Skocz do zawartości

Zdjęcie

Okamiden

Capcom NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
112 odpowiedzi na ten temat

#91 Tawotnica Napisany 21 marca 2011 - 13:09

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:
Jestem w Agata Forest, teraz już z syrenką na grzbiecie, zajęło mi to ok. 5h.
Obawy co do sterowania się nie potwierdziły, stylusem po chwili przyzwyczajenia aż się chce rysować kółeczka i ciachać przeciwników. Jedynie krzyżak bym wymienił na circlepad, co mam nadzieje mi się w kwietniu/maju uda :)
Nie wiem czy jest sens zaczynać swoją przygodę z Okami od Okamiden, bo dosyć mocno jest powiązana z wydawnictwem na PS2/Wii. Większość miejscówek jakie na razie odwiedziłem są takie same jak z dużych konsol, moce dostajemy od dzieci bóstw, które odwiedzaliśmy Amaterasu itp. Powiem w ten sposób: Na pewno większą przyjemność z grania będzie czerpała osoba, która już przeszła Okami. Z racji tego, że to portable przydałyby się częściej porozstawiane save pointy. Loadingi też czasami mnie wkurzały, bo są czasem w takich miejscach, że przypadkiem mi się zdarzało w nie wpadać i potem musiałem się wracać. Drobiazgi. Okamiden to must-have.
  • 0

#92 Zwyrol Napisany 21 marca 2011 - 19:39

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
Powrócił w tej części Oki? Na trailerach widać było Amaterasu, czy Susanoo, więc mam nadzieję, że i on będzie.

Cholera, kasy teraz nie mam, a gra jest pewniakiem, no nic w kwietniu na pewno zagram.
  • 0

#93 Lady Luck Napisany 21 marca 2011 - 19:51

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
O taak, Oki był kozak :ninjadance:

Kupuję latem i będę grać aż ogłupieję :klaszcze:
  • 0

#94 Pious Napisany 30 marca 2011 - 18:04

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Pograłem 2h. Co tu dużo gadać, ta gra dobitnie pokazuje jak się robi duże gry na kieszonsolki. Zeldy na DS to przy tym dno. Gram w to i poza efektami graficznymi nie czuję, że gra jest wiele zubożona względem Okami. Na DS to must-have i zdecydowanie czołówka. Początek przydługawy, ale to norma w takich grach, teraz jak już śmigam poza wiochą jest super. Walki są proste i przyjemne, miejscówki niemal idealnie przeniesione z Okami. Postacie podobnie. Do tego dialogi z humorem jak zawsze. Rewelacja, mam nadzieję, że im dalej tym lepiej.
  • 0

#95 torq314 Napisany 30 marca 2011 - 19:40

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

miejscówki niemal idealnie przeniesione z Okami


czy to znaczy że nie ma takiej biedy jak w Zeldach, dwa polygony na krzyż, pusta wyspa z jedną chatką?

to ważne, bo z tego co piszesz tchnie nadzieja, a ja Okamiden na razie skreśliłem z uwagi na obawy o powtórzenie tego casusu "Phantom Hourglass" o którym wiele razy rozmawialiśmy.
  • 0

#96 KelDorath Napisany 30 marca 2011 - 19:51

KelDorath

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Poziom PS2 to nie jest, ale jest bardzo, bardzo, bardzo blisko. Może nawet przez specyfikę małego ekraniku jest bliżej niż by się można było normalnie spodziewać. Kamera jest z góry ustalona w miejscówkach przez co wiele obiektów to bardzo ładne tekstury 2D. Okamiden to prawdziwy benchmark graficzny NDS, czyli norma jeżeli chodzi o to, że pod koniec żywota konsoli gry wyciskają z niej ostatnie soki.
  • 0

#97 Pious Napisany 30 marca 2011 - 20:32

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

czy to znaczy że nie ma takiej biedy jak w Zeldach, dwa polygony na krzyż, pusta wyspa z jedną chatką?

to ważne, bo z tego co piszesz tchnie nadzieja, a ja Okamiden na razie skreśliłem z uwagi na obawy o powtórzenie tego casusu "Phantom Hourglass" o którym wiele razy rozmawialiśmy.

Nie ma może drobnych szczegółów, bo miasteczka są pełne. Kamiki Vilage to niemal ta sama wiocha co na Wii. Kilka domków, babka na kawałku pola ze strachem na wróble, jakiś młyn wodny i reszta miejsc. Zeldy przy tym to pustka i nędza. Tutaj masz wszystko to samo co na dużej konsoli niemal. Jeśli lubisz Okami to spokojnie możesz dopisać do listy (nie wiem jak jest dalej oczywiście).
  • 0

#98 Danteusz Napisany 31 marca 2011 - 08:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Jeśli lubisz Okami to spokojnie możesz dopisać do listy (nie wiem jak jest dalej oczywiście).

