Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno komputerów i podzespołów


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
2036 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: ankieta (44 użytkowników głosowało)

jak często inwestujesz w kompa?

  1. 1mc (1 głosów [2.27%] - Zobacz)

    Procent głosów: 2.27%

  2. 3mv (0 głosów [0.00%])

    Procent głosów: 0.00%

  3. 6mc (1 głosów [2.27%] - Zobacz)

    Procent głosów: 2.27%

  4. rok (1 głosów [2.27%] - Zobacz)

    Procent głosów: 2.27%

  5. 2 (11 głosów [25.00%] - Zobacz)

    Procent głosów: 25.00%

  6. 5+ (20 głosów [45.45%] - Zobacz)

    Procent głosów: 45.45%

  7. nigdy (4 głosów [9.09%] - Zobacz)

    Procent głosów: 9.09%

  8. nie mam komputera (2 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent głosów: 4.55%

  9. elevenascie1! crash (4 głosów [9.09%] - Zobacz)

    Procent głosów: 9.09%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 keogh Napisany 25 listopada 2009 - 17:42

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

tamat o kupowaniu komputerów i części do nich


Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 24 maja 2014 - 09:55

  • 0

#2 Ryan Napisany 25 listopada 2009 - 18:12

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Kup dużo szybkiej pamięci i dużo szybkich dysków, które połączysz w macierz.
  • 0

#3 keogh Napisany 25 listopada 2009 - 18:15

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
proszę o odpowiedzi składające się z większej ilości zdań niż 1 do 5.
i formę: uczeń zawodówki (ja), świeżo upieczony magister (Ty jako odpowiadający)
  • 0

#4 Ryan Napisany 25 listopada 2009 - 18:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
I jeszcze może mam skoczyć do sklepu, złożyć dla Ciebie zamówienie? Napisałem co jest przy edycji AV ważne: szybkie IO. Zapewnią Ci to dyski (im więcej tym lepiej, ale musisz je partycjonować na dynamic stripe) i pamięć (im szybsza i im więcej tym lepiej, przy czym od 3GB w górę warto kupić 64-bitową windę). To czy posłuchasz czy nie zależy tylko od Ciebie. To jakie dyski i gdzie kupisz też. I tak oto dobiłem do 6 zdań a nie napisałem nic nowego.
  • 0

#5 keogh Napisany 25 listopada 2009 - 18:29

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
no jasne, że Cię posłucham mój kloniarzowy autorytecie :*
tylko na razie prosiłbym o konfiguracje sprzetową... a potem jak już kupię będe pytał co i jak podłączyć, gdzie przestawić, co nastukać itd.
A i pytanie o winde 7, bo słyszałem, ze wypas i chciałbym dać jej szanse..., czy faktycznie się opłaca (pod kątem moich potrzeb) ? Odpala dosboxa już ? ;]
No i te monitory ? Jak to wygląda wydajnościowo ?
  • 0

#6 Ryan Napisany 25 listopada 2009 - 18:38

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Good Old Games pakuje większość gier z DosBoksem a że GOG wspiera Win7, stwierdzam, że nie ma powodu dla którego Win7 miałby kolidować z DosBox. Innymi słowy: chodzi. Win7 jest IMO najlepszym Windowsem na rynku. Czy da coś w Twojej sytuacji? Raczej nie, poza lepszym wsparciem dla pracy z dwoma monitorami nie ma zbyt wielu ficzerów, które Ci się przydadzą. Tobie najbardziej pasowałby IMO XP 64-bit (który w gruncie rzeczy jest świetnym Windowsem 2003).
Będę niedługo kupował monitory. Też dwa, bo nie wyobrażam już sobie inaczej pracować. W Twoim wypadku najistotniejsze będzie, by były identyczne i obraz wyglądał tak samo na obu. Nie kupuj używanych. To jakie wybierzesz zależy głównie od głębokości kieszeni.
  • 0

#7 Texz Napisany 25 listopada 2009 - 19:30

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Fwank, wygarnij 17 zeta na nowe Cidiekszyn. W środku masz konfiguracje sprzętowe najlepszych obecnie kompów do złożenia, albo zamówienia z wymienionych tam serwisów internetowych. Oprócz tego DMC4 w fullu, darmowa karta do płatności w necie z BZWBK i podkładkę pod mysz.
  • 0

#8 keogh Napisany 25 listopada 2009 - 19:37

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
CDA kupuje regularnie - teraz wytłumacze się dlaczego: Bo mnie kolega z usa prosił, żebym mu kupował i wysyłał paczkę po uzbieraniu pakietu rocznego. Chodzi mu gierki do cda dodawane (bo czytać po polskiemu to średnio potrafi) u nich ciężko z tytułami archiwalnymi, a wiele z gier w ogóle u nich na klona nie wychodzi.
Czuje się wytłumaczony.

