Skocz do zawartości

Zdjęcie

Last Window: The Secret of Cape West

Cing Nintendo NDS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
14 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 12 listopada 2009 - 19:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

When you hear it, you will shit bricks!

http://gonintendo.co... ... nt-section



Hotel Dusk doczeka się sequela :klaszcze:

o0210030010304765535.jpg

Last Window -Mayonaka no Yakusoku- (DS)
- Nintendo, CING
- Release Date: Jan 14, 2010
- sequel of Wishroom (Hotel Dusk Room 215)
- Story takes place in 1980's Los Angeles


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 lipca 2020 - 08:51

  • 0

#2 Kaxi Napisany 15 lipca 2010 - 11:55

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Jak możecie przeczytać na neogo.pl, sequel najlepszej gry na NDS dotrze do Europy już 17 września. By oddać pamięć ś.p. CING, należy grę kupić :)
  • 0

#3 Tadeg Napisany 19 lipca 2010 - 13:08

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:
Hell yeah, nie zrobili żadnej wiejskiej nowej wersji okładki i w Europie będzie ładna też:)

Dodany obrazek
  • 0

#4 Kaxi Napisany 20 lipca 2010 - 12:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Bardzo śliczna :razz:
  • 0

#5 Tadeg Napisany 21 lipca 2010 - 21:15

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:
A tak wogóle, to ja jestem taki PRO, napalam się na LAST WINDOW, a Hotel Dusk tylko na trailerach widziałem, a sam nigdy nie pograłem <_< shame on me

w mojej wyobrażni to taki Phoenix Wright, mniej więcej. W uproszczeniu.

Ba ja nawet, Hotel Dusk, Last Window, 999, Ghost Trick oraz Phoenixa wrzucam do jednego wora. Ciekawe jak bardzo się mylę :mrgreen:
  • 0

#6 torq314 Napisany 21 lipca 2010 - 21:36

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 415 Postów:

a sam nigdy nie pograłem


http://nikogoforum.p...mwii-nds-rozne/
  • 0

#7 Kaxi Napisany 31 sierpnia 2010 - 13:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Premiera PAL 17 września, przypominam wszystkim :rolleyes:
  • 0

#8 Kaxi Napisany 15 września 2010 - 21:47

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
http://www.nintendo....west_18683.html


Prześliczne wallpapery :D Za dwa dni premiera, już nie mogę się doczekać :klaszcze:
  • 0

#9 Tadeg Napisany 17 września 2010 - 21:57

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

http://www.nintendo.co.uk/NOE/en_GB/games/nds/last_window_the_secret_of_cape_west_18683.html


Prześliczne wallpapery :D Za dwa dni premiera, już nie mogę się doczekać :klaszcze:


got mental, Kaxi? :D To już dzisiaj:D
  • 0

#10 Kaxi Napisany 19 października 2010 - 11:00

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Taką ciekawostkę znalazłem.
Jeden z bohaterów Last Window, Tony Wolf, to tak naprawdę:

http://en.wikipedia.org/wiki/Ninezero

Appears as Steve (Tony, przyp. kx.) Wolf, one of the main characters in the Nintendo DS game Last Window 2010, as a rock singer.


  • 0

#11 Tawotnica Napisany 09 lutego 2014 - 06:53

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

chciałem się rozpisać trochę na temat gierki dopiero jak skończę, bo wróciłem do przygód Kyla, ale nie wytrzymałem.

TA PRZEKLĘTA POZYTYWKA!  :sciana:  :hedszot: Już miałem grę chwalić, że nie ma irytujących "puzzli" takich jak randomowe stukanie w pudełko kartonowe z Hotel Dusk, ale to mnie rozbroiło. Przez chwilę myślałem, że przez klikającą klapkę 3DSa nie da się tego zrobić i będę musiał spróbować dokończyć grę na DSi, ale za 54 razem się jakoś udało. Mother of god, to jakiś sadysta wymyślił.  :trup:

Ogólnie jako duży minus muszę zaliczyć, że Last Window nie naprawia żadnych błędów poprzedniej części. Dalej są godzące w inteligencję gracza pytania podsumowujące rozdział, zagadki jak wyżej wspomniałem zdarzają się mega-denerwujące, a miejscówka to wciąż te same pustawe korytarze i pokoje, które przemierzamy milion razy.

Mimo tego wszystkiego Secret of Cape West jest genialne, równie genialne jak Hotel Dusk. Wczuwam się nawet bardziej niż podczas pierwszego spotkania z Kylem, bo znam już konwencję i skupiam się bardziej na wsiąknięciu w klimat niż na pchaniu fabuły do przodu. Uwielbiam chwile, kiedy Kyle schodzi do kawiarenki i delektuje się obiadem, jego rozmowy z Rachel i "odtajanie" do z początku wkurzających postaci (w tym wypadku Tony) - momenty w których z detektywa Kyle Hyde wychodzi człowiek Kyle Hyde. Świetny, świetny, prześwietny główny bohater. Mógłbym nawet całą grę przechodzić jako sprzedawca wciskając ludziom proszki do prania i zamki do drzwi. Ten "sidequest" mi się bardziej podobał niż główna intryga, która nie jest tak ciekawa jak drama dookoła obrazów Osterzone. Jeszcze nie oceniam ostatecznie głównego wątku, bo może jakiś twist na koniec mnie zmiecie z krzesła, ale akcja w Hotel Dusk mnie bardziej trzymała w napięciu. Powinienem dzisiaj skończyć, to może skrobnę coś jeszcze.

For now, this thread needs more Rachel:
last_window_le_secret_de_cape_west_image

:wub:


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 09 lutego 2014 - 07:41

  • 2

#12 Spuczan Napisany 09 lutego 2014 - 21:58

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Jak zawsze fajnie napisane.


  • 0

#13 twilitekid Napisany 10 lutego 2014 - 10:43

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Grałem ponad rok temu i nie pamiętam problemów z pozytywką, aż musiałem sobie sprawdzić. I rzeczywiście było coś takiego - myślałem, że to jakiś bug, bo się zaciąłem na tym i poszukałem rozwiązania w necie. Ale jakoś poszło, bo nie przypominam sobie większej irytacji.

 

Ogólnie zarówno HD jak i LW to były magiczne gierki. Chciałbym, żeby coś w takim klimacie i z podobnym gameplayem ukazało się np na 3DS.


  • 0

#14 Tawotnica Napisany 10 lutego 2014 - 19:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Pod koniec udało mi się nawet raz game over zobaczyć, bo niesłusznie naskoczyłem na Franka. Swoją drogą

Spoiler
Ta jedna scena wydaje mi się, że została na siłę wciśnięta, żeby trochę dramaturgii dodać. Przez te +/- 10h rzadko miałem uczucie, że na gwałt coś muszę zrobić. Powolne, spokojne tempo rozgrywki idealnie pasowało do wieczornych posiedzeń przy kominku i herbacie (kominek sobie wyobrażałem, bo nie mam). 
 
Trochę się jeszcze czepię settingu, bo hotel z pierwszej części był bardziej wiarygodną miejscówką niż apartamentowiec w którym mieszka główny bohater. Jeszcze, gdyby Kyle się tam świeżo wprowadził, to bym łyknął, że o lokatorach i budynku nie wie nic, nulla, zero. Mieszkając tam jednak x lat i będąc urodzonym obibokiem, który po przyjeździe na chatę całe dwa razy wyszedł poza swoją klatkę...  :hmmm:

 

No nic to, kolejna perełka na DSa zaliczona. Jak leciały napisy autentycznie mi przykro było, że to już koniec przygód Kyla, developer Cing zbankrutował dawno temu i IP, do którego prawa ma Nintendo pewnie nigdy nie zostanie wskrzeszone :ok:  

 

Ogólnie zarówno HD jak i LW to były magiczne gierki. Chciałbym, żeby coś w takim klimacie i z podobnym gameplayem ukazało się np na 3DS.

 

Na 3DSa oprócz ekskluzywnego dla Japonii Love+ nie ma nawet gry, która by ekrany konsoli używała horyzontalnie. To niby taka tam pierdoła, ale dobrze wykorzystana to dodaje dużo do atmosfery jak w Hotel Dusk i Last Window właśnie. 
 


  • 0

#15 Kaxi Napisany 11 lutego 2014 - 12:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Chętnie bym z Tobą podyskutował, bo przygody Kyle'a to jedne z moich ulubionych gier na DS (Last Window kończyłem na 3DSie), ale zbyt dużo czasu minęło, abym pamiętał szczegóły :P


  • 0



Inne z tagami: