Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub posiadaczy iPhone


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3661 odpowiedzi na ten temat

#91 ACZ Napisany 29 maja 2010 - 00:26

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Co do iPhone'a 4 generacji to IMO będzie ekran OLED, już czas najwyższy. Takie Zune HD ma OLED, który jakością niszczy i miecie. Zune HD 16 GB kosztuje około 700 zł i jest to chyba najtańsze urządzenie z OLEDem na rynku patrząc na wielkość ekranu (3,3 cala). Są również komórki z OLEDami, ale za nie trzeba zabulić już w okolicach 1000 zł. Ciekawe ile sobie Apple policzy.
  • 0

#92 Danteusz Napisany 29 maja 2010 - 08:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Co do iPhone'a 4 generacji to IMO będzie ekran OLED, już czas najwyższy. Takie Zune HD ma OLED, który jakością niszczy i miecie. Zune HD 16 GB kosztuje około 700 zł i jest to chyba najtańsze urządzenie z OLEDem na rynku patrząc na wielkość ekranu (3,3 cala). Są również komórki z OLEDami, ale za nie trzeba zabulić już w okolicach 1000 zł. Ciekawe ile sobie Apple policzy.


Czytałem ostatnio że Apple chce dać ekrany OLED, ale mają problem ze znalezieniem fabryki która wyrobi się z ich produkcją przy wielomilionowej sprzedaży iPhone. Tak czy inaczej, nie jest to niezbędne, obecny ekran LCD jest naprawdę wysokiej jakości



  • 0

#93 ACZ Napisany 29 maja 2010 - 14:41

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

Tak czy inaczej, nie jest to niezbędne, obecny ekran LCD jest naprawdę wysokiej jakości

Tylko trochę wstyd, że przy gigantycznych cenach jakie nakłada Apple na swoje sprzęty jeszcze żaden z nich nie ma OLEDa.
  • 0

#94 Razel Napisany 29 maja 2010 - 14:45

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Teraz nie są najlepsze wyświetlacze TFT?
  • 0

#95 ACZ Napisany 29 maja 2010 - 14:52

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Przy oledzie każdy jest żałosny, olo.
  • 0

#96 Razel Napisany 29 maja 2010 - 15:04

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:
Zdaje mi się, że TFT jest nowszą technologią, ale w tej sprawie jakiś specjalista forumowy mógłby się wypowiedzieć dokładniej ;]
  • 0

#97 Daddy Napisany 31 maja 2010 - 23:29

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:
Chyba nie jest nowością, że cena czegokolwiek Apple'a jest w dużej mierze ceną loga. Tak jest z telefonikiem. Ja mam swój za 100zł, bo oddałem portfel operatorowi na 3 lata (jeszcze rok) za 85 miesięcznie, ale nie narzekam (oprócz tego, że model mam wadliwy i się sam pogłaśnia/ścisza i wyłącza czasami). grać na tym nie gram, ale jako mini laptop/ekran do oglądania plików i iPod jest wystarczający.
  • 0

#98 ACZ Napisany 01 czerwca 2010 - 00:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:

Zdaje mi się, że TFT jest nowszą technologią, ale w tej sprawie jakiś specjalista forumowy mógłby się wypowiedzieć dokładniej ;]

TFT jest stare jak świat. Podając przykład z TFT widać, że nie masz zielonego pojęcia jeśli chodzi o technologię ekranów. ;)
  • 0

#99 Danteusz Napisany 02 czerwca 2010 - 22:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Steve skomentował sprawę samobójstw:

Robimy co możemy by pomóc polepszyć warunki pracy u naszych dostawców. Foxconn to nie sklep z cukierkami, to fabryka. 13 samobójstw spośród 400 000 pracowników to mniej niż średnia samobójstw pracowników w USA, ale nadal to niepokoi


Jak dla mnie to jest wyolbrzymienie sprawy przez media, w tak dużej grupie ludzi zawsze znajdzie się iluś samobójców. 

