Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime Trilogy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#121 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 15:05

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

dlatego, że pomieszczenie za nimi nie zdążyło się jeszcze wczytać i zamiast czekać, strzelałeś na pałę i wydawało Ci się, że otworzyły się akurat po ostrzelaniu rogów, a to był przypadek. równie dobrze mogłeś strzelić w drzwi, potem zniecierpliwiony - w powietrze i napisać że nie wnikasz dlaczego drzwi otwierają się po ostrzelaniu powietrza nad głową.

szkoda tej oceny, bo jest pochopna i powierzchowna. nie ważne z czym porównujesz Metroid, z pozycjami z Xa czy Y-ka, od 20 lat wiadomo że to nie jest gra którą można poczuć po 30 minutach, tylko trzeba trochę pochodzić żeby się wkręcić. powierzchowna ocena świadczy więc o ignorowaniu tego, co powszechnie wiadomo. nie tylko więc nie chciało Ci się dalej grać, ale nawet - przeczytać cokolwiek o tym, że żeby właściwie móc grę ocenić, to musiałbyś pograć dłużej.

w przypadku ignoranta, growego n00ba to byłoby wzruszenie ramion. natomiast dla Gracza takiego formatu jak Ty, świadomego historii, to jest niewybaczalne.

Tobie zwyczajnie NIE WOLNO tak nonszalancko i wybiórczo traktować gier tego formatu, równocześnie sprawiając wrażenie że jesteś nieprzygotowany na kontakt z nimi.

zapamiętam Twój post jako jeden z bardziej rozczarowujących postów AD 2012 :(

Kiedyś wstawiał ktos filmik ze spotkania Walkiewicza z rezyserką, której film został przez niego zjechany...uzywacie podobnych argumentów...co jest niepokojące Torqu
  • 0

#122 Godot Napisany 21 października 2012 - 15:11

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Torqu, to trochę nie tak. Przede wszystkim Deb nie miał czasu, żeby pograć w to dłużej i to w sumie moja wina, bo nie powinienem mu tej gry puszczać. Tyle, że o tym nie wiedziałem (w sensie, że nie ma czasu). Na pewno nie jest to tak, że Deb skreśla Metroida, tylko po prostu opisał to co widział przez te parę minut. Jak kiedyś będzie więcej czasu to odpalę mu go na dłużej (tak z godzinę to minimum) i pewnie zmieni zdanie o 180 stopni. Więc nie osądzałbym go aż tak ostro

Głównym punktem "pokazu" były gry na X360. Na Wii przyjdzie czas kiedy indziej, na dłuższą chwilę. Bo ani Zeldy, ani Metroida nie da się pokazać w 20 minut
  • 0

#123 torq314 Napisany 21 października 2012 - 15:11

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

co jest niepokojące Torqu


jeśli dobrze wyczuwam, że porównujesz się z nieprzygotowaną dziennikarką, to to jest Twoje porównanie. nie zamierzam z tego powodu zmieniać zdania o Tobie, tylko daję wyraz swojemu rozczarowaniu.

trudno mi sobie wyobrazić, że podobnie powierzchownie traktujesz jakąś inną dużą serię, która do tej pory Cię omijała, a na którą ktoś próbuje Cię namówić. z resztą gdyby to odwrócić i ktoś podobnie napisałby, nie wiem, o Halo (pierwszy przykład który przychodzi mi do głowy), to oceny byłyby być może nawet bardziej dosadne. Ty i tak masz fory ;)

Przede wszystkim Deb nie miał czasu


pff. to tym bardziej nie powinien głośno tego tak oceniać.

Ten post był edytowany przez torq314 dnia: 21 października 2012 - 15:13

  • 0

#124 Nexus Napisany 21 października 2012 - 15:12

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Cóż, ja też nie skończyłem... po paru godzinkach gdzieś się pogubiłem, nie wiedziałem gdzie zmierzać i tak się skończyło - gra faktycznie z tych do których ciężko wrócić po przerwie. Może gdybym nie sprzedał szybko Wii starałbym się jednak kontynuować bo klimat Metroida jest faktycznie jedyny w swoim rodzaju.
  • 0

#125 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 15:22

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:


Chodziło o ten filmik, ona też twierdziła, ze powinien ogladac kilka razy, że nie widział tego, tamtego, a prawda jest taka, ze teraz nie dajemy grom dużo czasu, mamy mnóstwo tytułów i jak gra nie kupi mnie z miejsca ląduje na półce i najczęściej nie dostaje drugiej szansy...sam Greg powiedział mi w czasie ogrywania, że to gra na dłużej i nie mam nic przeciwko dłuższemu ograniu, ale gra nie zrobiła na mnie zadnego wrazenia, gdyby nazywała sie "chłopek ktory staje się kulką" nie odpaliłbym jej juz nigdy. Ta gra dostaje ode mnie duże fory ze względu na tytuł, ale też tytuł powoduje, ze i moje oczekiwania są duże.
  • 0

#126 Schrodinger Napisany 21 października 2012 - 15:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
lolz ta babka z linku Deba ostro zryta bania :D
  • 0

#127 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 15:51

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
na maxa :P
  • 0

#128 ogqozo Napisany 21 października 2012 - 16:11

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

w przypadku ignoranta, growego n00ba to byłoby wzruszenie ramion. natomiast dla Gracza takiego formatu jak Ty, świadomego historii, to jest niewybaczalne.



No jakiś bardzo świadomy nie jest, skoro gra w najlepszą grę generacji dziesięć lat po jej wydaniu.


Pamiętam te dziesięć lat i uważam tak: same pierwsze pięć minut Prime'a to jest ten moment, kiedy człowiek ma wątpliwości, co też Retro z tym Metroidem zrobiło. Zresztą podobnie było z Super M, gdzie też była na początek baza i ucieczka. Ale potem wpadasz na tę planetę i na niej giniesz z zachwytu. To znaczy ja ginąłem, no kwestia gustu.

Nie odniosłem wrażenia, żeby dzisiaj wychodziły tak piękne gry, jak Prime. Po prostu ta stacja to nie jest jakaś pokazówka, pewnie dlatego, że nie łazimy po niej za bardzo, tylko przechodzimy swoisty samouczek krótki i potem już jej nie ma w grze. Reszta to ten tajemny świat, który się ostrożnie i powoli zwiedza, i który jest dopieszczony co do milimetra i niepokojący kosmiczną audiosferą.


Metroid to gra, która polega na graniu, interaktywności ze światem. Tutaj chodzi o nic innego jak eskplorację, odkrywanie świata aż po zupełnie opanowanie terenu. Jak ktoś chce oceniać na zasadzie "co się fajnego wydarzyło przez pięć minut", to jego gust, ale oczywiście to jest podejście, które idzie wbrew wszelkim założeniom gry. Porównania do słynnej gadki Walkiewicza są o tyle trafne, że każdy ma własne podejście, ale jednak przypadek jest zupełnie inny. Klient zawsze ma prawo powiedzieć "no nie jara mnie to i tyle, do widzenia", natomiast od dziennikarza wymaga się oczywiście, żeby wiedział mniej więcej, w jakich klimatach się obraca i kogo dlaczego produkt zainteresuje, a kogo dlaczego nie.


Co do sterowania to osobiście uważam, że Prime jest tak skrajnie zaprojektowany pod cudownego pada do GC, że jednak traci w przejściu na Wii. Co do sterowania GaCkowego to jest ono dostosowane idealnie do typu gry, czyli do eksploracji. Do dzisiaj grając czy to w jakiegoś Batmana czy Dishonored mogę tylko wzdychać, że tęskno mi do głębi, jaką prezentował w tej kwestii Prime. Dzisiejsze nowoczesne gry na Unreal Engine'ie mają wszystkie takie samo sterowanie i już na tym etapie bardzo sobie ograniczają możliwości wprowadzenia czegoś świeżego do gameplayu. W Metroida gra się jak w nic innego. W zasadzie żadna mała rzecz nie jest tu zrobiona bez znaczenia, bo tak się wszędzie robi.

Ten post był edytowany przez ogqozo dnia: 21 października 2012 - 16:13

  • 0

#129 Schrodinger Napisany 21 października 2012 - 16:14

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Deb wsadziłeś kij w mrowisko nintendowych zj**ów :hihi:
  • 0

#130 michalmarek77 Napisany 21 października 2012 - 16:43

michalmarek77

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 419 Postów:
Kiedys kupilem limitke Metroid Prime Trilogy. Niestety, ktorko potem potrzebowalem pilnie kasy, i sprzedalem troche swojej kolekcji. M.in tego Metroida. Szczerze, jedna z pięciu najglupszych rzeczy jakie kiedykolwiek zrobilem..........
Od ponad roku szukam "nowki" tej trylogi i nie potrafie znalezc.........
Trylogia "Prime" to geniusz w najczystszej postaci. Dla tych , którzy maja czas poswiecic grze mnostwo czasu i doslownie lizac kazdy kat......
  • 0

#131 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 16:50

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

No jakiś bardzo świadomy nie jest, skoro gra w najlepszą grę generacji dziesięć lat po jej wydaniu.

