Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Prime Trilogy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
219 odpowiedzi na ten temat

#181 Pious Napisany 28 grudnia 2012 - 18:38

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Pious, napisałbyś coś

co mam napisac, to jest arcydzielo nie gra. Pierwszy raz odkad mam ps3 gram w cos i nie czuje zadnej presji, nie gonie do creditsow i czerpie frajde z kazdego ruchu postacia. Jednak gry na ps traktuje inaczej, nie wciagam sie tak jak bym chcial. Tu jest moje growe miejsce.

MPT gniecie jaja! Gram w jedynke po kilkuletniej przerwie, pamietam jednak wszystkie znajdzki itd, a bawie jakbym gral w to pierwszy raz. Geniusz wylewa sie na kazdym kroku, nie idzie sie oderwac. Nie ma tu zadnych filmikow, dialogow, filmowosci obrcnych gier, a zabawa jest sto razy lepsza niz w kazdej innej grze hd jaka ogralem. O dziwo grafa dalej jest bardzo dobra, a spodziewalem sie odrzucenia. Dzwiekowo gra jest rownie genialna. No co tu duzo gadac, dla mnie MP jako calosc to najlepzza gra stacjonarna w historii i nic tego nie pobije. Doslownie wszystko jest tu dopieszczone do granic mozliwosci. Gra jest tak za***ista, ze majac 3 czesci na gcn i wii zaluje, ze nie kupilem sobie MPT na Wii. Te same gry, ale sterowanie z 3 jest genialne i tylko dodaje do przyjemnosci z gry.

Twili, dawaj swoj nr Wii, wymienimy sie Friend Voucherami jak nam powpadaja w koncu. Acha, te tokeny to kolejny dobry ficzer. Taka forma aczikow jest swietna i powinna byc wykorzystana w kazdej grze. Nie ma zadnego zabijania stu wrogow Wave Beam tylko konkrety typu ubij bossa, zdobadz artefakt itd.

Nie moge sie juz doczekac MP2. Jedynke pamietam najbardziej, bo ogralem sto razy, ale Echoesa kocham jak Majore. Samo menu gry skopalo mi ostro dupe te kilka lat temu.

Ten post był edytowany przez Pious dnia: 28 grudnia 2012 - 18:40

  • 0

#182 Pious Napisany 30 grudnia 2012 - 18:47

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Nie moglem sie dzis odereac. 3,5h na liczniku i mam gravity suit. 3/4 gry za mna. Pewnie zmieszcze sie w 6h robiac 100%. Tyle lat, a dalej pamietam kazdy zakamarek. Nie zastanawiam sie nawet chwile. Musze przyznac, ze sterowanie na Wii czyni ta gre niesamowicie latwa. Jeszcze nie mialem sytuacji, ze stracilem caly pasek energii. Do tego zmiana broni cay wizjera jest tak intuicyjna i szybka, ze praktycznie nie ma potrzeby sie zatrzymywac. Czuje, ze przez to walka z Prime bedzie ultra szybka i latwa. Nornalnie jest, a co dopiero z takim sterowaniem. Koniecznosc celowania przy lokowaniu w ogole nie utrudnia. Jest rownie gladko jak w MP3. A poza tym kocham ta gre. Gram jednoczesnie w ME2 i to drugie niestety, pomimo swojej zajebistosci, nie umywa sie do MP. Kwontesencja grania na konsoli to MP. Cudo. Chyba zwieje z kraju i nie oddam gry Gregowi.
  • 0

#183 twilitekid Napisany 31 grudnia 2012 - 13:21

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Nieźle, ja mam 5h wg licznika (a wg Wii ze 2h wiecej ale az tyle nie pauzowałem) i 25%. No ale gram pierwszy raz, pare razy sie trochę zaciąłem, ale gra na szczęście po czasie sugeruje gdzie dalej iść. Jak na razie same zachwyty i dyszka powinna ode mnie wpaść, bo nie wiem co by tu można było zepsuć (choć ta ucieczka w ciemności i walka z piratami była dla mnie słabawa i na tym na razie skończyłem). Swoją drogą gra jest śliczna jak na rok 2002/03 choć nie wiem ile zostało poprawione względem GCN. Sterowanie zaś to bajka! Muzyczka cały czas na poziomie, choć w paru miejscach (ta śnieżna lokacja) zachwyciła. Jak tak gram to mi trochę tęskni do czasów kiedy całkiem wyrazista muzyka grała sobie na każdej planszy. Teraz to mamy tylko ambienty w tle i dynamicznie dopasowującą się do akcji muzę.
  • 0

#184 Godot Napisany 31 grudnia 2012 - 13:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wyobraź sobie co ta gra zrobiła ze mną w 2003.