Wiem, ze oni tam mają co miesięczny przegląd ale:
1. Targetowany głównie pod kątem graczy
2. Ostro ich Reactor sponsoruje, więc pewnie troche, albo i bardziej hajpują to co Reactor chce sprzedać.
3. Ad2. ""Vobisowym" sklepom jakoś nie ufam... tak trochę każualem premium dla mnie walą
4. No ich tzw 'eco' mnie nie jara, bom nie jest każual premium
  • 0

#9 Texz Napisany 25 listopada 2009 - 19:46

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
W nowym numerze to nie jest co miesięczny przegląd, ale specjalne 6 stron, żeby wiedzieć jaki sprzęt sobie sprawić pod gwiazdkę. Z resztą pewnie kupisz dla kumpla to przeglądniesz. W takim razie nie martw się o to co wybrać, sprawdzisz i sam ocenisz.
  • 0

#10 keogh Napisany 25 listopada 2009 - 20:14

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:
nie wiedziałem, zę już nowy jest, obczaję z pewnością ;]
  • 0

#11 MonsieurWoland Napisany 15 maja 2010 - 14:09

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Okey pełople zbliza sie premiera TORa i z racji tego wiekopomnego wydarzenia bede musial sobie kupic nowego gejmin piszi. Chciałbym zainstalowac na nim kilka OSów zeby pograc sobie rowniez w klasyki. Tutaj rodzi sie moje pytanie: Czy istnieje mozliwosc aby np. nowy sprzet gryzl sie z Win98 i w rezultacie nie daloby sie normalnie z tego OSa korzystac?
  • 0

#12 Gość_Zero_* Napisany 15 maja 2010 - 14:10

Gość_Zero_*
  • Goście

Okey pełople zbliza sie premiera TORa i z racji tego wiekopomnego wydarzenia bede musial sobie kupic nowego gejmin piszi. Chciałbym zainstalowac na nim kilka OSów zeby pograc sobie rowniez w klasyki. Tutaj rodzi sie moje pytanie: Czy istnieje mozliwosc aby np. nowy sprzet gryzl sie z Win98 i w rezultacie nie daloby sie normalnie z tego OSa korzystac?


Pewnie się będzie gryzł ... ale od czego masz Virtual PC ?
  • 0

#13 MonsieurWoland Napisany 15 maja 2010 - 14:21

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
Wlasnie wygooglowalem Virtual PC, nie wiedzialem ze Win7 ma taka opcje. No coz problem z glowy :^^:
  • 0

#14 Psycho-Mantis Napisany 15 listopada 2011 - 23:20

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Mam takie pytanko do znawców, pomału jestem zmuszony odświeżyć kompa, obecnie zastanawiam się nad myszką i klawiaturą. Jestem kompletnie nie w temacie PCtów.
Co możecie polecić do grania jeśli chodzi o myszkę i klawiaturę? Sporo jest teraz rożnych fajnych bajerów jak klawiatury z podświetlonymi klawiszami do grania, czy myszki z suwakiem czułości dla snajperów... Jest coś fajnego i wartego uwagi?

Na PC grywam tylko w fps'y i rts'y, także myszka z drugą klawiaturą guzików do różnych moorpg jest mi niepotrzebna, coś ewentualnie z bajerami do fpsów, ale nic z nie wiadomo jakiej półki cenowej dla totalnych świrów, coś ze średniego pułapu acz wartego uwagi.
  • 0

#15 hubson Napisany 16 listopada 2011 - 07:53

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:

Mam takie pytanko do znawców, pomału jestem zmuszony odświeżyć kompa, obecnie zastanawiam się nad myszką i klawiaturą. Jestem kompletnie nie w temacie PCtów.
Co możecie polecić do grania jeśli chodzi o myszkę i klawiaturę? Sporo jest teraz rożnych fajnych bajerów jak klawiatury z podświetlonymi klawiszami do grania, czy myszki z suwakiem czułości dla snajperów... Jest coś fajnego i wartego uwagi?

Na PC grywam tylko w fps'y i rts'y, także myszka z drugą klawiaturą guzików do różnych moorpg jest mi niepotrzebna, coś ewentualnie z bajerami do fpsów, ale nic z nie wiadomo jakiej półki cenowej dla totalnych świrów, coś ze średniego pułapu acz wartego uwagi.


Ile chcesz wydać ?
  • 0

#16 Psycho-Mantis Napisany 16 listopada 2011 - 09:12

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
na razie się rozglądam bez wyliczania każdej złotówki, ale na pewno żeby nie było to jakieś szaleństwo.
  • 0

#17 Mauro Napisany 16 listopada 2011 - 11:58

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Jesli chodzi o mysz tanią i dobrą to opcją jest
A4Tech X-748k dostaniesz ją za ok 50zł sam obecnie używam po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii, i konieczności zastąpienia wysłużonego Logitecha mx510. Co prawda sensor to tak naprawde 1600dpi a nie 3200 jak obiecuje producent, ale spełnia swoje zadania bardzo dobrze, ten A4tech jest raczej najlepszym wyborem w myszkach do 100zł. Jeśli chcesz trochę zaszaleć to polecam Logitech G400 za cenę ok 150zł.