Inne ciekawe wypowiedzi Stefana tutaj:

http://myapple.pl/co...informacje.html


  • 0

#100 Gość_Zero_* Napisany 02 czerwca 2010 - 22:28

Gość_Zero_*
  • Goście
teraz tylko czekać aż ktoś zrobi komiks że oni skaczą z okiem bo zobaczyli ile steve ma kasy ...
  • 0

#101 Scorpio Napisany 02 czerwca 2010 - 22:39

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Te 420 zł na miesiąc i zabójcze warunki faktycznie nie mają nic wspólnego z falą samobójstw :P By rozważył choć renegocjacje umów czy przyjrzenie się warunkom pracy ... no, ale produkcja te iPody za kilka dolców za sztukę :P

A wszystko to dlatego, że przy odinstalowaniu iTunes usunął się także napęd DVD :^^: Oj, nie pogrywa się tak ze mną Apple, nie pogrywa :^^:
  • 0

#102 Danteusz Napisany 02 czerwca 2010 - 22:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Te 420 zł na miesiąc i zabójcze warunki faktycznie nie mają nic wspólnego z falą samobójstw :P By rozważył choć renegocjacje umów czy przyjrzenie się warunkom pracy ... no, ale produkcja te iPody za kilka dolców za sztukę :P

Lamo, przeczytaj jeszcze raz: ta "fala" to 13 osób z 400 000, więcej samobójstw jest w fabrykach w USA :P
  • 0

#103 Gnato Napisany 07 czerwca 2010 - 20:24

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Jak pisałem w innym dziale - iPhone 4 pokazany. Ekran miecie konkretnie z upakowaniem pikseli 326 na cal (oko ludzkie widzi do około 300 O_o) Podoba mi również profesjonalizm w zachowaniu rozmiaru pikseli w matrycy aparatu.
  • 0

#104 Daddy Napisany 07 czerwca 2010 - 23:07

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:

Jak pisałem w innym dziale - iPhone 4 pokazany. Ekran miecie konkretnie z upakowaniem pikseli 326 na cal (oko ludzkie widzi do około 300 O_o) Podoba mi również profesjonalizm w zachowaniu rozmiaru pikseli w matrycy aparatu.

To już wiem, jaki będę miał telefon za rok, najprawdopodobniej. Skończy mi się umowa na obecny 3g, a że bardzo mnie iPhone do siebie przekonał, to z chęcią będę kontynuował, bo z tego, co widziałem, zapowiadają to, co mi brakowało - przede wszystkim multitasking, lepsza bateria, lepszy wyświetlacz, lepszy aparat, FaceTime akurat mi nie potrzebne, ale reszta - jednym słowem booyah!
  • 0

#105 Gnato Napisany 08 czerwca 2010 - 00:13

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
FaceTime będzie miał rację bytu po przejściu z Wi-Fi na telefonię komórkową. Teraz Wi-Fi mamy w domach, co równie dobrze pozwala na odpalenie darmowego Skype'a. Apple oczywiście prezentuje tę funkcję jako nowe, magiczne rozwiązanie - z czego fajne jest to, że dzwonimy do kogoś i w trakcie rozmowy wciskamy jeden guzik i mimo tego, że video idzie w innej technologii i inną drogą, to wszystko odbywa się bez setupów.
  • 0

#106 ACZ Napisany 08 czerwca 2010 - 00:42

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Brak OLEDa - fail...

Apple [*]
  • 0

#107 Raikoh Napisany 08 czerwca 2010 - 05:22

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Posiadam Zune HD 32 GB i powiem, że OLED naprawdę kopie zadek. Jakość naprawdę jest cudna. Co mnie smuci to jedynie niemożność korzystania w pracy z internetu, gdyż sieć firmy blokuje się zaraz gdy łączę się z ich serwerem.
  • 0

#108 Scorpio Napisany 08 czerwca 2010 - 07:25

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Gnato - człowiek rozpoznaje ileś pikseli na cal w zależności od odległości od oka.
  • 0

#109 Gnato Napisany 08 czerwca 2010 - 08:28

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:

Gnato - człowiek rozpoznaje ileś pikseli na cal w zależności od odległości od oka.


To raczej oczywiste i nie jest ograniczone jedynie do człowieka, prawda? ;) Grunt w tym, że przy danej, już przyjętej odległości, można określić taką granicę. I raczej nie jest to metr, jeśli na 3,5 calach mamy 960x640 punktów. Podejrzewam, że jest to znacznie bliższe minimalnej odległości ostrzenia.
  • 0

#110 Danteusz Napisany 08 czerwca 2010 - 19:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Brak OLEDa - fail...