Pious, oddawaj gierkę, bo chcę grać :D
  • 0

#185 cybercotlet Napisany 31 grudnia 2012 - 13:46

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 602 Postów:
A taki taikun przyjdzie i Ci napisze, że w tej grze wieje nudą :lol2:
  • 0

#186 burnstein Napisany 31 grudnia 2012 - 13:57

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 128 Postów:
ta gra ma zje*ane momenty kiedy gaszą światło i wch*j ciężko się do niej wraca po olaniu na jakiś czas
  • 0

#187 Pious Napisany 31 grudnia 2012 - 14:08

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Tea gra ma 3 momenty, ktorych nienawidzilem - etqp po ciemku w Phendrana Drifts, Chozo Ghosts i Phazon Mines. Za pierwszym razem wszystkie trzy mnie przerazaly i zniechecaly. Teraz gram z wielka frajda i sune przez Phazon jak rambo. Zostala mi juz koncowka, teraz tylko zbieram itemki i sune na Omege, ktory jest zalosnie latwy. Potem final i jade Echoesa. Nie idzie sie odereac. Gra jest tak za***ista, ze... wlasnie kupilem swoja kopie. Dzieki pozyczonej od Grega grze zrozumialem, ze warto miec to tez w wersji na Wii.

Greg, spox, dostane swoja kopie i oddaje. Teraz nie, bo musze grac w to codziennie. Odereac sie nie idzie. Jednoczesnie gram w ME2 nowosc dla mnie i za***ista gre, a 10 razy bardziej ciagnie mnie do MP ktorego ogralem z 10 razy i znam na wylot. Stare gry jednak sa naprawde duzo lepsze.
  • 1

#188 Pious Napisany 04 stycznia 2013 - 16:22

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Skonczylem MP1. Zajelo mi 8h, wiec standardowy czas na kolejne przejscie. Ostatnich dwoch bossow niewiele mi nawet zrobilo, a mialem obawy, ze po latach dostane w dupsko.

Teraz mam ogromna ochote cisnac Echoesa, ale postanowilem najpierw dokonczyc ME2, bo odlozylem na tydz przechodzenia MP.
  • 0

#189 twilitekid Napisany 26 listopada 2013 - 08:57

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Zacząłem niedawno MP3. Jestem na Elysii. Miasto w chmurach i poruszanie się podwieszonym po szynach. Tyle powiem :hihi:


  • 0

#190 fingus Napisany 26 listopada 2013 - 10:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Ukradli pomysł z Bioshocka!
  • 0

#191 Godot Napisany 15 września 2014 - 19:49

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jadę dzisiaj do Gamestopu po Trylogię :) Jednak to trzeba mieć
  • 0

#192 Pawlik Napisany 15 września 2014 - 20:01

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Drogo tam?
  • 0

#193 Godot Napisany 15 września 2014 - 20:15

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
45 dolców za używkę
  • 0

#194 Pious Napisany 15 września 2014 - 20:48

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

:fp:


  • 0

#195 Godot Napisany 15 września 2014 - 20:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Co?
  • 0

#196 twilitekid Napisany 15 września 2014 - 21:19

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Chyba normalnie, sam dałem za swoją 150zł.


  • 0

#197 Rudolf Napisany 15 września 2014 - 21:22

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Może boli go, że kiedyś sam sprzedał tanio albo miał sytuację jak ja- mogłem kupić za małą kasę, a nie wiedząc po ile gra chodzi zostawiłem to na kiedyś  :ok:


  • 0

#198 lukaszSA Napisany 15 września 2014 - 21:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Gdzie są HD remastery, kiedy są potrzebne :why:


  • 0

#199 Rudolf Napisany 15 września 2014 - 21:52

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Pewnie tam gdzie gry z GBA na 3DSa :reggie:

 

Spoiler


  • 0

#200 Pious Napisany 15 września 2014 - 22:06

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Jak to co, wiedziałem, że tak się skończy twoja sprzedaż, Greg. Kupuj, wiadomka.


  • 0

#201 Rudolf Napisany 11 maja 2015 - 18:34

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Skończyłem pierwszego Prime'a. Przejście tego tytułu zajęło mi około 11-12 lat.

