Skocz do zawartości

Zdjęcie

Starcraft: Ghost


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
63 odpowiedzi na ten temat

#1 syon Napisany 12 września 2004 - 10:35

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
No właśnie. Jedna z legendarnych strategii użyczyła swojej nazwy do tegoż zapowiadającego się tytułu. Blizzard (nie, nie mod tego forum a firma, tak dla gwoli ścisłości) zauważając jak wielki potencjał jest na rynku konsol rusza w jego kierunku ze swoim projektem. Wcielimy się w role Ghost'a - a co to takiego jest zapytacie się; otóż jest to coś na wzór Sama Fishera, tylko że kilka lat świetlnych w przyszłość. Jak już wcześniej wspomniałem akcja dzieje się w świecie Starcrafta, a co za tym idzie będzie nawet sporo przeciwników na drodze, że wspomnę iż w samej grze występują 3 rasy: Terranie (skąd pochodzi nasz Ghost), Zergowie i Prostossi. Rozległe i urozmaicone mapy mogą przykuć uwagę choćby, dlatego iż ktoś kto miał już styczność z samą strategią wie co mam na myśli.

Krótka historia za nami teraz przejdziemy co wiemy:

Z początku myślałem, że będzie to jakiś odpowiednik Killzone, czyli Splinter Cell killer albo Tenchu killer czy jakoś tak. Teraz to mam jakieś wątpliwości. Z ostatnich wiadomości wynika, że gra ma problemy z developerem (może jakaś ściema albo cuś takiego), ścina się poniżej 30 klatek i w ogóle nie dobrze to wygląda. Potem zmiany dat. I to nie o jakiś tydzień czy miech, ale mówimy tu o kwartałach. Teraz zapewne gra nie ukaże się w tym roku. Osobiście czekam na ten tytuł ,ale jeśli te prognozy się sprawdzą będę naprawdę rozczarowany.

Oto link do oficjalenej strony -> http://www.blizzard.com/ghost/

Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek
Dodany obrazek Dodany obrazek

Gra ma obecnie pojawić się n przełomie 2004/2005 roku na wszystkie 3 nextgenowcowe konsole: PS2, Xbox i GCN.

Co sądzicie o tym tytule? Czy ma jakieś szanse zabłysnąć na rynku?
  • 0

#2 FAX Napisany 12 września 2004 - 12:30

FAX

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 397 Postów:
Syon, czy to w ogóle grałeś w Starcraft'a? Z tego, co napisałeś - bardzo w to wątpie. A o tej grze mówi się od dwóch lat, więc fajnie, że się obudziłeś.
  • 0

#3 syon Napisany 12 września 2004 - 12:48

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Syon, czy to w ogóle grałeś w Starcraft'a? Z tego, co napisałeś - bardzo w to wątpie.


A no grałem. A coś napisałem nie tak? Czekaj niech pomyślę...hmmm... firma Blizzard -ok. Rasy: Terranie, Zergowie (i jeszcze Prostossi) - też chyba ok. Tak, więc jeśli możesz to wskaż mi mój WIELKI bląd, pomyłkę, gafę... Zresztą jak nawet nie grałem to co? ojej straszne... shit... zapomniałem, że pewnie jest gdzieś taka zasada: nie pisz nic o grze skoro nie znasz się na niej - damnit...

A o tej grze mówi się od dwóch lat, więc fajnie, że się obudziłeś.


Wiem, że gra już jest w zapowiedziach od dwóch lat, ale jakoś nikt o niej nic nie pisał na forum. No jasne, że mogłem nic nie pisać i siedzieć cicho i w ogóle, ale chyba nie masz mi za złe, że udzielam się na forum i pisze nowe tematy? - prawda?
  • 0

#4 Mielu Napisany 13 września 2004 - 13:31

Mielu

    crapmaster

  • Forumowicze
  • 1 949 Postów:
DOŚĆ !! Nie próbujcie nawet zamienić tego tematu w kłótnię. Mamy okazję pogadać o czymś o czym jeszcze nie nawijaliśmy no to wykorzystajmy ją :)

