Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sean Malstrom - Miyamoto powinien odejść


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
66 odpowiedzi na ten temat

#61 Godot Napisany 24 października 2009 - 13:19

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Stary, ja Ci nic nie wmawiam, do niczego nie zmuszam. Każdy post tutaj stanowi MOJĄ opinię w sprawie. Myślałem, że to oczywiste. Naprawdę muszę pisac IMO przed każdym zdaniem? Ok, IMO nawet nie wiesz ile tracisz olewając HDgeny. IMO jako gracz powinieneś chociaż sprawdzic gry na te konsole. Ale to Twoja sprawa co zrobisz, mi nic do tego. Ja jedynie mogę Ci coś doradzic, Ty możesz to olac/wyśmiac/zignorowac/skorzystac. Szczerze mówiąc wali mnie to. To Ty się zachowujesz dziwnie w tej sprawie, piszesz jakbym Ci coś próbował na siłę wmusic. Żadnych prawd objawionych, po prostu MOJA opinia w sprawie. Wsio
  • 0

#62 me&myself Napisany 24 października 2009 - 23:39

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:

Każdy post tutaj stanowi MOJĄ opinię w sprawie. Myślałem, że to oczywiste.


No właśnie sposób w jaki formułyjesz swoje opinie sprawia, że nie jest to wcale oczywiste.
  • 0

#63 cybercotlet Napisany 25 października 2009 - 00:29

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Każdy post tutaj stanowi MOJĄ opinię w sprawie. Myślałem, że to oczywiste.


No właśnie sposób w jaki formułyjesz swoje opinie sprawia, że nie jest to wcale oczywiste.

Sposób w jaki wyrywasz zdania z kontekstu bynajmniej jest w porządku. Wypowiadać się nie zamierzam już (bo powtarzać się nie lubię) bynajmniej stanowisko moje czy Grega wydaje mi się jasne i oczywiste. Więc nie ma chyba już o czym dyskutować :wink:
  • 0

#64 Godot Napisany 25 października 2009 - 00:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No ale to chyba jasne, że każda jedna wypowiedź, czy to na forum czy nie, jest moją opinią na dany temat. Czy ja próbuję komuś narzucac własne opinie? Nie, ja tylko je przedstawiam. Ty możesz je sobie przemyślec, zgodzic się z nimi, nie zgodzic, zignorowac - Twoja sprawa.
  • 0

#65 torq314 Napisany 25 października 2009 - 13:05

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:
może ten przykład z Hawajami i Ferrari nie był zbyt udany - ceny są porównywalne, wręcz Xbox jest najtańszy. z resztą podobną argumentacją (spróbuj, naprawdę warto, inni próbowali i jest git!) można próbować zachęcać do palenia trawy czy seksu grupowego. dlaczego jedni to robią i się z tego cieszą, a inni nie - kwestia jest bardziej złożona niż tylko chęć sprawienia sobie przyjemności.

to, ze wybory kolegi me&myself są specyficzne, to inna rzecz - trudno zrozumieć nie granie w Super Mario Galaxy kogoś kto ma Wii. to tak jakbym mając rower na nim nie jeździł.
samoskazanie się na brak konsoli HD akurat trochę rozumiem - mi przeważyło sporo argumentów poza graniem.
  • 0

#66 me&myself Napisany 26 października 2009 - 18:35

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:

Czy ja próbuję komuś narzucac własne opinie?


Jeśli pszesz, że trace nie mając HDgena, a ja Ci na to, że nie trace, Ty dalej, że Twoim zdaniem tracę i tak w kółko to to właśnie jest wmawianie. To tak jabyś komuś powiedział, że jest smutny, on odpowiedział, że nie jest a Ty dalej że "IMO jesteś smutny". Przyznasz, że to troche denerwujące.

to, ze wybory kolegi me&myself są specyficzne, to inna rzecz - trudno zrozumieć nie granie w Super Mario Galaxy kogoś kto ma Wii. to tak jakbym mając rower na nim nie jeździł.


O wypraszam sobie, to że w do tej pory nie nabyłem Mario Galexy (chodzi głównie o cene, cięzko kupić tę grę za mniej niż 100 zł, a ja nie pamietam kiedy ostatnio wydałem na gierke więcej niż 60-70zł), nie znaczy że w nią nie zagram.

może ten przykład z Hawajami i Ferrari nie był zbyt udany - ceny są porównywalne, wręcz Xbox jest najtańszy.


To już nawet nie chodzi o to, że jest nie adekwatny. Idąc takim tokiem rozumowania, zawsze tracisz prawie wszytko. Bo nie masz tego, bo nie masz tamtego, a przeceż mógłbyś mieć (nie wazne czy w teorii czy w praktyce). Tak naprawde tracisz wtedy kiedy to co mozesz zyskac przewyzsza koszty pozyskania tego czegoś. To, że każdy ma mnóstwo nie uświadomionych potrzeb jest oczywiste, ale to nie znaczy ze traci jesli ich nie zaspokoi. A na koniec jako puenta jak mawiali starozytni stoicy: szczęśliwszy jest ten kto ma mniej potrzeb. :wink:
  • 0

#67 torq314 Napisany 26 października 2009 - 20:31

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

szczęśliwszy jest ten kto ma mniej potrzeb. :wink:


ja się pod tym podpisuję. ale można na to spojrzeć inaczej - nie chodzi o "potrzebę", ale o "wygodę", rozumianą pozytywnie, jako możliwość oszczędzania czasu i spędzenia go miło mniejszym wysiłkiem.

dlatego kupiłem PS3 - chcę móc łatwo obejrzeć DivXa, chcę móc czasem szybko uruchomić przeglądarkę nie odpalając komputera, chcę od czasu do czasu zagrać w coś ładnego, nie stresując się tym, że muszę znowu zrobić upgrade blaszanej konserwy.

konsola nie staje się nagle centrum domu, ołtarzem, dookoła którego skupia się moja codzienna aktywność. jest raczej dodatkiem do całej reszty - jednym z wielu narzędzi do spędzania wolnego czasu z rodziną i powrotu miłych wspomnień.

wczoraj jeździłem chyba ze dwie godziny po Paradise City wspominając czas jaki kiedyś spędziłem w NFS: Underground 2. klimat ten sam, tyle że na NFS nie da się już patrzeć.
  • 0