Skocz do zawartości

Chrono Trigger


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
123 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 01:32

Gość__*
  • Goście
do czasu zobaczenia tej gry gdzieś na początku 2002 byłem zatwardziałym przeciwnikiem wszelkich RPGów zarówno tych PeCetowych, jak i też konsolowych ( które wg. niektórych nie powinny być nazywane RPGami, jeno przygodówkami z elementami RPG )

no cóż ja mogę tutaj napisać, gra po prostu mnie urzekła, wspaniała grafika, ciekawa fabuła, fantastyczna grywalność ( jeżeli ja -człowiek wielce niecierpliwy przeszedłem CT dwukrotnie, to o czymś to świadczy, dotąd żadna gra nie wciągnęła mnie na tyle, żebym ukończył ją więcej niż jeden raz) stanowią o potędze tego tytułu, najlepszy feeling byłby zapewne jeżeli siedziałbym przed prawdziwym SNES-em z krwi i kości, dzierżąc pada w dłoniach ;) a nie przed ciężko dyszącym PieCem korzystając jedynie z emulatora tej konsoli
ale nie zmienia to faktu, że polecam Chrono Triggera wszystkim... nawet osobom mającym awersję do wszelakiego rodzaju RPGów, to może być dla Was lekarstwo :D

p.s. sorki za chaos, ale o tej godzinie już mi sie yebie wszystko w głowie
  • 0

#2 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 10:28

Gość__*
  • Goście
Wiedz, że nie jesteś sam. Jest wiele osób, dla których Chrono Trigger był pierwszym eRPeGiem, np. ja:). Z grą tą zetknąłem się trzy lata temu, i od tego czasu należy ona do grupy moich ulubionych, tuż obok Zeldy i ISS. Mówiąc szczerze, to nie wiem, co ta gra w sobie ma, że oddziałuje na gracza w ten sposób, bo przecież system walki nie jest ani jakiś wyjątkowo zakręcony, ani też innowacyjny.
Siłą tej gry, jak dla mnie jest oprawa dźwiękowa, motywy towarzyszące wędrówce na długo zapadają w pamięci. Zresztą, to nie jest recenzja, więc nie będę się rozpisywał, pragnę tylko polecić tę grę każdemu, gdyż sam przeszedłem ją sześć, albo siedem razy i chętnie do niej wracam... magia?:)
A poza tym, to pierwszym screenem z Chrono Trigger'a, jaki widziałem był ten zamieszczony w pierwszym numerze Neo.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 16:09

Gość__*
  • Goście
Chrono Trigger cudo nad cudami polecac tej gry nie trzeba tylko grac :D Wada jest ze ciezko dostac ta gre na snesa. Chodzi mi o wersje pal z pudelkiem itp. a jesli juz sie pojawi na ebayu to cena poraza. Ale coz taki urok gier wielkich i kultowych
  • 0

#4 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 16:20

Gość__*
  • Goście

Chodzi mi o wersje pal z pudelkiem itp. a jesli juz sie pojawi na ebayu to cena poraza.

Taka wersja nieststy nie istnieje, prawda jest taka, że CT nigdy nie zagościł oficjalnie na starym kontynencie, nawet wersja na PSX nie wyszła w Europie.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 16:33

Gość__*
  • Goście
zawsze mozna siegnac po emulatory, ale ciiiii! Po ostatnich ruchach Nintendo lepiej nie wypowiadac tego slowa ;).

Odnosnie CT: rewelacyjna gra RPG, ktorej jak dotad nie pobilo nic, i raczej nigdy to juz nie nastapi. Wspaniala fabula, rewelacyjne zwroty akcji, a takze mozliwosc przejscia gry jeszcze raz bez uczucia nudy - sa to glowne atuty tej produkcji.
  • 0

#6 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 17:58

Gość__*
  • Goście
jiker, a Ty o emulatorach moglbys godzinami, nie? ;)
Chrono Triggera lyknalem na emu....stymulatorze snesa :) Muza to mega motyw, tak samo jak design postaci i fabula!
  • 0

#7 Gość__* Napisany 15 marca 2004 - 18:04

Gość__*
  • Goście

jiker, a Ty o emulatorach moglbys godzinami, nie? ;)

alez oczywiscie, moglbym gawedzic o nich dniami i nocami :), ale nie myslcie sobie - konsole rowniez posiadam i to calkiem sporo ;).
  • 0

#8 Gość__* Napisany 16 marca 2004 - 07:55

Gość__*
  • Goście
Mhhhmm... Grałem w wiele erpegów na (emu) Snesie, ale CT jakoś mi nie podszedł. Grafika - okay jest świetna, ale postacie? Czy ja wiem, czy takie fajne. O wiele bardziej podobał mi się Tales of Phantasia (swoją drogą, ktoś to przeszedł? labirynty w tej grze to total HC).
  • 0

#9 Gość__* Napisany 16 marca 2004 - 14:23

Gość__*
  • Goście

O wiele bardziej podobał mi się Tales of Phantasia (swoją drogą, ktoś to przeszedł? labirynty w tej grze to total HC).

Tales Of Phantasia stawiam na równi z dziełem Square, ale według mnie gier tych nie należy ze sobą porównywać, bo rządzą się ona innymi zasadami i trudno określić, np. który system walki jest lepszy. Co do harkorowości labiryntów, to polecam zagrać w kontynuację - Tales Of Destiny na PSX'a, te z prequela nie sięgają im do pięt:)
  • 0

#10 TomisH Napisany 16 marca 2004 - 16:03

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Chrono Trigger - graficznie urzekła mnie ta historia :mrgreen: Naprawdę warto sprawdzić.

btw - ktoś próbował swoich sił w Bahamut Lagoon? - dość innowacyjna gra. A - i do Snatchera się przymierzam, podobno wciąga...
  • 0

#11 kotlet Napisany 27 marca 2004 - 17:16

kotlet

    Blanka

  • Narybek
  • 211 Postów:
Chociaż nie lubiałem ( i nadal nie lubię ) gier RPG, tak po jej recenzji z wersji na PSX'a skusiłem się i zacząłem przechodzić ją na emulatorze ( wersja z SNES'a ). Bardzo dobra gra, jednak nie przeszedłem jej do końca, już nie pamiętam nawet czemu. Spoko grafika i postacie : w końcu projektowane przez twórcę Dragon Ball'a.
  • 0

#12 krilluch Napisany 31 marca 2004 - 09:16

krilluch

    Toad

  • Narybek
  • 6 Postów:
Dla mnie Chrono Trigger byl juz ktoryms z kolei RPGiem. Jednak on zapadl i zapewne zapadnie na dlugo w pamieci. Gra jest praktycznie warta kazdej ceny.
  • 0

#13 Gość__* Napisany 31 marca 2004 - 17:38

Gość__*
  • Goście
Chrono Trigger, ahhh, gra jest genialna. Grafika w tej grze jest niewarzna, grywalność ją pokrywa, to był mój któryś z koleji eRPeG, ale był tez jednym z najlebszych w jakie grałem. Nigdy go nir zapomne. Jest najlebszym oldschuloowym RPG w jakiego grałem. I tak już zostanie.
  • 0

#14 Gość__* Napisany 01 kwietnia 2004 - 06:13

Gość__*
  • Goście

btw - ktoś próbował swoich sił w Bahamut Lagoon? - dość innowacyjna gra. A - i do Snatchera się przymierzam, podobno wciąga...

Dla mnie BL to najlepsza gierka na SNES'a ;] Co prawda ukoczyłem jak na razie tylko raz ale dostarczył mi o zabawy więcej niż wspominany CT (chociaż tego też lubię).
  • 0

#15 marioo Napisany 02 kwietnia 2004 - 02:06

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Odpaliłem ją dziś na snesie by zobaczyć czym się tak podniecacie i do tej pory nie wiem :? sorry...
  • 0

#16 Gość__* Napisany 02 kwietnia 2004 - 17:10

Gość__*
  • Goście
Oj. To jeden z najlepszych eRPeGów w jaki grałem. Ta nieliniowość, możliwość przejścia gry na 12 różnych sposobów, ta grafa, która nadal zachwyca, desing postaci i ta fabuła. Nic tylko nadal się nią zachwycać. Do tego jeszcze dochodzi mnóstwo sekretów i bonusów. W tę grę można grać i grać.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 05 kwietnia 2004 - 22:59

Gość__*
  • Goście
Nie wiem do końca co jest takiego w tej grze ale wiem jedno - po prostu wysmienicie się w nia gra. Mimo upływu czasu potrafi przykuć do TV/monitora na długi czas ani chwili nie nudząc. Ma oczywiscie swoje słabe strony i kilka lokacji nie powala ale jako całośc prezentuje sie doskonale.

Dziwie sie że nikt nie wspomniał o zawartum w grze humorze, który jest naprawde przedni. #SPOILER# Scena procesu Chrona, zachowanie jego blondwłosej towarzyszki na festynie, gadki w barze - pamiętam ze nieźle sie ubawiłem :D #SPOILER OUT#.