 

Pierwszy raz zagrałem jakoś w 2003 lub 20004 kupując gacka u zachodnich sąsiadów właśnie z Metroidem i Starfoxem. Starfox został pociśnięty ładnie, natomiast MP był dla mnie jako gówniarza za trudny i daleko poza Chozo Ruins nie zaszedłem. Konsola poszła w wymianie za pierwszego Xboxa i tyle przygody Samus widziałem

 

Drugi raz do gry podchodziłem jakieś 2-3 lata temu grając w spiraconą trylogię na wii. Doszedłem jakoś pod koniec Phendrana Drifts albo na początku Kopalni i się na jakieś pier**le zaciąłem. Nie było to nic wielkiego, ale na pewien czas od gry odszedłem. Zbiegło się to w czasie z wymianą na konsolę kuzyna (chciałem przejść na legal) i wyszło, że ponownie tytuł nie został przeze mnie ukończony.

 

Jak to się mówi, do trzech razy sztuka :P Z powodu zakupu gacka w zeszłym roku (genialnym ruch z mojej strony, jakie na to są tytuły  :banderas: ) postanowiłem nabyć  kilka gierek, w które wcześniej nie miałem przyjemności grać lub ukończyć (MP właśnie).  Zbiegło się to z tym, że w zeszłym roku jakoś w okolicach jesieni udało mi się ukończyć Super Metroida (11/10, tytuł genialny, gdzieś mój post jest, więc o tym tutaj nie będę truł), więc mogłem sobie idealnie porównać te dwa tytuły.

 

Więc jak? Może zacznę od wad :pf: Tak, moim zdaniem ta idealna według niektórych gra ma wady  :reggie:  W zasadzie dwie:

-sterowanie 

-backtracking

 

Pierwsze jest trochę moją winą, bo zamiast skończyć Trylogię na Wii to wybrałem gacka, więc przejście było bardzo bolesne. Jakież to czasem było wkurw*****e, gdy musiałem wycelować z wyższej platformy na niższą :fp: Dziwi mnie to, bo twin stick fpsy nie były w 2002 czymś dziwnym lub nadzwyczajnym. Ogólnie ten element gry mi najbardziej działał na nerwy i jest powodem dla którego Echoes ukończę jak kupię WiiU i kolekcję z eshopa (mimo tego, że grę na GCN posiadam).

 

Backtracking... Z tym jest problem, bo pewnie dla jednych zaleta, a dla innych wada. Wracanie się do lokacji, bo się zdobyło jakiś przedmiot i można ruszyć dalej w danej krainie  to nie problem, ale walnięcie 12 artefaktów  po randomowych lokacjach gry i potrzeba ślęczenia nad mapą by nazwa lokacji zgadzała się z tą , która jest w logu była odrobinę denerwująca. Niepotrzebnie wydłużało to czas gry, który i tak był niezły jak ktoś leciał na 100% (bez logów :P ). W SM były kamyki z bossów i to moim zdaniem wystarczyło.

 

Z wad to tyle (o momentach w ciemności  nie wspominam, bo to każdy wie), teraz jakieś plusy może? Tu jest przewaga bez dwóch zdań, gra jest idealnym przykładem jak można zrobić przejście z jednego gatunku do drugiego bez tracenia ducha oryginału. Panowie z Retro pięknie odrobili pracę domową i złożoność map, które się wzajemnie łączą, świetnie reprezentuje to co było w SM. Zamiana w kulkę i "zagadki" też bardzo przyjemne, parę razy przy rajdach po spider trackach ciśnienie się podniosło, gulp. Backtracking "właściwy" po upgrade'y czy ekwipunek lub po prostu by dostać się do wcześniej niedostępnych terenów jest też bez zarzutu. No i najważniejsze, czyli klimat przez duże K!  Bardzo dobrze oddali uczucie samotności jakie towarzyszyło wędrówce przez Zebes, minimalizm, jeśli chodzi o filmiki czy dialogi ( :olo: ) tylko to pogłębia. Uczucie zwiedzania świata, którego lata świetności skończyły się dawno temu i jedyne co pozostało to ruiny to :gusta:

 

Jak audio i wideo? Grafika (z designem na czele) dalej robi i w żadnym momencie nie było tak, że tytuł odrzucał mnie od siebie swoją stroną wizualną. Muzyka to cudo, ale każdy kto grał ten o tym wie.

