Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klub posiadaczy iPhone


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3661 odpowiedzi na ten temat

#2761 cybercotlet Napisany 16 listopada 2017 - 16:01

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

W projektowaniu nie mam za dużego ale na codzien widze designy klientów - w koncu pracuje w Mentor Graphics a Siemens Business :olo:

I nie, nie widziałem designów płytek od apple czy od samsunga - w sumie to ciekawe czy są naszym klientem (pewnie ta). To co widzę to raczej nie są to designy konsumenckie.

I ulbione hasło forumowe ostatnio:

OCZYWIŚCIE

Apple zostawiło kupe miejsca na baterię ale dali tylko 2716 mAh :yao: za rok zwiększą o te 5% żeby fanbojki myśleli jacy to oni wspaniałomyślni są. Cena w górę pójdzie do 6k za tel - fanboje oczywiście powiedza - no przecież inflacja iPhone musi kosztować.

BTW jestem ciekaw jakie Ci panowie mają doświadczenie w projektowaniu płytek bo rozebrać i złożyć telefon / naprawić to coś zupełnie innego niż zaprojektować, że tak chętnie się na nich powołujesz.

 

I jeszcze powiedz, że łaskawe Apple was nie dyma bo nie da rady tam wsadzić więcej niż 256GB pamięci FLASH - w sumie po co Ci skoro pewnie opłacasz co miesiąc abonament i możesz mieć wszystko w chmurze zamiast na telefonie prawda?


Ten post był edytowany przez cybercotlet dnia: 16 listopada 2017 - 17:02

  • 0

#2762 Danteusz Napisany 16 listopada 2017 - 17:35

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Czytałeś analizę iFixit? Wątpię, inaczej nie pisałbyś rzeczy które zwyczajnie nie są prawdą.
  • 0

#2763 BeSOS Napisany 16 listopada 2017 - 18:14

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Japa ajfonowy zjebie,
  • 0

#2764 Chewie Napisany 16 listopada 2017 - 18:21

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

no i co teraz? :king: ktoś jeszcze chce poszczekać w kierunku apple?

Ah cóż za wspaniała firma! Bogowie technologii i innowacji!


  • 0

#2765 Schrodinger Napisany 16 listopada 2017 - 18:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Dante jak taki cudowny fon to dlaczego nie dasz 5k?
  • 0

#2766 Danteusz Napisany 16 listopada 2017 - 18:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Dante jak taki cudowny fon to dlaczego nie dasz 5k?


O, jednak potrafisz zadać sensowne pytanie. Z jednej strony po wyjeździe na Kretę z rodziną i przed świętami nie mam luznych 5k, z drugiej mam służbowego iPhone 8 Plus który ma ten sam procesor i prawie taki sam aparat. X ma lepszy ekran, FaceID i bardzo ciekawe zmiany w interfejsie, ale zapłacenie za to 5k nawet dla mnie jest dużym wydatkiem.
  • 1

#2767 Kurzy Napisany 16 listopada 2017 - 19:51

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ja już za 2 tygodnie dotknę go w pracy i mi wystarczy. Nie zasługuje na niego.
  • 0

#2768 Danteusz Napisany 16 listopada 2017 - 19:58

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Ja już za 2 tygodnie dotknę go w pracy i mi wystarczy. Nie zasługuje na niego.

Nie zapomnij odmówić Jobsie Nasz
  • 2

#2769 Daddy Napisany 16 listopada 2017 - 23:56

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Dante ładnie sobie w pojedynkę radzisz z watahą hejterów :king:

 

Tur dat. Nieważne, czy ktoś się z nim zgadza, czy nie, to trzeba docenić :tak:


  • 0

#2770 Danteusz Napisany 17 listopada 2017 - 07:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:


Dante ładnie sobie w pojedynkę radzisz z watahą hejterów :king:


Tur dat. Nieważne, czy ktoś się z nim zgadza, czy nie, to trzeba docenić :tak:
Przeważnie nie jest to trudne, bo druga strona nie ma pojęcia o czym mówi :^^:
  • 2

#2771 Grz3chu Napisany 17 listopada 2017 - 08:22

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Oczywiście oczywiście oczywiście  Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście Oczywiście oczywiście oczywiście 


  • 2

#2772 fingus Napisany 17 listopada 2017 - 09:53

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Dante trochę jak PiS - wygrywa głównie dzięki mocno słabującej opozycji, która za dobry wkład w dyskusję uznaje powtórzenie N razy jednego słowa.
  • 0

#2773 Danteusz Napisany 17 listopada 2017 - 10:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Oczywiście, daleko szukać nie trzeba:
 

W projektowaniu nie mam za dużego ale na codzien widze designy klientów - w koncu pracuje w Mentor Graphics a Siemens Business :olo:
I nie, nie widziałem designów płytek od apple czy od samsunga - w sumie to ciekawe czy są naszym klientem (pewnie ta). To co widzę to raczej nie są to designy konsumenckie.