Apple [*]

Fajnie, tyle że Engadget po sprawdzeniu telefonu na żywo napisał że to najlepszy ekran jaki jest w telefonach. Czytałem trochę o tym, okazuje się że OLEDy w mocnym słońcu spisują się gorzej niż LCD, więc nie są idealne.


FaceTime to na razie porażka, podobno jest tak ograniczone z powodu nacisków amerykańskich operatorów.

Poza tym, nowy iPhone to z pewnością najlepszy smartphone, zmiany w prawie każdym aspekcie (design, materiały, ekran, procesor, WIFI, aparat, bateria) oraz iOS4 zapewnią mu wielomilionową sprzedaż, o której konkurencja będzie mogła pomarzyć :tak: Zaczynam zbierać kasę :tak:
  • 0

#111 Daddy Napisany 08 czerwca 2010 - 23:10

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 948 Postów:
Ja liczę, że mój operator, który w momencie premiery (akurat musiałem przedłużać umowę) za oddanie duszy na 3 lata dał mi iPhone'a 3G 8gb za 200zł (a właściwie 100, bo 100 poszło z punktów lojalnościowych) za rok zaprezentuje podobną opcję i też dostanę w sensownej cenie.
  • 0

#112 Raikoh Napisany 09 czerwca 2010 - 03:04

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Ja inwestuję za jakiś tydzień w Xperie X10 która już przebiła popularnością iPhonea w Japonii. Design w iPhoneach to jak na mój gust- porażka. Dlatego imo dobrze, że zamierzają go zmienić (w sumie już zmienili).
  • 0

#113 ACZ Napisany 15 lipca 2010 - 22:25

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 161 Postów:
Jak się gra na ajfonie np. w platformówki? Graliście w tego typu gry? Nie ma żadnego laga tj. jak pacniesz palcem to postać od razu skacze? Nie ma opóźnienia w ruchach postaci?
  • 0

#114 Shinigami Napisany 15 lipca 2010 - 22:27

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
Wszystko zależy od gry. Pogrywam w Castle Magic i oprócz super kolorowej grafiki ma też fajne sterowanie. Tylko oczywiście wirtualny d-pad jest z tyłka i łatwo przez przypadek nacisnąć dwa kierunki naraz.
  • 0

#115 Danteusz Napisany 16 lipca 2010 - 06:53

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Jak się gra na ajfonie np. w platformówki? Graliście w tego typu gry? Nie ma żadnego laga tj. jak pacniesz palcem to postać od razu skacze? Nie ma opóźnienia w ruchach postaci?

Nie ma opóźnienia, tyle że w platformówki lepiej się gra na fizycznych przyciskach. iPhone jest dobry tam gdzie wygodniej używać myszki: przygodówki, strategie.
  • 0

#116 Danteusz Napisany 02 sierpnia 2010 - 13:38

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Ostatnio pojawił się jailbreak wykonywany na specjalnej stronce z poziomu Safari włączonego na iPhone: http://www.jailbreakme.com (dla nieświadomych - coś jak custom firmware dla PSP). Ktoś zrobił niezły wałek i uruchomił to w oficjalnym sklepie Apple :D


  • 0

#117 Texz Napisany 02 sierpnia 2010 - 14:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Łatwiejszego Jailbreaka nie mogli już wymyślić. Wszedłem, przesunąłem pasek i stało się :lol:
  • 0

#118 Danteusz Napisany 02 sierpnia 2010 - 14:04

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Do tego ten JB działa na wszystkich modelach z iOS4.0 lub 4.0.1, nie działa tylko na 4.1 beta dostępnym dla developerów
  • 0

#119 mataman Napisany 03 sierpnia 2010 - 08:53

mataman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 453 Postów:
No nareszcie. Wieczorkiem trzeba się tym zając :)
  • 0

#120 Danteusz Napisany 04 sierpnia 2010 - 08:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Ściągać póki darmowe i dawać 5 gwiazdek!!!!
http://itunes.apple....d384296433?mt=8
  • 0