Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10459 odpowiedzi na ten temat

#8911 cwany-lis Napisany 03 października 2019 - 21:54

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

TITANFALL 2 - kilka fantastycznie zaprojektowanych poziomów, bardzo przyjemne strzelanie, dobre projekty mechów i reszty militariów, i ... tyle, kampania ledwo starcza na 5 godzin :uff: ze dwa, trzy momenty, gdzie trzeba jednocześnie wciskać 3 przyciski i jeszcze celować mnie poirytowały, zwłaszcza, że ostatnie przejście Mirror's Edge uświadomiło mi dobitnie, że do pewnych gatunków gier nie wrócę już nigdy. Na szczęście gra jest tak przemyślnie zaprojektowana, że nie sposób się zaciąć, aczkolwiek wolałbym klasycznego CoD'a z takim strzelaniem i mniej komiksowym uniwersum ... hola, hola, przecież Infinity Warfare miało premierę w tym samym kwartale :olo: 

 

Taki trochę duchowy spadkobierca SHOGO: MAD. Bardzo miło mi się grało. Za krótko, ale przejdę ponownie po prostu. 

 

 


  • 1

#8912 Pawlik Napisany 05 października 2019 - 21:56

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Gears 5 - najlepszy blockbuster tej generacji, jak to wyglada, jak w to się gra, jak to jest widowiskowe :banderas:


  • 0

#8913 BeSOS Napisany 06 października 2019 - 12:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Greedfall i Ori.
Skończyłem tez triala Plague Tale I chyba zaatakuje fulla bo wchuj mi się spodobało a teaser gry jaki leci na koniec dema to epickie gówno wchuuuuj.
  • 0

#8914 oranje Napisany 06 października 2019 - 19:28

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Valkyria chronicles 4. Zacząłem w październiku 2018 :olo: Solidny tytuł, ale jednak pierwsza część lepsza. Robię teraz przerwę i może kiedyś o platynę się postaram.
  • 0

#8915 Cudak Napisany 06 października 2019 - 20:38

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Assassin's Creed Odyssey

 

Najlepszy AC od czasów dwójki i Brotherhood, niezły AC: Origins tylko na potężnych sterydach. Świetna giereczka, przy której te 100+ godzin naprawdę znakomicie się bawiłem. Wszystko mi tu siadło, przepiękna Grecja, którą eksploruje się z przyjemnością. Pojebany wątek fabularny zakrawający o niezłe sci-fi, który w ogóle nie zawadzał i zawiódł imo tylko na końcu, gdzie przy tym "dobrym" przejściu brakowało po prostu pierdolnięcia. Model walki, który naprawdę się Ubi w końcu udał, a dodając do tego dziesiątki umiejętności i sporo możliwości buildów nie znudził mi się ani przez chwilę, bo mogłem sobie w każdej chwili go odświeżyć. Bohaterka (w moim przypadku), która ma charakter, jest dobrą dupeczką i mega przyjemnie spędzało się z nią czas - w przeciwieństwie do Bayeka, który przy Kassandrze wypada blado i w sumie jedyne co z niego pamiętam to to, że HURRR DURR ZABYLI MI DZIECKO ZEMSTA!!!!!1 Na wielki plus też misje poboczne, które aż chciało się wykonywać dla tych kilku perełek. Nie jest to poziom Wiedźmina i WĄTKU BARONA :cf: ale cholera, naprawdę dali radę. Poczucie humoru też mi mega przypadło do gustu, kilka razy dosłownie kisłem w tej grze. No i jak już chyba wspomniałem, cieszy mnie, że jebać poprawność i poszli w pełne, porąbane sci-fi z bohaterem, który ma magiczne moce i jest normalnie pół-bogiem, a Isu i ich wątki w tym świecie traktujesz jak normalność. No i chyba właśnie w tej części, plejada historycznych postaci z jakimi mamy okazję się spotkać jest moją ulubioną, szczególnie Sokrates, którego misje zawsze mnie rozbrajały. 

 

Podoba mi się też, jak długo Ubi wspierało tą grę. Kupiłem Odyssey grubo po premierze i dostałem tak potężną dawką kontentu, że autentycznie czułem się przytłoczony. Nie licząc dwóch naprawdę dużych DLC (Atlantyda i Dziedzictwo) to przecież dodano w trakcie kilkanaście naprawdę soczystych misji, o jakichś nowych broniach i umiejętnościach nie wspominając. 

 

Z minusów, wątek czcicieli jest ok, ale mogłoby być ich spokojnie o połowę mniej do ubicia. Drugie i ostatnie, zamykające DLC czyli Dziedzictwo imo mocno odstaje od reszty, liczyłem na jakiś ostry szajs skoro do gry wbili Persowie, a wszystko było takie meh + skopiowano motyw ze STAROŻYTNYM ZAKONEM (choć nawet sama gra się z tego śmieje xD). No i klasyczek, wątek współczesny. Na co w ogóle tam jest jakikolwiek gameplay, zamiast zrobić z tego zwykłe przerywniki albo najlepiej - w ogóle to wyjebać to ja nie mam pojęcia. Choć przyznam, że jest tam jeden zajebisty momencik. :tak:

 

Podsumowując, mocne 8/10 i jazdaaa z Ragnarokiem. :tak:

 

Skończyłem też Far Cry 5, ale nie chce mi się rozpisywać. Powiem tylko, że formuła już chyba umarła, skoro nawet mnie - fana pytajników i ubiraków ta gra zmęczyła do porzygu. Instalowałem i usuwałem ją chyba 5 razy z dysku, olo. No ale chociaż zakończenie fajne.


  • 6

#8916 Kazuo Napisany 06 października 2019 - 21:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dzisiaj rozmawiałem z kolegą, który też pyka w Odyssey i mi przez dobre pół godziny pierdolił jakie to dobre nawet porównując strukturę gry do Wiedźmina 3. Wygląda na to, że to będzie pierwszy Ass od czasu dwójki, w którego zagram :hmmm:


  • 0

#8917 Shinigami Napisany 06 października 2019 - 21:25

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
W temacie gry powinno też znaleźć się trochę relacji tych, którzy ogrywali w okolicach premiery.
  • 0

#8918 Tawotnica Napisany 07 października 2019 - 23:33

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

New Super Mario Bros. U Deluxe

orkdl.jpg

nadal nie rozumiem hejtów na tę grę. To świetne Mario, szczególnie zamek piczy ma top-tierowe levele. Najlepsze NSMB.

oraz

The Legend of Zelda: Link's Awakening

rhj2q.jpg

no kolejny pretendent do GOTY  :zakochany: Eagle Tower to imo highlight tej Zeldy i jeden z najfajniejszych dungeonów 2D w serii. Cała gra z resztą na nowo promieniuje wdziękiem, oprawa remaku dodaje kolejne oczko do oceny, o ile to już nie był max/10 w '93.  


  • 3

#8919 Hellmans Napisany 08 października 2019 - 00:49

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Skończyłem Borderlands 3.

 

Nawet trochę jestem zły na siebie, że gram mi się podoba, no bo:

-lokacje gorsze niż w B2

-postacie gorsze niż w B2

-fabuła gorsza niż w B2

-humor gorszy niż w B2

-gameplay to z grubsza to samo co w B2

I tak dalej, i tak dalej. JEDNAKŻE przede wszystkim strzelało mi się lepiej, drzewka skilli są już na tyle rozbudowane, że faktycznie można tu wreszcie mówić o czymś takim jak buildy, bronie mają w trójce już tak dużo zmiennych + ukryte efekty w legendarkach + przedmioty dla konkretnych klas, że chce się sprawdzać każdą, bo statystyki jedno a strzelanie to inna sprawa, plus kilka mniejszych usprawnień technicznych (chociaż jest też nieco bugów). Napisałbym że czwarty raz to nie przejdzie, ale wcześniej pisałem że trzeci raz to nie przejdzie i co kurwa i wyszedłem na głupka.


  • 7

#8920 Tawotnica Napisany 14 października 2019 - 19:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Warriors Orochi 4

eg25lbpuyaaqt_jj3kpe.jpg

yooo, właśnie lecą creditsy. Dobry rok mi zajęło skubanie tu i tam po misyjce, ciągnęło się to w nieskończoność. Jest od cholery postaci, broni i wszystkiego, ale jednak wolę "mniejsze" musou w skórce z jakiegoś innego IP. W Hyrule Warriors czy nawet w Berserka mi się przyjemniej grało, a w Orochi już po pierwszym rozdziale sobie odpuściłem czytanie tych pierdół.
  • 0

#8921 Kazuo Napisany 14 października 2019 - 22:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tytany se kup. 


