Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10418 odpowiedzi na ten temat

#9781 torq314 Napisany 30 grudnia 2021 - 12:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
Jeszcze nie, ale był w plusie. Dzięki za przypomnienie, może zamiast Cross Code pogram w hk.
  • 0

#9782 Schrodinger Napisany 30 grudnia 2021 - 12:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Paaaaaanie, co Pan wie o Metroidwaniach jak Pan nie grał w najlepsza od lat :cf: 


  • 0

#9783 torq314 Napisany 30 grudnia 2021 - 12:59

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
A Ty grałeś w Unsighted?
  • 0

#9784 Daddy Napisany 30 grudnia 2021 - 23:37

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

cIucQ8Y.jpg

 

Final Fantasy VII Remake - jakoś niewiele o tej grze czytałem/oglądałem, więc w zasadzie liczyłem na odświeżenie w wersji 3D i olo - to prawie w ogóle inna gra (tak, wiem, "remake" w tytule, ale po prostu jakoś nie nastawiałem się na nic). I byłem mocno podniecony tym, co dostałem. Grałem w to jak w nową grę, bo - nie licząc chyba głównego zarysu fabularnego - to jest nowa gra. Ale jaka to gra! #banderas.png

 

Przede wszystkim zaskoczyło mnie (pozytywnie), że postacie się nie cackają z tym, co i jak mówią. "Shit" to może nie najbardziej wulgarne przekleństwo, ale jakoś mnie to mocno uderzyło w takiej grze. Fabuła też taka mocniejsza trochę (w porównaniu do oryginału) mi się wydała i bardziej się wciągnąłem, niż za pierwszym razem. Końcówka nie do końca mi siadła, ale jak na fakt, że to koniec jakiejś 1/3-1/4 gry, a zarazem koniec "całej" gry, to musieli to jakoś rozwiązać.

 

Graficznie - kosmosik dla mnie, jak na grę z PS4 Gameplayowo - bardzo mi system siadł. Generalnie - dostałem coś o wiele lepszego, niż się spodziewałem i nie mogę się doczekać reszty... której się pewnie nie doczekam, olo.

 

9.4/10 :olo:

 

3qvzNpX.jpg


  • 4

#9785 Pawlik Napisany 31 grudnia 2021 - 09:47

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

The Gunk, przyjemne 6/10.


  • 0

#9786 burnstein Napisany 01 stycznia 2022 - 19:16

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Returnal (przynajmniej to podstawowe przejście, teraz szukam fragmentów do tru endingu czy co to tam ma być). Licznik na statku tuż po credistasch pokazał 13 zgonów, wszystkich bossów pokonałem za pierwszym razem, poza trzecim który padł za drugim, albo trzecim, zależy jak liczyć, przy pierwszym kontakcie zabił mnie, wróciłem po wskrzeszaczu i znów dałem się zabić.


  • 0

#9787 xell Napisany 01 stycznia 2022 - 20:19

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Czyli pokonywały Cię zwykłe mobki. Wstyd, teraz to już tylko droga Szrota Cię czeka i ustawianie wszystkich giereczek na łatwy poziom trudności.


  • 1

#9788 Mateo Napisany 01 stycznia 2022 - 21:52

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Returnal (przynajmniej to podstawowe przejście, teraz szukam fragmentów do tru endingu czy co to tam ma być). Licznik na statku tuż po credistasch pokazał 13 zgonów, wszystkich bossów pokonałem za pierwszym razem, poza trzecim który padł za drugim, albo trzecim, zależy jak liczyć, przy pierwszym kontakcie zabił mnie, wróciłem po wskrzeszaczu i znów dałem się zabić.

Dobry jesteś. :D
  • 0

#9789 cwany-lis Napisany 01 stycznia 2022 - 22:09

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:
Dedi nie jestem w temacie, kolejna część remake nie wyjdzie?
  • 1

#9790 Kazuo Napisany 01 stycznia 2022 - 22:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Robią już od jakiegoś czasu przecież. Zakończenie w FFVII remake było otwarte i jak najbardziej zwiastowało sequel. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 01 stycznia 2022 - 22:20

  • 0

#9791 Pawlik Napisany 01 stycznia 2022 - 23:00

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Returnal (przynajmniej to podstawowe przejście, teraz szukam fragmentów do tru endingu czy co to tam ma być). Licznik na statku tuż po credistasch pokazał 13 zgonów, wszystkich bossów pokonałem za pierwszym razem, poza trzecim który padł za drugim, albo trzecim, zależy jak liczyć, przy pierwszym kontakcie zabił mnie, wróciłem po wskrzeszaczu i znów dałem się zabić.

Czyli mogę grać?
  • 0

#9792 burnstein Napisany 01 stycznia 2022 - 23:14

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Tak, skoro ja skończyłem, to każdy da radę.


