Skocz do zawartości

Resident Evil - REmake


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
53 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 20 lipca 2009 - 09:08

Gość__*
  • Goście
No ładnie, jeden z najlepszych exów na Gacka nie ma nawet swojego topicu - wstyd.

Gra jest przednia! Rzuca się w oczy przemodelowana posiadłość Spencera (nie jest dokładnie taka sama, jak w oryginale z PSX), nowe patenty względem jedynki (bronie defensywne są kul, nie ma to jak wsadzić zombiakowi sztylet prosto w czoło i obserwować jakiego bulwersa strzelił :D Tak, mimika zombie również się pojawia), oczywiście lepsza grafika (cudeńko :zakochany: ), muzyka... Grając w REmake czuję się, jakbym grał w zupełnie inną grę, ale jednocześnie gdzieś tam w głowie, z tyłu migocze taka lampka z napisem "heh, tutaj będzie to, tu tamto, a tam... łokurfa, a tam zmienili!"). No i Crimson Heady! Znaki szczególne? Wstaje taka pokraka z ziemi, wyrastają jej szpony, staje się szybsza i ma przynajmniej +10 do umiejętności zabijania gracza :D Jedynym skutecznym sposobem by zapobiec transformacji zombie w CH jest pozbawienie go czaszki (losowe heady z handguna, wepchnięcie mu granatu w pysk - to akurat jest śliczne :^^: -, odstrzelenie go shotgunem, względnie zdeptanie mu paskudnego łba) - wtedy mamy pewność, że już więcej nie spotkamy się z takim delikwentem. W innych przypadkach... Cóż - nigdy nie można być spokojnym, bo leżące ścierwo może się nagle podnieść i ruszyć na Ciebie mocniejsze niż przed powaleniem na glebę. A własnie, zwykłe zombiaki są wytrzymałe w c**j - czasem i cały magazynek leci na jednego delikwenta! Z drugiej strony czasem wchodzi headshot, więc jeden strzał może załatwić sprawę...Niedługo dorobię się swojego GC i wiem, że ten tytuł na pewno zasili moją bibliotekę gier. To tytuł mocno związany z tą platformą, jak Soul z DC czy Crash Bandicoot z PSX - masz tą konsolę, musisz mieć tą grę. O, i kropka.
  • 0

#2 Gość__* Napisany 20 lipca 2009 - 09:33

Gość__*
  • Goście
No i nic dodać i nic ująć :) zgadza się. Dla tej gry kupiłem kiedyś dodatkowo Gacka , aby zapoznać się z tym cudem i fakt. Grafika miażdży. Niby remake , ale z kilkoma innowacjami jak nowe miejscówki i biegające zombiaki plujące kwasem hehe straszne zło. Cudowna gra światła i cienia. W korytarzu w piwnicy widać jak za oknem stoi zombie , ale widać jego cień tylko na ścianie jak zabłyska. Po prostu kapitalna i najstraszniejsza część szczególnie w tej odświeżonej wersji. Do tego polecam sprawdzić jeszcze Resident Evil 0 :) równie kapitalny co remake i zajebista postać Billiego hehe :twisted:
  • 0

#3 Gość__* Napisany 20 lipca 2009 - 10:00

Gość__*
  • Goście
Zero obadam w późniejszym czasie, na razie cieszę michę przemierzając posiadłość Spencera :P Dużo nie grałem, jestem dopiero w miejscu, w którym Rebecca uczy się grać na pianinie, ale już widzę, że to najlepszy RE "w starej konwencji".
  • 0

#4 phsx Napisany 21 lipca 2009 - 09:51

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Dobra ja też gram w REmake. Zgadzam się z kolegą wyżej to najlepszy RE jeśli chodzi o te z zombialami. Ale utknąłem w mansion'ie - zdobyłem shotguna, odwiedziłem piwnicę gdzie wbija się 3 zombiak, pozwiedzałem dom i czuję się jak za dawnych czasów, chyba bez opisu nie ruszę dalej, jeszcze pogram dzisiaj i zobaczę może mnie olśni. Bzduras próbowałeś wyjść przez frontowe drzwi posiadłości? :P

ps; interesuje się emulacją systemów wszelakich więc gram na emulatorze, ale jak znajdę tanią ofertę na allegro to się poprawię bo chce też pograć w MGSa i RE0.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 21 lipca 2009 - 10:21

