Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chrono Cross


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
68 odpowiedzi na ten temat

#1 Razel Napisany 30 lipca 2009 - 00:52

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Szukam, szukam i co? Nie znalazłem wątku dla tej jakże wspaniałej gry?!
Z czystego szacunku dla całej serii jak i samej gry należy jej się własny wątek, nawet jeśli nikt tu nie będzie pisał :^^:

Właśnie zacząłem przechodzić tę grę kolejny raz i... kolejny zachwyt. Gra mimo swoich lat, a także tego że wyszła dwie generacje temu nadal trzyma poziom graficznie, a czarujące kolorowe i baśniowe renderowane tła po dziś dzień skutecznie wprowadzają mnie w radosny nastrój i cieszą oko nie mniej niż obecnie wychodzące produkcje.

Kolejna kwestia to muzyka... i tu dosłownie czapki z głów :tak: piękne kawałki jakie przygrywają w czasie tej wspaniałej przygody wciąż przygrywają mi w głowie jak i na mp3 bądź z głośników z kompa. Aż po włączeniu gry choćby na mapie świata jak się słyszy te genialne kompozycje, to chce się zamknąć oczy, odłożyć pada i odpłynąć w marzeniach :zakochany:

Fabuła i cała historia z nieliniowym scenariuszem to kolejny kawał świetnej roboty, ale to już trzeba przeżyć samemu, bo takich przygód należy doświadczać samemu :)

Wczoraj zacząłem ponownie przechodzić Chrono Crossa by przypomnieć sobie wszelkie aspekty tej wspaniałej gry i w końcu zobaczyć te wszystkie jedenaście zakończeń, bo za pierwszym razem po przejściu jakoś z niewiadomych mi przyczyn nie dokończyłem masterowania tej gry :) Teraz nadeszła pora nadrobić wszyściutkie zaległości z tym tytułem bo bez wątpienia jest tego warty. Na razie przeszedłem od wczoraj 4 godziny i radości z grania na pewno jest nie mniej niż za pierwszym podejściem :tak:

I jak tu nie kochać tej gry :^^:
  • 0

#2 cwany-lis Napisany 30 lipca 2009 - 13:54

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Od czasu gdy zagrałem w Chrono Trigger jej "kontynuacja" chodzi mi po głowie. Niestety by w nią zagrać musiałbym trochę pobrudzić sobie ręce, że tak powiem :lukam:
  • 0

#3 Gość_Zero_* Napisany 30 lipca 2009 - 16:41

Gość_Zero_*
  • Goście
Jakbyś pierwszy raz się brudził
  • 0

#4 Kradziej Napisany 30 lipca 2009 - 18:43

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
fiu fiu, hardcore'owo cięta riposta, Taikun :P
Mnie też ta gra interesuje od kiedy zaciorałem w Triggera, ale widzę, że jedynym sensownym sposobem zagrania w nią będzie emulacja.„
  • 0

#5 cwany-lis Napisany 30 lipca 2009 - 19:33

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:

Jakbyś pierwszy raz się brudził


Ja bym chętnie się moralnie upodlił i zeszmacił dla zagrania w tą grę tylko nie wiem jak, może ktoś mi pomoże via PM ?
  • 0

#6 vagrant3 Napisany 20 sierpnia 2009 - 00:05

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Szukam, szukam i co? Nie znalazłem wątku dla tej jakże wspaniałej gry?!
Z czystego szacunku dla całej serii jak i samej gry należy jej się własny wątek, nawet jeśli nikt tu nie będzie pisał :^^:

Tak jakby jest już temat poświęcony Chrono Crossowi: viewtopic.php?f=19&t=149

Jeden z moich ulubionych PSX-owych jRPGów. Już takich nikt nie robi :(
  • 0

#7 Bruce Napisany 11 września 2009 - 10:36

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Genialna gra. Chyba jedyny RPG w historii, który mnie tak zdemolował. Ile godzin, a nawet dni się przy nim spędziło. Prawdziwy majstersztyk, chyba żadna inna gra już w historii nigdy nie zrobi ze mną tego samego, co Chrono Cross. Pokłony dla twórców.