Nie grałem w Starcrafta i nigdy nie miałem na to ochoty. Owszem przyglądałem się jak kumple tłukli w to w liceum i ... nic. Chyba już na zawsze pozostanę fanem Dune 2 :wink: Nie przeszkadza mi to jednak w tym by oczekiwać w napięciu na Ghosta. Ktoś jeszcze prócz mnie? (jak tak to może wtedy będzie okazja wypowiedzieć się szerzej :) ).
  • 0

#5 Pawlik Napisany 13 września 2004 - 14:02

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Ja tam jestem nakrecony na te gre. Kto jak to ale Blizzard wydaje gry świetne i dopracowane, wiec o jakość produktu bym sie nie martwił. Niestety Blizzard słynie tez z przekładania daty premiery i tylko o to bym sie martwił, ale jezeli gra nie trzyma płynnej animacji to moge jeszcze poczekać.
  • 0

#6 syon Napisany 13 września 2004 - 14:06

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Mielu tu jest spokój, tylko musiałem ugruntować się. No przecież nie omieszkam kiedy mam okazję - peace. 8) :wink:

Niestety Blizzard słynie tez z przekładania daty premiery i tylko o to bym sie martwił, ale jezeli gra nie trzyma płynnej animacji to moge jeszcze poczekać.



Dokładnie tak robi Blizzard, ale dzięki temu dostajemy gry wypucowane i bez poważnych wad 8)
  • 0

#7 Gość__* Napisany 13 września 2004 - 14:08

Gość__*
  • Goście
a ja się tak tym nie jaram. czemu? bo to dla mnie najzwyklejsza próba naciągnięcia fanów na kasę, wydając im grę z ich ulubionej serii w bardzo modnym opakowaniu (TPP z elementami strzelanki i skradanki). jedyną "innowacją" może tu być długość przygotowywania tegoż tytułu. a pamiętacie C&C: Renegade? to nie była zła gra, ale chyba nie mówi się o niej teraz tak często jak, dajmy na to, o Soul Reaverze. ech. jak Ghost okaże się dobry - to fajnie, jak taki sobie (bo słaby napewno nie będzie) - to wcale nie będę mocno zdziwiony. ale MGS killera się nie spodziewam.
  • 0

#8 Pawlik Napisany 13 września 2004 - 14:23

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

a ja się tak tym nie jaram. czemu? bo to dla mnie najzwyklejsza próba naciągnięcia fanów na kasę, wydając im grę z ich ulubionej serii w bardzo modnym opakowaniu (TPP z elementami strzelanki i skradanki).

Fakt mozna i tak to odbierać, i pewnie tez bym tak myslał gdyby za gre nie wział sie Blizzard. Oni tego nie spieprzą, jeszcze żadna gra od nich nie była nawet średnia, dlatego wierze, że teraz będzie conajmniej bardzo dobrze.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 13 września 2004 - 14:40

Gość__*
  • Goście

a ja się tak tym nie jaram. czemu? bo to dla mnie najzwyklejsza próba naciągnięcia fanów na kasę, wydając im grę z ich ulubionej serii w bardzo modnym opakowaniu (TPP z elementami strzelanki i skradanki).

Fakt mozna i tak to odbierać, i pewnie tez bym tak myslał gdyby za gre nie wział sie Blizzard. Oni tego nie spieprzą, jeszcze żadna gra od nich nie była nawet średnia, dlatego wierze, że teraz będzie conajmniej bardzo dobrze.


ja nie twierdzę, że Ghost będzie słaby, bo nie będzie - to wiem (no przecież Blizzard to nie A1 :wink: ). po prostu mnie idea przeniesienia tej strategii w realia gry TPP nie jara tak bardzo. no ale to może też być wina tego, ze nie jestem fanatykiem SC :wink: pozdrawiam
  • 0

#10 syon Napisany 13 września 2004 - 14:45

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

no ale to może też być wina tego, ze nie jestem fanatykiem SC :wink: pozdrawiam


Czy trzeba być od razu fanatykiem żeby po prostu lubić jedną grę czy serię? - chyba przesadzasz JJ :wink:
  • 0