Gość__*
  • Goście

Dobra ja też gram w REmake. Zgadzam się z kolegą wyżej to najlepszy RE jeśli chodzi o te z zombialami. Ale utknąłem w mansion'ie - zdobyłem shotguna, odwiedziłem piwnicę gdzie wbija się 3 zombiak, pozwiedzałem dom i czuję się jak za dawnych czasów, chyba bez opisu nie ruszę dalej, jeszcze pogram dzisiaj i zobaczę może mnie olśni. Bzduras próbowałeś wyjść przez frontowe drzwi posiadłości? :P

ps; interesuje się emulacją systemów wszelakich więc gram na emulatorze, ale jak znajdę tanią ofertę na allegro to się poprawię bo chce też pograć w MGSa i RE0.

Próbowałem i straciłem jeden Dagger, kurna :/

Skoro masz Shotguna to powinieneś mieć też Armor Key - zdobyłeś? I hint - naprzeciwko drzwi wyjściowych, na schodach, obmacaj dokładnie obraz ;)
  • 0

#6 Groomi Napisany 21 lipca 2009 - 11:05

Groomi

    Mega Man

  • Narybek
  • 134 Postów:
Jak dla mnie najlepszy remake jaki kiedykolwiek wyszedł. Ogólnie to chyba najbardziej żywotna gra poprzedniej generacjii. Dla mnie arcydzieło. Nie wyobrażam sobie aby ktoś mógł w to nie zagrać. Chętnie bym zobaczył tą grę na ps3/x360 i pograł na lcd w 720p. Niedługo będę się zbierał do ponownego przejścia. Będzie to chyba z 8 czy 9 podejście. Tym razem chyba będzie to ta wersja na wii.
  • 0

#7 phsx Napisany 21 lipca 2009 - 11:49

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:

Próbowałem i straciłem jeden Dagger, kurna :/

To tobie tam piesek nie wskoczył? Albo - to psa się da daggeem?

Skoro masz Shotguna to powinieneś mieć też Armor Key - zdobyłeś? I hint - naprzeciwko drzwi wyjściowych, na schodach, obmacaj dokładnie obraz ;)

Nie mam żadnego klucza/emblemu, (znaczy się mam jeden taki z nad kominka z pierwszego pomieszczenia w grze) znalazłem jeden na 3 piętrze ale jak go podnoszę to się kończy tragedią ;D Musze pomyszkować pewnie z tym kluczem jest taki sam motyw jak z shotgunem.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 21 lipca 2009 - 11:51

Gość__*
  • Goście
Właśnie na psa mi jeden Dagger poszedł :(

Co do obrazu - tam są drzwi :D Dosłownie w hallu, na schodach masz obraz, cyk - są drzwi na cmentarz. A z kluczem dobrze kombinujesz ;)
  • 0

#9 phsx Napisany 21 lipca 2009 - 12:14

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ach chodzi Ci o te takie śmieszne drzwi, które prowadzą do miejsca gdzie trzeba strzałę włożyć (?). Jeśli tak to ja tam byłem, nie wiem w ogóle jak można te drzwi z obrazem pomylić przecież to jest oczywiste że to drzwi. ^^' Bez tego nie da się zdobyć shotguna bo tam jest manion key, więc mogłeś wywnioskować z mojej wcześniejszej wypowiedzi, że już tam byłem :P
  • 0

#10 Gość__* Napisany 21 lipca 2009 - 12:27

Gość__*
  • Goście
Gram bez żadnych solucji i po raz pierwszy, więc poszczególne czynności już mi się kićkają... W każdym razie jeżeli jeszcze nigdzie nie zostawiłeś Mansion Key (sprawdź z tyłu, jaki ma wygrawerowany znak) to znak, że jakieś pomieszczenie ominąłeś.
  • 0

#11 phsx Napisany 22 lipca 2009 - 15:23

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
http://www.allegro.p... ... _pack.html :zakochany: 400zł ........
Już wiem - trzeba było zagwizdać na psim gwizdku.
  • 0

#12 Gość__* Napisany 22 lipca 2009 - 19:44

Gość__*
  • Goście
W ogóle za te RE się cenią na portalach aukcyjnych, REmake za 80zł, RE0 za stówkę...
  • 0

#13 phsx Napisany 22 lipca 2009 - 19:52

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
W każdym razie ja się zastanawiam bo 2 takiej okazji na pewno nie będzie...
  • 0

#14 Shinigami Napisany 22 lipca 2009 - 19:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

http://www.allegro.pl/item691905723_nintendo_gamecube_resident_evil_pack.html :zakochany: 400zł ........

Bierz, świetna okazja.
  • 0

#15 phsx Napisany 22 lipca 2009 - 22:08

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
A jak już kupie to czym to podepne pod lcd? Bo zwykłego tiwika nie mam.
  • 0

#16 Razel Napisany 22 lipca 2009 - 22:15

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Jak wyjdzie za 400 zł to się nie pyli, ale tylko IMO - lukam za gackami już ze 2 tygodnie i spokojnie gołego gacka można wyrwać poniżej 150zł, a nawet za 100zł. Gierki po mniejszej cenie niż 100 też spokojnie się znajdą, a czwórkę już przeszedłeś.
  • 0

#17 phsx Napisany 22 lipca 2009 - 22:28

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ja Ci powiem tak - jakby był za 150 przerobiony to bym się nie zastanawiał, ale przerobione stoją 200~250, więc już lepiej te 100-150 dołożyć i mieć te REsy orginalne.
  • 0

#18 Razel Napisany 22 lipca 2009 - 22:35

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
No ja mówię o oryginalnych, że do 150 spokojnie można wychaczyć, a kupować będę na bank oryginał - masz parę zakończonych licytacji:
http://allegro.pl/it... ... 3_gry.html
http://allegro.pl/it...ube_czarny.html
http://allegro.pl/it... ... _gier.html
http://allegro.pl/it... ... 2pady.html - tu dołożyć parę dyszek i by też pewnie osiągnął limit
  • 0

#19 phsx Napisany 22 lipca 2009 - 22:37

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
No skoro oryginalne to choćby gaca za ~150 wziął to i tak REmake i RE0 by mnie razem jakieś ~200 kosztowały, więc nie wiele mniej, jutro chyba to kupię jeszcze się zastanawiam.
  • 0

#20 Gość__* Napisany 23 lipca 2009 - 15:27

Gość__*
  • Goście
Gram, gram, gram i jako fan "starych" RE czuję się jak ryba w wodzie. Zagadki, rozpierducha, eksploracja... A jak dzisiaj przemierzałem Spencer Mansion to o mały włos serca nie wyplułem. Biegnę sobie radośnie, a tu jebs - zombiaki wbijają mi się przez okno do korytarza. Sprawdzam stan amunicji - grubo poniżej norm Unii Europejskiej, dlatego nie podejmuję walki i biegnę do pierwszych możliwych drzwi. Ciasna łazienka, a tu Crimson Head... "Dobra, to ja wpadnę później" - myślę, po czym bez namysłu wbiegam w inne drzwi. I co? Nie dość, że trafiłem na CH to jeszcze jeden z zombiaków z korytarza najwyraźniej stwierdził, że musi zobaczyć coś w pokoju. Akurat w tym, w którym rozpaczliwie pojedynkowałem się z przebudzonym zombiakiem... Nosz kurde, zaszczucie w tej grze daje po głowie, oj daje...
  • 0

#21 Groomi Napisany 23 lipca 2009 - 19:07

Groomi

    Mega Man

  • Narybek
  • 134 Postów:

W ogóle za te RE się cenią na portalach aukcyjnych, REmake za 80zł, RE0 za stówkę...


Dobre rzeczy dużo kosztują. Myślę ,że jak te gry byłyby po 300 zł to i tak bym wydanych pieniędzy nie żałował.
  • 0

#22 phsx Napisany 01 sierpnia 2009 - 10:00

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ale się wczoraj przestraszyłem... Gram w nocy, biegam sobie beztrosko po chałupce, zdobyłem nowy kluczyk wchodzę z holu 1 piętra na balkon po prawej stronie domu, ide, ide, oglądam zwłoki przyjaciela idę dalej TADDDDDDAAA wstaje i zaczyna BIEGAĆ, ja w takim szoku że próbowałem wejść do drzwi których wcale nie było w ścianie, musiałem się salwować ucieczką z powrotem na sam początek balkonu do drzwi do holu.

