Skocz do zawartości

Pad od Kostki- czy jest dobry ?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
74 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 12:59

Gość__*
  • Goście
Czy Twoim zdaniem pad do GameCube'a jest wygodny?? Czy dobrze lezy w dloniach? Ja, przed kontaktem po raz pierwszy z Gackiem, mialem pewne obiekcje- ale wszystkie zniknely, kiedy wyprobowalem go podczas grania w Super Mario Sunshine. Pad jest cool, kawal porzadnego sprzeciska, nie trzeba dokupywac trzesidelka i, co najwazniejsze, nie jest to wielki kloc jak ten od N64.
  • 0

#2 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 13:31

Gość__*
  • Goście
pada siem dobrze trzyma , tylko poczatkowo jest problem z guzikiem Z.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 13:42

Gość__*
  • Goście
Faktycznie chwilowo ciezko sie przestawic...ale z uplywem czasu jest git. No i sprzet moglby byc nieco wiekszy, bo ja mam duze łapska :P Ale to takie pierdoly tylko hehe.
  • 0

#4 BeSOS Napisany 20 marca 2004 - 14:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
padzik jest rewelacyjny- jak dla mnie lepszy od Dual shocka 2 i pada do X-a(oba sprawdzałem dłużej niż tylko trzymając przez chwile w dłoniach). Ten na N64 był jak dla mnie tez bardzo wygodny(świetnie się sprawdzał w GE/PD) i nie przeszkadzało mi to,ze był wiekszy. Ale pad do GCN jest cool-tylko Z jest taki sobie(pewnie dlatego,że go ponoc w ostatniej chwili dodali) a przyciski ABXY powinny być z plastiku lepszej jakości)
  • 0

#5 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 14:14

Gość__*
  • Goście
ten do ps2 jest najwygodniejszy później nie wiem do xa ten small jest fajny pad, wygodny. balon nie bardzo ale mozna sie przyzwyczaić. skolei ten do cuba jest wygodny ale najbardziej skombinowany ze wszystkich nex genowch padzików.

[Amar]
  • 0

#6 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 14:14

Gość__*
  • Goście
Moze dla mnie pad od N64 byl niewygodny, bo odkad pamietam, kiedy staralem sie trzymac go w sposob zobrazowany na rysunkach w instrukcji, za cholere nie gralo mi sie wygodnie. Postanowielm wiec trzymac go po swojemu i musze powiedziec, ze tego wlasnego sposobu uzywalem ad do momentu kiedy pozegnalem swoje N64 (chlip;( ). Mimo wszytsko jednak ten od GCN bardziej mi pasuje.
  • 0

#7 Mielu Napisany 20 marca 2004 - 15:12

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
Temat znany chyba na każdym forum gdzie jest mowa o GCN. Moim zdaniem pad jest beznadziejny. Dual o wiele lepiej się sprawuje, ale ... nie wyobrażam sobie bym miał grać w Viewtiful Joe na :shock: :shock: (dual shock hehehe). Niektóre gry są wręcz stworzone do tego by obsługiwać pada mającego w miejscu krzyżaka gałkę analogową i na odwrót. Dlatego najlepiej mieć przejściówkę i pada od PS2 :P
  • 0

#8 martines Napisany 20 marca 2004 - 15:33

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
imho pad jest dobry (lepszy od dualshock`a), ale gorszy od pada`a od N64.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 16:19

Gość__*
  • Goście
Heh... do gier nintendo i wiekszosci (nie wszystkich) exlusivow jest swietny, natomiast do np. bijatyk jest beznadziejny, a do gier multiplatformowych - to zalezy od produkcji...
  • 0

#10 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 19:07

Gość__*
  • Goście
ale co by nie mówić, pad to n64 był troszke skaprawiony patent z kształtem pada jako widełek był słaby. źle sie trzymało zwłaszcza z tę środkową rączkę.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 20 marca 2004 - 20:52

Gość__*
  • Goście
Bardzo wygodny w trzymaniu, a to chyba najwazniejsze ;p
  • 0

#12 Sanset Napisany 20 marca 2004 - 22:40

Sanset

    Toad

  • Narybek
  • 4 Postów:
GaCkowy pad bardzo mi przypasował, jednak stawiam go poniżej Duala 2 z tego względu ,że DS2 sprawdza się w doslownie kazdej grze-a to sie ceni, natomiast gackowy padzik blado wypada w bijatykach, bardzo blado....
exowy balon, z początku znienawidzony-teraz gram na nim nie na esce;d duzy, wygodny, solidny tylko ten biały i czarny przycisk sux
natomast pad do n64 to dla mnie rewelacja i po dzis dzien w FPP gra sie na nim NAJLEPIEJ (szkoda ze tylko w FPP;d) dodatkowo wibra i strzelało się wybornie, kto gral ten wie....
  • 0

#13 BeSOS Napisany 20 marca 2004 - 22:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
fakt, bijatyki niezbyt dobrze pasują do gcn-owego pada. Wciśniecie x i y jednoczesnie to nie lada sztuka( ja zawsze wciskam A :evil: )- to jest zaleta pada do ps2( i x-a w sumie też)- nintendo robi te pady pod kątem mario ( bo w zelde lepiej mi sie gralo na padzie do n64)
  • 0

#14 Gość__* Napisany 21 marca 2004 - 11:15

Gość__*
  • Goście
mi ten pad pardzo pasuje, idealnie lezy w dloni i nie trzeba sie wysylic przy naciskaniu R i L a w bijatyki nie gram wiec to ze ten krzyzak jest na dole i ze ciezko wcisnac jednoczesnie X i Y to mi wcale nie przeszkadza
  • 0

#15 Gość__* Napisany 25 marca 2004 - 23:39

Gość__*
  • Goście
Pad jest świetny. Co prawda ngdy nie grałem na padach Ps2 czy X, ale ten Gamecubowy sprawuje sie bardzo dobrze. Dobrze leży w dłoniach i świetnie sie gra we wszystkie gry. slyszałem, że źle się gra w THUGA ale teraz go mam i nie poparłbym tego stwierdzenia. Wszystkie triki wykonuje sie łatwo, wcale nie trzeba sie męczyć.
  • 0

#16 Godot Napisany 26 marca 2004 - 15:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
odpowiem podobnie jak niektorzy koledzy : pad jest dobry, wrecz znakomity do exclusivow, beznadziejny do bijatyk i sredni do gier multiplatformowych... mialem gacka i mialem przejscowke + dualshocka, inaczej nie mialoby to sensu
  • 0

#17 Gość__* Napisany 26 marca 2004 - 20:25

Gość__*
  • Goście
Co jak co, ale pad w Super Mario Sunshine jest baaaardzo wygodny. Uzywa sie go fenomenalnie jesli chodzi o te gre. Nawet w bijatykach mi ujdzie. To jest chyba kwestia przyzwyczajenia...
  • 0

#18 Kaxi Napisany 26 marca 2004 - 21:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:
Co do SMS to zajebiście spodobał mi się motyw, że wciśnięcie R do konca daje inny efekt niż wcisniecie bez klikniecia. Maly szczegol, ale super.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 26 marca 2004 - 22:47

Gość__*
  • Goście
Szkoda, ze Shigsy nie rozwinal motywu dopalaczy do FLOODa. Konkretnie chodzi mi o ten powodujacy bardzo wysokie skoki. Mogl by dodac mozliwosc swobodnego latania po calej planszy po uzyskaniu duuuuzej wysokosci. Wtedy dopiero by sie krecilo kolka na galce :):) Abstrahujac lekko od tematu, zaluje, ze motyw FLOODa byl chyba jedyna duza innowacja w SMS. Cala nadzieja w Mario 128 - jesli ono nie wywola rewolucji, to ja chyba zwatpie w geniusz Miyamoto.
  • 0

#20 ornit Napisany 29 marca 2004 - 09:42

ornit

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:

beznadziejny do bijatyk


Taaa...To Ty, a dokładniej - twoja umiejętność w posługiwaniu się padem jest beznadziejna. Niedawno kupiłem Capcom Vs. SNK2. Być może niektórzy z Was w tym momencie pukają się w głowę, przecież to klasyczna dwuwymiarowa jatka polegająca na kręceniu ćwierć i półkułek oraz "dragon punch motion"(przód, dół, dół-przód). Nie chwaląc się napiszę, że wystarczyły 3 dni abym opanował sterowanie. Na samym początku się załamałem, krzyżak był zbyt malutki jak na mój kciuk więc musiałem nauczyć się grać gałką. Na szczęście po kilku godzinach załapałem o co chodzi:) Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozmieszczenie przycisków, a w szczególności buttona "L".
  • 0

#21 Gość__* Napisany 29 marca 2004 - 12:41

Gość__*
  • Goście

beznadziejny do bijatyk


Taaa...To Ty, a dokładniej - twoja umiejętność w posługiwaniu się padem jest beznadziejna. Niedawno kupiłem Capcom Vs. SNK2. Być może niektórzy z Was w tym momencie pukają się w głowę, przecież to klasyczna dwuwymiarowa jatka polegająca na kręceniu ćwierć i półkułek oraz "dragon punch motion"(przód, dół, dół-przód). Nie chwaląc się napiszę, że wystarczyły 3 dni abym opanował sterowanie. Na samym początku się załamałem, krzyżak był zbyt malutki jak na mój kciuk więc musiałem nauczyć się grać gałką. Na szczęście po kilku godzinach załapałem o co chodzi:) Jedyne do czego mogę się przyczepić to rozmieszczenie przycisków, a w szczególności buttona "L".

Heh to moze ja sie wypowiem bo akurat los nieszczesliwy chcial, ze mialem ta gre na GC... Do dzisiaj zaluje kupna, bo w to po prostu nie dało sie grac... mowie to jako fan bijatyk, szczegolnie 2d, ktory po dzis dzien katuje na emulatorku pecetowym last blade 2 i street fighter zero 3... na klawiaturce tez nie jest dobrze, ale grac i czerpac przyjemnosc sie da, tymczassem na GC to kompletna porazka... momo szczerych checi z mojej strony nie potrafilem wysiedziec przy tej grze dluzej niz pol godziny, bo po prostu nie bylo sensu dalej sie meczyc... nie polecam nikomu tej gry na GC, lepiej sobie kupic na ps2, albo odswiezyc na emulatorku starusienkie ale jakze miodne i rewelacyjne king of fighters czy innego street fightera... Jedyna bijatyka, w jaka wygodnie sie w miare gralo i mozna bylo czerpac przyjemnosc byl Soul Calibur 2... CvSNK w wydaniu kostkowym jest po prostu nieporozumieniem i strata pieniedzy... chyba, ze ktos ma przejsciowke i pada z ps2, ale takich osob jest niewiele...
aha i zeby nie bylo - nie mow ze czyjas umiejetnosc obslugi pada jest beznadziejna - to ty jestes beznadziejny jesli tak mowisz i myslisz :evil: no offence of course... if you know what i mean...
  • 0

#22 ornit Napisany 29 marca 2004 - 15:42

ornit

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
Fan bijatyk - a to dobre! Chciałbym zobaczyć jak na emulatorkach "kręcisz" te swoje supery grając np. takim Zangiefem (chociaż to pewnie dla Ciebie zbyt trudne). Proszę Cię o jedno "mistrzu", nie pieprz więcej takich bzdur! Każdą grę da się opanować i każdego specjala da się wykonać! Zaś to jak nam się to udaje zależy tylko i wyłącznie od naszej zręczności i doświadczenia. Zgadzam się, że kontroler do GC nie jest najszczęśliwszym narzędziem mordu potencjalnych nabywców bijatyk, ale to tylko dzięki takim "specjalistom" jak Ty prawdopodobnie nie ukażą się następne konwersje gier Capcomu (SF3 w drodze na PS2, później pewnie na X'a). Powtarzam, do wszystkiego można się przyzwyczaić i tak jak w większości przypadków jedynie trening czyni mistrza, a to, że jakaś sierota nie potrafi obsługiwać gałki, to już niestety nie moja wina.
PS Najlepszą obroną jest przecież atak, heh.
  • 0

