Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10460 odpowiedzi na ten temat

#8041 oranje Napisany 14 kwietnia 2018 - 21:00

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Platynować grę 6/10 :clown: Nawet ja odpuściłem trofea :(
  • 0

#8042 Kazuo Napisany 14 kwietnia 2018 - 21:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Gardzę i podziwiam jednocześnie. 


  • 0

#8043 Juras Napisany 14 kwietnia 2018 - 21:44

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Teraz mi żaden Ubifan nie wyskoczy z tekstem "Tymczasem w jeziorku na skraju mapy...", bo wiem co tam było. ^_^ 


  • 0

#8044 MonsieurWoland Napisany 15 kwietnia 2018 - 22:17

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Pograłem ostatnio odrobinę w Mario Kart 8. Cudowna gierunia. Po zaliczeniu wszystkich wyścigów w klasie 50cc do trybu singleplayer już raczej nie wrócę ale po kanapowego multika na bank będę sięgał. Fantastyczne tory i wyśmienita grafika :^^: Miód wylewa się z ekranu.


  • 0

#8045 lukaszSA Napisany 16 kwietnia 2018 - 06:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Pograłem ostatnio odrobinę w Mario Kart 8. Cudowna gierunia. Po zaliczeniu wszystkich wyścigów w klasie 50cc do trybu singleplayer już raczej nie wrócę ale po kanapowego multika na bank będę sięgał. Fantastyczne tory i wyśmienita grafika :^^: Miód wylewa się z ekranu.

 

:kidding:


  • 1

#8046 BeSOS Napisany 16 kwietnia 2018 - 07:06

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie rozumiem po co platynowej grę 6/10 :lol2:

Ja skończyłem Way Out. Fajna gra na dwa posiedxenia ale faktycznie zbyt prosta i liczyłem że w ciekawszy sposób jednak wykorzysta współpracę. Warto zagrać fla kilku zajebistych momentów i całkiem dobrego finału :)
  • 0

#8047 kostek Napisany 17 kwietnia 2018 - 19:37

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

W końcu. Wiedźmin 3 pękł. Dawno już żadnej gierce nie poświęciłem tyle czasu (około 106h). DLCki mam i zagram, ale na razie robię sobie przerwę. Gierka cudo. 


  • 1

#8048 SosaiKyo Napisany 22 kwietnia 2018 - 14:09

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Far Cry 5 (PS4Pro)

 

 

Grafika: 9

Dźwięk: 8

Grywalność: 8-

Ogólnie: 8-

 

 

Wizualnie to mistrzostwo i jedna z najładniejszych gier generacji. Kapitalne tekstury, obraz żyleta, świetnie wykreowane otoczenie, bardzo dobre oświetlenie (chociaż god ryse były lepsze w FC4), płynne stabilne 30fps przy dość wysokiej rozdziałce na Pro tj. 1620p.

Z wizualnych wad to woda, chociaż i tak postęp od FC4 jest bardzo duży, jednak Ubi stać na najlepszą w tej generacji (WD, AC:Origins)

Kolejną wadą to jest fizyka, która poleciała znacznie w porównaniu z czwórką, jednak i tak po pewnym czasie idzie się do tego przyzwyczaić. Warstwa dźwiękowa daje radę a sama muzyczka w menu czy mapce uspokaja i nadaje odpowiedniego klimatu, podczas niektórych starć też spoko utwory lecą w tle.

Gameplay to to samo co w poprzednich częściach. Strzelanie czy skradanie nadal daje radę, możliwości gameplejowych jest ogrom. Doszło parę nowości, niektóre wyleciały jak np. skórowanie zwierząt, ale ogólnie to na plus aby zapewnić odpowiednie tempo rozgrywce a nie oglądać po raz tysięczny takiej samej animacji. Misje są przyzwoite tzn. trzymają poziom serii, jednak nie można mówić o jakiejś zajebistości. Mapa zaś jest klimatyczna i ciekawa a także nie jest zapchana pierdołami jak w poprzednich częściach. Jest tam wszystko co powinno na niej być. Na plus fajnie, że w tej części jest więcej starć z bossami a nie tylko na końcu albo w ogóle. Fabuła? Hmm nic specjalnego.

