci brakuje mi takiego standardowego okręgu do klepnięcia standardowej ścieżki.

I teraz pytanie, gdzie można ładnie przygrindować, coś polecacie robic ? Dark Aeony, specjalne bronie - czekam :) I żeby nie było - nie chcę maxować gry, tylko przejść końcówkę bez stresu :)
  • 0

#51 Scorpio Napisany 08 marzec 2010 - 08:35

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
Jak chcesz bez stresu to nie idź po ostatnie bronie. Bo np. wyścig Tidusa, Kimahri i motylki to kilka godzin prób.
  • 0

#52 Matrox Napisany 08 marzec 2010 - 09:53

Matrox

...

• Forumowicze
  • 3057 Postów:
Ja miałem chyba tylko dwie ostateczne bronie pod koniec gry (tego cholernego wyścigu do tej pory nie mogę zapomnieć ;) ), postaci jakoś specjalnie mocne nie były. Ogólnie dobrą taktyką na ostatniego bosa jest przywalenie ze wszystkich Aeonów (szczególnie Bahamut mi tam pomógł z tego co pamiętam), a potem już tylko dobicie go.
  • 0

#53 Cola Napisany 08 marzec 2010 - 11:53

Cola

Kinda Funny best friend

• Forumowicze
  • 4068 Postów:
U mnie na liczniku gry było ponad 270 godzin szpilania, a dark Aeonów rozwaliłem tylko połowę, nie wspominając już tych ostatecznych broniach do zdobycia , których oczywiście nie miałem wszystkich. Grałem chyba mało efektywnieDodany obrazek.
  • 0

#54 Scorpio Napisany 08 marzec 2010 - 13:16

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
Kilka Dark Aeonów szmatą załatwiłem (atak specjalny Yojimbo), bronie zebrałem nawet spokojnie (autentycznie, zero zdenerwowania przy kilkunastym odpaleniu wyścigu czy zapamiętywaniu piksel po pikselu trasy Kimahriego), zmiana sfer na +4 na 3/4 wykonana. Z gry został mi do pokonania tylko Dark Yojimbo. No i Penance. Ale ich sobie odpuściłem już. Podobnie jak Yiazmata i kilka broni finalnych w dwunastce (np. Koga Blade jako rare drop z Bomb Shell).
  • 0

#55 Lady Luck Napisany 08 marzec 2010 - 15:04

Lady Luck

Meow

• Forumowicze
  • 8692 Postów:

Przebiłem się przez Zanarkand i śmigam sobie teraz na stareczku Cida. Na liczniku 38h, na sphere gridzie przy każdej postaci brakuje mi takiego standardowego okręgu do klepnięcia standardowej ścieżki.

I teraz pytanie, gdzie można ładnie przygrindować, coś polecacie robic ? Dark Aeony, specjalne bronie - czekam :) I żeby nie było - nie chcę maxować gry, tylko przejść końcówkę bez stresu :)

Ja dużo łaziłam po Omega Ruins i chyba wewnątrz Sina (droga do ostatniego bossa); nie pamiętam czy na Calm Lands na Monster Arenie dało się levele łapać.
Zrobiłam ze 4-5 broni ostatecznych i jakoś tak wyszło, że dziewczyny i Auron byli chodzącymi maszynami zagłady :lol:
Nie bawiłam się w masterowanie każdej postaci, po prostu zdobyłam co chciałam albo przy czym nie rozpierniczyłam padem telewizora (wyścig.....................). Ostatnią walkę spokojnie przeszłam rozwalając przeciwników kilkoma ciosami ;)
  • 0

#56 drAKul Napisany 08 marzec 2010 - 16:41

drAKul

Viewtiful Joe

• Forumowicze
  • 1134 Postów:
Boże ta scenka ze śmiechem jest jeszcze bardziej żenująca niż kiedyś. wstydziłbym się grać przy kimś na tej scence. A co do ultinate weapon to nie miałem aż takich problemów z bronią Tidusa (czytałóem że w wersji NTSC jest jakiś cheat). Najgorszy był sigil dla Lulu. Udało mi się za drugim razem ale fajny stres jest tak od 170 uderzenia.
  • 0

#57 Lady Luck Napisany 08 marzec 2010 - 16:45

Lady Luck

Meow

• Forumowicze
  • 8692 Postów:
Mam NTSC, a cheata nie znalazłam :lol:

Sigil dla Lulu był ok; fakt, trwało to, ale z narzuconym `No Encounter` stresu był znacznie mniej, bo nie obawiałam się, że walka wybije mnie z rytmu :)
  • 0

#58 White Templar Napisany 08 marzec 2010 - 23:15

White Templar

Pikachu

• Narybek
  • 68 Postów:
To prawda pioruny(200 pod rząd sic!) to był prawdziwy hardcor.
Motylki Kimahriego i wyścig Chocobo Tidusa też były ostre.
Dark Aeons, Penance, Monster Arena, Blitzbal, Celestial Weapons, Spehre Grid- cholera FF X miał chyba najwięcej możliwości ze wszystkich fajnali.
Grałem blisko 300 godzin i zrobiłem praktycznie wszystko w tej grze.
Ale to było lata temu, dziś człowiek jest już trochę starszy i nie ma tyle czasuna granie co kiedyś.
  • 0

#59 Scorpio Napisany 08 marzec 2010 - 23:22

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
To chyba tylko ja mam nerwy pokerzysty, że pioruny wyszły mi za 2 razem i to całkiem prosto :neutral:
  • 0

#60 Scorpio Napisany 13 marzec 2010 - 16:53

Scorpio

Can'-Ka No Rey

• Forumowicze
  • 13964 Postów:
OK, na YouTube mam "prenumeratę" kanału DarkKefki, głównie za jego genialną robotę w Final Fantasy XII. Teraz jednak chłopak zajmuje się Final Fantasy X International i zarzuca filmiki z side questów, czyli Celestial Weapons, aeonów, etc. Na dzień dobry część pierwsza z czterech, nie przeraźcie się długością ;)

Komentarz jest na bieżąco, więc dla wszystkich co mają pytania czy trudności niech to będzie doskonały poradnik :)

EDIT:
Wyścig Tidusa i motylki Kimahriego:
  • 0