ps; tego dziada trza ubić? Bo nic nie dostałem za niego a mam mało amunicji więc wolałbym już tam nie wracać.

ps2;
Spoiler

  • 0

#23 Gość__* Napisany 01 sierpnia 2009 - 11:56

Gość__*
  • Goście
Ziomal zombie jest po prostu w roli straszaka i spełnia taką samą funkcję jak każdy inny Crimson Head - czyli dziad do ubicia. W oryginalnej wersji leżał na balkonie zadziobany przez wrony, ale nie wstawał. To tylko taki kolejny smaczek od Capcomu, a dzięki tym smaczkom gra nabiera zupełnie nowego oblicza - tak właśnie powinien wyglądać wzorowy remake ;)
  • 0

#24 phsx Napisany 03 sierpnia 2009 - 18:11

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Ide Ci ja sobie ostatnio po mansionie i przechodze po zabitym zombiaku a tu nagle ROOOOOOOOOOARRRRRRRRRRR i rusza na mnie, ja w panice szybko do sięgam po shotguna ale niestety nawet nie zążyłem wypalić a już nie żyłem. Myślałem, że będzie jakiś filmik czy coś jak 1 raz napotykam tego Crimsona... Druga sprawa - wchodze do kuchni w piwnicy odstrzeliwuję łeb zombiakowi (!) shotgunem spokojnie sobie sprawdzam czy na stole coś nie leży a ten odrazu wstaje zcrimson-hedowany, lolomgwtf?
  • 0

#25 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2009 - 18:26

Gość__*
  • Goście
Z tym pierwszym Crimsonem to fakt, oczekiwałem jakiegoś przedstawienia czy coś, a tu mi sam chyba chciał wizytówkę wręczyć, bo mało nóg nie połamał biegnąc za mną :lol: A wiedziałeś, że można też polać leżące truchło tym płynem z flakonika Krzycha i podpalić, a zombie wreszcie zaśnie snem wiecznym? Ja też nie, przypadkiem na to wpadłem dzisiaj ;)
  • 0

#26 phsx Napisany 03 sierpnia 2009 - 19:26

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
OLO DOPIERO DZISIAJ? :lol: Ja od początku wiedziałem praktycznie bo znalazłem notkę taką która mówi że zombie giną całkowicie jedynie po podpaleniu albo po "destruction of the head". Śmieszny był boss-wąż z którym nie trzeba było walczyć. Teraz mam z leksza zacinkę bo mam 3 maski śmierci i nie wiem gdzie iść ... Jakiś hint MAŁY? :P
  • 0

#27 Gość__* Napisany 03 sierpnia 2009 - 19:34

Gość__*
  • Goście
No wiesz, notatkę też czytałem, ale tą flaszeczkę włożyłem do skrzynki na początku gry i sobie tak leżała bidna - dopiero dzisiaj mnie coś tknęło, żeby ją zabrać ze sobą :P Wężem się nie przejmuj... jeszcze napsuje Ci krwi ;)

Co do masek - ciężko mi powiedzieć, co już zrobiłeś i jakie przedmioty już masz, dlatego rzucę sznurem do solucji i polecę sprawdzenie, gdzie jesteś: http://www.mwrc.pl/R...E1R.php?n=Opis1
  • 0

#28 phsx Napisany 04 sierpnia 2009 - 15:32

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Spotkałem dzwonnika z notre dame w domku w lesie i czy mnie oczy nie mylą? On jest zarażony podobnym czymś jak las plagas w RE4... Tego dziwoląga da się w ogóle zabić? Przydupałem mu 6 x z magnum a on wstał -_-'
  • 0

#29 Gość__* Napisany 04 sierpnia 2009 - 16:31

Gość__*
  • Goście
Nie wiem, ja spieprzałem z tej chatki jak najszybciej (brak amunicji do zwykłego gnata + brak apteczek = panika i odruch bezwarunkowy "spie*dalam stąd).
  • 0

#30 Shin Ryu Napisany 04 sierpnia 2009 - 23:59

Shin Ryu

    Polish Dragon

  • Forumowicze
  • 760 Postów:
Heh dal tej gry (i RE 0) kupiłem Gacka. Przepiękna gra a do tego super zmieniona i rozszerzona względem oryginału z PSXa.
  • 0