 

Bardzo dobra gra i mnóstwo zabawy dla fanów piaskownic. Można brać.


  • 2

#8049 BeSOS Napisany 23 kwietnia 2018 - 16:22

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
BioShock Infinite na PS4 - gierka nadal wymiata, jedyny aspekt gdzie się postarzrala to teksturki past-genowe. A jeśli chodzi o storytelling to nadal jest Infinite i długo długo nic :banderas:

Mam nadzieję że kolejny BioShock od 2k będzi na podobnym poziomie albo przynajmniej tym czym Bio 2 dla Bio 1.
  • 0

#8050 Schrodinger Napisany 25 kwietnia 2018 - 00:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

God of War

11/10 i tyle w temacie :^^:


  • 2

#8051 SosaiKyo Napisany 25 kwietnia 2018 - 16:26

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

God of War (PS4Pro)

 

Grafika: 9+

Dźwięk: 8+

Grywalność: 8+

Ogólnie: 8+

 

Wizualnie to nr. 2 tej generacji za Horizonem. Walka między Horizon była zacięta. Tekstury w obu grach są kapitalne jednak to co zrobił GOW to jakaś masakra, wystarczy wyjść z łódki na plaży i zobaczyć jak kapitalne wygląd podłoże czy skała. Kolejny element porównania to wykonanie głównej postaci, w grze GG Aloy wygląda świetnie, ale bóg wojny zmiata wszystko na tej generacji. Jeśli chodzi o krajobraz i wykonanie lokacji to tutaj Horizon jest poza jakimkolwiek zasięgiem i niestety, ale bóg wojny nie ma szans. Lokacje takie jak helhaim czy alfheim są nudne, nieciekawe i wykonane bez pomysłu. Najlepiej w GOW wygląda Midgard z kapitalnym lasem, jaskiniami, plażą oraz zalewem, tutaj naprawdę mega odwalona robota. Oświetlenie daje radę, ale bez orgazmów, inne gry robią to lepiej. Wykonanie śniegu świetne, ale Horizon robi to jeszcze lepiej. No i też nie ma żadnej zamieci jak w owej grze tylko po skończeniu fabuły coś tam trochę sobie pada. Woda słaba zarówno w HZD jak i GOW, do ACO czy WD różnica kilku generacji. Deszcz niestety brak. Jeśli już wyjdziemy na ląd to świat w grze jest ograniczony i zablokowany różnymi barierami, ale w tej grze to się sprawdza. Obraz w GOW to jest coś nieprawdopodobnego, jego ostrość dosłownie rysuje ekran, istna żyleta. Jest to na trybie 4k chyba najostrzejsza gra, pomimo nawet braku natywnego 4k, tutaj mamy szachownice 2160p plus bardzo stabilny framerate. Przy tej grze Pro czasami chodzi jak sieczkarnia, strasznie się męczy konsola. Podsumowując nawet pomimo otwartego światu HZD góruje nad innymi grami i Kratos Aloy też nie podołał, chociaż kilka rzeczy w nim robi bardziej.

 

W sferze audio jest bardzo dobrze. Niektóre motywy muzyczne wręcz powalają, ale jest ich odrobinę jak na tak długą przygodę za mało.

Na duży plus kapitalny jak dla mnie, niemalże na poziomie Wieśka 3 dubbing pl. Każda postać czy to Kratos, młody czy dwójka kawali brzmią fantastycznie. Trochę sceptycznie do tego podchodziłem, ale jednak aktorzy głosowi odwalili świetną robotę.

