Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10418 odpowiedzi na ten temat

#7711 Kazuo Napisany 31 października 2017 - 11:42

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Sorry, nie mogłem się powstrzymać, musiałem wyraźnie zaznaczyć wyższość TEW2 nad REVII :cf: ale oczywiście masz rację, siódmy Res to także bardzo solidny kawał kodu i nie powinienem mu nic ujmować. Pozostaje się tylko cieszyć, że w tych czasach jest jeszcze miejsce dla takich gier. TEW jedynkę łykaj śmiało, technicznie to jest potworek (przynajmniej na ps3), ale nadrabia wszystkim innym, zwłaszcza klimatem. 

 

 

@Pawlik: done


  • 0

#7712 bartezoo Napisany 31 października 2017 - 12:48

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:
Evil Within na PS4 też potworek techniczny, ale da się grać jako tako.
  • 0

#7713 Kurzy Napisany 03 listopada 2017 - 21:13

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
7 Days to Die No więcej niz 15 minut nie dałem rady. Co za gowno :clown: Niby rozbudowane ale oprócz tego to jaki oldskul grafiki i sterowania niedopasowanego do pada nam gra serwuje to klękajcie narody...utopiłem 30 zł na promocji Haloween.
  • 0

#7714 MonsieurWoland Napisany 05 listopada 2017 - 09:13

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 249 Postów:

Komplet pucharkow w Rise of Necromancer:

 

ToX1IeN.png

 

Calkiem przyjemny dodatek. Jest pare nowych miejscowek, postac znaczaco rozni sie od obecnych w podstawowej czesci gry. Szkoda tylko, ze gra nie dostala kolejnego fabularnego aktu. Kupilem w promocji wiec w sumie cena byla okey. Jednak przed kliknieciem zakupu przy pelnym wymiarze ceny - drugi raz bym sie zastanowil olo.


  • 2

#7715 Dixi Napisany 07 listopada 2017 - 14:43

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Ostatnio pękły dwie giereczki od Artifex Mundi:

- Enigmatis: The Ghosts of Maple Creek

- Nightmares from the Deep: The Cursed Heart

 

Idealne do pykania w łóżku do relaksu na Vicie :sir: Byłoby jeszcze lepiej gdyby wszystkie te gówniaki były po prostu wydane na Vitę, ale granie z PS4 też dobrze się sprawdza.

 

Aktualnie lecę z kolejną ich giereczką:

- Clockwork Tales: Of Glass and Ink


  • 1

#7716 Schrodinger Napisany 12 listopada 2017 - 02:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Skończyłem The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gra gier. Król królów. Mesjasz mesjaszów. Najlepszy gameplay i swoboda w giereczkach wideo. Smutne że teraz każda gra będzie już gorsza od Wiedźmina 3 i BotW :bowdown: Na liczniku 100h, wymaksowany Ancient Gear i zrobione wszystkie 120 shrinów. A Wy co? Dalej giereczki z lootboxami i smutne gówniaczki na 8-9? Meh!
  • 6

#7717 Stan Napisany 12 listopada 2017 - 02:12

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

W końcu ukończyłem Wolfenstein The New Order, warto grać drugą ścieżkę? Wiele się w historii zmienia wtedy?

 

Sam Wolf zaś to gra dobra, z kosmicznie dobrym klimatem. Cała armia Nazioli jest pokazana świetnie jak i świat po tym gdyby oni wygrali... z mała pomocą. Teraz muszę The Old Blood ograć. 

 


  • 0

#7718 Jachu Napisany 12 listopada 2017 - 14:44

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Rise of the Tomb Raider i kilka dni później Tomb Raider Definitive Edition, Jestem pozytywnie zaskoczony rebootem przygód Lary, ta seria niczym nie ustępuje Uncharted, właściwie dobrze, że poszła w podobnym kierunku. Jedna i druga gra świetna,

 

Spoiler

 

Quantum Break - nie jest tak zajebiste jak Lara, ale do pogrania, historia nawet nawet trzyma się kupy, mocne 6/10, ale bez jakiegoś większego jaranka.