Z recenzji na Gametrailers wynika że im dalej tym gorzej, autorom skończyły się pomysły i sztucznie wydłużyli rozgrywkę
  • 0

#99 torq314 Napisany 31 marca 2011 - 08:21

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 485 Postów:

Jeśli lubisz Okami to spokojnie możesz dopisać do listy (nie wiem jak jest dalej oczywiście).


lubię, dopiszę :)

Z recenzji na Gametrailers wynika że im dalej tym gorzej, autorom skończyły się pomysły i sztucznie wydłużyli rozgrywkę


nic nowego, w Okami jest to samo.
  • 0

#100 Pious Napisany 31 marca 2011 - 08:28

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Mam już 4h na liczniki. Jak dotąd rewelacja. Spodziewałem się, że gra będzie zubożona jak Zeldy, a jednak jest bardzo dobrze. Oderwać się nie mogę od konsoli. Spore uproszczenie widać w poziomie trudności. Nie chodzi o walki, choć też są łatwe, ale przyjemne, tylko o sam wątek. W zasadzie nie trzeba myśleć, gdzie się udać, bo większość jest wprost powiedziana w dialogach. Co i tak nie jest jakimś wielkim minusem.
  • 0

#101 Lady Luck Napisany 31 marca 2011 - 18:47

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
W Okami było tak samo (czułam się jak debil, kiedy gra kilka razy boldem i na kolorowo powtarzała mi w dialogach dokąd iść: "Wow, Ammy, czyli mieszkańców Ryoshima Coast nęka wielki smok wodny. Ten wielki smok wodny kręci się w wodach Ryoshima Coast od jakiegoś czasu. Pamiętasz, jak w Ryoshima Coast widzieliśmy tablicę z ostrzeżeniem przed wielkim smokiem wodnym?" :hmmm: ).

Czytam tutaj opinie i Okamiden to po prostu pewniak w najbliższych zakupach growych :tak:
  • 0

#102 Pious Napisany 31 marca 2011 - 20:39

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Tak, ale tu jest bezpośrednio "Tama potrzebuje lekarstwa, chodźmy do wioski do Dr po lek i wróćmy". Tak czy siak, gra jest genialna. Dziwię się dość niskim ocenom (średnia około 80%). Dla mnie jak dotąd co najmniej 9. Mam już 7h i jest w Ryoshima Coast. Kolejne doskonale przeniesione miejsce.
  • 0

#103 Pious Napisany 07 kwietnia 2011 - 20:09

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Jestem po 14h gry. Jak dotąd rewelacja, nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Świetni bossowie i miejscówki, dosłownie takie "małe Okami".
Spoiler

  • 0

#104 drAKul Napisany 01 lipca 2011 - 08:25

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja narazie pograłem z godzinę i muszę powiedzieć - I'm not impressed. IMHO po pierwsze NDS to był zły wybór dla tej gry - powinni byli przygotować Okamiden na 3DS - gra wygląda bardzo ładnie a nawet lepiej zważywszy na możliwości NDS, ale gra z serii OKAMI powinna być przepiękna, a niestety NDS-owi brakuje trochę mocy by oddać w pełni cały spektakl który wypalał nam gałki oczne na PS2. Ale to pierdółka. Dla mnie najgorsza jest masakryczna wręcz przytłaczająca odtwórczość - muzyka, grafika, lokacje - deja vu pełną gębą. Przypomina mi to KH II, który nazbyt czerpał z kapitalnego moim zdaniem pierwowzoru (abstrahując od tego że KH II zupełnie brakuje uroku jedynki). Oczywiście to tylko początkowe odczucie. Więcej napiszę jak (i jeśli) przejdę - ale obawy mam czy aby napewno ta gra ma tę iskrę bożą za którą pokochałem OKAMI. No i wielki minus za brak możliwości savewania w dowolnym momencie. To jest gra na handheld do cholery - niemożność savewowania co 10 minut jest bezsensownym utrudnieniem, szczególnie że NDS nie ma staminy PSP w trybie czekania.

BTW o ile na PS2 rzadko kiedy musiałem powtarzać ruchy pędzlem, tak tu notorycznie muszę 2-3 razy wszystko rysykiem rysować. Nie wiem czy tylko ja tak mam?
  • 0

#105 Pious Napisany 01 lipca 2011 - 09:28

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie zgadzam się z niczym. Gra jest klimatyczna, ze świetnym designem i bardzo grywalna. Malowanie jest wykonane rewelacyjnie, dużo lepiej to wychodzi niż na Wii. Początek jest nudny, ale jako całość gra jest jedną z lepszych na NDS.