 

System walki pomimo zmienionej kamery i przejścia na styl bardziej soulsowy w tej grze się sprawdza. Starcia są dynamiczne, ruchów po wykupieniu umiejętności jest bardzo dużo a bliższa kamera tylko czasami przeszkadza, ale idzie ją z powodzeniem ogarnąć. Mamy blok, unik, szybki odwrót, bardzo fajny łatwy w timingu parry, ciosy specjalne oraz rage attack po naładowaniu specjalnego paska. Atreus jako towarzysz nie irytuje, tylko bardzo fajnie nam pomaga. Jego postać możemy sobie też ulepszać ułatwiając sobie w ten sposób co trudniejsze starcia. Wrogowie atakują bardzo agresywnie, a co niektórzy nawet zwykli przeciwnicy stanowią wyzwanie (typ z mieczem w zbroi czy latające elfy). Gdzieś czytałem, że jest masa różnorodnych przeciwników w tej grze. Niestety jest to nieprawda, mamy tylko coś na wzór zombi (draugr), coś ala dusze ludzi (ludzkich przeciwników praktycznie nie ma), wilkołaki, ogry, trolle, wiedźmy, elfy, rycerze w zakutaj zbroi, pseudo skorpiony, wymagające opcjonalne walkirie  i latające coś. Wszystko to w kilku innych wersjach kolorystycznych ala inna forma. O walkach z bossami na miarę poprzednich części można z miejsca zapomnieć. Tak naprawdę jest jeden główny przeciwnik w całej grze i oczywiście starcia z nim dają radę i są epickie, ale oprócz niego nic tak specjalnie fajnego nie ma. Może jeszcze ten smok ujdzie bo reszta to elfo humanoidy oraz trolle które tak naprawdę są dla mnie mini bossami bez ani grama epickości w walkach.

Gra została odrobinę ugrzeczniona i chodź nadal brutalna to jednak GOW 3 to nie jest.

Fabuła jest ciekawa i bardzo długa co stanowi jej zdecydowany plus bo większość dzisiejszych gier to pozycje na 6-8h. Towarzyszy jej znany z TLOU element drogi oraz elementy rodzicielskie, jednak niestety ze sporym backtrackingiem, którego już na samym początku można było się spodziewać z powodu niemożliwości dostatnia się do danego miejsca i konieczności zdobycia odpowiedniej rzeczy ku temu. Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie wolałbym coś na miarę gry ND bez konieczności powrotu, ponieważ bt już w GOW 3 tak naprawdę męczyły a tutaj jest tego jeszcze więcej. Wszystko można, ale nie z nadmiarem. Pseudo open world w  grze sprawdza się dobrze bo można sobie eksplorować świat a dokładnie fantastycznie zaprojektowany Midgard z masą znajdziek, zagadek oraz w miarę ciekawych misji pobocznych. Co jest sporą zmianą w stosunku do poprzednich części. 

Klimat mitologii nordyckiej bardzo fajnie zachowany, jednak z minusami (patrz sfera wizualna).

 

 

W skrócie:

 

+ ultra grafa

+ klimat

+ Kratos i Atreus

+ w miarę system walki

+ ciekawa fabuła

+ muzyka oraz dubbing pl

+ charyzmatyczny antagonista + epickość starć z nim

+ Midgard

+ eksploracja

 

- dramatyczna ilość walk z prawdziwymi bossami 

- nieciekawi bossowie (w sumie to takie mini bossy)

- różnorodność przeciwników nie powala (za dużo skórek na jedną postać)

- poza kapitalnym Midgardem odwiedzane światy rozczarowują helhaim i alfheim wyglądają nieciekawie a kolejne to okrojone areny

- backtracking

- za mało epickości w nowym GOW 

 

 

 

 

 

Nowy GOW to jedna z najlepszych gier tej generacji. To coś na miarę pierwszego GOW na PS2 i nowy start  dla serii.

Moja ocena jest odrobinę surowa, ale podobnie jak miałem w przypadku Uncharted 4 wyższej noty nie mogę dać bo liczyłem jednak na coś więcej a takie 9- ma np. Bloodborne Goty, który na tą ocenę w wersji rozszerzonej bardziej zasługuje.


  • 2

#8052 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2018 - 17:44

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Póki co się zgadzam a jeszcze nie skończyłem. To nie ejst idealna gra ale jest temu bliska. Wypunktowane Wady są jak najbardziej sensowne.
  • 0

#8053 SosaiKyo Napisany 25 kwietnia 2018 - 18:20

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Ja jednak mam wrażenie, że krzywdzę grę wystawioną oceną.

