Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime Trilogy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#1 Godot Napisany 27 września 2009 - 16:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Trylogia Metroidów to tak genialna i zasłużona seria, że zasługuje na coś więcej niż wspólny temat z Mario Tennisem. Dlatego proszę o przeniesienie postów z tamtego tematu tutaj.

I żeby rozpocząć kolejną dyskusję: otóż Metroid Prime Trilogy prawdopodobnie nie jest końcem tej cudnej serii i szykuje się nowy Metroid Prime! Oto źródło:
http://www.eurogamer... ... t-finished
Czyżby powstawały dwa osobne tytuły pod sztandarem Metroidów? Byłoby po prostu cudnie :^^:
  • 0

#2 torq314 Napisany 27 września 2009 - 19:38

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
a ja jakoś nie mam ciśnienia, co mnie nawet trochę martwi. prawdę mowiąc wyobrażam sobie, że kupuję, otwieram pudełko, wkładam je do czytnika i odpalam Tallon Overworld, który znam na pamięć tak, że mógłbym grać z zamkniętymi oczami, po czym robię trzy kroki tu i tam, stwierdzam że jest tak samo jak było i odkładam na półkę. mnie na przykład ten filmik, na którym pokazywali jak wyrzezano efekty graficzne z wersji na Wii, zażenował. niby pierdoła, jakieś tam falowanie na prostym efekcie fali czy rozbłysk beama, ale dowodzi, że ktoś miał to w dupie. nie da się tego łatwo przenieść, przycina, nie ma programisty, który rozumie kod, cokolwiek, jakikolwiek był powód, martwi mnie, że ileś tam osób usiadło i zadecydowało "pieprzyć to, co za różnica, konsument to frajer, kupi, nie kupi, it doesn't matter".

a mi właśnie już przeszło takie samarytańskie nastawienie, w którym podtrzymuję puls życia Nintendo swoimi pieniędzmi - goście od jakiegoś czasu dymają mnie i resztę fanów w zadek bez żenady, wydając albo stare, odgrzewane tureckie kebaby (Metroid Trilogy, Super Mario Galaxy 2, Super Mario Wii, Wii Sports 2). nie ma żadnego nowego fajnego IP od Nintendo, w które mógłbym się wkręcić. nawet Zeldy mnie tak już nie cieszą, bo od ostatniej fajnej, czyli Twilight Princess, upłynęło już zbyt dużo czasu, a po drodze wyjdą dwa crapy na DSa. wcześniej między Wind Wakerem a TP był chociaż naprawdę fajny Minish Cap. śpiąc na pieniądzach taka firma jak Nintendo powinna sypać hitami jak z rękawa, nawet gdyby do produkcji tego czy tamtego mieli dopłacić to teraz jest czas kiedy zwyczajnie stać ich na realizację swoich marzeń i pomysłów, tyle że oni ten czas przesypiają.

dobra, ponarzekałem, a tak naprawdę mi to powiewa. nawet te zapowiedzi, które zapodałeś raczej martwią. no bo czym pachnie

But we will keep considering multiplayer for the Prime series. [..] I think I can come up with some unique ideas using the Morph Ball, which is a specific skill of Samus


jak dla mnie - jakimś trybem 4D dla czterech osób z kręceniem się Morph Ball jak piłką po planszach z Super Monkey Ball :(
  • 0

#3 Godot Napisany 27 września 2009 - 19:50

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Mnie też ten filmik pokazujący obcięte efekty rozdrażnił, ale podczas grania nie zwraca się na to uwagi, przynajmniej ja nie zwracam. Szczerze mówiąc to nawet o tym zapomniałem, nie musiałeś przypominac :twisted: Tak czy owak racja, powinno to byc. Ale sterowanie, 480p i 16:9 rekompensuje wszystko.

Natomiast co do zapowiedzi nowego Prime. Dopóki będzie dopasiony tryb single player jak we wcześniejszych częściach, w multiplayerze mogą nawet strzelac Morph Ballem z armat a`la Super Mario 64. Oleję multi, tak jak zrobiłem to w Echoes. Zresztą już raz wykorzystali Morph Balla w dziwnym celu i okazało się to bardzo fajne. Mowa o Metroid Prime Pinball
  • 0

#4 torq314 Napisany 27 września 2009 - 20:07

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
mam, kupiłem w ramach tego "sponsorowania Nintendo", ale akurat rzeczywiście jest fajny. nawet udało mi się ze dwa razy zdobyć wszystkie kawałki artefaktu i dość do świątyni i chyba nawet z raz ją otworzyć (?).
ostatecznie więc niech to będzie Pinball, ale niech wreszcie COŚ będzie!

co do tego multiplayera i potencjału, to martwi mnie że mówi to Tanabe. bo albo on albo ja nie rozumiemy na czym polega Metroid.
  • 0

#5 ramzes64 Napisany 27 września 2009 - 23:32

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:
mi się tam METROID TRILOGY podoba bo:
- grałem tylko w pierwszą część, więc mogę zagrać w kolejne
- miałem druga na GC, ale na LCD wyglądała kiepsko, rozciągnięta itd (wiec bym musial grac na malym telewizorku)
- teraz mogę zagrać na LCD'ku we wszystkie części, na dużym, szerokim ekranie, z wygodnym sterowaniem

może gdybym ograł wszystkie części to bym był zniesmaczony - no nie wiem, ale jako ze nie ograłem tych gier, a wiem czym mnie pierwsza część zaskoczyła, zainteresowała, urzekła - to wiem, że dla mnie to byl MUST HAVE

gre kupilem za jakies 163zł (sprzedałem dwójke na GC za jakies 45) ... wiec wynioslo mnie to powiedzmy 120zl i otrzymalem jeszcze gratis METROIDa (NES) na VirtualConsole ... interes sie opłacał

* ja zwyczajowo, narazie nie mam czasu grac i odłożyłem na półkę. ALE POLECAM!

Metroid Prime (GC), to dla mnie jak The Legend of Zelda: Ocarina of Time (N64) - klasa sama w sobie - HIT, rewelacja, muzyka, styl gry
  • 0

#6 Godot Napisany 01 października 2009 - 17:38

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Pierwsza część już prawie skończona. Brakuje mi tylko czterech zasobników rakiet i dwóch artefaktów. Skanów mam 88%. Ale nie szukam więcej, skończę grę i będę miał powód, żeby do niej wrócić. Ciekawe czy odblokuje się jakiś hard mode, póki co gram na veteranie oczywiście. Zaraz po skończeniu jedynki zabieram się za Echoes.
  • 0

#7 torq314 Napisany 01 października 2009 - 19:06

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
i jakie wrażenia z gry z nowym sterowaniem?
  • 0

#8 Godot Napisany 01 października 2009 - 20:07

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Gra jest trudniejsza i bardziej dynamiczna. Wcześniej wystarczyło się zalockowac na przeciwniku i można było olac celowanie i skupic się na unikaniu ataków przeciwników. Teraz zalockowanie niewiele daje, bo celownik i tak "lata" zgodnie z ruchami wiilota. Dobrze to czy źle? Dobrze, gra stała się bardziej wymagająca. Jest dynamicznie, bo można się rozglądac podczas chodzenia po lokacjach, nie trzeba się zatrzymywac. Zdecydowany plus. Ogólnie na wiilocie gra się o wiele lepiej niż na padzie. Już po Corruption nie mogłem wrócic do gackowych Metroidów, teraz jest po prostu super. Ulepszona wersja genialnej gry - czego chciec więcej? :^^:
  • 0

#9 torq314 Napisany 01 października 2009 - 22:20

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
kupię na 100% ale tylko po to, żeby postawić na półce. znacznie chętniej zagrałbym po prostu w nowego metroida, zamiast w ulepszonego starego. z przedstawionych planów wydawniczych wynika dla mnie, że Wii jest, przynajmniej do konca roku, martwe.
  • 0

#10 Godot Napisany 02 października 2009 - 13:13

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja się zajebiście cieszę z takiej kompilacji. Nowy Prime jasne, ale nie zamiast tego zestawu. A co do martwości Wii - cóż, nie martwi mnie to wcale. Na szczęście na półce obok Wii leży inna biała konsola, na którą jest gier od zawalenia
  • 0

#11 torq314 Napisany 02 października 2009 - 13:34

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
doskonale to rozumiem, zamierzam w najbliższym czasie uzupełnić niedobory sprzętowe.
  • 0

#12 cybercotlet Napisany 02 października 2009 - 14:13

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:
Miałem zamiar kupić Trilogy ale chyba puki co nie kupię bo gier mam nadmiar a czasu brakuje niestety :wink:
A nadwyrężać budżetu nie sensu tylko po to by gry stały na półce :)

doskonale to rozumiem, zamierzam w najbliższym czasie uzupełnić niedobory sprzętowe.