Mój skład: Serge-Guile-Glenn
  • 0

#8 Lady Luck Napisany 11 września 2009 - 11:13

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Za mną często chodzi widmo zaczęcia CC jeszcze raz, ale jakoś nigdy nie dochodzi to do skutku :| Co jest dziwne, bo gra była (jest) świetna, że o muzyce- legendzie i królowej wśród erpegowych soundtracków- nie wspomnę. Może to dlatego, że wiem, że TRZEBA przy niej spędzić masę czasu, bo inaczej się nie da? ;)
  • 0

#9 Razel Napisany 11 września 2009 - 12:48

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ja nie mogę dokończyć bo mi konsola padła :/ i będę musiał trochę poczekać żeby móc ją ponownie ukończyć. A już byłem w połowie :(
Sama gra to czysta rozkosz, a muzyka sprawia, że chce się włączyć samą grę, odłożyć pada i utonąć w boskich melodiach, których w żadnej innej grze się nie uświadczy. Inaczej aniżeli MAJSTERSZTYK tej gry nie określę :kult:
  • 0

#10 cwany-lis Napisany 17 września 2009 - 21:01

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 567 Postów:
Ole, jutro kończę załatwiać sprawy z pracą dyplomową i od soboty chyba zacznę grać - czy nawiązania do Chrono Trigera są, że tak powien "ciekawe" czy to tylko ukłon w stronę fanów ?
  • 0

#11 Razel Napisany 17 września 2009 - 21:22

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ja już szczerze nie pamiętam jak wielkie były nawiązania bo CT przeszedłem z 6 lat temu, a CC za 4 :/ ale chyba warto było wpierw przejść CT. Próbowałem znowu pograć i dupa, konsola się zawiesiła :cry: a tak pięknie się grało :) Trza czym prędzej wymienić laser :^^:
  • 0

#12 Razel Napisany 27 czerwca 2010 - 00:55

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Ok, pełno gier w kolejce czeka do przejścia, ale jednak znowu zaczynam grać w Chrono Crossa. Ta gra jest po prostu genialna i każda chwila z nią spędzona odpłaca się z nawiązką, a samo bieganie po pięknych lokacjach i słuchanie rewelacyjnego Soundtracka z gry już samo w sobie jest za***iście przyjemne :D
Kolejny raz szykuje się fenomenalne ponad 50h przygody :)
  • 0

#13 Aras Napisany 27 czerwca 2010 - 09:41

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
nie wiem jakim cudem się tu jeszcze nie wypowiedziałem ale powiem tak - gdyby nie to, ze moja płytka przycina strasznie pewien moment tuż po wyjściu z fortu draconia to bym sobie także powtarzał co jakiś czas całą grę. To po prostu perfekcyjny rpg.
  • 0

#14 Kradziej Napisany 27 czerwca 2010 - 09:57

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dobra, nie ma uja, żebym w te wakacje nie przeszedł tej szpili na jakimś emulatorze. Triggera uwielbiam, a Cross podobno nawet bardziej genialny... jeśli to w ogóle możliwe jest :blink:
  • 0

#15 Gość_Zero_* Napisany 27 czerwca 2010 - 10:09

Gość_Zero_*
  • Goście
a jak się ma Radical Dreamers do 'serii'
  • 0

#16 Aras Napisany 27 czerwca 2010 - 10:12

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
najzwyczajniej jest jej częścią
  • 0

#17 Kradziej Napisany 04 października 2010 - 08:18

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
http://socksmakepeop...dex.php?a=cross
Artykuł o CC tego kolesia, co napisał tę pamiętna retrospekcję o Fajnalach. Nie wiem, czy dobry, bo w grę jeszcze nie grałem to i za czytanie się nie zabieram.
  • 0

#18 Uuk Napisany 05 października 2010 - 21:19

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Właśnie przeczytałem i, moim zdaniem, tekst jest świetny. A przy okazji obudził we mnie od dawna uśpioną tęsknotę za może jeszcze jednym Chrono.
  • 0

