Skocz do zawartości

Zdjęcie

SCART, Component, Composite, S-video - rozmowa o kablach


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
26 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 17 listopada 2009 - 20:51

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Kulturalnie kupiłem sobie Componenta do PS2. W końcu mogę porzucić starego CRT z 14 calami i przesiąść się na LCD.
  • 0

#2 keogh Napisany 17 listopada 2009 - 20:58

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
e, to idzie uzyskać normalną jakość ps2 na lcdeku ?!?!!?
  • 0

#3 Gość_Zero_* Napisany 17 listopada 2009 - 21:21

Gość_Zero_*
  • Goście
NIE. Na Compo jest mimo wszystko najlepszy obraz ... mimo że niejaki f5k z tego forum uskutecznia stwierdzenie jakoby lepszy obraz był na svideo
  • 0

#4 Texz Napisany 17 listopada 2009 - 21:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

NIE. Na Compo jest mimo wszystko najlepszy obraz ... mimo że niejaki f5k z tego forum uskutecznia stwierdzenie jakoby lepszy obraz był na svideo

Buahahaha, na Svideo? Zapomniałem, że coś takiego istniej. Bodajże Pegasusa podobnie podłączałem z jakieś naście lat temu. Obraz jest ostry jak żyleta, w porównaniu do podłączenia RGB niebo, a ziemia. Nie ma porównania. Jednakże małe duszki w GTA:San Andreas zauważyłem, ale to może być tylko wina filtrów w tej grze (San Fierro).
  • 0

#5 Gość_Zero_* Napisany 17 listopada 2009 - 21:25

Gość_Zero_*
  • Goście
No mi też Dragon Quest czy FF XII na Compo prezentuje się wyśmienicie ... o SotC nawet nie wspominam bo tam obraz to żyleta :)
  • 0

#6 f5k Napisany 17 listopada 2009 - 21:47

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Jeśli mówimy o jakości kabla s-video i jakości kabla component to wiadomo że s-video przegrywa ale gry ps1/ps2 były przygotowane przez dev w głównej mierze pod sd tv, co mi z tego że mam super jakości obraz w grach ps1/ps2 skoro wtedy widze jeszcze więcej niedoróbek? Nie wiem ile wy siedzicie od hdtv ale ja jak siedze na odległość ok. 1m to widze dużo więcej niedoskonałości po componencie niż po s-video. w grach takich jak Black, Burnout Revenge, SOTC, RE4 i innych które obsługują progresiv scan jest różnica na korzyść component ale o ile dobrze wiem to takich gier na ps2 jest bardzo mało wiec wole mieć zbliżony obraz do sd tv jak to tylko możliwe.
  • 0

#7 Gość_Zero_* Napisany 17 listopada 2009 - 21:52

Gość_Zero_*
  • Goście
wiec Burnout Revenge wygląda na compo tak jak SotC ? dzięki ... kupuję :^^:
  • 0

#8 keogh Napisany 17 listopada 2009 - 22:46

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
no to tak, czy nie ??!!

nie musi byc arcy lepszy ten obraz, ale taki zebym przynajmniej nie sral rzygami jak obenie
  • 0

#9 Gość_Zero_* Napisany 17 listopada 2009 - 22:56

Gość_Zero_*
  • Goście
nie będziesz srał
  • 0

#10 f5k Napisany 17 listopada 2009 - 22:59

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Do większość gier s-video jest lepsze a do paru gier co wspierają progresiva component jest lepszy.
  • 0

#11 Scorpio Napisany 18 listopada 2009 - 08:53

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Do większość gier s-video jest lepsze a do paru gier co wspierają progresiva component jest lepszy.

