Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy posiadanie Gamecube`a ma sens?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
207 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 03 listopada 2004 - 17:28

Gość__*
  • Goście
A ja czekam na coś oryginalnego... Coś ala ED... Jakiś exclusiv, który niekoniecznie musi mieć super-hiper grafikę, ale to coś... Liczę, że jeszcze taką grę GCN dostanie.
  • 0

#62 Ney Napisany 03 listopada 2004 - 17:51

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
U mnie jest podobnie...Licze ze Nintendo lub jakis ich 2nd party developer pokaze cos konkretnego i SWIEZEGO (tak jak bylo z ED czy Metroidem o ktorym przed premiera nie mialem bladego pojecia co to moze byc).Duze nadzieje pokladam w Geist - nie wiedziec czemu wieze w ten tytul.
  • 0

#63 Gość__* Napisany 03 listopada 2004 - 18:03

Gość__*
  • Goście
Otto ->
Jeszcze w tym roku Będzie Metal Gear Solid 3 Snake Eater. A niedawno wyszedł Sly 2, Ace Combat 5, Resident Evil OutBreake, San Adreas, Silent Hill 4...
W przyszłym:
Final Fantasy XII,
Jak 3
Siren 2
Ratchet 3
Dodatek do Singstara (z tego co pamiętam)
Champions
Monster Hunter,
Haunted Ground (tak słyszałem)
Kessen III
Katamari Damacy
Devil May Cry 3

To tak parę piewrszych z brzegu.
  • 0

#64 Kaxi Napisany 03 listopada 2004 - 18:13

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Wymieniłeś 11, a ja dokładnie 12. Plus to, że pewnie na PS2 jest ich jeszcze trochę. Jak sam widzisz nie ma tego przesadnie dużo. Z powodów o których już pisałem. Poza tym ja nie pragnę udowodnić, że na GC jets więcej lub tyle samo gier, ale że nie ma ich tak mało (w tym przypadku mówimy o przyszłości). Poza tym licząc jeszcze jakieś popierdółkowate Amazing Island od Segi, Unity czyli "niewiemyocowtymchodzialejestfajnie" muzyczne od Petera "nakłamię wam" molynuexa (sorx, nie pamiętam jak to się pisze) oraz Killera7 i RE4 jako czasowe exclusive'y, to nie jest tak tragicznie. Choć naturalnie chyba każdy, w tym ja sam, chciałbym, żeby było lepiej.
  • 0

#65 Gość__* Napisany 03 listopada 2004 - 18:30

Gość__*
  • Goście
Kaxi ma rację! Nintendo nie umarło, a Gacek ma i będzie miał fajne tytuły! Tak na marginesie - Kaxi, masz zamiar mieć Paper Mario: The Thousand-Year Door? Jestem chętny do pożyczenia/odkupienia... ;D
  • 0

#66 Gość__* Napisany 03 listopada 2004 - 23:04

Gość__*
  • Goście

Otto ->
Jeszcze w tym roku Będzie Metal Gear Solid 3 Snake Eater. A niedawno wyszedł Sly 2, Ace Combat 5, Resident Evil OutBreake, San Adreas, Silent Hill 4...
W przyszłym:
Final Fantasy XII,
Jak 3
Siren 2
Ratchet 3
Dodatek do Singstara (z tego co pamiętam)


Mogę się mylić, ale czy Jak 3 i Ratchet, tudzież Singstar Party nie wychodzą jeszcze w tym roku? Jesli się mylę to przepraszam.
natomiast jeśli mam rację, nie zostanie tego az tak dużo :P. Ok, ale kończmy to. Chciałem powiedzieć, że wszystko zależy od gustów, o których się nie dyskutuje, ale jednak słowo powiem. Dla mnie np. świetnie zapowiadają się takie gry jak Paper Mario 2 i Mario Power Tennis. Z zapowiedzi i trailerów wynika, że zmiany nie ograniczą się tylko do grafiki ale również dotykają systemu rozgrywki i patentów. Ja na takie gry czekam tak samo jak Wy na Ratchety, Sireny i inne San andreasy. Po prostu lubię takie gry. Co nie zmienia faktu, że tymi z poprzedniego zdania też bym nie pogardził :D.
  • 0

#67 Gość__* Napisany 03 listopada 2004 - 23:45

Gość__*
  • Goście

Poza tym ja nie pragnę udowodnić, że na GC jets więcej lub tyle samo gier, ale że nie ma ich tak mało (w tym przypadku mówimy o przyszłości).


Ilościowo może nie. Ale gatunkowo...
  • 0

#68 Gość__* Napisany 03 listopada 2004 - 23:58

Gość__*
  • Goście
gatunkowo...ech. sam sie zastanawiam czy nie kupic PSTwo ze wzgledu na te wszystkie, wspaniale eRPeGi... takie chwilowe zalamanie po rozwaleniu ToS i braku jakichkolwiek rozsadnych alternatyw w tym temacie (nie licze PM2 bo to nie jRPG w tak czystej postaci, w jakiej je lubie) smutno sie robi w temacie GCN.
  • 0

#69 Gość__* Napisany 04 listopada 2004 - 00:35

Gość__*
  • Goście
Jak kupisz PStwo to będziesz mógł pograć w Final Fantasy X (99 złotych), X-2 (120 złotych) ,XI, Star Ocean Till the end of time(220 złotych), Władce pierścieni; Trzecią Erę PL i Powrót Króla (80 złotych), Shadow Hearts, Baldur's Gate...

Wiele z tych gierek jest już w platynie, więc za małą kwotę można zgromadzić niezłą kolekcję.


Jak dla mnie to na GaCku jest kompletna nędza jeśli chodzi o rpgi, horrory i wyścigi samochodowe.
  • 0

#70 Kaxi Napisany 04 listopada 2004 - 08:51

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:

Jak dla mnie to na GaCku jest kompletna nędza jeśli chodzi o rpgi, horrory i wyścigi samochodowe.


Ja nie wiem co rozumiesz pod pojęciem kompletne nędza. I ja się z tobą zgodzę tylko w przypadku wyścigów (i to samochodowych; bo takie F-Zero GX i Mario Kart DD to perełki jakich mało). Mogłbym się pobawić w wyliczankę ale to by doprowadziło tylko do klejnej dyskusji w której i tak każdy zostałby przy swoim początkowym zdaniu :P
  • 0

#71 BeSOS Napisany 04 listopada 2004 - 09:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
to jedt najgorsze, że właściwie na GCN szeroko dostępne sa tylko wszelakie przygodówki i zręcznościówki. Wyścigów samochodowych, które kocham nad życie jest tu jak mot napłakał- na szczęście NFSU się ukazało bo byłoby naprawdę tragicznie.

Z horrorami nie jest tak źle,a moim zdaniem lepiej niż np. na takim Xbox'ie- Eternal Darkness, RE0/1/2/3/CV/4, więc jest tego trochę, oczywiście o ile ktoś lubi serię z zombiakami, bo rozumiem, że nie każdemu musi ona pasować.

Ostatnio jest ciężko posiadaczom GCn, ale jestem dobrej myśli- na dniach zaczyna sie dla nas p[rawdziwa uczta a przecież nie kupi się wszystkich gier na raz, więc uwazam, że spokojnie ich wystarczy przynajmniej na 3-4 miesiące grania.
  • 0

#72 Gość__* Napisany 04 listopada 2004 - 09:50

Gość__*
  • Goście

Ja nie wiem co rozumiesz pod pojęciem kompletne nędza. I ja się z tobą zgodzę tylko w przypadku wyścigów (i to samochodowych; bo takie F-Zero GX i Mario Kart DD to perełki jakich mało). Mogłbym się pobawić w wyliczankę ale to by doprowadziło tylko do klejnej dyskusji w której i tak każdy zostałby przy swoim początkowym zdaniu


Co rozumiem przez nędzę? Na Gacku z rpgów mam Zeldę - która mnie interesuję, FF:CC, która przy grze w pojedynkę jest nudna, a oprucz teo dziecinna, oraz Tales od symponia. A jak wygląda podoban lista na PS2?
Trzy Finale i jeden w zapowiedział, Star Ocean, Bardul's Gate. O graz z Władcy pierścieni nie wspominam ponieważ wychodzą na obydwie kosnole.

Horror. Ilościowo wygląda to może podobnie, ale przy 3 grach z serii Silent Hill, 2 Fatal Frame, Sirens, Outbreak zróżnicowanie jest znacznie większe niż przy jednym Eterlan Darknes i Residentach. Po za tym w zapowiedziach na GaCka jest chyba tylko Resident, Na PS2 się spokojnie ze 3 pozycje znajdą.
  • 0

#73 BeSOS Napisany 04 listopada 2004 - 10:00

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Horror. Ilościowo wygląda to może podobnie, ale przy 3 grach z serii Silent Hill, 2 Fatal Frame, Sirens, Outbreak zróżnicowanie jest znacznie większe niż przy jednym Eterlan Darknes i Residentach. Po za tym w zapowiedziach na GaCka jest chyba tylko Resident, Na PS2 się spokojnie ze 3 pozycje znajdą.


Dlatego napisałem, że w porównaniu z X-em 8)
  • 0

#74 Kaxi Napisany 04 listopada 2004 - 13:25

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Krzychu: pierwszy Baldur też jest na GCN, tylko ciężko go dostać w Polsce. Oprócz tego są dwie części Lost Kingdoms oraz Skies of Arcadia Legends. Poza Europą Giftpia i Evolution Worlds (czy jakoś tak) oraz nadchodzące Baten Kaitos. Naturalnie, jest tego sporo mniej niż na PS2, ale cyz to można nazwać nędzą?
  • 0

#75 Gość__* Napisany 04 listopada 2004 - 14:15

Gość__*
  • Goście

Krzychu: pierwszy Baldur też jest na GCN, tylko ciężko go dostać w Polsce. Oprócz tego są dwie części Lost Kingdoms oraz Skies of Arcadia Legends. Poza Europą Giftpia i Evolution Worlds (czy jakoś tak) oraz nadchodzące Baten Kaitos. Naturalnie, jest tego sporo mniej niż na PS2, ale cyz to można nazwać nędzą?


baldur to hack'n'slash. nie traktuje go jako pelnoprawnego eRPeGa
w Lost Kingdoms 2 gralem i stwierdzam, ze sa zwyczajnie kiepskie
mam uprzedzenie do RPGow z kartami. nie trawie ich wiec i BK raczej mnie nie porwie
SoAL...fakt, jest ale to tylko port.

IMHO to JEST nedza w gatunku, ktory stawiam ponad inne.
  • 0

#76 Gość__* Napisany 04 listopada 2004 - 15:07

Gość__*
  • Goście
Moim zdaniem posiadanie GaCka ma sens, jeśli kupiłeś/aś go, ponieważ lubisz wydawane na niego gry, Nintendo, etc.
  • 0

#77 BeSOS Napisany 04 listopada 2004 - 16:26

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
moimz daniem wymienianie gier typu Lost Kingdoms,Evo Words jest troche na siłę. Tu nie ma się co oszukiwać- tytuły te są racześ średnie i daaleko im do Finali czy innych bardziej znanych RPG-ów z PS2. Poprostu GCN nie jest konsola dla miłośników erpegów.
  • 0

#78 Eldarion Napisany 14 listopada 2004 - 00:51

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:
nie wiem czy na temat , ale co tam duzo osob pisze ze gc umiera ale czy nie za bardzo sa przyzwyczajeni do piratów i kupowania kilku gier miesiecznie (wlasciciele ps2 i xboxa) ja mam gc , kilka swietnych (za.jebistych)tytolow mnie ominelo , kilkanascie swietnych gier przede mna wiec bede mial w co grac do nastepnej generacji konsol....
  • 0

#79 Godot Napisany 14 listopada 2004 - 07:44

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
czy posiadanie PS2 lub Xboxa jest rownoznaczne z kupowaniem piratow? zgadzam sie ze na GCN jest kilka super gierek, ktore nawet przebijaja te z PS2 czy X`a (wszyscy wiemy jakie), ale co jak te gry mam za soba? duzo ich nie jest (max 10) a potem jestem skazany w granie w gry na 7-8, podczas gdy na konkurencyjnych konsolach od gier na 9 sie przelewa... dlatego wlasnie pozycja gacka jest taka a nie inna
  • 0

#80 Gość__* Napisany 14 listopada 2004 - 09:30

Gość__*
  • Goście
Greg dokładnie

GaCka należy traktować jako konsole dodatkową do PS2 czy X-a lub "konsole kupioną dla Zeldy WW i Metroid Prime" :lol: posiadanie samego GameCuba mija się troche z celem. Jeszcze bardziej wkurzającą rzeczą jest dostęp do gier.
Śmiać mi się teraz chce jak sobie przypomne niektórych wypowiedzi, że Nintendo dba o graczy - własnei widac nie :lol: :lol:

Przecież Nintendo to firma mająca na karku ileś tam lat (napewno dużo :P ), a na bank już przy kasie i takie numery tu wycinać...