Tu Kotlet przyznaje że nie ma doświadczenia z płytkami w telefonach

I ulbione hasło forumowe ostatnio:
OCZYWIŚCIE
Apple zostawiło kupe miejsca na baterię ale dali tylko 2716 mAh :yao:

Kompletna bzdura, iPhony są wypakowane do granic możliwości. Apple robi co może żeby uzyskać choć odrobinę miejsca w środku, stąd jako pierwsi wprowadzili nano SIM kilka lat temu, a rok temu usunęli port słuchawkowy. iFixit chwali iPhone X za świetne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni.

Swoją drogą mistrzostwo w ładowaniu za małej baterii mając mnóstwo miejsca osiągnęło Twoje ukochane Nintendo:
https://www.ifixit.c...wn/11796#s42195

za rok zwiększą o te 5% żeby fanbojki myśleli jacy to oni wspaniałomyślni są.

Zupełny brak wiedzy. Apple nie podaje nigdy pojemności baterii, dowiadujemy się o niej gdy ktoś kupi i rozbierze telefon. Tak jak pisałem wcześniej, celują w konkretny czas pracy na baterii, na bazie tego celu dobierają pojemność ogniw, moc procesora i inne parametry. Specka od Apple:
https://www.apple.co...ecs/#footnote-9
Jest podany tylko czas pracy, nie pojemność.

Cena w górę pójdzie do 6k za tel - fanboje oczywiście powiedza - no przecież inflacja iPhone musi kosztować.

Może skoczy, może nie, ale nie ze względu na baterię. iPhone 6s ma mniejszą pojemność niż 6, w 7 trochę zwiększyli, w 8 znów spadła. Na konferencji nic o tym nie wspominali, mówią jedynie o czasie pracy. Ten przez wiele lat był na zbliżonym poziomie, w 7 go zwiększyli, 8 ma mniej więcej taki sam jak 7. Cena 8 lekko wzrosła, ale nie ze względu na baterię, tylko przez ogólnoświatowy wzrost cen pamięci NAND, o czym Apple mówiło inwestorom tego lata. Pamięci RAM do kompów też ostatnio zdrożały, z tego samego powodu

BTW jestem ciekaw jakie Ci panowie mają doświadczenie w projektowaniu płytek bo rozebrać i złożyć telefon / naprawić to coś zupełnie innego niż zaprojektować, że tak chętnie się na nich powołujesz.

Nie wiem, ale ich analiza brzmi dużo sensowniej niż "bateria ma mniej mAh niż u konkurencji, więc projekt jest zły"
 

I jeszcze powiedz, że łaskawe Apple was nie dyma bo nie da rady tam wsadzić więcej niż 256GB pamięci FLASH - w sumie po co Ci skoro pewnie opłacasz co miesiąc abonament i możesz mieć wszystko w chmurze zamiast na telefonie prawda?

Apple nieraz dymało na pamięci, 16GB w podstawowym modelu iPhone 6s było żenujące, ale narzekanie że 256GB pamięci SSD w telefonie to mało zasługuje jedynie na :fp:

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 17 listopada 2017 - 10:12

  • 2

#2774 Schrodinger Napisany 17 listopada 2017 - 10:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Przez 8 ostatnich lat Polki i Polacy ...
  • 0

#2775 Starh Napisany 21 listopada 2017 - 20:41

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Nfc w ip7/8 działa tak jak na adroidach? Można podpiąć polską kartę?
  • 0

#2776 filip Napisany 21 listopada 2017 - 21:26

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

http://www.independe...d-a8067341.html

 

samsung zaczyna przodować w innowacjach?


  • 0

#2777 cybercotlet Napisany 21 listopada 2017 - 21:31

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

Dante nie chce mi się odpisywać nawet bo żenadłem jak przeczytałem ten post. Pogadamy kiedyś przy piwie ... bo widzę, że nie rozumisz!

BTW nie wiem czy w tym kraju KTOKOLWIEK ma doświadczenie w projektowaniu pcb dla telefonów komórkowych.

 

Jak już to może ktoś w Samsungu? Chyba z 2-3 R&D w polsce sa ale nie wiem co robia.


  • 0

#2778 Kurzy Napisany 21 listopada 2017 - 21:44

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:
Ale dzisiaj śmieszny błąd odkryliśmy na iPhone X w ustawieniach. Apple chyba sam już nie wie jak działa ich kontrolka UINavigationBar ;-)
  • 0

#2779 fingus Napisany 22 listopada 2017 - 00:03

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
A jutro o 19 w telewizji będzie petarda, ale ćśśś.
  • 3

#2780 Danteusz Napisany 22 listopada 2017 - 07:08

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Nfc w ip7/8 działa tak jak na adroidach? Można podpiąć polską kartę?

Niestety Apple Pay nie ma jeszcze w Polsce :( Są ploty że Pekao testuje, więc może się wkrótce pojawi
  • 0

#2781 Starh Napisany 22 listopada 2017 - 13:49

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

 

Nfc w ip7/8 działa tak jak na adroidach? Można podpiąć polską kartę?

Niestety Apple Pay nie ma jeszcze w Polsce :( Są ploty że Pekao testuje, więc może się wkrótce pojawi

 

 

To niech spier... Kupię s8+.


  • 0

#2782 Raikoh Napisany 22 listopada 2017 - 19:13

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Nie macie jeszcze Apple Pay? Damn


  • 0

#2783 Danteusz Napisany 22 listopada 2017 - 19:14

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Nie macie jeszcze Apple Pay? Damn

Mam nadzieję że wejdzie za mojego życia do Polski, bo chcę płacić zegarkiem ;)
  • 0

#2784 fingus Napisany 22 grudnia 2017 - 16:33

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
Ależ to Apple dba o swoich wyznawców. :please:
http://tvn24bis.pl/t...-ow,800612.html
  • 0

#2785 ACZ Napisany 22 grudnia 2017 - 16:50

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 143 Postów:

 

w komunikacie napisali, że od nowej aktualizacji iOS 11.2 spowalnianie bedą rownież iPhone 7,

:lol:

 

Mnie to nie dziwi, pisałem o tym już od dawna, od czasu iOS 8. Dlatego zanim mamie wymieniłem iPada 2 na Aira to siedziała cały czas na 7.1.2, bo jakbym aktualizował do wyższych to iPad 2 zacząłby chodzić jak żółw.

"Zmowa żarówkowa" wiecznie żywa.

Tłumaczenia Apple debilne.


Ten post był edytowany przez ACZ dnia: 22 grudnia 2017 - 16:51

  • 0

#2786 Danteusz Napisany 22 grudnia 2017 - 16:55

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Ograniczenie mocy urządzenia na starej baterii byłoby dobrym pomysłem gdyby Apple o tym wcześniej informowało, a najlepiej zrobiło opcjonalne. Teraz będą mieć fatalny PR który będzie się za nimi ciągnął latami.

Czychu, oni dodali ten ficzer w iOS 10. Wcześniejsze spowolnienia były wyłącznie rezultatem dodawania nowych funkcji do systemu. Tłumaczenie Apple jest zgodne z testami przeprowadzonymi przez Geekbench

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 22 grudnia 2017 - 16:57

  • 0

#2787 lukaszSA Napisany 22 grudnia 2017 - 17:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Dobrym pomysłem byłaby możliwość wymiany baterii


  • 0

#2788 Danteusz Napisany 22 grudnia 2017 - 17:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Dobrym pomysłem byłaby możliwość wymiany baterii

Jest, u Apple i w nieautoryzowanych serwisach. Problem w tym że do tej pory ludzie nie wiedzieli że jest taka potrzeba. System wiedział że bateria działa coraz gorzej, ale informował o tym dopiero gdy była bliska padnięcia, wcześniej spowalniał telefon

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 22 grudnia 2017 - 17:03

  • 0

#2789 lukaszSA Napisany 22 grudnia 2017 - 17:05

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Czyli lecą w chuja


  • 0

#2790 Danteusz Napisany 22 grudnia 2017 - 17:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:

Czyli lecą w chuja

Generalnie tak, mimo że mieli dobre intencje
  • 0