Zawsze ostro oceniam gry, ale z drugiej strony takich świetnych tytułów na poziomie GOW mamy jak na lekarstwo.

Pogram jeszcze, może platyne wbije i się zobaczy może 9-/10 jednak grze dam.


  • 0

#8054 BeSOS Napisany 25 kwietnia 2018 - 18:49

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Też myślę że jest za surowa bo w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko jest wynaleźć koło na nowo a skoro się zajebiście bawisz To po co się rozdrabniać...
  • 0

#8055 burnstein Napisany 28 kwietnia 2018 - 14:22

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 127 Postów:

GoWik penk.


  • 1

#8056 Wezyr Napisany 28 kwietnia 2018 - 14:25

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:
Warto było?
  • 0

#8057 burnstein Napisany 28 kwietnia 2018 - 14:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 127 Postów:

Jak chuj.


  • 0

#8058 Tawotnica Napisany 28 kwietnia 2018 - 20:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Yakuza 6 - wczoraj skończyłem, ostatnie rozdziały mną tak wstrząsnęły, że na party się może ze trzy razy tylko odezwałem :banderas:

Yakuza to mój soul food gamingu. Uwielbiam się szwendać po Kamurocho i odkrywać nowe popieprzone sidestory, potem szamać w restauracjach i odwiedzać salony arcade. Przejście na nowy silnik nie obyło się bez kompromisów, bo brakowało wielu epickich starć z bosskami i system walki nie jest tak obfity jak ten z Y0. Ponadto główny wątek wydawał mi się dużo krótszy (albo bardziej zwięzły) niż w Y0/YK. Tak na ~15h (skończyłem po 31h). Jakkolwiek okrojona z ficzerów nie byłaby szóstka tak tworzy znakomite podstawy dla kolejnych odsłon, które
Spoiler
.

Poza zdradzeniem zakończenia piątej części szóstka nie spoiluje zbyt wiele, co biorąc pod uwagę tematykę The Song of Life nie będzie dla wszystkich plusem.

No,dziewczyny z chat roomów porozbierane, rzutki w 901 rozwalone na perfect, jadłodajnie wymaksowane - nawet się trochę nauczyłem grać Eileen w VF5. Kiwami 2 wleci u mnie oczywiście day1, nieważne jaki heavy-hitter będzie w tym czasie miał premierę.
  • 0

#8059 MonsieurWoland Napisany 29 kwietnia 2018 - 14:37

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

ocImikF.png

 

What Remains of Edith Finch - bardzo dobry symulator chodzenia. Must have dla miłośników gatunku.


  • 1

#8060 SosaiKyo Napisany 01 maja 2018 - 22:11

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy ( PS4Pro)

 

Grafika: 7

Dźwięk: 8-

Grywalność: 7

Ogólnie: 7+

 

+ nowa szata graficzna 

+ nastrojowa muzyczka

+ Crash i reszta bandy

+ 3 gry w jednej

+ poziom trudności w cb 1 i cb2 

+ klimat

+ masterowanie

 

- brak Crash Team Racing (najlepszej gry z serii)

 

Dobra i fajnie odnowiona gra.

 

 

 

 

 


  • 0

#8061 Kazuo Napisany 02 maja 2018 - 00:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ja jednak mam wrażenie, że krzywdzę grę wystawioną oceną.

Zawsze ostro oceniam gry, ale z drugiej strony takich świetnych tytułów na poziomie GOW mamy jak na lekarstwo.

Pogram jeszcze, może platyne wbije i się zobaczy może 9-/10 jednak grze dam.

 

Bardzo dobrze robisz, że podchodzisz do tego surowo, a nie srając pod siebie z wrażenia, bo giereczka ma ładną graficzkę i w najlepszym wypadku znośny system walki. Gdyby wszyscy oceniali jak Ty to może mniej przehajpowanych gier miałoby tak wysokie średnie. Zaznajomiłem się z Twoją opinią i w sumie dowiedziałem się więcej konkretów niż z innych źródeł, które boją się powiedzieć cokolwiek negatywnego o tej grze. Plusik. 