Nie rozumiem o co Ci chodzi ze "staminą PSP". NDS jakoś trzyma duuużo dłużej niż PSP, więc sleep mode to żaden problem, a savy są rozplanowane wystarczająco często i tak.
  • 0

#106 drAKul Napisany 01 lipca 2011 - 10:09

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dude chill, to tylko pierwsze wrażenia.

Mi NDS w pełni naładowany w sleep modzie ledwo trzyma 24h, a PSP to nawet po paru dniach odpalam i mogę sobie pograć. Zakładałem że taka specyfika, być może mój NDS jakoś sobie nie radzi ze sleep modem.

Jeśli grałeś w Okamii na Wii to koniecznie obczaj na youtubie creditsy z wersji PS2. IMHO jedne z najlepszych ever, a ponoć w Wii Capcom zrobił dick move i usunął je.


  • 0

#107 xell Napisany 01 lipca 2011 - 10:10

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 315 Postów:

Mi NDS w pełni naładowany w sleep modzie ledwo trzyma 24h

Bo grasz na R4 :olo:
  • 0

#108 Pious Napisany 01 lipca 2011 - 10:31

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Dude chill, to tylko pierwsze wrażenia.

Mi NDS w pełni naładowany w sleep modzie ledwo trzyma 24h, a PSP to nawet po paru dniach odpalam i mogę sobie pograć. Zakładałem że taka specyfika, być może mój NDS jakoś sobie nie radzi ze sleep modem.

Jeśli grałeś w Okamii na Wii to koniecznie obczaj na youtubie creditsy z wersji PS2. IMHO jedne z najlepszych ever, a ponoć w Wii Capcom zrobił dick move i usunął je.


Ja też tylko wyraziłem swoje zdanie. Creditsy na Wii rzeczywiście wycięli. Co do sleep mode, nawet mój 3ds trzyma ponad dobę, a jest dużo gorszy pod tym wzgledem od DS.
  • 0

#109 Lady Luck Napisany 11 września 2011 - 20:58

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Mam i gram i uwielbiam :^^: Gierunia jest przecudaśna i nie da się inaczej grać jak z mordką kota ze Shreka. Chibi to po prostu sama słodycz, a jego towarzyszy nie da się nie lubić :)
Sterowanie świetne, szorowanie stylusem po ekranie wygrywa, klimat z Okami zachowany i czuję się, jakby przygoda z tamtej gry nigdy się nie skończyła. Muzyka- przepiękna. Miejscówki zachowane na tyle, na ile się dało, a więc w 80% to, co znane z Okami, pozostałe 20% to inne rozwiązania, a nowe miejscówki wpisują się w klimat.
Chcę tę grę w HD, w 3D HD- albo nie, w 10D, na wielkim ekranie telewizora, po którym będę mogła pędzlować. Nintendo powinno pracować nad zestawem Wii Okami(Den) Edition z konsolą, która pociągnie ten świat i wyświetli mi go na TV, który sprawi, że magia wizualna mnie ogarnie ze wszystkich stron.
  • 0

#110 Tawotnica Napisany 12 września 2011 - 07:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

. Nintendo powinno pracować nad zestawem Wii Okami(Den) Edition z konsolą


albo Capcom powinien zacząć pracować nad kolejną częścią na WiiU. Nowy pad by się idealnie nadawał! Z tym, że sprzedaż Okamiden chyba nie była zadowalająca. ;(
Ja tam swoją kopię mam, przeszedłem i oprócz pewnego niedosytu (bo miejscówki te same i za łatwa ta gra) uważam kieszonkowe Okami za jeden z lepszych tytulów adventure na DS'a.
  • 0

#111 drumi Napisany 25 września 2011 - 14:42

drumi

    Toad

  • Narybek
  • 3 Postów:
przypadkiem trafiłem na ten wątek, szukając informacji o tej grze czytając opinie już się nie mogę doczekać kiedy będę ją mieć.
  • 0

#112 Pious Napisany 25 września 2011 - 15:11

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dobry zakup, jedną z najlepszych gier na ds. Warto o ile to możliwe sprawdzić też wersję na wii/ps2.
  • 0

#113 drAKul Napisany 05 października 2011 - 09:08

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Gierka pękła. Dla mnie to gra na 8, i to też tak nie do końca. Jest to godny następca Okami, ale niestety orginalny Okami to arcydzieło, natomiast Okamiden to bardzo dobra gra i tyle. Dla mnie w tym roku narazie GOTY na NDS wciąż Ghost Trick.
  • 0



Inne z tagami: