Skocz do zawartości

Doom 4


  • Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
140 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 08 maja 2008 - 06:50

Gość__*
  • Goście

id Software ogłosiło, że zaczeło pracę nad czwartą częścia Doom'a. O szczegółach produkcji na razie niewiele możemy się dowiedzieć, bo narazie w zasadzie są na etapie kompletowania zespołu do tworzenia Doom'a 4, tak więc nawet nie wiadomo na jakim silniku będzie ta gra chodzić, choć przypuszcza się, że powstanie ona na ich nowym engin(i)e nazwanym Tech 5:

id Software today announced that it has begun production on Doom 4, and is now in the process of expanding its internal team of developers to work on the shooter sequel. (...) Though no further details on the game were released, the studio will likely make use of its new id Tech 5 engine for the project.


A oto jak wypowiada się o powstającej grze Kevin Cloud (lead artist):

"You don't even have to worry about how it's going to look on PS3 or 360. Right now we've got it running cross-platform running 60 hertz, and it looks really good," said Cloud. "In terms of what artists are available to achieve--it's something you have to see for yourself. I can say this, but you still won't get it until you see it."


Pokrótce: Nie musicie sie martwić jak gra będzie wyglądać na konsole Sony i MS. Już teraz chodzi w 60 hertzach (60 klatek na sekunde) i wygląda naprawdę dobrze, ale żeby się o tym przekonać będziecie musieli to zobaczyć na własne oczy to co artyści mogą dokonać z tą grą. - Brzmi to narazie jak pobożne życzenia, ale trudno wymagać na tym etapie prac czegoś więcej od zapewnień jednego z twórców.

Do przeczytania w całości: http://www.shacknews...article.x/52560

Ten post był edytowany przez MaxVarEmreis dnia: 17 kwietnia 2013 - 06:45

  • 0

#2 ACZ Napisany 08 maja 2008 - 09:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:

Nie musicie sie martwić jak gra będzie wyglądać na konsole Sony i MS. Już teraz chodzi w 60 hertzach (60 klatek na sekunde) i wygląda naprawdę dobrze,

?
Co mają hertze do tego ile gra klatek animacji na sekundę wyciąga? Każdy telewizor teraz ma 50/60hz (jak i opcje w postaci 100Hz). Czy to oznacza, że każda gra wyciąga od 50 do 100 klatek? Nie.
Shacknews chyba nie wie o czym pisze.
  • 0

#3 Godot Napisany 08 maja 2008 - 10:02

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
autorytet konsolowy :lol:
  • 0

#4 Danteusz Napisany 08 maja 2008 - 10:18

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Czychu, dowiedz się co to hertze i nie zadawaj dziwnych pytań :P

Mnie zastanawia co u nich chodzi w 60fpsach, skoro jeszcze nie mają gotowych ludzi i wybranego silnika. No chyba że mówi o silniku tech5
  • 0

#5 ACZ Napisany 08 maja 2008 - 10:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:
Dante, akurat hertze nic nie mają do płynności gry, więc pisanie 60hz=60 klatek animacji w grze jest bullshitem.
  • 0

#6 Texz Napisany 08 maja 2008 - 10:43

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Akurat był to cytat Kevina Clouda głównego artysty w zespole. IMO ta wypowiedź ma drugie dno, jak Czychu dobrze zauważył.
  • 0

#7 Gość__* Napisany 08 maja 2008 - 11:00

Gość__*
  • Goście

Mnie zastanawia co u nich chodzi w 60fpsach, skoro jeszcze nie mają gotowych ludzi i wybranego silnika. No chyba że mówi o silniku tech5

W zasadzie w szerszym kontekście tego artykułu ta wypowiedź Kevina dotyczy bardziej tego Tech 5 niż gry.

?
Co mają hertze do tego ile gra klatek animacji na sekundę wyciąga? Każdy telewizor teraz ma 50/60hz (jak i opcje w postaci 100Hz). Czy to oznacza, że każda gra wyciąga od 50 do 100 klatek? Nie.
Shacknews chyba nie wie o czym pisze.

Dante, akurat hertze nic nie mają do płynności gry, więc pisanie 60hz=60 klatek animacji w grze jest bullshitem.

No fakt, nie ma tam sformułownia na Shacknews '60 Frames per second' tylko jest '60 hertz', ale sądziłem, że to jest to samo i z rozpędu dodałem te '60 klatek na sekunde' w nawiasie, nie znam się zabardzo na "elektronice", jeśli byłem w błędzie to sorka, następnym razem będę tłumaczył dokładniej. Mam nadzieje, że nie będe przez to teraz zlinczowany. :lol:
  • 0

#8 phsx Napisany 08 maja 2008 - 11:08

phsx

    \m/

  • Forumowicze
  • 5 388 Postów:
Czychu miał rację :) Czekam na pierwsze skriny.
  • 0

#9 Nyjacz Napisany 08 maja 2008 - 13:09

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:
Więc Doom pierwszy i jego kontynuacja są jak dla mnie grami do teraz po prostu zajebistymi. Mam łezkę w oczku strzelając z BFG w Impy :). Sentyment ogromny. Na trzecią część czekałem i to bardzo, ale powiedzmy że jest bardzo słaba. Dodatek lepszy co nic nie zmienia. Jak dla mnie crapy. Mam nadzieję, że Doom 4 będzie miał styl pierwszych części a zarazem nafaszerowany nowymi rozwiązaniami. Czekam :).
  • 0

#10 f5k Napisany 12 maja 2008 - 12:40

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Doom 3 był świetny, bardzo klimatyczny. Oby Doom 4 był podobny tylko żeby systemem rozgrywki był bardziej nowoczesny no i niech zrobią wreszcie troche zniszczalne otoczenie.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 13 maja 2008 - 07:25

Gość__*
  • Goście
zeby nie bylo crapu tak jak to zrobili z quake 4 i zafifista konwersja na x0, w sumie nie dla kazdego byl to crap ale nie trafil do takiej rzeszy fanow jak quake 1,2,3 , podobnie bylo przeciez z doomem 3 i jego dwiema wczesniejszymi wersjami
  • 0

#12 Ryan Napisany 13 maja 2008 - 07:31

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Nie, Czychu nie miał racji. 60Hz jest poprawnym określeniem na obraz osiągający stabilnych 60FPSów. Ignorancja jest błoga...
  • 0

#13 Raikoh Napisany 14 maja 2008 - 19:09

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Jestem ciekawy Doom'a 4, Najlepszą dla mnie częścią był Doom 3,który miał zajebisty klimat (liczę na coś takiego w Dead Space) i potrafił straszyć. Mam nadzieję że D4 pójdzie w stronę części trzeciej.
  • 0

#14 Nyjacz Napisany 14 maja 2008 - 19:35

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

Jestem ciekawy Doom'a 4, Najlepszą dla mnie częścią był Doom 3,który miał zajebisty klimat (liczę na coś takiego w Dead Space) i potrafił straszyć. Mam nadzieję że D4 pójdzie w stronę części trzeciej.

A ja nie. Doom 3 ssie. Straszne to było. Liczyłem na cud, bo screeny i trailery właśnie to pokazywały a oprócz grafiki nic gra nie zaoferowała. Klimat miała oczywiście przedni, a gra straszyła mocno, ale sama rozgrywka maksymalnie sztampowa. A pierwszy Doom (+ druga część) są nadal genialnymi grami. I ja takie Doomy chcę. Klimat pierwszej i drugiej części połączony z nowymi rozwiązaniami - może być bosko. Dodać jakąś lepszą fabułę i urozmaicić rozgrywkę. Liczę na tytuł.
  • 0

#15 Scorpio Napisany 14 maja 2008 - 19:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Akurat ostatnio ostro zagrywałem w Doom 3 i nastrój niepokoju, czy ogólny klimat zabawy mnie powalił :) Strasznie, strasznie, strasznie spodobała mi się ta gra, a podchodziłem do niej jak do średniaka po tych wszystkich nieprzychylnych ocenach i recenzjach.

Dlatego Doom 4 ma u mnie zielone światło i ostro na niego czekam :)
  • 0

#16 Nyjacz Napisany 14 maja 2008 - 19:53

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:
Ja tam mam nadzieję, że..
- Będzie bardziej podobne do starych Doomów
- Nie będzie tak ciemno
- Akcja nie będzie na Marsie. Zresztą to już chyba wiadomo, bo wybraliśmy się tam przy okazji pierwszej części, druga część działa się na Ziemi. Doom 3 to historia opowiedziana na nowo (z pierwszej części na UAC) więc kontynuacja też powinna dziać się tu "u nas". Może to nie pasuję do Dooma, ale jak nie to gdzie? Na Marsie byliśmy za dużo razy.
  • 0

#17 Scorpio Napisany 15 maja 2008 - 06:45

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To na Ziemię z tego wynika ... pomóc ocalić ludzkość przez wyzwolenie ogromnych statków transportowych z okupowanego portu (jak w Doom 2).

Nie wiem, jaka będzie historia. Ale podejrzewam, że zostanie odpowiednio skrojona. Z drugiej strony nie oczekuję jakiegoś Toma Clancy'ego, a dobre horrorowate s-f klasy B :)
  • 0

#18 Nyjacz Napisany 15 maja 2008 - 06:50

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

To na Ziemię z tego wynika ... pomóc ocalić ludzkość przez wyzwolenie ogromnych statków transportowych z okupowanego portu (jak w Doom 2).

Nie wiem, jaka będzie historia. Ale podejrzewam, że zostanie odpowiednio skrojona. Z drugiej strony nie oczekuję jakiegoś Toma Clancy'ego, a dobre horrorowate s-f klasy B :)

Wiadomo, ale tu zaczyna się lekki problem. Bo o ile Doom II dział się na Ziemi to z powodu silnika wyglądało to identycznie jakby się działo na Marsie. Teraz przy tak zaawansowanej technologii będzie wiadomka, że to Ziemia. Straci się klimat przecież. Nie wyobrażam sobie Dooma w tym miejscu już, ale Mars to znowu to samo. Więc co zostaje? Tak klimatycznego? Może znowu historia opowiedziana na nowo?
  • 0

#19 Gość__* Napisany 15 maja 2008 - 08:54

Gość__*
  • Goście
Imo najlepszym miejscem na rozegranie Dooma 4 będzie jakaś stacja kosmiczna pomiędzy marsem a ziemią :)
  • 0

#20 Texz Napisany 15 maja 2008 - 09:29

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
id Tech 5 ma się specjalizować w generowaniu ogromnych otwartych przestrzeni. Troszkę dziwne będzie, jeżeli Id Software znowu ograniczy się do zamkniętych, sterylnych pomieszczeń jakiejś bazy kosmicznej.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 15 maja 2008 - 13:11

Gość__*
  • Goście

id Tech 5 ma się specjalizować w generowaniu ogromnych otwartych przestrzeni. Troszkę dziwne będzie, jeżeli Id Software znowu ograniczy się do zamkniętych, sterylnych pomieszczeń jakiejś bazy kosmicznej.

Nakręciłeś mnie na desant na wrogi statek połaczony ze spacerem kosmicznym w środku ogromnej bitwy na orbicie jakiejś planety :D

Pozdr.
  • 0

#22 Scorpio Napisany 15 maja 2008 - 13:33

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Gigantyczne transportery mogą posiadać biosfery, a przecież to także otwarte przestrzenie ... gdzie mogą być i laboratoria ala Doom 3. Kurczę, mam nadzieję, że wymyślą broń jeszcze ciekawszą i dającą więcej radochy z użycia niż SoulCube (tak, wiem, niemożliwe :P)
  • 0

#23 Raikoh Napisany 15 maja 2008 - 14:42

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Niech się rozgrywa nawet na Uranie,byle by było ciemno i strasznie.
:wink:
  • 0

#24 Gość__* Napisany 15 maja 2008 - 14:48

Gość__*
  • Goście
Czy ktoś może powiedzieć coś na temat daty premiery? Ja celuje w środek 2009...ale wy pewnie wiecie więcej :)

Pozdr.

Ps. Ależ mam ciśnienie na tą grę :)
  • 0

#25 Raikoh Napisany 15 maja 2008 - 14:54

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Data jeszcze nie jest znana. Na razie id szuka ludzi znających się na programowaniu Ps3,Xo oraz Pc. O grze nic nie wiadomo,no poza tym ,że jest zapowiedziana oficjalnie. Obstawiam święta 2009
  • 0

#26 Texz Napisany 15 maja 2008 - 14:57

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
2012. W końcu wtedy Szatan ma zstąpić na ziemię, więc od razu będą mieć niezłą kampanię marketingową ;)
  • 0

#27 Gość__* Napisany 15 maja 2008 - 22:42

Gość__*
  • Goście
Jeśli będą sie grzebać tak jak z Doom'em 3 to nieprędko wyjdzie. BTW z 4 częścią powinni pomyśleć co rozwinąć, a co odpuścić, bo D3 był graficznie ok, ale rozgrywką przypominał grę z początku lat 90 i szybko sprawa o 3 części przycichła. :?
  • 0

#28 ACZ Napisany 15 maja 2008 - 22:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:
A kogo obchodzi Doom 4, gdy na rynku jest już UT3, a na horyzoncie majaczy Killzone 2? ;]
  • 0

#29 Scorpio Napisany 16 maja 2008 - 06:59

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Na ten przykład mnie Czychu. Bo UT3 jakkolwiek piękny i boski by nie był, to nie jest to FPP przeznaczony na singla. A Killzone 2 nie będzie horrorowaty.

cody - akurat mnie ten sposób rozgrywki bardzo się spodobał. Czekałem właśnie na taką zabawę, zniesmaczony trochę FarCry'ami i innymi strzelaninami, w których chodzi o wszystko, tylko nie o ostre strzelaniny :P
  • 0

#30 Gość__* Napisany 16 maja 2008 - 07:22

Gość__*
  • Goście
juz w 2009 ?? to za predko jak na taka gre ;) chociaz quake 4 tez chyba szybko zrobili mi sie zdaje :D:D
  • 0