Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub posiadaczy iPhone


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3661 odpowiedzi na ten temat

#3391 Aszyn Napisany 11 listopada 2020 - 22:36

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Byczki, mam taką sprawę.

 

Mam miliard zdjęć i różnych filmików na telefonie i iCloudzie które chciałbym sobie zarchiwizować, poukładać i wiecie no, po ogarniać, bo jest tam bałagan totalny. Jaka jest ku temu najprostsza droga na PC, iTunes, czy może coś poręczniejszego.

 

I pytanie #2, mam sporo jakichś niepotrzebnych folderów na telefonie w galerii, np foldery po jakiejś apce z tapetami czy od WhatsAppa. Da się to z poziomu telefonu wywalić, bo dość długo szperałem i nie wiem czy ślepota czy niemożna po prostu.

Co do albumów go otwierasz galerie, dajesz albumy, na górze przy ‚moje albumy’ naciskasz ‚zobacz wszystko’, potem jest przycisk edycja i wywalasz minusikiem album. Usunięcie albumu nie usuwa zdjęć w nim zawartych jakby coś. 
 

Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc ‚chcę poukładać i poogarniać’. Jeśli chcesz fotki powyrzucać to wiesz jak to robić. Żeby szło szybciej to otwórz iCloud.com chyba ze masz maca, to wejdź po prostu do galerii, zaznacz ile chcesz fotek z Ctrl i wyrzuć. 
Na tej zasadzie zaznacz co chcesz, zarchiwizuj na dysku, czy gdzie tam chowasz precjoza i skasuj z Galerii. Ja np często robię fotki notatkom, czy slajdom więc co jakiś czas to wywalam z galerii i zapisuje w jakimś folderze na dysku iCloud, ale robię to ręcznie. Jeśli szukasz jakiejś apki co Ci podzieli fotki na grupy ‚dokumenty’, ‚morze’, ‚dyskoteka’ to ja nie znam; choć w sumie hasło ‚dokumenty’ powinna Ci wyszukać nawet wyszukiwarka w galerii ;)


  • 1

#3392 Cudak Napisany 11 listopada 2020 - 22:46

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

No mogłem się jaśniej wyrazić. 

 

Czyli ogarnę wszystko z iClouda na PC. Dziękówa!


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 11 listopada 2020 - 22:51

  • 1

#3393 Danteusz Napisany 11 listopada 2020 - 23:46

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Używasz iCloud Photo Library?
  • 0

#3394 Cudak Napisany 12 listopada 2020 - 02:35

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Nie, mam zwykle konto z 50gb.
  • 1

#3395 Danteusz Napisany 12 listopada 2020 - 08:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
To używaj ???? A jak nie to chyba faktycznie najłatwiej ogarnąć na kompie, choć przyznam że od wielu lat nie korzystałem z iPhone bez tej opcji i nie wiem dokładnie jak to działa.
  • 1

#3396 Kurzy Napisany 12 listopada 2020 - 10:58

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Jak masz PC i obojętnie czy używasz iCloud czy nie to sprawdź ten program - https://macroplant.com/iexplorer.


  • 1

#3397 ACZ Napisany 17 listopada 2020 - 16:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Od teraz w ustawieniach posiadacze jabłka będą musieli oglądać reklamy.

https://www.purepc.p...-w-ustawieniach


  • 0

#3398 Danteusz Napisany 17 listopada 2020 - 17:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Usługi to teraz najszybciej rosnący obszar finansów Apple, więc nie zaskakuje że je promują w różnych miejscach systemu.
  • 0

#3399 cybercotlet Napisany 17 listopada 2020 - 18:09

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

Pierwszy raz Apple bierze przykład z Xiaomi :olo:


  • 0

#3400 Danteusz Napisany 17 listopada 2020 - 19:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

No te pójście w serwisy niestety daje Applowi powód do pójścia w mniej przyjaznym użytkownikami kierunku niż do tej pory


  • 0

#3401 Schrodinger Napisany 07 kwietnia 2021 - 14:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

jakieś kurwa porady? :D ta apka do przesylania danych z androida dobrze dziala? synchro zdjec dalej moge robic z google zamiast Apple?