Nie odniosłem wrażenia, żeby dzisiaj wychodziły tak piękne gry, jak Prime. Po prostu ta stacja to nie jest jakaś pokazówka, pewnie dlatego, że nie łazimy po niej za bardzo, tylko przechodzimy swoisty samouczek krótki i potem już jej nie ma w grze. Reszta to ten tajemny świat, który się ostrożnie i powoli zwiedza, i który jest dopieszczony co do milimetra i niepokojący kosmiczną audiosferą.

Metroid to gra, która polega na graniu, interaktywności ze światem. Tutaj chodzi o nic innego jak eskplorację, odkrywanie świata aż po zupełnie opanowanie terenu. Jak ktoś chce oceniać na zasadzie "co się fajnego wydarzyło przez pięć minut", to jego gust, ale oczywiście to jest podejście, które idzie wbrew wszelkim założeniom gry.

Dzisiejsze nowoczesne gry na Unreal Engine'ie mają wszystkie takie samo sterowanie i już na tym etapie bardzo sobie ograniczają możliwości wprowadzenia czegoś świeżego do gameplayu. W Metroida gra się jak w nic innego. W zasadzie żadna mała rzecz nie jest tu zrobiona bez znaczenia, bo tak się wszędzie robi.

Nadal brzmi mi to jak gadka tej kobiety, niewygodne sterowanie, jest unikalnym, a ja nie potrafie dostrzec jego unikalności :P
No i porady dotyczące jak mam grać by gra mi się podobala też zalatują tamtym wywiadem. :olo:
No i oczywiście na początek szpileczka, bo przecież nikt nie może nazywac się graczem nie grając w grę ktora dla Ciebie jest najlepsza :rolleyes:
  • 0

#132 Schrodinger Napisany 21 października 2012 - 16:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
taa a na gamerankings uncharted 2 jest przed metroidem prime, a reszta części gdzieś daleko w tyle :hihi:
  • 0

#133 Godot Napisany 21 października 2012 - 16:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wierzyć mi się nie chce, ale serio trzymam tu stronę Deba. Przecież ten tutorial jest strasznie słaby, a Deb nie widział nic więcej. Napisał co widział i tyle. Przecież nie skreśla tej gry, chce pograć dłużej i ocenić. I zrobi to jak następnym razem wpadnie. A to, że nie grał w nią wcześniej jest winą tego, że nikt go nią nie zainteresował. Mówiąc nikt mam na myśli Nintendo w Polsce. Bo kto tak naprawdę zaczynał interesować się w Polsce konsolami Nintendo od GCN? Gacka mieli tylko starzy fani Nintendo, nikt kto wychował się na PSXie GCN nie kupił. W pełni to naturalne. I serio propsy dla Debeefa, bo jak tylko wyjąłem Metroida z szafki to od razu wskazał, że chce go zobaczyć. Akurat dziś nie miał czasu.
A co do sterowania to ono jest intuicyjne. Bo Metroid Prime to nie FPS, zresztą to Ci już Debie tłumaczyłem. Sam zresztą zobaczysz
  • 0

#134 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 17:03

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
Proszę o natychmiastowe zamknięcie forum w związku z tym, że Greg trzyma moją stronę w tym temacie...już nic lepszego nas nie czeka :P

Poważnie, ludzie wyluzujcie, nie pluje na wasze świetości, jest tak jak napisał Greg. Nie pisałem recenzji tylko opisałem to co dzis widziałem u Grega.
  • 0

#135 fingus Napisany 21 października 2012 - 17:10

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Ja miałem gacka, a nie byłem starym fanem Nintendo. :hihi:

A tak w ogóle to dziwna ta dyskusja. Przecież Torq nie powiedział nic nowego ani dziwnego - wiedzieliście to już wcześniej, nie oszukujcie. Można się w grze zakochać od pierwszego wejrzenia, ale to raczej wypadkowa reklamy, hajpu, własnych oczekiwań, przywiązania do studia, marki, etc. Ale żeby ją ocenić i docenić, zobaczyć co naprawdę oferuje, trzeba poświęcić nieco więcej czasu. Na pewno nieco więcej niż rozejrzenie się po pierwszej lokacji. Kategoryczne odrzucanie po pierwszym kontakcie jest równie niepoważne, co krzyki pewnego usera "po pierwszym screenie widzę, że GOTY". I mam wrażenie, że było to przerabiane wielokrotnie przy okazji różnych gier, nie tylko tych od Nintendo. ;)
  • 0

#136 ogqozo Napisany 21 października 2012 - 17:21

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

Nadal brzmi mi to jak gadka tej kobiety, niewygodne sterowanie, jest unikalnym, a ja nie potrafie dostrzec jego unikalności :P


Nigdy nie pisałbym takich oczywistości, jak to, że jest unikalne, bo to widać tak czy siak. Ty pisałeś, że ci się nie podoba, a nie, że jest zbyt standardowe, zdecyduj się.