#11 Gość__* Napisany 13 września 2004 - 15:04

Gość__*
  • Goście

no ale to może też być wina tego, ze nie jestem fanatykiem SC :wink: pozdrawiam


Czy trzeba być od razu fanatykiem żeby po prostu lubić jedną grę czy serię? - chyba przesadzasz JJ :wink:


no jasne, że nie :wink:
chodzi mi ino o to, ze taki "fanatyk" będzie się podniecał, nawet jeśli z "jego" serii zrobią Mahjonga. nie twierdzę, że któryś z Was jest nim, ale tylko podałem przykład :wink:
pozdro
  • 0

#12 Orange Napisany 17 września 2004 - 12:24

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Szkoda, że na temat tej gry wiadomo baardzo mało... Blizzard nie wypuszcza od jakiegoś czasu nawet skrawków informacji.
Osobiście jestem 100 razy bardziej najarany na inną pozycję z gatunku, tj. trzecią część Splinter Cella - Chaos Theory (nie trudno zgadnąć, nie :D ).
Czas pokaże, czy Ghost będzie bardziej innowacyjną bajką od przygód Fishera, czy tylko próbą ataku na kieszenie fanów Starcrafta. Ja nim nie jestem, ale zdecydowanie mam oko na Ghosta.

UPDATE DATY PREMIERY: wg sklepów wysyłkowych będzie to 2 luty 2005 roku na wszystkich trzech platformach (NTSC).
  • 0

#13 cwany-lis Napisany 21 września 2004 - 15:20

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
to musi byc hit, z tego co wiem to blizzard jeszcze nigdy nie zrobił słabej gry, pewnie dostaniemy ją za jakiś rok ale chyba warto czekać, nie ?
  • 0

#14 Gość__* Napisany 21 września 2004 - 15:35

Gość__*
  • Goście

Wcielimy się w role Ghost'a - a co to takiego jest zapytacie się; otóż jest to coś na wzór Sama Fishera, tylko że kilka lat świetlnych w przyszłość.


Jakby co, to ja się nie czepiam, zwróciłem tylko uwagę na taką małą omyłkę :)
Otóż, jak ogólnie wiadomo, lata świetlne to jednostka odległości, nie czasu. Nie będe tłumaczył co to takiego rok świetlny, bo ufam że był to błąd napisany z rozpędu i przypadkowo :)
  • 0

#15 syon Napisany 21 września 2004 - 18:24

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:

Jakby co, to ja się nie czepiam, zwróciłem tylko uwagę na taką małą omyłkę :)
Otóż, jak ogólnie wiadomo, lata świetlne to jednostka odległości, nie czasu. Nie będe tłumaczył co to takiego rok świetlny, bo ufam że był to błąd napisany z rozpędu i przypadkowo :)


No w sumie to tak, ale konkretnie chodziło mi o to, że gra będzie działa się w przyszłości. Dobra jak zwał tak zwał ;) - teraz was z ClouD'em oświeciliśmy.
  • 0

#16 Orange Napisany 28 września 2004 - 17:58

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
Data wydania Ghosta znów została zmieniona! Tym razem na 15.06.05.
Ech... :roll:
  • 0

#17 syon Napisany 28 września 2004 - 18:07

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Nooooo beeeeez kitu... :x

Dobra to następny post napiszemy sobie tutaj najwcześniej w maju i będzie nosił tytuł: "Premiera przesunięta na...".
  • 0

#18 Gość__* Napisany 27 października 2004 - 10:07

Gość__*
  • Goście
Blizzard nigdy nie dotrzymywal terminow i koniec koncow okazywalo sie zawsze, ze kolejna gra rzadzi jeszcze bardziej niz wszystkie poprzednie ale teraz na prawde zaczynam sie martwic. takie extremalne przeciaganie terminow zadnej grze jeszcze nie wyszlo :cry:

[Edit] o ile pamietam to demko z 2K2, wygladalo jakby gra byla juz na ukonczeniu...co oni do ch%&! wafla jeszcze robia? :x
  • 0

#19 cwany-lis Napisany 27 października 2004 - 12:06

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
ja was nie chce martwic ale kumpel mi mówił ze oni samego patha do diablo II robili półtora roku :shock: :wink:
usmiałbym sie jakby wyszedłem x-box 2 i na niego przesuneli by gre ;)
  • 0

#20 syon Napisany 27 października 2004 - 14:49

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
hehe raczej na X'a 2 nie przesuną bo grafa by była za kiepska/stara ;)

Ale w sumie mogliby dać jakiś nowy trailer albo coś bo kurde niech ludzie nie zapominają o tej grze bo jest bardzo interesująca.
  • 0

#21 Pawlik Napisany 25 listopada 2004 - 23:57

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Strzele takiego malego offtopa 8)
Własnie Bllizard wydał World of Warcraft, co prawda za wielka wodą ale zawsze. Pierwszego dnia poszło 250tys egz. gry. To jeszcze nic, od tamtej pory w swiecie tej gry siedzi około 100tys gracz non stop.
I jak tu nie wierzyc w Wielkosc Blizzarda. No teraz niech tylko sie skupią na Ghostcie, i bedzie dobrze :D
  • 0

#22 Gość__* Napisany 26 listopada 2004 - 02:12

Gość__*
  • Goście

No teraz niech tylko sie skupią na Ghostcie, i bedzie dobrze :D


nie chce cie martwic ale WoW i SC:G robia rozne teamy :wink:
  • 0

#23 Pawlik Napisany 26 listopada 2004 - 09:28

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Wiem, ze nad Ghostem pracuje inny team niz np. nad Warcraftem czy Diablo. W moiej wypowiedzi chodziło raczej o to, ze w tym momencie oczkiem w głowie kierownictwa Blizzarada powinien byc Ghost.
  • 0

#24 syon Napisany 26 listopada 2004 - 10:46

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
hehe no kurde mam nadzieję, że tak będzie bo w przeciwnym razie bardzo się zdenerwuje. A tak na marginesie to jakoś tak cicho o grze się zrobiło. Żadnych trailerów, screenów ani wiadomości (prócz tych dotyczących zmiany daty premiery :/ ).
  • 0

#25 Pawlik Napisany 12 lutego 2005 - 22:24

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Chodza ponoc ploty, ze Ghost wyjdzie dopiero na next next geny. Cała afera rozgorzała ponoc po tym jak do WoW dodano zapowiedz Ghosta, a w nim widniej zdanie "Już wkrótce na konsolach następnej generacji".
Tu macie link do tej wiadomosci.
  • 0

#26 Orange Napisany 12 lutego 2005 - 22:48

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:
A tu jest link do artykułu omawiającego sprostowanie wystosowane przez Blizzard - ludzie źle zrozumieli starą ulotkę w World of Warcraft mówiącą o "next generation consoles". Teraz po prostu jest taki czas, że kojarzy się to z nadchodzącą generacją.
Jednak Ghost w dalszym ciągu zmierza na Xbox'a, Gamecube i PS2. Kiedy? Zaraz po Duke Nukem Forever pewnie (data premiery to wg EBgames teraz 31.12.05, czyli - nic nie wiedzą)...
  • 0

#27 syon Napisany 13 lutego 2005 - 09:59

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Heh dobrze, że nie wiedziałem nic o tej plotce bo bym chyba klnął jak szefc na Blizzard. Teraz znowu premiera na zime, a wcześniej miało być na lato. Jak gra nie wyjdzie w tym roku to im też wyśle wąglika :evil:
  • 0

#28 Gość__* Napisany 13 lutego 2005 - 12:07

Gość__*
  • Goście
Starcraft jest pod DNF? :?:? Przecież Duke Nukem ForNever robią już z 6-7 lat :lol: Jakoś nie nastawia mnie to optymistycznie :?
  • 0

#29 Pawlik Napisany 13 lutego 2005 - 14:22

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
6-7 lat temu on miał być wydany :lol: . A robia go juz chyba ok. 10 lat, zaczeli chyba zaraz po DN3d.
Mam nadziej, ze na Starcraft:G nie bedziemy tyle czekac.
  • 0

#30 Sotaku Napisany 14 kwietnia 2005 - 18:08

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
ma byc zaprezentowany na tegorocznym e3, ale czy bedzie...
  • 0