  • 0

#9793 Mateo Napisany 01 stycznia 2022 - 23:31

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Fajna gierunia co nie? :P
  • 0

#9794 burnstein Napisany 01 stycznia 2022 - 23:33

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Top 5 najgorszych gier w które grałem w tym roku.


  • 0

#9795 Mateo Napisany 01 stycznia 2022 - 23:37

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Aż tak źle?
  • 0

#9796 Daddy Napisany 03 stycznia 2022 - 10:45

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Dedi nie jestem w temacie, kolejna część remake nie wyjdzie?

Jak Kaz pisze:

Robią już od jakiegoś czasu przecież. Zakończenie w FFVII remake było otwarte i jak najbardziej zwiastowało sequel. 

 

Więc to taki mój żart był, że tyle to robią, że nie wiadomo, kiedy wyjdą kolejne części, liczę, że to zrobią - bardzo chciałbym zagrać w to dalej w tej wersji.

Plusa masz przez przypadek, bo mi się paluch omsknął przy multicytowaniu, ale na zdrowie :olo:


  • 1

#9797 Dixi Napisany 03 stycznia 2022 - 13:37

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Ostatnio skończyłem Hellblade: Senua's Sacrifice, ale nie polubiliśmy się za bardzo. Aż z ciekawości zerknąłem na temat gry na forumku, żeby sprawdzić opinie i widziałem, że raczej się podoba. Gdyby przejście zajmowało więcej niż 10 godzin to raczej bym wyrzucił z dysku przed skończeniem. Ewidentnie nie podeszła.
  • 0

#9798 Kazuo Napisany 03 stycznia 2022 - 22:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pumpkin Jack

 

Pumpkin-Jack-20220102171322.jpg

 

Pumpkin-Jack-20220102164958.jpg

 

Pumpkin-Jack-20220102172637.jpg

 

Pumpkin-Jack-20220102224351.jpg

 

Świetny slasherkowy platformer będący jednocześnie pięknym listem miłosnym skierowanym do miłośników gier z epoki pierwszego Playstation. Jeżeli komuś nieobce takie tytuły jak MediEvil, Jersey Devil czy 40 Winks to przy Dyniowym Jacku poczuje się jak w domu. Gameplay jest dosyć prosty, ot skaczemy wesoło po platformach, po drodze obijamy kasty różnym stworom, od czasu do czasu uczestniczymy w efektownych sekcjach zręcznościowych typu jazda wagonikiem kopalnianym z omijaniem przeszkód lub też bawimy się przy niezbyt skomplikowanych mini-gierkach. Są również pojedynki z bossami (fajnie zrealizowane, do każdego szefa trzeba podejść w inny sposób) i przynajmniej 1 unikatowy gimmick na etap. Tych niestety nie ma zbyt wiele, bo zaledwie 6, w dodatku każdy z nich można skończyć w około... 30 min. co czyni Pumpkin Jacka grą niesamowicie krótką, a szkoda, bo gra się wybornie  :sadfrog: niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że całość stworzył tylko jeden gość (!), więc i tak jestem pod wrażeniem że tak mu ten indyczek wyszedł. Całość została polana genialnym halloweenowym klimatem, kolorową graficzką i niesamowicie skoczną muzyką, a do tego gra stanowi idealny kąsek dla trofikowych dziweczek :cf: (6 godzin i platyna / calak Wasz). Teraz jest promka na Storze za jakieś 60zł, więc polecam gorąco. 8/10


  • 1

#9799 Hellmans Napisany 06 stycznia 2022 - 14:47

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Dokończyłem rozgrzebane kiedyś Desperadosy 3, zanim znikną z gejpasa. Chciałbym umieć w to grać, ale jak dla mnie za duży nacisk w tej gierce jest na stealth - w  takim Hitmanie można sobie czasem postrzelać i naprawić sytuację jak plan się rypnie, a tu miałem festiwal save/load do samego końca. Fabuła oklepana, ale jak ktoś lubi sobie od krzaka do krzaka pomykać to polecam, bo lokacje są ogromne, dróg do celu zawsze kilka, a postacie na tyle różne, że jak już mi siadła jakaś zsynchronizowana akcja, to był banan na twarzy. Kolejną stealth giereczkę to ruszam najwcześniej za 5 lat.

 


  • 0

#9800 burnstein Napisany 09 stycznia 2022 - 21:44

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Heh, udało się pierwszy raz przejść Hadesa, raczej niespodziewanie, w takim właściwie nienastawionym na nic przejściu kiedy już miałem kończyć, ale odpaliłem kolejne bo 'a tylko sprawdzę kilka komnat', rękawicami, które obok miecza chyba najmniej mi leżą, boonami które wydawały mi się w większości nietrafione.