Po prostu stwierdziłem, że takie musiało być do tego typu gry i w tym o co chodzi w Metroidzie, ono jest najlepsze i tyle. Jak ktoś nie lubi gier opartych na eksploracji to nie lubi. Nie wiem, co to ma wspólnego z twórcami broniącymi własnego dzieła. Mi to obojętne, jak ci się nie podoba ten typ gry to nie graj, po prostu napisałem, że Prime raczej nigdy nie miał zamiaru być grą, że włączasz na pięć minut i myślisz "ale fajne rzeczy się dzieją", toteż dlatego nie podoba ci się.



No i oczywiście na początek szpileczka, bo przecież nikt nie może nazywac się graczem nie grając w grę ktora dla Ciebie jest najlepsza :rolleyes:


Nic takiego nie napisałem. Stwierdziłem fakt, że jak ktoś przez dziesięć lat nie gra w największe klasyki, to nie ma co specjalnie od niego wymagać wielkiej "świadomości historycznej" albo że będzie specjalnie się interesował grami dla samego poznania ich jak jakiś geek. Jak dla mnie to niech każdy gra, ile chce i w co chce.
  • 0

#137 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 17:31

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
A jak ktos 30 lat gra, ale nie grał w Metroida to co?
  • 0

#138 fingus Napisany 21 października 2012 - 17:43

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
To znaczy, że zmarnował 30 lat życia. :(


:cf:
  • 0

#139 ogqozo Napisany 21 października 2012 - 17:44

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Nie wiem, co to ma wnieść do tematu. Ja gram w gry video od kiedy istniały, ale też się nimi interesuję i jeśli nawet coś mnie mniej kręci (militarne strzelanki, samochodówki), to nie jest tak, że wpadam i mówię "yo, grałem wczoraj w Dooma, no nędza, nie można się nic dowiedzieć o świecie, z nikim nie można porozmawiać, nic nie można robić poza strzelaniem". Jak mi ktoś wtedy napisze "no wiesz, to w strzelanka i w swojej klasie raczej rewela, chodzi bardziej o to i o to", no to będzie miał rację. Tak jak ja będę miał rację, że z mojej niestrzelankowej perspektywy Doom ma zaskakująco mało dialogów i interakcji. No ale nie stanę się koneserem strzelanek samą taką wypowiedzią. Przykład teoretyczny.
  • 0

#140 Schrodinger Napisany 21 października 2012 - 17:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
karwa ogqozo ile masz lat? z 30-40? rusza Cię że ktoś w internecie po ograniu 10 minut w śmieszną gierkę dla dzieci pisze że jest słaba? lolz, widać nie można się zbytnio gierkami interesować bo na stare lata robi się źle
  • 0

#141 Sotaku Napisany 21 października 2012 - 17:55

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:

Nie wiem, co to ma wnieść do tematu. Ja gram w gry video od kiedy istniały, ale też się nimi interesuję i jeśli nawet coś mnie mniej kręci (militarne strzelanki, samochodówki), to nie jest tak, że wpadam i mówię "yo, grałem wczoraj w Dooma, no nędza, nie można się nic dowiedzieć o świecie, z nikim nie można porozmawiać, nic nie można robić poza strzelaniem". Jak mi ktoś wtedy napisze "no wiesz, to w strzelanka i w swojej klasie raczej rewela, chodzi bardziej o to i o to", no to będzie miał rację. Tak jak ja będę miał rację, że z mojej niestrzelankowej perspektywy Doom ma zaskakująco mało dialogów i interakcji. No ale nie stanę się koneserem strzelanek samą taką wypowiedzią. Przykład teoretyczny.