PS. Póki co swojego Gacka raczej nie sprzedam, może jakimś cudem dorwe gry których szukam kilka miechów...
  • 0

#81 Blizzard Beast Napisany 14 listopada 2004 - 12:30

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Przecież Nintendo to firma mająca na karku ileś tam lat (napewno dużo :P )


Sporo, ponad sto ;)
  • 0

#82 BeSOS Napisany 14 listopada 2004 - 12:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
IMO posiadanie samego GCN nie jest aż takie trudne jak się wydaje. Ja jakoś nie narzekałem do tej pory bo gier jest całkiem sporo- mniej niz u konkurencji, ale bez przesady. Przynajmniej przez najbliższe 2-3 miesiace bardzo dobrych gier będzie w sam raz a początek 2005 też zapowiada się całkiem ciekawie. Ja ostatnio zdałem sobie sprawę z tego, że w marcu premiera świetnej( mam nadzieję) Timesplitters3. Przy 2 spedziłem wiele tygodni więc mam nadzieję, że z 3 będzie to samo.

mój mały ranking dobrych tytułówn na najbliższe miechy: Metroid echoes, Paper Mario, Tales of symphonia, Pikmin2, Prince of persia:WW, NFSU2 a na poczatek 2005: RE4, Timesplitters3, Splinter cell3, VJ2, Baten Kaitos, Killer7. Do tego być może dojdzie Geist (o ile gra da radę bo ciągle mam obawy), Mortal Kombat6 i dla poszczególnych jednostek( mnie nie licząc 8) ): Mario Tennis, Star fox Assault
  • 0

#83 Blizzard Beast Napisany 15 listopada 2004 - 16:37

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Jak dla mnie to na GaCku jest kompletna nędza jeśli chodzi o horrory


E? REmake, RE0 i Eternal Darkness? Faktycznie... 3 exclusive'y, ale co tam :?
  • 0

#84 gruby Napisany 15 listopada 2004 - 16:41

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Blizard masz rację, 3 to nie mało. Jednak jak spojrzeć na to w ten sposób, kiedy ostatnio ukazał się horror na gacku, to już gorzej. Ja przy tych 3 grach bawiłem się setnie i póki co nie mam ochoty na horrorowe akcje. Ale rozumiem że fani horrorów mogą czuć nie dosyt. Bo IMHO przechodzenie RE2 i 3 nie jest niczym fajnym... (co do RE:CV się nie wypowiadam- bo dla ludzi pod ścianą pewnie ta pozycja będzie jak zbawienie)
  • 0

#85 Gość__* Napisany 23 listopada 2004 - 18:48

Gość__*
  • Goście
posiadanie nie ma sensu.inne next geny mają więcej lepszych gier no i mają ciekawsze perspektywy.
  • 0

#86 Uuk Napisany 23 listopada 2004 - 20:50

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Ech, a ja się z przedmówcą nie zgodzę. Co z tego, że inne konsole mają więcej lepszych gier? Tak właściwie co mnie obchodzą inne konsole? Nie przeczę, że GC w tej chwili nie wypada najlepiej na tle konkurencji, ale mnie ta konkurencja nie obchodzi. Ja mam tylko klocka, a nie narzekam: gdybym chciał zagrać we wszystkie dobre gry na niego, toby zleciało parę latek... Nie ukrywam, że nie jestem graczem nałogowym, ale mimo wszystko gier powinno wystarczyć na pewien czas nawet dla co większych wyjadaczy (poprawcie mnie jak się mylę). Dla mnie nie ma sensu martwienie się grami, w które nie zagram, bo mam konsolę Wielkiego N. Ja się cieszę, że przede mną jeszcze tyle pięknych produktów (hehe, np. Wind Waker, Metroid itp., w końcu GaCka mam od niedawna).
  • 0

#87 Gość__* Napisany 23 listopada 2004 - 21:48

Gość__*
  • Goście
Ja mówię ze swojej perspektywy czyli gracza posiadającego ps2.W moim przypadku zakupu nowej konsoli nie ma sensu.Niby można kupić dla Zeldy.Metroida i Eternal Darkness no ale to za mało argumentów tym bardziej ,ze z tych tytułów przemawia do mnie tylko ten ostatni.No i re4 wywędrował również na ps2.
  • 0

#88 ACZ Napisany 23 listopada 2004 - 22:56

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:
.
  • 0

#89 Gość__* Napisany 24 listopada 2004 - 07:24

Gość__*
  • Goście
Wg GaCka warto mieć, ale tak jak już ktoś wspomniał, jako dodatek. Warto go kupić chociażby dla takich gier jak: Zelda WW, Metroid, Eternal Darkness, Rezidentów, Donkey Konga, Pikmin 2 i parę innych... Nadchodzące tytuły też nie są najgorsze: Paper Mario 2 , Baten Kaitos, Tales of Symphonia, DK Jungle Beat, a przedewszystkim Echeos i nowa Zelda. Wydaje mi się, że waro GaCka mieć na półce nawet po mimo jego umierania (powolnego umierania warto dodać)
  • 0

#90 BeSOS Napisany 24 listopada 2004 - 09:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
piki: tak samo jak GCN umiera tez PS2 i Xbox. To nieuniknione, każda konsola sie wczesniej czy później "wypali" .
  • 0