  • 0

#9801 Daddy Napisany 10 stycznia 2022 - 23:17

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

HrgshoG.jpg

 

The Outer Worlds: The Glowing Ear Edition - ostatnio moja dobra passa trwa. Dobra passa do ogrywania zaległości, o których nie wiem zbyt wiele i okazuje się, że dostaję coś, czego nie zakładałem, ale to to dobre coś. Tak też było z TOW.

 

Wiedziałem, że to gra Obsidianu i ma być "zabawna". Nie wiedziałem, że de facto dostanę grę w stylu Fallout 3 (jako najbardziej prominentnego przedstawiciela gier w tym stylu, obok FNV i F4) i że jest to coś, w czego potrzebowałem, bo dawno nie grałem. Rozwijanie postaci, by mieć jak najwyższe "perswazyjne" umiejętności, z ciekawie napisanymi kompanami i ich historiami, z interesującymi questami, ale główną historyjką taką se na plus i sporadycznym humorem - całość sprawiła, że bardzo mi się chciało w to grać i dostarczyła mi sporo frajdy, więc dostaje 8.4/10 :olo:


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 10 stycznia 2022 - 23:18

  • 3

#9802 torq314 Napisany 12 stycznia 2022 - 10:09

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

Skończyliśmy Broken Age. Całkiem trudna i miejscami żmudna klasyczna przygodówka w stylu point & click. Ma kilka frustrujących momentów, ale że głównie młode grały - niech też mają choć posmak tego jak to drzewiej w epoce gobliiiinów bywało.


  • 1

#9803 Daddy Napisany 15 stycznia 2022 - 10:44

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

jedi-fallen-order-orange-lightsaber.jpg

 

Star Wars Jedi Fallen Order - skończyłem ogrywać kolejną zaległość, o której nie wiedziałem zbyt wiele i okazało się, że dostałem coś, czego nie zakładałem, ale to to dobre coś.

 

Dawno nie grałem w żadne takie action adventure, dawno też nie grałem w żadną grę ze świata SW, pomijając Battlefront kupiony w cenie nocnego kebsa po pijaku czy Squadrons dawanego za darmo jakoś do PS5 (czy Plusie), które wyłączyłem po 14 minutach bez chęci powrotu. Zatem JFO siadł mi od razu. Nie walką, bo ta była taka se, ale całą resztą. Mocami, zagadkami, nawet fabułą i przede wszystkim postaciami. Cal okazał się bardzo spoko padawanem, Cere okazała się nie taką, jak się spodziewałem, czyli

Spoiler

Greez to taki typowy "śmieszny stworek" z tego uniwersum, bo zawsze jakiś musi być (choć to kilka poziomów wyżej niż Ewoki czy Jar Jar Balls), a BD-1 to jeden z lepszych robocików, jeśli nie najlepszy, w mojej ocenie (przebijający nawet duo z pierwszych filmów). Ale tak naprawdę najbardziej mi siadły te postacie:

Spoiler

 

Moja dobra passa (na Game Passa, yo) trwa i kolejna gra, którą z przyjemnością skończyłem. 8.8/10 :olo:


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 15 stycznia 2022 - 10:50

  • 1

#9804 Nyjacz Napisany 15 stycznia 2022 - 11:58

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Gierke lubilem, platyna siedzi, a nie pamietam ani jednej postaci, o ktorej piszesz i ktorych zdjecia wrzucasz :o

28 lat w tym roku, juz bedzie tylko gorzej?
  • 0

#9805 Daddy Napisany 15 stycznia 2022 - 11:59

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Polecam proszki na porost mózgu, a nie tylko mięśni, olo.


  • 0

#9806 Nyjacz Napisany 15 stycznia 2022 - 12:01

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Coz za stereotypowa i pelna ignorancji riposta!
  • 0

#9807 Daddy Napisany 15 stycznia 2022 - 12:02

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Dokładnie taka miała być. Ale serio, naprawdę ich nie pamiętasz? Bo są dość widoczne w grze i jeśli nie grałeś w nią półprzytomny, to trudno tak całkowicie wyprzeć je z pamięci.


  • 0

#9808 oranje Napisany 15 stycznia 2022 - 19:16

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Ja też tę blondynę kojarzę jak przez mgłę xD
  • 0

#9809 Nyjacz Napisany 15 stycznia 2022 - 19:22

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Myślę, że sam Daddy nie będzie pamiętał po 2-óch latach. Może podczas granka to nie są jakieś bezpłciowe manekiny, ale po czasie nie załapują się na coś, co zostaje w pamięci.


  • 0

#9810 Mateo Napisany 15 stycznia 2022 - 19:23

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Ja pamiętam całą serię Silenta jak przez mgłę.
  • 5