  • 0

#7719 Kazuo Napisany 12 listopada 2017 - 16:10

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 Jestem pozytywnie zaskoczony rebootem przygód Lary, ta seria niczym nie ustępuje Uncharted, właściwie dobrze, że poszła w podobnym kierunku. Jedna i druga gra świetna,

 

 

 

Nie obrażaj Tomb Raidera takimi porównaniami. 


  • 0

#7720 Cola Napisany 12 listopada 2017 - 18:32

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Halo 4 - bardzo fajna kampania, nowi przeciwnicy i bronie na plus.
  • 0

#7721 oranje Napisany 12 listopada 2017 - 19:08

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:


Jestem pozytywnie zaskoczony rebootem przygód Lary, ta seria niczym nie ustępuje Uncharted, właściwie dobrze, że poszła w podobnym kierunku. Jedna i druga gra świetna,


Nie obrażaj Tomb Raidera takimi porównaniami.
Tomb Raider to totalna zrzynka z Uncharted, a Rise of już wyraźnie słabszy :(
  • 0

#7722 Nyjacz Napisany 13 listopada 2017 - 07:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Tomb ssie niemilosiernie w walce. Ma smak papieru, a tworcy nakazuja zjadac go przez 70% grania. QTE i te ladne skrypty podobnie. Akurat ten element, w przeciwienstwie do strzelania, lepiej rozwiazali w Uncharted. Tomb ma osom eksploracje miejscowek! Ale gorsza niz TR1-5 xD
  • 0

#7723 xell Napisany 13 listopada 2017 - 16:36

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
Obie serie (w przypadku TR mowa tylko o reboocie i sequelu) mają strasznie nijaki gejmplej, Uncharted ma przynajmniej dobrze zrobione cutscenki.
  • 0

#7724 Kazuo Napisany 13 listopada 2017 - 17:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W TR przynajmniej jest jakaś eksploracja, można odkrywać całkowicie nowe lokacje, jest crafting, ulepszanie zdolności Lary, da się polować na niedźwiedzie. Uncharted to korytarzyki z przeciwnikami-gąbkami oraz sekcje platformowe na których nie da się zginąć. poza grafiką i filmikami wszystko jest gorsze niż w Tombie. 


  • 0

#7725 xell Napisany 13 listopada 2017 - 17:55

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
W Uncharted są jeszcze zagadki, do rozwiązania których wystarczy posiadać sprawne oczy i kciuki, a jak się przez przypadek utknie, to Nathan odczyta rozwiązanie w dzienniczku :clown:
 

W TR przynajmniej jest jakaś eksploracja, można odkrywać całkowicie nowe lokacje, jest crafting, ulepszanie zdolności Lary, da się polować na niedźwiedzie.

Zgadza się, ale summa summarum niezbyt to wszystkie porywające. Głównie przez to, że to systemy doczepione do liniowej gry, a nie jej rdzeń. Ja ogólnie mało grałem w popularny ostatnimi laty gatunek survival, ale w pozycjach, w które grałem (State of Decay, Don't Starve), każda decyzja gracza miała konsekwencje, a tutaj tylko grindujesz i wypełniasz paski.
  • 0

#7726 Kazuo Napisany 13 listopada 2017 - 21:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Znak czasów. Musi być ładnie, efektownie i przystępnie, dzieci z porażeniem mózgu nie mogą się przecież stresować przy giereczce. Mnie przede wszystkim boli, że z biegiem lat tak strasznie zepsuli sekwencje platformowe. W starych Tombach trzeba było wyliczać skoki co do milimetra, człowiek nieraz stał na krawędzi i rozglądał się w każdą stronę zachodząc w głowę gdzie teraz powinien wykonać skok albo powtarzał niektóre momenty po 10 razy zanim udało mu się wycelować w konkretną półkę, jeszcze w połączeniu z zabójczymi pułapkami to w ogóle było osom, wymagające i satysfakcjonujące (początek TR3 mi się przypomniał jak trzeba było skakać nad kolcami). A teraz? Wychyl analoga w górę + nakurwiaj X'a i gra sama się przejdzie. Fakt faktem, że w nowych Tombach i tak trochę lepiej jest to zrobione niż w Uncharted, ale i tak lipa. 


  • 0

#7727 xell Napisany 13 listopada 2017 - 21:51

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

https://i.imgur.com/Q3GFCOl.mp4

 

W starych Tomb Raiderach najbardziej lubiłem to, że poziomy wymagały przyglądania się i analizowania ich struktury, chociaż wiadomo, że ciężko ten aspekt odtworzyć we współczesnych grach, gdy archiktektura nie składa się z sześcianów i podobnych abstrakcyjnych elementów, jedynie luźno inspirowanych starożytnymi budynkami. ;)

 

ze starych części ukończyłem jedynie 1,2 i the last revelation, kiedyś będzie też trójeczkę ukończyć :hmmm:


Ten post był edytowany przez xell dnia: 13 listopada 2017 - 21:51

  • 2

#7728 Kazuo Napisany 13 listopada 2017 - 22:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W TR: Anniversary architektura była dosyć zaawansowana, design potrafił urwać głowę (w ogóle wizualnie gra była śliczna i dopieszczona), ale jakoś nie przeszkodziło to twórcom zamontować wielu wymagających sekcji platformowych. Pewnie, że dzisiaj ciężej byłoby coś takiego wprowadzić, ale bez przesady, to nie jest jakaś niemożliwa do wykonania sztuka. 

 

Co do TR3 to mam do tej odsłony ogromny sentyment, to był pierwszy Tomb, z którym się zetknąłem. Ma świetne lokacje, fajnych bossów, jest bardzo trudny (głównie przez zjebany system save'ów, ale nie tylko :olo: ) i chyba najmroczniejszy klimat w serii, za dzieciaka bałem się tej gry bardziej od Residentów. Tutaj niestety też się sporo strzela, ale i tak mniej niż w TR2, ogólnie mocno polecam. 


  • 0

#7729 Starh Napisany 13 listopada 2017 - 22:36

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Przez kazuo zamówiłem pierwszego evila.
  • 0

#7730 Kazuo Napisany 13 listopada 2017 - 22:43

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

giphy-downsized-large.gif


  • 0

#7731 Nyjacz Napisany 14 listopada 2017 - 07:17

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:
Kazek, ja uwielbiam stare Tomby glownie za wymagajacy platforming, rozbudowane lokacje, nieliniowosc w wielu poziomach, atmosfere tych opuszczonych miejsc i brak QTE i tego zunczartedowania. Dlatego mi nie pasi nowy Tomb, bo jest zbyt filmiwy. Lsni w momentach bez strzelania i zdibywania znajdziek.

Anniversary, Legend i nawet Underworld tez sa super. Nie casualowaly podstaw tak mocno, cos tam zrobily z walka. Musze kiedys przejsc 1-6 pod rzad. 6 tez, tak, to nie byl crapik.
  • 0

#7732 Shinigami Napisany 16 listopada 2017 - 11:50

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 366 Postów:

Skończyłem Assassin's Creed Origins.

http://nikogoforum.p...gins/?p=1866002


  • 0

#7733 Cola Napisany 18 listopada 2017 - 09:32

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Halo 5: Guardians , kampania super, dobre miejscowki, motyw fabularny z Cortana fajny, prawie jak z Terminatora, a graficzka caly czas daje rade. Obczaje jeszcze multi, ale PUBG za rogiem, wiec pewnie szybko odpuszcze Halo.
  • 0

#7734 Pawlik Napisany 19 listopada 2017 - 20:18

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

South Park The Fractured but Whole - 8/10. Jak ktoś nie grał w kijek to 9/10, bo jedyna wada to brak świeżości jedynki. 


  • 1

#7735 Schrodinger Napisany 19 listopada 2017 - 20:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
pisz za ile sprzedajesz mendo :cf:
  • 0

#7736 Cola Napisany 19 listopada 2017 - 21:09

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Observer_ klimat cyberpunkowy az sie wylewa z kazdego kadru. Klimatyczny mesjasz, koncowka i schizy podczas hakowania ofiar sa bardzo mocne, i nie zabraklo kilku sekwencji skradankowych. Do tego czasami potrafi przestraszyc "jak cos wyskoczy". 8/10
  • 0

#7737 cwany-lis Napisany 24 listopada 2017 - 21:46

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

HALO REACH - raz do roku muszę przejść, za każdym razem coraz bardziej doceniam kampanię, dialogi, muzykę i dobrze opowiedzianą historię. Oj, przydałby się remaster :banderas:

 

Ten moment jak lecimy na orbitę prototypowym myśliwcem :banderas: 

 

 


  • 1

#7738 Bzduras Napisany 25 listopada 2017 - 18:10

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Przed chwilą skończyłem kampanię w Gears of War Ultimate Edition. Fragemnt z wersji PC już kiedyś przeszedłem w tej właśnie wersji, więc poza odświeżoną oprawą i zmienioną reżyserią scen był to zwyczajny powrót do przeszłości i przypomnienie sobie, jak wielki efekt "wow" robiła ta gierka na premierę. Gearsy to Gearsy, co tu dużo pisać.\

 

A w creditsach jedyny słuszny murzyński kawałek:

 


  • 0

#7739 Marbel Napisany 25 listopada 2017 - 22:46

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 278 Postów:
Właśnie skończyłem Virginie - kilka osób tu się spuszczało nad grą to wziąłem za 4$ w czarnopiątkowej promocji. I trochę jestem zmieszany:
Po pierwsze bardzo krótka gra, ale jak na mnie to nie wada, bo mam mało czasu. Choć nie pamiętam czy kiedykolwiek przeszedłem grę w 1 dzień? W sumie chyba 1.5h gry.
Po drugie - oprawa - fajny styl. Trochę mi przypominał Alone in the Dark - chyba pierwszą ever grę w 3D (nie grałem ale widziałem gdzieś jakieś screeny czy gameplay 25 lat temu ;) )
Po trzecie - ekstra muza - chyba najważniejszy element gry.
Po czwarte - o co kaman k.wa? Mam wrażenie że pół gry to jakieś flashbacki (coś jak w Lostach alternatywne wersje?) - tego nie kumam. Chociaż prowadzenie fabuły czy gameplayu przez szybkie cięcia bardzo spoko. Wracając do fabuły to myślałem przez pierwsze 60% gry, że to taka przygodówka i rozwiązanie głównego, powiedzmy detektywistycznego, wątku. Ostatnie 20-30% gry to nie wiem co to było. I ciach - koniec.
Po piąte - nieparzyste acziwmenty - jakbym wiedział to bym gry nie kupił.
Właśnie - gra skończona a ja mam chyba 293/1000 GSa. Czegoś nie zrobiłem czy grę trzeba przejść ponownie?

A propos - rozumiem że gra jest liniowa? Nie ma innych zakończeń? Czy jednak wybory w tej grze jakieś są?
Generalnie nie bardzo ogarniam tej gry po zakończeniu.
  • 0

#7740 burnstein Napisany 26 listopada 2017 - 23:35

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Oxenfree

 

Całkiem fajny symulator chodzenia, ale w ładnym 2D. Historyjka o grupie dzieciaków która zamierza przeimprezować noc na wyspie na której kiedyś była baza wojskowa, ale jak zwykle coś idzie nie tak. Dziwne sygnały radiowe, światła znikąd, mindfucki i ogólnie im dalej tym dziwniejsze mambo dżambo. Głownie się chodzi, gada i kręci pokrętłem w przenośnym radyjku, zginąć chyba nie można (jak w tej nowej wersji Somy;] ) jest fajna muzyczka, pełny (i bardzo dobry) voice acting wszystkich dialogów, a jest ich mnóstwo, z wyborem odpowiedzi. Trochę poznawania tajemnicy wyspy, trochę bohaterów i brak wszystkich odpowiedzi nawet po skończeniu gry.

 

Muszę jeszcze zbadać temat czy są jakieś inne zakończenia czy coś, a właściwie to na ile istotne zmiany w outcomie mogą zajść.

 

Chyba jeszcze jest na czarnopiątkowej promocji na 21 zyk, więc jak ktoś ma jakieś drobne to polecam sprawdzić zamiast kupować skrzynkę do batelfilda czy innego owerłacza. Przy okazji polecam ponownie The Fall który też chyba lata za jakieś grosze, a też miło wspominam.

 

 


  • 0