Żałuje ze nie skonczyłem tej giery ale w wakacje to nadrobie. Mam zamiar skończyc dwie giery - FFX i własnie Chrono Triggera (musze tylko kupić PSX - PC konwerter aby pograc sobie na wygodnym padzie).
  • 0

#18 cwany-lis Napisany 19 maja 2004 - 21:44

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
przeszedłem tą gre 2 razy a to coś już dla mnie znaczy, gra ma cos w sobie że chce się grac, wszystko jest tu przemyślane i zrobione tak by graczu jak najlepiej sie grało
  • 0

#19 simian raticus Napisany 21 maja 2004 - 16:46

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
Pograłbym se w Triggera po polsku...
  • 0

#20 cwany-lis Napisany 21 maja 2004 - 18:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

Pograłbym se w Triggera po polsku...


w necie jest polskie tłumaczenie, poszukaj se
  • 0

#21 simian raticus Napisany 22 maja 2004 - 12:09

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
Ale na emulatorze na konsolce. bo kompa niemam!!!
  • 0

#22 Gość__* Napisany 01 sierpnia 2004 - 18:10

Gość__*
  • Goście
Chrono Trigger to mój ulubiony RPG!! Ta grafika (jak na Snes'a i tamte czasy), muzyka i ta fabuła... Czas przechodzenia CT to jeden z najmilej spędzonych w moim życiu... Piękne... Pochwalę się zdobyciem wszystkich zakończeń... :D... Najlepszy moim zdaniem RPG...

P.S. Na tej stronie w newsie "Crono znów atakuje" znajdziecie screeny z remake'u tej gry. Oprócz tego są jeszcze mp3.
Oto dres: http://www.k-ff.com/
  • 0

#23 cwany-lis Napisany 03 sierpnia 2004 - 12:51

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

Odpaliłem ją dziś na snesie by zobaczyć czym się tak podniecacie i do tej pory nie wiem :? sorry...


bo ty pewnie spalony wtedy byłes ;) odpal sobie to intro w menu, jak Ci nadal nie będzie się podobac to pograj chwile dłużej albo poczekaj na remake
  • 0

#24 Gość__* Napisany 14 września 2004 - 20:52

Gość__*
  • Goście
SPÓJRZCIE na tę stronkę:
http://opcoder.com/projects/chrono/
...
  • 0

#25 cwany-lis Napisany 14 października 2004 - 14:48

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

SPÓJRZCIE na tę stronkę:
http://opcoder.com/projects/chrono/
...


niestety squaresoft zawiesił prace nad projektem, czemu ? nie mam pojecia, wola chyba robic nastepne FF
  • 0

#26 Gość__* Napisany 23 stycznia 2005 - 17:55

Gość__*
  • Goście
Dla mnie CT to piękna pozycja z jak już ktoś napisał nadal wspaniałą oprawą audio/video. Wszelkie wychwalanie pod niebiosa jest jednak moim zdaniem nieco absurdalne. Gra owszem - jest ponadczasowa i wyjątkowa, ale na dzień dzisiejszy mamy już troche więcej tytułów tego kalibru (choćby FF VII).
  • 0

#27 Gość__* Napisany 09 lutego 2006 - 21:18

Gość__*
  • Goście
Ja mam karta na SNES z Chronem:)
Piekna i kultowa gra:D
  • 0

#28 batman2k3 Napisany 11 lutego 2006 - 10:22

batman2k3

    Link

  • Forumowicze
  • 296 Postów:
Jest to jedyny jRPG jaki ukończyłem. Żaden inny mnie nie wciągnął (nawet FF VII!) do tego stopnia by go ukończyć, bo zbytnio nie przepadam za tego typu grami. Niech to będzie wystarczającą rekomendacją. Widziałem nawet gdzieś w necie rom w polskiej wersji językowej.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 22:02

Gość__*
  • Goście
Jest prośba o przeniesienie tego tematu z Oldschoolu do RPGamera, a jako że poprzednie tak przeniesione tematy to rozruszało - przenoszę.
  • 0

#30 Gość__* Napisany 21 lutego 2006 - 22:13

Gość__*
  • Goście
Wspaniała gra. Chciałbym jeszcze kiedyś pograć w jakąś grę jako crono. Gra niepowtażalna i jedyna w swoim rodzaju bo Cross i Radical Dreamers to już zupełnie inne gry.
  • 0