#19 Gość_Kazuo_* Napisany 24 listopada 2010 - 23:23

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Dokładnie tydzień temu miałem okazję po raz pierwszy w życiu ukończyć Chrono Crossa. Cóż mógłbym napisać... na pewno nie jest to, aż taki geniusz na jaki co poniektórzy starają się go kreować, a sentyment i miłe wspomnienia potrafią z czasem nieźle zatrzeć faktyczny obraz danej gry. CC zdecydowanie ujmuje klimatem wielkiej przygody, bajkową (ale też momentami zaskakująco poważną i zmuszającą do refleksji) historią oraz powalającą oprawą audio-wizualną. Osobiście spore zastrzeżenia mam jednak co do kwestii samej grywalności - jest zdecydowanie zbyt prostacko i łatwo, a momentami wręcz okropnie chaotycznie. System walki jest banalny, a dodatkowo opiera się głównie na metodzie "attack, attack, heal, attack, attack...", większość napotykanych przeciwników (w tym bossów) nie stanowi żadnego zagrożenia i spokojnie można ich wszystkich tak rozwalać. Na rozwój naszych postaci z kolei nie ma się praktycznie żadnego wpływu. No i ze świecą tu szukać tu jakichkolwiek puzzli. O co natomiast chodzi z tą "chaotycznością"? Otóż często w grze jest tak, że po jakimś większym wydarzeniu gracz zostaje wyrzucony na mapę świata i pozostawiony sam sobie, ot tak, bez jasno sprecyzowanego celu, co owocuje niczym innym jak wieloma godzinami żmudnych poszukiwań choćby najmniejszej wskazówki jak tu popchnąć akcję dalej do przodu. Tak jak przy Crossie spędziłem ok. 40 godzin, tak przynajmniej 1/4 z tego została zmarnowania na błądzeniu po lokacjach.

Generalnie CC jest całkiem przyjemnym szpilem, ślicznie wykonanym, w miarę nieliniowym, wciągającym - ale tak jak już wcześniej napisałem, geniusz z tego żaden.
8+/10
  • 0

#20 burnstein Napisany 22 sierpnia 2012 - 16:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:
do psx w oldskulu
  • 0

#21 Mauro Napisany 06 marca 2013 - 20:04

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Odpaliłem Crossa na emulatorze ahhh ta magia, najlepszy jrpg :potter: 
  • 0

#22 Lady Luck Napisany 06 marca 2013 - 20:48

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
What?? How, when, where?? :ninja:
  • 0

#23 Danteusz Napisany 06 marca 2013 - 21:21

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Odpaliłem Crossa na emulatorze ahhh ta magia, najlepszy jrpg :potter: 

Tur story
  • 0

#24 torq314 Napisany 06 marca 2013 - 21:27

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 482 Postów:
W jedynkę nie grali?
  • 0

#25 Danteusz Napisany 06 marca 2013 - 21:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Grali, gorsza
  • 0

#26 torq314 Napisany 06 marca 2013 - 21:29

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 482 Postów:
U mnie była lepsza, jakąś popsutą miałeś ;)
  • 0

#27 Danteusz Napisany 06 marca 2013 - 21:32

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Zobacz temat CT w dziale DS, dużo o tym pisałem
  • 0

#28 Godot Napisany 06 marca 2013 - 23:07

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Najlepszy jrpg oznacza średnią najwyżej grę. Więc bez podniety :)
  • 0

#29 Kaz Napisany 06 marca 2013 - 23:25

Kaz

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 613 Postów:
Cudowna gra. The love of my life jeśli chodzi o gry. Muzykę do tej pory słucham, słowa z intro znam na pamięć ("What was the start of all this? itd.). Grafika była fenomenalna, jak oni te tła malowali... po prostu magia. Najlepszy jRPG ever, jak już niektórzy wspomnieli. I tak, też grałem w CT... ale dla mnie to Chrono Cross jest numerem jeden.

Zapuściłem sobie osta pisząc tego posta... to co Yasunori tu wymontował jest poprostu idealne.

Szkoda że nigdy nie ujrzymy godnego sequela. Team się posypał. Baten Kaitos miał podobny klimat bo i część teamu zresztą przy nim pracowała... ale kolejnego Chrono Cross'a już pewnie nigdy nie będzie.
  • 0

#30 Razel Napisany 07 marca 2013 - 00:17

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:

Odpaliłem Crossa na emulatorze ahhh ta magia, najlepszy jrpg :potter:

No ba! Dobrze, że mi przypomniałeś, bo miałem zacząć w to pykać, tylko muszę z płytek zrobić obrazy :^^:
  • 0