  • 0

#8922 Daddy Napisany 14 października 2019 - 22:39

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:
Se ostatnio 2 giery machnąłem:
 
Gears 5
 
XrpcMqj.jpg
 
Porządny rozpierdol w (nie)betonowym 4k/60fps i cieszę się, że dali w Game Passie - nigdy nie byłem wielkim fanem tej marki i fajnie było zaliczyć każdą z nich (oprócz Judgment), ale nigdy nie były to moje ulubione strzelanki. Nie hejtuję, bawiłem się świetnie, piękna i jak na historię o pudzianach i pani pseudo-pudzianowej spoko historyjka (nawet z feelsami) i mimo, że lepiej mi weszło niż GoW4, to tylko 1. i 4. akty mi się naprawdę podobały. 2. i 3. nie kupiły mnie tym otwartym światem :dunno:
 
Perełka z Game Passa, 8.7/10 :olo:
 

Metro: Last Light
 
:gusta:
 
No tum się zaskoczył. Nie tak dawno temu "zmęczyłem" Metro 2033 (jakoś mi nie siadło, pewnie dlatego, że rozwlekłem grę i nie czułem całości jako... cóż... całości), ale zaraz po skończeniu włączyłem LL i od razu mi siadła bardziej. Też zrobiłem sobie kilkutygodniową przerwę, ale tym razem po powrocie wciągnąłem się jeszcze bardziej. Pomijając główną historię - jakoś nigdy mi nie robiła, ale może dlatego, że nie czytałem książeczek przed :dad: - to z każdym poziomem rozwalał mnie klimat tego świata. Bo było i tak:
 
yqToF2x.jpg
 
i tak:
 
ub5F02w.jpg
 
i tak:
Spoiler

 
Jedyne, co wkurwia od samego początku trylogii (i po pograniu w Exodus - bo zacząłem od razu po skończeniu LL - widzę, że utrzymali konwencję) to Artyom, bo napierdala tym swoim śmiesznym akcentem między misjami, ale kierwa ani słowem się nie odezwie w grze. Tak jak xell, uważam to za trochę słabe i nie kumam czemu nie mógłby nawijać, skoro nawet jest opłacony aktor od jego głosu.
 
Ale oprócz tego to kawał porządnej strzelaniny i nietuzinkowej przygody i klasa wyżej od 2033. 9.1/10 :olo:

Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 14 października 2019 - 22:43

  • 3

#8923 Hellmans Napisany 14 października 2019 - 23:55

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Mnie się tak właściwie żadna część Metro nie podobała. Last Light wymęczyłem jeszcze na PS3, na którym to ledwo ta gra działała, ale to były czasy że grałem w co popadnie. Remaster 2033 już olałem po godzinie. W sumie nie do końca wiem dlaczego, ślicznie działał, ale jakoś nie czuję tego świata. Girsy to chociaż potrafię przemęczyć do końca, ale najlepszy i tak był dla mnie remaster jedynki.


  • 0

#8924 tomasz Napisany 17 października 2019 - 20:09

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

New Super Mario Bros. U Deluxe

orkdl.jpg

nadal nie rozumiem hejtów na tę grę. To świetne Mario, szczególnie zamek piczy ma top-tierowe levele. Najlepsze NSMB.

Ja też. Z tą różnicą, że ja jednak gry traktuje poważnie :input: No i ad vocem: Luigi U > Mario U

73037461_3072613346146812_3359764632884472482569_3072613366146810_7880042623287672959297_3072613362813477_59180194598800


  • 1

#8925 Tawotnica Napisany 17 października 2019 - 20:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Tytany se kup.


http://nikogoforum.p...ping/?p=1970099
 
 

Luigi U > Mario U


:tak:
  • 1

#8926 Kazuo Napisany 17 października 2019 - 22:11

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Tytany se kup.


http://nikogoforum.p...ping/?p=1970099
 
 

 

 

 

tenor.gif

 

 

Czekam na Twoją opinię na temat tego sztosa :) 


  • 0

#8927 Marbel Napisany 20 października 2019 - 14:16

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Ostatnio skończyłem
Gearsy 5 w kanapowym koopie z żoną. Gdyby było jeszcze 5 części nie grałbym w nic do 2022 - mojej drugiej połówce wyjatkowo dobrze siadła ta gra. Generalnie fajna zabawa jak co część. Nie widzę nigdzie wybicia się ponad inne części. Solidne 8/10.
Blood & Truth na PSVR - gra nabierała rumieńców wraz z rozwojem fabuły. Teoretycznie więcej tego samego co w London Heist. Spoko ale imo na raz. Są chyba jeszcze jakieś wyzwania w grze i etapy na Aima ale raczej dam sobie z tym spokój - chyba sprzedam i zainwestuję w końcu w Beat Saber. Jednak jest to jedna z lepszych gier na VRa, chociaż w tej kategorii shooterów daleko za SuperHot. Ocena 8/10.
  • 0

#8928 tomasz Napisany 20 października 2019 - 17:58

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

Sprawdźmy zgodność logiczną dwóch stwierdzeń:

 

i)

Gdyby było jeszcze 5 części nie grałbym w nic do 2022.

Hmm... Mamy do czynienia albo z grą doskonałą w oczach mówiącego, albo bliską ideałowi. W dodatku tytuł musi się na przestrzeni serii wyraźnie doskonalić i w istotny sposób zmieniać, kiedy Marbel wysuwa przypuszczenia, że ewentualne kolejne odsłony nie znudziłyby go nawet gdyby miał grać wyłącznie w nie przez kolejne trzy lata.

 

Także Marbel:

ii)

 

Nie widzę nigdzie wybicia się ponad inne części. Solidne 8/10.

:bralczyk:


  • 0

#8929 Marbel Napisany 20 października 2019 - 18:02

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Przeczytaj jeszcze raz. Szczególnie z informacją po myślniku. Gdyby się gra nie skończyła to przez uzależnienie mojej żony grałbym dalej.
  • 0

#8930 Pawlik Napisany 20 października 2019 - 22:26

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

A Plague Tale 7/10

 

Bardzo ładna gra, bardzo plastyczna, że się tak wyrażę gra, może technicznie czasem niedomaga ale artycznie cudeńko. Gameplay prosty jak drut, nie stanowi żadnego wyzwania i jest raczej tylko pretekstem do opowiedzenia historii Amici i jej brata. Duży plus za możliwość napierdalania kamieniami w „papieża” takie opcje są zawsze na propsie. Wbrew pozorom, pozycja dosc długa, na około 15h, sądziłem, że to jedna z takich szybkich casualowych giereczek, a tu proszę spore zazskocznie. 
Zaden mesjasz, ale jak ktoś nie ma w co akurat grac, a ma ochotę na prosta i ładna grę z tak zwana duszą to warto.


  • 2

#8931 Kazuo Napisany 20 października 2019 - 22:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 Duży plus za możliwość napierdalania kamieniami w „papieża” takie opcje są zawsze na propsie. .

 

Powiedz jeszcze, że wpada za to jakiś trofik, a jutro kupuję gierkę. 


  • 0

#8932 Pawlik Napisany 21 października 2019 - 08:46

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

bo ja wiem, nie zwracam uwagi, ale, pewnie tak. 


  • 0

#8933 drAKul Napisany 23 października 2019 - 14:00

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
I have no mouth and I must scream - jesus ja naprawde sie nie nadaje do przygodowek. Nie wiem tez, czemu ta gra jest tak zachwalana. Fabula ok (lepsza od opowiastki sci fi na podstawie, ktorej powstala), ale nic takiego co by mnie zachwycilo, zagadki tradycyjnie dla przygodowek z dupy (guide all the way - bonus points za mozliwosc zaciecia sie w grze bez mozliwosci popchniecia gry do przodu - no ale tak bylo kiedys). Zaliczon,ograne - nie polecam. 5
Shogun Total War II - naszla mnie ochota na jakies samurajskie klimaty. Szczerze to jest to ta sama gra jak wszystkie Total War. Swietna porcja taktyczna, porzadna strategiczna, ale dla mnie ta seria to taka fifa - played one played them all. Ja notabene przekladam strategie nad taktyka, wiec do gier paradoxu nie ma startu. Ale to i tak dobra gra 8-.
Fifa 19 na switcha (czyli odpowiednik fify 16) - raz na kilka lat nahodzi mnie ochota na jakas gale. Ostatnio gralem w Fife 15 - zmian nie odczuwam. Nadal zwalona kariera gracza Jeez to juz 7 lat nie poprawiaja glupich bugow i bledow, fajna managera. Jak ktos moze grac na duzych konsolach to ma to w dupie, ale to najlepsza pilka na przenosne konsole. Sama rozgrywka jak to Fifa. Obrona i gra w srodku pola jest gites, natomiast strzaly i gole to zenada, zero satysfakcji. Szkoda ze PESanie dadza na switcha (moze byc legacy edition z silnikiem PESa 16). Ale jak mowilem frajda z grania na wynos w nawet taka gale jest. 7+
Layers of fear - gralem w nocy sam w pokoju hotelowym po ciemaku. Jest ok ale bez szalu. To co dzialalo w demie PT, ktore trwalo 30 minut, nuzy w 2 godzinie ciaglego lazenia. Do tego czesc scareow bardziej nnie bawila niz straszyla, bo kojarzyla mi sie z glitchami i bugami z gier (latajace lalki i postacie z rwanymi ruchami). 7-
Stardew Valley krotko gierka ogien i zacny indyk. Moj jedyny problem byl taki ze do jesieni 2 roku zrobilem wszystko to co chcialem, wiec siectroche nudzilem do ewaluacji dziadka, ale do tego momentu zajo. 9
  • 1

#8934 burnstein Napisany 23 października 2019 - 14:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

I have no mouth and I must scream -(...) Nie wiem tez, czemu ta gra jest tak zachwalana. (...)

 

Tak bywa jak sie ogrywa i próbuje oceniać trzydziestoletnie gry.


  • 0

#8935 drAKul Napisany 23 października 2019 - 14:23

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Your argument is mute. Biore poprawke na wiek gry, gram w jeszcze starsze gry i wciaz mnie starsze gry potrafia zachwycic (ot chociazby Link's Awakening na gbc czy Final Fantasy 6). Wiadomo, ze gejpleja nie oceniam do dzisiejszych gier, zreszta w IHnMaIMS gralem glownie dla fabuly i ona nie byla w stanie piciagnac dla mnie gry i mysle, ze w 94 byloby tak samo. A z innej manki to zapomnialem dodac, ze Ellison (autor powiastki i legenda scifi dla nie kumatych) .fajnie glos pod AM podlozyl
  • 0

#8936 Kazuo Napisany 23 października 2019 - 18:58

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

zagadki tradycyjnie dla przygodowek z dupy (guide all the way - bonus points za mozliwosc zaciecia sie w grze bez mozliwosci popchniecia gry do przodu - no ale tak bylo kiedys).

 

 

 

 

12 minuta. Ludzie narzekają, że współczesne gry za bardzo prowadzą za rączkę, ale zapominają że starsze tytuły potrafiły przeginać w drugą stronę. 


  • 0

#8937 Kazuo Napisany 27 października 2019 - 01:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Code Vein. Jedyna i słuszna opinia o grze:

 

http://nikogoforum.p...-2#entry1973204


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 27 października 2019 - 01:41

  • 0

#8938 Kaxi Napisany 02 listopada 2019 - 14:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Dziś skończyłem Return of the Obra Dinn na Switchu. Ocena w temacie ???? Polecam, kx.
  • 0

#8939 gruby Napisany 02 listopada 2019 - 18:51

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Astral Chain. Świetna gierka, w dodatku bardzo świeża pod względem gameplayu. Podeszła mi bardziej od Automaty i DmcV także tego. :) Solidne 9/10.
  • 0

#8940 Tynio Napisany 04 listopada 2019 - 10:44

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

W sobotę skończyłem 

 

xH1abzS.jpg

 

wersję na 

 

LixKjAo.jpg

 

Był to mój drugi raz i chciałem sobie odświeżyć 1 część serii.

 

Początek dosyć szybko poleciał bo jeszcze pamiętałem z przed ponad 15 lat jednak końcówkę gry pamiętałem jak przez mgłę. 

 

EKKFcTp.jpg

 

Warto było zagrać ponownie.

A od niedzieli katuję LM2  i mam nadzieje, że do jutra skończę. 


  • 5