Czy ja gdzieś napisałem, że ta gra nie może sie podobać? Odnoszę wrażenie, że nie ma bata, musi mi sie podobać i tyle, a jak nie to się nie znam na grach. Jeśli dla Ciebie ta gra jest boska to mnie nic do tego szanuję Twoją opinię, ale nie rozumiem dlaczego ty nie możesz uszanować mojej.
  • 0

#142 Godot Napisany 21 października 2012 - 18:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Obawiam się, że jedyne co osiągniecie to kompletne zniechęcenie Deba. Niech sam pogra dłużej i sam sobie wyrobi opinię. Jak mu się spodoba to super, na pewno o tym napisze. Jak mu się nie spodoba? No trudno, przecież nie musi. Ale przynajmniej będzie to jego opinia na podstawie jego doświadczeń. A o to tu chodzi. Jeszcze niedawno twierdził, że Xbox nie jest mu w stanie nic zaoferować, a wystarczyła godzina i zmienił zdanie. Dajcie mu się zajarać Metroidem, ale nie wmuszajcie mu, że obowiązkowo MUSI się nim zajarać.

Dla mnie, dla Torka i dla wielu innych graczy, Metroid Prime to jedna z gier wszechczasów. Ale nie dla każdego musi. Najgorsze jest jak ktoś twierdzi, że coś mu się ewidentnie nie spodoba, a nawet nie miał okazji posmyrać chociażby. Tutaj nie ma nic takiego miejsca
  • 0

#143 Pious Napisany 21 października 2012 - 19:04

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Wcale nie dziwię się Debowi. Jak dziś pamiętam mój pierwszy kontakt z MP. Kupiłem po zobaczeniu recki w pamiętnym piśmie Konsole (bardzo miałkim swoją drogą) i szczerze mówiąc, ostro się zawiodłem. Kompletnie nie czułem tej gry. Grafika na bazie wydawała mi się słaba, dziwne sterowanie, ogólnie nie wiadomo o co chodzi. Taki stan rzeczy trwał mniej więcej do kilkudziesięciu minut eksploracji Chozo Ruins. Wtedy dopiero dojrzałem do tej pozycji. W zasadzie zakochałem się w jej geniuszu, w indywidualnym poznawaniiu tego uniwersum, genialnej muzyce i grafice, no i wreszcie w rewelacyjnym gameplayu. Pamiętam potem wyczekiwania na Echoesa i mega wkurw na wieść, że działa tylko w 60Hz przez obawy, że mój ówczesny TV tego nie odpali. Grę zdecydowanie warto poznać, sprawdzić i ewentualnie przepaść w tym uniwersum. Dla mnie do dziś MP stoją o półkę wyżej niż Zeldy.
  • 0

#144 Godot Napisany 21 października 2012 - 19:08

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No dokładnie. Dlatego nie dziwię się wcale Debowi, że spodobała mu się gra po tutorialu. A dziwię się retoryce ogqozo i Torka rodem z Syzyfowych Prac.
  • 0

#145 fingus Napisany 21 października 2012 - 20:05

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Obawiam się, że jedyne co osiągniecie to kompletne zniechęcenie Deba.

Prawdę mówiąc nie bardzo w to wierzę i nie bardzo rozumiem. Jeśli kilka osób gorąco poleca mi grę, to co? Okłamują mnie? Chcą mnie oszukać? Mają w tym interes? No ok, widziałem podobną postawę np. w wątkach soulsowych ("skoro Raikosze się podoba, to mnie się nie podoba"), ale to chyba tylko dzieciarnia lub żartobliwe trollerstwo.
  • 0

#146 Schrodinger Napisany 21 października 2012 - 20:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
A nie może być tak że po prostu Metroid może się komuś nie podobć ot tak? Czy nie?
  • 0

#147 Razel Napisany 21 października 2012 - 20:08

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 406 Postów:

A nie może być tak że po prostu Metroid może się komuś nie podobć ot tak? Czy nie?

Nie może tak być.
  • 0

#148 burnstein Napisany 21 października 2012 - 20:09

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:
a może deb będzie rozumował na zasadzie 'tak mi trują dupę, pewnie gra jest tak słaba, że sama nie potrafi się obronić więc potrzebuje tylu fanbojków-adwokatów. meh, nie ma co sprawdzać'
  • 0

#149 Schrodinger Napisany 21 października 2012 - 20:14

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Nie może tak być.


Nie wiedziałem że Metroid jest na Twojej półce rzeczy które zmieniły Twój świat :cf:
  • 0

#150 fingus Napisany 21 października 2012 - 20:16

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
@burn: No tak, a adwokaciki na pewno sami grali w crapa w celu umartwienia się, a potem polecają innym z czystej złośliwości i przekory. To ci dopiero teoria spiskowa. Smoleńsk wysiada. W takim razie najpewniej jest grać w gry o których nikt nie wie i nikt nie gra, tam na pewno żaden fanboj-adwokacik nas nie zmyli. :hihi:
  • 0