Potwierdzam. Samemu gram na S-video ;)

Texz - zamiast śmiać, może spróbuj a nie "z moich zasłyszanych informacji wynika że" ;)
  • 0

#12 Texz Napisany 18 listopada 2009 - 09:11

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Texz - zamiast śmiać, może spróbuj a nie "z moich zasłyszanych informacji wynika że" ;)

Nie napisałem tego co "zacytowałeś", tylko napisałem coś takiego "Buahahaha, na Svideo? Zapomniałem, że coś takiego istniej. Bodajże Pegasusa podobnie podłączałem z jakieś naście lat temu." Nawet kontekst wypowiedzi się nie zgadza.
Nie skreślam svideo, bo nawet nie wiem jak mam to coś wydobyć z mojej PS2 bez kupowania nowego kabla ;) Ale serio to na LCD daje radę?
  • 0

#13 Scorpio Napisany 18 listopada 2009 - 09:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Wydawało mi się, że śmiejesz się z takiego połączenia. Różnica, sam byłem zdziwiony, jest na korzyść S-video. Nawet przy RGB. Jakkolwiek dziwnie brzmi, akurat na moim starym 26PF4310 tak to wygląda. Nie jest to jakość jak ze starego kineskopu, oczywiście.
Takie kable są w sprzedaży, także takie lepszej jakości (bo jest przy nich różnica) i kosztują ~40-50 zł. Nie tak dużo.
  • 0

#14 keogh Napisany 18 listopada 2009 - 14:23

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
to czyli jaki mam kupić kabel do ps2, żeby miał jak najlepszy obraz na lcd ?!!?!?
  • 0

#15 onikage7 Napisany 19 listopada 2009 - 18:43

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Hmm, ja widziałem chyba wszystkie możliwe podłączenia ps2 do lcd i moim zdaniem component wypada najlepiej. Fwank, możesz się ograniczyć do 2 kabli: Albo weźmiesz component i będziesz miał lepsze kolory, progressive scan (ale w PALu gier z progresivem nie jest zbyt dużo) ale obraz będzie ostry i będzie widać wszystkie słabości grafiki na ps2. Jak weźmiesz s-video, kolory będą gorsze, obraz zdecydowanie mniej ostry i trochę jakby wyprany, ale za to nie będzie aż tak widać, że grafa już nie wymiata ;). Sam wybierz, zdania, jak widać, podzielone ;).
  • 0

#16 keogh Napisany 19 listopada 2009 - 19:49

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
CZYLI CO MAM WYBRAĆ ?!?!
  • 0

#17 Gość_Zero_* Napisany 19 listopada 2009 - 19:58

Gość_Zero_*
  • Goście
compo! tak jak ja :) i jestem zadowolony
  • 0

#18 Scorpio Napisany 19 listopada 2009 - 20:39

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A nie masz możliwości sprawdzić tak i tak?

Bo z S-video po prostu po zabawie z ustawieniami video lepiej IMO obraz wypada niż przy komponencie. I jedyna wada, to brak Progressive Scan ;)
  • 0

#19 f5k Napisany 22 listopada 2009 - 21:28

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Taikun-> Milcz! nie widziałeś na oczy obrazu po s-video wiec możesz sobie myśleć że obraz po componencie jest zajebisty, fwank jeśli chcesz sie mniej krzywić to bierz s-video bo compo to masz widoczne większe nieskonałości wiec rób jak chcesz...
  • 0

#20 Gość_jachu2_* Napisany 08 stycznia 2010 - 00:30

Gość_jachu2_*
  • Goście
Skalowanie zabija radość gry i nie da się na HDTV uzyskać dobrego obrazu, można wyostrzyć componentem, ale wiele elementów będzie brzydkich, można zniwelować ostrość do zera i grać na s-video, co rozmyje obraz, w moim wypadku sprawdza się to nieco lepiej, ale i tak nie jest zbyt fajnie.

Najlepiej wypada podłączenie przez s-video do tunera i granie w oknie na monitorze w natywnej rozdziałce PAL, o czym napisałem w pomocy technicznej. Do tego dobry, nie mulący program do odbioru TV (polecam K!TV) To chyba jedyne słuszne rozwiązanie dla past-genów, gdy pozbyliśmy się kineskopu.