  • 0

#3402 cybercotlet Napisany 07 kwietnia 2021 - 16:01

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:
Szrot co Cię pchnęło do przeproszenia się z produktami Apple?
  • 0

#3403 Schrodinger Napisany 07 kwietnia 2021 - 16:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Fakt że OnePlus stał się firma kurwa,chcialem wymienić OP7t więc z andka był tylko Samsung s21 albo Apple to sobie spróbuję tego bo czemu nie ????
  • 0

#3404 Hellmans Napisany 07 kwietnia 2021 - 19:42

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

A co OnePlus odjebał bo nie śledze?


  • 0

#3405 cybercotlet Napisany 07 kwietnia 2021 - 22:45

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

Pewnie pękło dupsko bo nie dostał do tej pory Androida 11


  • 0

#3406 Aszyn Napisany 08 kwietnia 2021 - 07:55

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

jakieś kurwa porady? :D ta apka do przesylania danych z androida dobrze dziala? synchro zdjec dalej moge robic z google zamiast Apple?

 Aplikacji galeria pewnie nie usuniesz i ona będzie domyślnie nadal w telefonie ale spokojnie... po zainstalowaniu zdjęć Google możesz włączyć synchronizację i pięknie Ci się tam będą zgrywać foteczki. 


  • 0

#3407 J3rzman Napisany 08 kwietnia 2021 - 09:57

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Fakt że OnePlus stał się firma kurwa,chcialem wymienić OP7t więc z andka był tylko Samsung s21 albo Apple to sobie spróbuję tego bo czemu nie ????

 

Nareszcie ktoś kto mnie rozumie. I ten Exynos w Samsungu mnie dobił.

Ale nie chce Cię martwić. Za łatwo na tym Apple to nie jest :/ 


  • 0

#3408 Schrodinger Napisany 08 kwietnia 2021 - 10:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

E tam, coś innego, fajnie działa póki co, jest fpytę 

 

a oneplus wyjebał ceny nowych telefonów kosmos ze tanszy był samsung + ich zjebanie z aktualizacjami które się przeciągały pół roku, niech spierdalają 


  • 0

#3409 J3rzman Napisany 08 kwietnia 2021 - 10:28

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Ogólnie się zgadzam. Dokupiłem kilka pierdół od razu żeby dać szansę emejzingowi trafić mnie prosto w twarz ;).

Przyznaję, że wszystkie urządzenia Apple wspóldziałają ze sobą bardzo fajnie to duży plus.

Plusów jest więcej ogólnie ale to nie czas i miejsce.

Z rzeczy które mnie zirytowały to niemożność stremowania obrazu z komórki na TV z taką swobodą jaka ma miejsce na rozwiązaniach z Androidem. Oczywiście możesz z aplikacji Googlowych ale natywnie z Iphone potrzeba chyba tego box'a AppleTV. To jest słabe.

I dla mnie klawiatura. Pół roku i nie jestem w stanie się przyzwyczaić. 

 

Ale 5 lat wsparcia producenta, mniejsza utrata wartości i wyższym poziom bezpieczeństwa to jednak spore zalety.

 


  • 0

#3410 Schrodinger Napisany 08 kwietnia 2021 - 10:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

Klawiatura jest nawet ok, ale ja się przyzwyczaiłem do swipe na gboard już, w sumie jeszcze trochę popróbuje, ale jak coś to można sobie klawiaturę z Google pobrać ;) 


  • 0

#3411 Cudak Napisany 08 kwietnia 2021 - 10:42

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Ogólnie się zgadzam. Dokupiłem kilka pierdół od razu żeby dać szansę emejzingowi trafić mnie prosto w twarz ;).

Przyznaję, że wszystkie urządzenia Apple wspóldziałają ze sobą bardzo fajnie to duży plus.

Plusów jest więcej ogólnie ale to nie czas i miejsce.

Z rzeczy które mnie zirytowały to niemożność stremowania obrazu z komórki na TV z taką swobodą jaka ma miejsce na rozwiązaniach z Androidem. Oczywiście możesz z aplikacji Googlowych ale natywnie z Iphone potrzeba chyba tego box'a AppleTV. To jest słabe.

I dla mnie klawiatura. Pół roku i nie jestem w stanie się przyzwyczaić. 

 

Ale 5 lat wsparcia producenta, mniejsza utrata wartości i wyższym poziom bezpieczeństwa to jednak spore zalety.

 

O strimowaniu czego mówisz? Na smart tv można chyba wszystko przez AirDrop puszczać?


  • 0

#3412 J3rzman Napisany 08 kwietnia 2021 - 10:43

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Jeżeli TV ma AirDrop to pewnie tak. Niestety mój nie ma.