 

:bowdown:

 

Podobały mi się starcia ze zwykłymi przeciwnikami jak i z szefami (z małym, aczkolwiek ważnym wyjątkiem...), intro i fajt z Królową to :bowdown: i pamiętam jakie to wrażenie na mnie zrobiło już w 2003/2004. Które starcie z bossem mi się nie podobało? Z Ridley'em :( Walka nie miała jakiegoś wstępu jak w SM (LOCH I STRAŻNICY :bowdown: ) ani "drugiej fazy" jak na przykład w Zero Mission, nie była prosta (trudna też nie), ale po prostu czegoś mi w niej brakowało (lawa, wybuchy, wulkany, piekło no!). Po walce z Nemesis oczekuję po prostu czegoś więcej :/ Na szczęście walka z Primem ładnie to nadrabia (ależ to było dobre  :banderas:  (c**j, że chyba mi się coś zepsuło i w drugiej fazie nie było muzyki :pf: ...)) i wychodzi na zero (hoho).

 

Ogólnie żałuję, że giereczki nie skończyłem na Wii jak mogłem, bo nie ukrywam, że pad od gc (pomimo tego, że jest diablo wygodny) mnie dość mocno wpieniał i  rzutowało to jednak na moje odczucia względem Prime'a. Moja ocena to bardzo mocne 9 (na Wii mega 9+ !). Kto nie grał (bo na przykład wszedł do tego tematu z ciekawości po tym nekro poście), a ma możliwość to niech sprawdza, bo takich gierek obecnie niestety nie ma (nie piszę, że się nie robi, bo liczę na retro!) :(


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 11 maja 2015 - 19:34

  • 9

#202 lukaszSA Napisany 11 maja 2015 - 19:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Cwaniaczek sobie podwójne plusy zbiera :cf: 

 

Anyway. Przypomniałeś mi, że 2 miesiące temu wylądowałem na Tallon IV na Wii U :ok: Muszę szybko SMG2 kończyć i wziąć się za Trylogię 


  • 0

#203 Godot Napisany 29 lipca 2017 - 19:38

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
I jak? Wziąłeś się? Bo mnie z kolei wzięło na Nintendo i coś czuję, że po Zeldzie pójdzie Metroid
  • 0

#204 lukaszSA Napisany 29 lipca 2017 - 19:50

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Nie wziąłem się :fa: 

 

Mam za mało wolnego czasu, niestety :( 


  • 0

#205 Godot Napisany 29 lipca 2017 - 19:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No to kończ co masz tam kończyć i jazda :)
  • 0

#206 lukaszSA Napisany 29 lipca 2017 - 20:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Teraz to nawet nie mam sensor bara podpiętego.

 

Dlatego czekam na HD kolekcję na Switchu :ftopa: 


  • 0

#207 Godot Napisany 29 lipca 2017 - 20:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja sobie bezprzewodowego kiedyś tam za parę zł kupiłem i w szafie leży ^_^ Testowałem ostatnio granie pt. pozycja półleżąca, padlet oparty o kolana, a ja gram wiilotem w Galaxy. Działa i jest ok
  • 0

#208 Mateo Napisany 30 lipca 2017 - 14:06

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 121 Postów:

Teraz to nawet nie mam sensor bara podpiętego.

Dlatego czekam na HD kolekcję na Switchu :ftopa:

Ależ by sie przydała ta trylogia na Słicza.
  • 0

#209 Rudolf Napisany 28 sierpnia 2017 - 08:29

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Odkopuję, żeby tym którzy zaczęli, a nie pokończyli, zrobiło się wstyd i wrócili :cf:

 

Gram teraz w Echoes i utrzymuję zdanie, że razem z częściami w 2D to dla mnie najlepsza konsolowa seria ever. Ranking mam taki z tego co ograłem póki co: SM>Prime>= chyba Echoes (ale powiem jak skończę)> AM2R> Fusion> Zero Mission. Corruption mam też nieskończone, a jak wiadomo po tej części innych gier z serii nie było ( :olo: ). Samus Returns na 3DSa wleci we wrześniu i pewnie wskoczy do rankingu max po 2 dniach od kupna, 4 za 2 lata jak wtedy wyjdzie :reggie: 


  • 0

#210 Danteusz Napisany 28 sierpnia 2017 - 11:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 886 Postów:
Czy w Echos nadal jest bezsensowny respawn przeciwników jak w Prime?

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 28 sierpnia 2017 - 11:37

  • 0