  • 1

#8062 SosaiKyo Napisany 02 maja 2018 - 08:31

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Dzięki za opinie.

Jak widzisz ocena moja pozostała bez zmian, to jednak nie jest gra na 9- po głębszej analizie i dłuższym pograniu. Także zostaje przy swoim.

Zrobiłem 51% na trofeach i tytuł zaczął mnie męczyć, więc zamiast uzupełniać resztę czy przechodzić drugi raz to dałem GOW kumplowi.  

Portale, czasopisma czy gracze na forach w dzisiejszych czasach są bardzo mało wymagając i dużo do szczęścia im nie potrzeba. Dlatego też co lepszej grze wystawiają masę ocen pokroju 9 czy 10. Przez takie coś + marketing, marka, hype mamy średnią na meta 94% (było 95) dla nowego GOW. Gra bardzo dobra, ale na tyle zdecydowanie nie zasługuje. GOW i jego średnia to jednak małe piwo.

 

Ta ocena to jest dopiero kosmos.

http://www.metacriti...d-theft-auto-iv

98%

No jak tak można :eek:

Dobrze, że chociaż obok jest średnia graczy co ową żenadę recenzentów równa w jakimś stopniu.

 

 

 


Ten post był edytowany przez Kyokushinman dnia: 02 maja 2018 - 08:33

  • 0

#8063 Kazuo Napisany 02 maja 2018 - 08:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

GTAIV to chyba najbardziej przehajpowana gra wszechczasów, tym bardziej dziwi taka średnia biorąc pod uwagę jak bardzo ta gra była uwsteczniona w rozwoju i okrojona w porównaniu do o wiele starszego San Anderas. Dlatego na ogół nie ufam recenzentom, tylko wolę wejść na forumek i poczytać Wasze opinie. EoT.


  • 0

#8064 burnstein Napisany 02 maja 2018 - 08:50

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 127 Postów:

Nie lubisz recenzentów bo zamiast czytać rezencje patrzysz na oceny :dunno:


  • 0

#8065 Woroq Napisany 02 maja 2018 - 09:07

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
Kyokuszinkai, jak oceniłeś framerate jeśli grałeś w 30 klatkach ulepszonych do 60 przez TV Sony?
  • 0

#8066 SosaiKyo Napisany 02 maja 2018 - 09:44

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Bardzo stabilny tzn. że trzyma się tych 30 fps oraz nie ma skopanego frame pacing jak np. Bloodborne czy TLOUR w trybie 30fps na amatorze. Skopana odległość między klatkami widoczna jest także na upłynniaczu i on tutaj temu nie pomoże. W przypadku GOW na trybie 4k tego nie zauważyłem.


Ten post był edytowany przez Kyokushinman dnia: 02 maja 2018 - 12:16

  • 0

#8067 Hellmans Napisany 02 maja 2018 - 11:56

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Przeszedłem Gears of War 4 i nikomu nie polecam. Pół gry strzelamy do robotów, a jak już gra się rozkręca to jeb słaby cliffhanger i nara. Nawet przy Halo 5 lepiej się bawiłem.


  • 1

#8068 Marbel Napisany 02 maja 2018 - 15:02

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Przeszedłem Gears of War 4 i nikomu nie polecam. Pół gry strzelamy do robotów, a jak już gra się rozkręca to jeb słaby cliffhanger i nara. Nawet przy Halo 5 lepiej się bawiłem.

Nie pierdziel. Roboty to tylko 10 Max 15% gry. Gra w sumie kończy się nagle i to niefajne ale jako nowe Gearsy po odświeżeniu lekkim spoko. Gra się zaczyna po spoykaniu MF.
  • 0

#8069 fingus Napisany 04 maja 2018 - 16:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Skończyłem symulator chodzenia dla płaczków o tym jak ojciec z synem ruszają w podróż przez skandynawię aby wypełnić ostatnią wolę zmarłej żony i matki. :cry:
  • 0

#8070 Nyjacz Napisany 04 maja 2018 - 16:03

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 009 Postów:

Mam pomysł. Jak skończycie jakąś grę, to piszcie w temacie o tej grze xD


  • 0