#23 Godot Napisany 29 marca 2004 - 16:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
stary, daj spokoj, na bezrybiu i rak ryba, slyszales takie powiedzonko? gdyby nie bylo innych padow to pad do gcn bylby doskonaly, ale na jego nieszczescie sa i taki dual shock wyprzedza pada gackowego o kilka dlugosci... jezeli kogos nie znasz to wstrzymaj sie nad wydawaniem jakichkolwiek opinii na jego temat, ok? btw. ciekawe dlaczego cala czolowka polska i swiatowa szarpie na dualach? masochisci?
  • 0

#24 Gość__* Napisany 29 marca 2004 - 17:11

Gość__*
  • Goście

Fan bijatyk - a to dobre! Chciałbym zobaczyć jak na emulatorkach "kręcisz" te swoje supery grając np. takim Zangiefem (chociaż to pewnie dla Ciebie zbyt trudne). Proszę Cię o jedno "mistrzu", nie pieprz więcej takich bzdur! Każdą grę da się opanować i każdego specjala da się wykonać! Zaś to jak nam się to udaje zależy tylko i wyłącznie od naszej zręczności i doświadczenia. Zgadzam się, że kontroler do GC nie jest najszczęśliwszym narzędziem mordu potencjalnych nabywców bijatyk, ale to tylko dzięki takim "specjalistom" jak Ty prawdopodobnie nie ukażą się następne konwersje gier Capcomu (SF3 w drodze na PS2, później pewnie na X'a). Powtarzam, do wszystkiego można się przyzwyczaić i tak jak w większości przypadków jedynie trening czyni mistrza, a to, że jakaś sierota nie potrafi obsługiwać gałki, to już niestety nie moja wina.
PS Najlepszą obroną jest przecież atak, heh.

Ok, kazda gre da sie opanowac, ale jakos w ta nie za bardzo chcialo mi sie grac, bo byla zwyczajnie niegrywalna... nie jest to tylko moje zdanie... A konwersje niech sie nie ukazuja i tak lepiej sie w nie gra na ps2 niz na galce na GC... Aha - nie znasz mnie nawet, nie zycze sobie dlatego, abys nazywal mnie np. sierota - ja ciebie nie wyzwalem, to ty zaczynasz wojne (uwagi na temat umiejętnosci Grega)... ja jedynie wyrazilem swoje zdanie na temat tej "gry" a to, ze tobie sie to nie podoba to sorry... swoje "swietne" uwagi zachowaj jednak dla siebie... jesli wolisz sie meczyc i do kazdej bijatyki przyzwyczajac kilka dni to prosze bardzo, ja wole sobie uruchomic dana gre na ps2 i cieszyc sie z niej od samego poczatku, a nie denerwowac sie i bawic galka... dla mnie do bijatyk najlepszy jest krzyzak...
Co do mojej gry na emulatorze - h** ci do tego, nie widziales jak gram, wiec sie laskawie nie wypowiadaj... powtarzam : no offence, ale widze, ze chyba nie za bardzo to wyrazenie rozumiesz... szkoda...
  • 0

#25 ornit Napisany 29 marca 2004 - 18:19

ornit

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:

Aha - nie znasz mnie nawet, nie zycze sobie dlatego, abys nazywal mnie np. sierota - ja ciebie nie wyzwalem, to ty zaczynasz wojne (uwagi na temat umiejętnosci Grega)...


Masz rację, nie znam Cię, ale po Twojej jakże "rzetelnej" wypowiedzi wywnioskowałem charakteryzujący Cię stopień "zaawansowania". Zastanawiam się tylko po jaką cholerę kupowałeś GC skoro trudności sprawia Ci poprawne, czytaj - dokładne sterowanie podstawowym narzędziem kontroli gry.

jesli wolisz sie meczyc i do kazdej bijatyki przyzwyczajac kilka dni to prosze bardzo, ja wole sobie uruchomic dana gre na ps2 i cieszyc sie z niej od samego poczatku, a nie denerwowac sie i bawic galka... dla mnie do bijatyk najlepszy jest krzyzak...


Bez pracy nie ma kołaczy :wink: Co do krzyżaka...To niby dlaczego w każdym automacie zaimplementowano gałki? Dlaczego gdziekolwiek za granicą w odbywających się turniejach używają arcade-sticków? Odpowiedź brzmi: Są diabelnie precyzyjne.

Co do mojej gry na emulatorze - h** ci do tego, nie widziales jak gram, wiec sie laskawie nie wypowiadaj... powtarzam : no offence, ale widze, ze chyba nie za bardzo to wyrazenie rozumiesz... szkoda...


"Każdy orze jak może". Napisałeś tylko, że grasz na klawiaturze a to już w znaczący sposób ogranicza kontrolę nad całą grą (nie mówiąc już o tym, że nie da się korzystać z pełnych możliwości poszczególnych postaci, no chyba, że zdefiniujesz konfigi w plikach *.ini podporządkowując kombinacje poszczególnym klawiszom). Jeśli w jakiś sposób Cię uraziłem to przepraszam. Na sam koniec napiszę jedynie, że prawdziwi zapaleńcy bez względu na to jak spieprzone zostałoby sterowanie nie zrezygnują z możliwości gry w swoje ulubione mordobicie. Nie twierdzę przy tym, że nie lubisz grać w tego typu gry, przeciwnie, ale do prawdziwej miłości brakuje Ci jedynie serca...
  • 0

#26 Godot Napisany 29 marca 2004 - 18:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
o jakiej milosci ty pieprzysz? milosc to moge czuc do mojej kobiety nie do gry... gra ma byc rozrywka, umileniem wolnego czasu a jakos nie umila mi go fakt iz sterowanie w grze jest do chrzanu... oczywiscie ze nie zrezygnuje z ulubionej bijatyki dlatego ze pad mi nie odpowiada... kupie ja ale zmienie rowniez pada do niej (do soula kupile specjalnie dwie przejsciowki i duala)... mam wrazenie ze jestes zapalonym fanboyem ktory chocby niewiem jak co bylo zwalone to i tak powie ze jest najlepsze, prawda jest taka ze nie da sie grac na poziomie w bijatyki na padu gackowym (to nie tylko moja opinia), koniec, kropka
  • 0

#27 ornit Napisany 29 marca 2004 - 18:35

ornit

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:
Wartość kobiety poznaję jedynie w łózku a jedyne uczucie na jakie mnie stać to pożądanie. Tak, jestem zapaleńcem i nieważne jak utrudniona byłaby ta gra to i tak będę w nią grał (to samo tyczy się SC2)
PS Naucz się chłopcze grać na tym co masz, potem komentuj.
  • 0

#28 Godot Napisany 29 marca 2004 - 18:40

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
podejrzewam ze jestes maloletnim gowniarzem, inaczej nie mowilbys w ten sposob o kobietach, anyway : po co mam sie uczyc grac na padzie od gcn skoro 10x szybciej i 100x wygodniej przyjdzie mi nauka na dualshocku? nie widze w tym sensu...
  • 0

#29 Gość__* Napisany 29 marca 2004 - 20:03

Gość__*
  • Goście
Pad Nintendowy jest swietny, wygodny i wogole...ale mi tez do bijatyk nie pasuje !! Przy MK DA mozna doslownie oszalec...Tylko przejsciowka moze tu pomoc. Greg ma racje, po co sie meczyc, zapodam sobie lepszy kontroler i mam luzik, klimat i wygodne granie. Jakos nie rajcuje mnie meczenie sie z niewygodnym sterowaniem...
  • 0

#30 ornit Napisany 29 marca 2004 - 21:29

ornit

    Mega Man

  • Narybek
  • 94 Postów:

podejrzewam ze jestes maloletnim gowniarzem, inaczej nie mowilbys w ten sposob o kobietach,

Lata praktyki...Ale przyznaję, jestem młody duchem :twisted: Co do reszty...A czy ja komukolwiek zabraniam grać na dualach? Po prostu wkurza mnie pierd##@%^ o tym jak to macierzysty pad do Nintendo nie nadaje się do bijatyk! Po prostu jedni potrafią się nim posługiwać, innym natomiast precyzyjne sterowanie sprawia spore problemy, co z uwagi na architekturę omawianego przez nas urządzenia jest w pełni zrozumiałe. Ok, ja ze swojej strony kończę już temat. Amen.
  • 0