 


  • 1

#3413 J3rzman Napisany 08 kwietnia 2021 - 10:51

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Ponad to po pół roku posiadania urządzen tego producenta nadal uważam, że masę rzeczy nie wiem zatem część moich bolączek może niekiedy wynikać z niewiedzy

 


  • 0

#3414 Schrodinger Napisany 08 kwietnia 2021 - 14:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

a jak sciagnalem kontakty z google to teraz jak zapisuje to dalej mi sie do googli zapisuja czy trzeba to gdzieś zaznaczyć? 


  • 0

#3415 Danteusz Napisany 08 kwietnia 2021 - 14:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Jeżeli TV ma AirDrop to pewnie tak. Niestety mój nie ma.

AirPlay ???? Ogólnie to nie ma jednego standardu wysyłania ze smartfona na TV, każdy producent robi coś swojego. Apple dodaje AirPlay do TV innych producentów od niedawna, więc jak się ma starszy telewizor pozostaje użycie Apple TV
  • 0

#3416 Kurzy Napisany 08 kwietnia 2021 - 15:26

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Historia Szrota przypomina mi moich kilku kolegów programistów szydzących w 2014 z Apple a w 2018 już w lepszych firmach na lepszych stanowiskach, w komplecie siedzących na MacBookach Pro i chwalących sobie bardzo ten komputer do pracy :cf:

 

Życie :tak:

 

Spoiler

Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 08 kwietnia 2021 - 15:29

  • 0

#3417 Aszyn Napisany 08 kwietnia 2021 - 19:26

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 828 Postów:

Kurzy, Twój post jako jedyny zapoczątkowuje teraz dyskusje o słuszności jednego systemu nad drugim. Dotychczas panowie mieli raczej problemy natury technicznej. Każdy sam sobie odpowie który ekosystem jest dla niego przystępniejszy. 


  • 0

#3418 Kurzy Napisany 08 kwietnia 2021 - 20:33

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Każdy użytkownik, który podejdzie do tematu zdroworozsądkowo zdaje sobie sprawę, że oba systemy mają już kilkanaście lat i są dopracowanymi OS'ami. Każdy ma swoje wady i zalety. Oba są też w takiej fazie rozwoju wraz z mocnymi urządzeniami i ich peryferiami, że tak naprawdę duże znaczenie ma przyzwyczajenie a jeżeli takiego nie ma, to i jeden i drugi powinien przy standardowym użytkowaniu się dobrze sprawować.

 

Nie bez powodu i jeden i drugi system wycina wszystkie alternatywy po drodze.

 

Natomiast inną sprawą jest zachowanie użytkowników przesadnie hejtujących Apple'a gdzie jest łatwy do wyczytania ból dupy, że w sumie tak jak Szrot spróbował bo może, to dla niektórych wydanie tyle pieniędzy na telefon jest niemożliwe i nieracjonalne więc można cisnąć bekę i ból dupić jakie to Apple jest śmieszne a userzy żałośni i głupi. I to można zrozumieć, ma to sens. Apple jest drogie do pewnego progu ale niekoniecznie aż tak drogie jak wejdzie się ponad pewną klasę sprzętu - i w telefonach, i w komputerach. Później ta sama osoba jak tylko ma taką możliwość to firmowy sprzęt weźmie iPhone'a/iPada/Maca i już nie ma takiej wyraźnej chęci śmiać się z tego, że Apple osobno kółka do Maców Pro oferuje. Bo trochę zaczyna lubić tę firmę ;-)

 

Trochę do tego nawiązałem ale to nie była opinia, że iOS jest lepszy i fajniejszy ogólnie choć dla mnie oczywiście jest.


Ten post był edytowany przez Kurzy dnia: 08 kwietnia 2021 - 20:36

  • 0

#3419 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2021 - 14:06

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

Takie pytanie. W Androidzie miałem osobny folder na pliki zapisywane z neta, screeny, fb, msg itp. i to się robiło automatycznie. W iOSie da się coś takiego ustawić? Bo teraz robię screena czy zapisuje zdjęcie z messengera i mi to wrzuca do głównego folderu ze zdjęciami i jest burdel?


  • 0

#3420 Kurzy Napisany 09 kwietnia 2021 - 14:13

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Możesz zapisywać do plików czyli do chmury iCloud Drive. Tam sobie ustawisz katalog jaki chcesz ale zautomatyzować się tego raczej nie da.


  • 0