A co do klawiatur to już Twój wybór musisz wiedzieć, czy chcesz klawisze o niskim/średnim/wysokim skoku i podjąć decyzję. Wybierałbym między jakimiś modelami Logitecha lub Microsoftu. Sam ostatnio przymierzałem się do klawiatury i wytypowałem dla siebie Logitech Media Keyboard 600 gdyż pasuje mi cenowo. Aha przy wyborze klawiatury patrz na klawisz lewego Shifta w niektorych jest maly w niektorych duzy a to już kwestia gustu, choć w duży klawisz łatwiej trafić w FPSach. No i ważne żeby klawiatura mogła współpracować z kilkoma naraz wciśniętymi klawiszami, trudno to sprawdzić przed zakupem ale czasami można cos znaleźć w internecie.
  • 0

#18 Texz Napisany 16 listopada 2011 - 12:20

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Fajna mysz, ale IMO najlepszy model jaki kiedykolwiek trzymałem w rękach to klasyczna mysz Logitech
Dodany obrazek

Klasyk!
  • 0

#19 iluck85 Napisany 12 lipca 2012 - 15:30

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Moze ktos zapodac sensowana konfiguracja ktora jest na czasie i bedzie dawala rade przez najblizsze dwa lata.
Dysk SSD fajny, ale jednak troche droga zabawa.
Dlaczego Otacon wysmial AMD? Pentium szczegolnie przegonil AMD? Prywatne odczucia Otacona czy co?
Geforce-Ati ?
Dysk 1TB chyba styknie.

Za 2 tys nie kupie, ale 6 tysiecy tez nie chce zostawic.
Takie cos jak obudowa, mysz sam sobie wybiore.
Jeszcze monitor. 19-21 cali. FullHD ma sens w PC?
  • 0

#20 ACZ Napisany 12 lipca 2012 - 16:03

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 145 Postów:
monitor to sobie weź na matrycy IPS, 22 cale zaczynają się od 6 stów.
http://allegro.pl/mo...2454227244.html
  • 0

#21 117 Napisany 12 lipca 2012 - 16:13

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
3 lata kompa kupujesz?
  • 0

#22 iluck85 Napisany 12 lipca 2012 - 16:28

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
3 lata temu to ja sprzedalem PieCa :clown:
Nie siedze w temacie, a nie bede se zaglebiac, bo znajdzie sie na bank ktos to jest aktualnie kumaty w tych podzespolach i napisze cos sensownego. Ja sobie wyszukam klamoty,obczaje,wylicze itd.
  • 0

#23 Schrodinger Napisany 12 lipca 2012 - 16:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Pentium przygonił AMD ? Raczej Intel :lol2: Pentium to nazwa procków, przestarzałych już zresztą :olo:

Bierz Intela Core i5 / i7 do tego grafika nVidia, dysk SSD fajny ale póki co stosunkwo to drogie i mala pojemnosc, jedynie na system i ew. gierki, musialbys drugi na dane dokupic

Intel + nVidia zapewnia jakąś w miarę stabilizacje, AMD kupiło ATI jakbyś nie wiedział więc to teraz tylko AMD i ssą pałke.
  • 0

#24 iluck85 Napisany 12 lipca 2012 - 17:08

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
No intel. Pentium :clown:

No ale konkretne modele zią... nVidia to duza rodzina.
  • 0

#25 Druciak Napisany 12 lipca 2012 - 17:12

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
jak chcesz na 2 lata w full detalach w fullhd to szykuj 2 kafle na jakiegoś gtx 580 :olo:
  • 0

#26 Chewie Napisany 12 lipca 2012 - 17:16

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
Kup intela i5 2500 3.3ghz, możesz go sobie jeszcze podkręcić ewentualnie. A karta geforce 560Ti, jak masz więcej hajsu to 570.
  • 0

#27 Druciak Napisany 12 lipca 2012 - 17:22

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Czułi, oczekujesz od Lucka, że on sobie sam podkręci procka? :clown: Optymista. :D
  • 0

#28 Chewie Napisany 12 lipca 2012 - 17:29

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:
No fakt. Lucek pójdzie sobie zrobić kanapkę i nagle po kilku minutach poczuje niepokojący zapach wydobywający się z pokoju :lol2:
  • 0

#29 Schrodinger Napisany 12 lipca 2012 - 17:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ja się nie wypowiadam już na temat GPU bo ostatnio w rynku siedziałem jakieś pół roku temu i pewnie się pozmieniało sporo
  • 0

#30 phsx Napisany 12 lipca 2012 - 18:48

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
ja kupiłem pare m-cy temu nvidie gtx 560 amp od Zotac i o ile wydajnościowo polecam, to jeśli nie chcesz startującego wahadłowca to zainwestuj w kartę z cichszym chłodzeniem ^_^ Znośna jest tylko w windowsie, podczas firefoxa/winampa/filmów nie hd.
  • 0