Pewnie już wiesz co masz zamiar kupić ... jeśli chodzi o gry to śmiało bierz GTA 4, a z tego co pamiętam to chinatown wars chyba Ci się na DS'a podobało. Świetny singiel i b.dobry multi :) Kupuj i gramy! ;p
  • 0

#13 torq314 Napisany 02 października 2009 - 15:48

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
GTA IV jest jednym z kandydatów do kupna, ale pierwszym, który mnie najbardziej interesuje jest Uncharted 2.

nie wiem oczywiście czy będzie mi się AŻ tak podobało jak mi się wydaje że mi się będzie podobało, ale to nie zmienia faktu, że takie gry lubię - z rozmachem, z jakąś historią, z różnorodnym światem, niekoniecznie jakoś hardkorowo wymagające i takie, w które można pograć z kimś kto z boku po prostu patrzy. tym mnie zawsze przyciągało Nintendo.

w piekle diabły z niedowierzania same powskakują do kotłów, ale decyzję już podjąłem.

konsol NIntendo sprzedawać nie zamierzam, nadal jest kilka zapowiedzi, które mnie interesują, z resztą konkurencja ma też raptem kilka. przekonuje mnie wbudowany odtwarzacz BR i wczorajsze bodaj zapowiedzi Banana w kwestii lokalizacji gier i powłoki. xbox też jest super, ale wybrać chcę tylko jedną.
  • 0

#14 Godot Napisany 02 października 2009 - 16:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Czy wybierzesz PS3 czy X360 gier będziesz miał przemnóstwo. Ale więcej gierek w stylu Nintendowym jest na 360.
  • 0

#15 torq314 Napisany 02 października 2009 - 16:20

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
niestety, decyzja wcale nie jest łatwa, zwłaszcza że "gierki" są tylko jedną z rzeczy, której oczekuję od konsoli. byłoby mi znacznie łatwiej wybrać X0 gdyby na przykład był już polski Live i możliwość wypożyczania filmów.

no i zapowiadałem kiedyś, że kupię tę, która jako pierwsza będzie miała wersję Slim.
  • 0

#16 ACZ Napisany 02 października 2009 - 16:23

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

który mnie najbardziej interesuje jest Uncharted 2.

Najpierw łyknij jedynkę.

Czy wybierzesz PS3 czy X360 gier będziesz miał przemnóstwo. Ale więcej gierek w stylu Nintendowym jest na 360.

A jakie to tytuły?
  • 0

#17 torq314 Napisany 02 października 2009 - 16:27

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

Najpierw łyknij jedynkę.


też, jak mi się spodoba dwójka :)
  • 0

#18 Razel Napisany 02 października 2009 - 16:27

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Czy wybierzesz PS3 czy X360 gier będziesz miał przemnóstwo. Ale więcej gierek w stylu Nintendowym jest na 360.

A jakie to tytuły?

Choćby Pinata i Banjo?
  • 0

#19 cybercotlet Napisany 02 października 2009 - 16:32

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:
Torq ale na PS3 nie będziesz mógł biegać Pudzianem z karabinem!
  • 0

#20 Godot Napisany 02 października 2009 - 16:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A Kameo, Viva Pinata, Shadow Complex, Banjo-Kazooie, Tooie (te z Arcade), Fable 2. Tak na pierwszy rzut oka.
A odnośnie polskiego Live i wypożyczania filmów: polskie są menusy, rejestrując się nie wpisujesz już żadnych lipnych adresów, nie trzeba kombinowac. Wystarczy jako lokalizację podac UK czy tam USA. I wsio. Polski Live różniłby się tylko tym jednym małym wpisem. To już PSN jest "mniej polskie", wszak jest po angielsku. Wypożyczanie filmów wychodzi cholernie drogo, no chyba, że nie zniechęca Cię równowartośc 50 zł za film, który po obejrzeniu Ci się kasuje.
  • 0

#21 ACZ Napisany 02 października 2009 - 16:37

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

też, jak mi się spodoba dwójka

Eee, ale to trochę lipa, bo wtedy jedynka może Ci się nie spodobać. Dodatkowo z tego co widać z trailerów dwójki mogą być gagi nawiązujące do jedynki, których możesz nie zakumać.
  • 0

#22 cybercotlet Napisany 02 października 2009 - 16:37

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

rejestrując się nie wpisujesz już żadnych lipnych adresów, nie trzeba kombinowac..