Ten post był edytowany przez jachu dnia: 20 stycznia 2010 - 21:42

  • 0

#21 Operator Napisany 08 lutego 2010 - 18:07

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
G\e\ntelmen, I could use some help here.
Mój żelazny telewizorek, czyli Nokia (Made in Poland), posiada niesamowitą wadę - wyświetla obraz z PS2 z dużym rozmyciem. Posiadam aktualnie standardowy kabel, który był załączony z konsolą. I teraz do Was kieruję moje pytanie, jaki kabel by tu zakupić by było normalnie? Rozmycie jest najbardziej uciążliwe przy FF XII. Telewizor posiada tylko jedno wyjście - SCART.
  • 0

#22 Scorpio Napisany 08 lutego 2010 - 18:13

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Jeśli TV posiada tylko jedno wejście, plus jest kineskopowy, to kup kabelek czysty SCART, bez przejściówki. Nic innego nie pomoże. Sprawdź może jeszcze w opcjach, czy wyjście graficzne masz RGB, a nie YPbPr ;)

Telewizor kineskopowy, zakładam? Możesz podesłać jego zdjęcie/zdjęcie jego wejść?
  • 0

#23 Operator Napisany 09 lutego 2010 - 20:33

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
Mówiłem o wyjściu, jest tam tylko antenowe i jeden SCART. Jest kineskopowy a z przodu nie ma nic interesującego oprócz pięciu przycisków: włącznika/wyłącznika, regulacji głośności i zmiany stacji.
Dodany obrazek Dorzucam zdjęcie z przodu z włączonym MGS3. Oraz ten denerwujący napis 11 E1, którego nie da się wyłączyć (pilot po 14 latach zaginął a zastępcze nie działają). Chociaż, jak pożyczyłem od kolegi pierwszego XBOXa z kablem RGB, to napis znikał.
  • 0

#24 Scorpio Napisany 09 lutego 2010 - 20:44

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Czy masz już taki kabel jak niżej, czy nadal korzystasz z przejściówki z chincha? Jeśli z przejściówki, to może być tego wina ;)

Dodany obrazek
  • 0

#25 Operator Napisany 09 lutego 2010 - 21:54

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
Do teraz korzystam z przejściówki
Dzięki wielkie za sugestie. Później takowego poszukam.
  • 0

#26 f5k Napisany 11 lipca 2010 - 14:56

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Dorwałem innego HDTV i tu nie mam wejścia s-video wiec myślałem że bede zgubiony ale podłączyłem rgb i gry z ps2(oprócz metal slug anthology które po rgb wygląda koszmarnie) wyglądają lepiej niż na s-video i kolory lepsze a component to nadal porażka jeśli gra nie obsługuje subHD(480p), także bardzo wiele zależy od tvka jaki sie posiada ale tak czy siak żeby uzyskać najlepszy obraz na hdtv z ps2 trzeba kupić każdy kabel niestety.
  • 0

#27 Operator Napisany 12 lipca 2010 - 11:29

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
Ha, i zakupiłem kabel component. Sprzedawany przez jakąś polską firmę (Warez bodajże...). Na początku były jazdy - ba, do teraz są. Dźwięk... Znika. Czasami w ogóle go nie ma. Ale to chyba wina telewizorka, bo przy zwykłym kablu też się tak zdarzało. Tylko z tym nowym dzieje się to częściej... Na szczęście TDK Outloud załatwia tą sprawę (co prawda nie w stereo, ale zawszę coś).
Obraz jest odrobinę czytelniejszy i kolory są żywsze - teraz w P4 nie mam problemów z odczytaniem HP postaci.
Ogólnie nie jest tak dobrze jak się spodziewałem ale wygląda na to, że chyba jeszcze mi posłuży.
  • 0