Kupując pierwszy raz golda trzeba podać jakiś adres jeśli zarejestrowałeś się np na wielka brytanię to trzeba adres wpisać - można byle jaki nawet ale kod i miasto trzeba podać prawdziwe - czyli pogooglować minutkę.
  • 0

#23 torq314 Napisany 02 października 2009 - 16:43

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

chyba, że nie zniechęca Cię równowartośc 50 zł za film, który po obejrzeniu Ci się kasuje.


zniechęca, ale byłaby jakaś namiastka i perspektywa obniżki cen (?). w tej chwili nie ma nic, a konkurencja ma napęd BR. ja wiem że to wszystko są drobiazgi, tyle że zebranie kilku takich drobiazgów do kupy daje mi ten kamyczek przeważający szalki.

Pudzian z karabinem mnie nie interesuje, Killzone 2 też nie.
  • 0

#24 torq314 Napisany 02 października 2009 - 16:46

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:

można byle jaki nawet ale kod i miasto trzeba podać prawdziwe - czyli pogooglować minutkę.


http://www.fakenamegenerator.com/

próbowałem w ten sposób obejść restrykcje mp3 sklepu amazona, ale sprawdzają IP.
  • 0

#25 cybercotlet Napisany 02 października 2009 - 19:32

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

można byle jaki nawet ale kod i miasto trzeba podać prawdziwe - czyli pogooglować minutkę.


http://www.fakenamegenerator.com/

próbowałem w ten sposób obejść restrykcje mp3 sklepu amazona, ale sprawdzają IP.

Na live z tym problemu nie ma. Inna sprawa, że czasami przy pobieraniu niektórych dem wyskakuje komunikat, że niemożliwe jest pobranie danej pozycji z bieżącej lokalizacji.
  • 0

#26 me&myself Napisany 02 października 2009 - 21:54

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
A tak wracając do prajmów. szybkie pytanie. Czy w tych "rimejkach" podobnie jak w Corruption po zdobyciu lepszego beama nie można spowrotem zmienić na starego? A i co za tym idzie czy interface też jest zubożony w stosunku do orginału?
  • 0

#27 Godot Napisany 02 października 2009 - 21:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Corruption przecież działał na innej zasadzie niż dwa pierwsze Prime`y. Musisz zmieniać broń, bo nie wejdziesz do większości lokacji. Zmiana broni odbywa się tak samo jak zmiana visiora w Corruption.
  • 0

#28 Godot Napisany 03 października 2009 - 18:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Metroid Prime jedynka skończony. 92% skanów, 95% przedmiotów, prawie 14 godzin licznikowych, co jest wynikiem świetnym, zwłaszcza, że grę znam niemal na pamięc, a Metroid nie liczy czasu w menusach. Czyli bankowo ze 3-4 godziny trzeba dodac. Grałem na poziomie trudności weteran, odblokował się hypermode. Na nim już zamierzam zdobyc 100% wszystkiego, ale bez opisu się chyba nie obędzie (w sensie żeby dokładnie zlokalizowac tą resztówkę skanów i przedmiotów). Gra nie zestarzała się nic a nic. Wręcz, dzięki sterowaniu, odmłodniała i jest lepsza niż kiedykolwiek. Pokonanie ostatniego bossa to jak poczucie dobrze spełnionego obowiązku, zwłaszcza, że ta walka (walki w zasadzie) trwają naprawdę długo i są wymagające. Gears of War 2 i Fable 2 dały ciała w tym temacie niesamowicie... Warto było kupic Trilogy tylko ze względu na odświeżoną jedynkę Prime, a to przecież 1/3 zawartości! To chyba najlepiej wydane pieniądze w mojej growej przygodzie.
  • 0

#29 torq314 Napisany 03 października 2009 - 20:15

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 492 Postów:
nigdy nie schodziłem poniżej 20h, ale ja nie gram w tę grę, ja ją zwiedzam
  • 0

#30 Godot Napisany 03 października 2009 - 20:22

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja też się nie spieszyłem, ale zawsze najwięcej czasu zajmowało zebranie trudnych przedmiotów, albo walka z trudnymi bossami. Przedmioty zgarniałem za pierwszym podejściem zazwyczaj, a jak się zna taktyki na bossów to ich pokonanie to też nie duży problem. W grze zginąłem trzy razy, w tym dwa razy zabił mnie Meta Ridley. A zwiedzac zwiedzałem, o tak :)
  • 0