Skocz do zawartości

Metal Gear Solid: The Twin Snakes

• Zaloguj się by odpowiedzieć
113 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 24 luty 2005 - 14:22

Gość__*
  • Goście
Ganon a grałes na psx? bo chodzi własnie o róznice...która gierka według Was jest lepsza?
  • 0

#62 Ganon Napisany 24 luty 2005 - 14:31

Ganon

Dante

• Forumowicze
  • 1362 Postów:
Grałem tylko trochę na PSX. Grafika- wogóle nie ma co porównywać. Muzyka-jest trochę nowych kawałków, ogólnie niezła. Grywalność- bardzo wysoka i zachęca do przynajmniej kilkukrotnego przejścia gry.
  • 0

#63 Greg Napisany 24 luty 2005 - 14:32

Greg

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 22247 Postów:

Greg czyli uwazasz ze Twin Snakes jest gorszy od pierwowzoru? mozesz podac przykłady?

nie jest gorsza, trudno zeby byla gorsza niz gra z 1998 roku... wiec dlaczego mi sie nie podoba? prosze bardzo :
- NIC nie zmieniono w stosunku do oryginalu jezeli chodzi o uklad pomieszczen, kolejnosc czynnosci itp. ja rozumiem ze to remake ale zobaczcie sobie Resident Evil - nowe zagadki, nowe pomieszczenia itp
- glosy postaci sa gorsze, glownie chodzi mi o glosy Sniper Wolf i Ravena
- gra jest DUZO latwiejsza, mozna strzelac z fpp, jest pistolet na strzalki dostepny od samego poczatku (z tlumikiem oczywscie), walka z Ocelotem to jakies 10 sek...
- niektore filmiki sa przesadzone, ja rozumiem ze Snake to madafaka ale odbicie od rakiety... prosze...
- i wreszcie : GRAFIKA - jest gorsza niz w MGS2, postacie, zwlaszcza ich twarze na filmikach sa po prostu TRAGICZNE

naturalnie te uwagi dotycza punktu widzenia fana gry, ktory pierwsza czesc przeszedl n-nascie razy, jezeli ktos gra po raz pierwszy to zdecydowanie polecam, w przeciwnym wypadku odradzam, szkoda kasy i szkoda psuc sobie wspomnienia
  • 0

#64 mleko2099 Napisany 24 luty 2005 - 14:42

mleko2099

SCUMM

• Forumowicze
  • 1352 Postów:
Dobra greg to twoje zdanie ale, musisz sam przyznać że jest to gra WIELKA. Fabuła klimat, b.dobra grafika , świetna muzyka ( ale ta z pierwowzoru na zawsze utkwi mi w pamięci), świetnie zrealizowane cut - scenki ( z tego co widziałem), przemodelowane poziomy ( może nie całkowicie ale zawsze). I to składa sie IMO na obraz gry wibitnej (Tak MGS dalej jest taką grą).
Aha Greg nie miałem cie zamiar urazić tym postem ( jeśli tak sie poczułeś to przepraszam z góry) i napisałem to z pozycji fana. Przectawiłem tylko moje poglądy na ten szpil. Z resztą nie chce wszczynać kłutni więc sie nie będe udzielał :wink:
  • 0

#65 Greg Napisany 24 luty 2005 - 15:08

Greg

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 22247 Postów:
oczywiscie ze to WIELKA gra, ale mimo wszystko jest tak odtworcza, tak nieudolnie (w porownaniu do Resident Evil) zrobionym remakiem ze az boli... fabula, klimat - to wszystko gra ma z pierwowzoru, bardzo dobra grafika - no nie powiedzialbym, naprawde to jest ona srednia, bardzo srednia, poza tym animacja nie zawsze jest plynna, swietna muzyka - tutaj sie zgodze, to jeden z nielicznych plusow MGS:TTS, przemodelowane poziomy - nie zauwazylem... MGS na psx jest gra WYBITNA, MGS:TTS to tylko popluczyny po grze wybitnej... kurcze Siliconi mieli GENIALNA fabule, swietne postacie, wystarczylo tylko podac to w godnej oprawie, to ze ta oprawa jest srednia/dobra jest moim zdaniem strzalem w pysk wszystkim fanom

mleko, musialbym byc idiota gdybym sie obrazil, rozumiem cie w zupelnosci, ja rowniez po tej grze WIELE oczekiwalem, tez sobie wyobrazalem co to bedzie, a tu kapa... eh...

noname, odpowiadajac na twoje pytanie : jezeli NIGDY nie grales w MGS na szaraku to lepiej kup wersje na GCN
  • 0

#66 Jedyn Napisany 24 luty 2005 - 16:10

Jedyn

RYJ

• Forumowicze
  • 19808 Postów:
widzisz Greg- Ciebie te zmiany raziły a dla mnie, jako osoby, która nie grała w wersje na psx, gra jest tak wspaniała jak dla ciebie MGS własnie z psx. Nie mam skali porównawczej, więc nie moge powiedzić czy głosy sa gorsze. Dla mnie dubbing jest cudowny, głos Sniper Wolv tez swietny- może gdybym najpierw grał w wersje na psx to bym miał inne zdanie- ale, ze tak nie jest, to uważam, że ten kto zagra tylko w TTS, nie bedzie czuł tego co ty.

I jeszcze grafika- ja jako maniak ładnej grafy powiem, że oprawa graficzna w TTS jest naprawdę wystarczająco dobra- postaci nie są wcale takie tragiczne jak mówisz- wiadomo, brakuje kilku poligonów tu i ówdzie, ale grałem w MGS2 na PS2 i tam postacie nie są o wiele lepiej wykonane niz na GCN.

No i dla samych filmików gra już jest warta zakupu- może ze 2 są przesadzone, ale reszta to imo majstersztyk- czegoś takiego jeszcze nie było.
  • 0

#67 Greg Napisany 24 luty 2005 - 16:53

Greg

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 22247 Postów:
napisalem wczesniej, ze dla osoby ktora nie grala w mgsa na psxie wersja gackowa bedzie wspaniala i cudowna :twisted:
  • 0

#68 Jedyn Napisany 24 luty 2005 - 16:55

Jedyn

RYJ

• Forumowicze
  • 19808 Postów:

napisalem wczesniej, ze dla osoby ktora nie grala w mgsa na psxie wersja gackowa bedzie wspaniala i cudowna :twisted:

no wiem, podałem siebie jako przykład :)
  • 0

#69 Gość__* Napisany 24 luty 2005 - 17:09

Gość__*
  • Goście
Ja grałem coprawda na szaraku, ale rozmyślam kupno MGSa na GCN, i chyba zdecyduje się przeżyć historie Snake'a ponownie, nie często się zdarza że tak dobra gra ma swój remake, (prócz RE 1 :D)
  • 0

#70 Ganon Napisany 24 luty 2005 - 17:16

Ganon

Dante

• Forumowicze
  • 1362 Postów:
Filmiki z Grey Foxem rulzzz!!! Wogóle Grey Fox w TTS roxxorz!! Mi marzy się taka gra na GC gdzie sterujesz tylko Frankiem Jaegerem(nie, nie naszym forumowiczem)! Poprostu to jest chłodna postać, że ja chce oglądać nonstop z nim scenki.
  • 0

#71 Gość__* Napisany 24 luty 2005 - 18:26

Gość__*
  • Goście

Filmiki z Grey Foxem rulzzz!!! Wogóle Grey Fox w TTS roxxorz!! Mi marzy się taka gra na GC gdzie sterujesz tylko Frankiem Jaegerem(nie, nie naszym forumowiczem)! Poprostu to jest chłodna postać, że ja chce oglądać nonstop z nim scenki.

Dokładnie, FJ/GF/Ninja/Deepthroat, nazywajcie go jak chcecie to jedna z najlepszych(jak nienajlepsza) postaci w uniwersum MGS... a taka gra by się przydała, ale najpierw niech zrobią kotynuacje przygód Snake'a(nie "Snake'a") :wink:
  • 0

#72 mleko2099 Napisany 24 luty 2005 - 18:30

mleko2099

SCUMM

• Forumowicze
  • 1352 Postów:
Zgadzam sie w 1000% Grey/ninja wymiata maxymalnie!!!!! ( mówie to jako osoba która grała w MGSa na PSXe)Boże oddał bym wszystko aby zobaczyć pojedynek Jeager vs Snake albo tą końcową scenke na której Fox walczy MGRexem........zazdroszcze wam jak cholera że widzielicie te cut scenki :( ( ale za 3 miechy stane sie posiadaczem NGC i X'a to sie sam przekonam........no chyba że coś nie wypali...)
  • 0

#73 Gość__* Napisany 24 luty 2005 - 18:31

Gość__*
  • Goście
Hehe, ja też grałem na PSXie :D I tak jak ty Mleko za jakieś 3-4 miesiące stane się posiadaczem NGC :D
  • 0

#74 mleko2099 Napisany 24 luty 2005 - 18:35

mleko2099

SCUMM

• Forumowicze
  • 1352 Postów:
Hehe Frank niech zgadne po maturze? :D :wink: Musze mieć tą gre po prostu musze zobaczyć jak wygląda LEGENDA w nowych szatach :) (oczywiście NGC'a kupie też dla wielu innych wspaniałych gier...tylko niech wszystko pujdzie po mojej myśli ....tzn....niech zdam maturke :twisted: :wink: )
  • 0

#75 Gość__* Napisany 01 marzec 2005 - 00:12

Gość__*
  • Goście
Kilka dni temu skonczylem TTS'a...Ogólnie mistrzowska gra( faktem jest ze to MGS1;) ),inna niz oryginal.Najfajniesze momenty*Spoiler*Jak Snake jedzie windą(sam poczatek) i akcja na jeep'ie(sam koniec,w sumie jedyny "matrixowy" moment ,który obejrzalem z uśmiechem na twarzy :lol: )*Spoiler* Mam pytanie( kolejne;) ) gdzie jest aparat fotograficzny? Chcialem porobic fotki a za ch@#$! nie wiem gdzie on jest :lol: z góry Thx :) MGS Rządzi
  • 0

#76 Gość__* Napisany 01 marzec 2005 - 00:15

Gość__*
  • Goście

Mam pytanie( kolejne;) ) gdzie jest aparat fotograficzny? Chcialem porobic fotki a za ch@#$! nie wiem gdzie on jest :lol: z góry Thx :) MGS Rządzi

Jeśli jest w tym samym miejscu co w oryginale, to tak... idąc do Ocelota wysadzasz ściane C4 i nie wchodzisz do Ocelota, tylko idziesz prosto... tam masz dwa pomieszczenia, bodajże w tym pierwszym jest aparat...
  • 0

#77 Pawlik Napisany 29 styczeń 2006 - 21:29

Pawlik

srtutu

• Forumowicze
  • 10973 Postów:
No i skonczyłem mgs na kostce :)
Jak dla mnie to genialna gra :) Ale wersja PSX imo miała lepszy klimat. Na gacku pare rzeczy mi nie pasowało, szczegolnie te sławne filmiki. Dla mnie były zbyt efekciarskie, pełno tego 'matrixa' czasem az głupio to wygladało.
Sama gra jest swietna, choc po projketach pozniomow widac, ze program ma pare lat na karku. Szkoda, ze Gacek nie dostał jakis spejalnych bonusow :(
Generalnie dobrze mi sie grało ( ale to przeciez mgs wiec nie mogło byc inaczej :) )
  • 0

#78 gruby Napisany 31 styczeń 2006 - 23:14

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4421 Postów:
Kurcze... Akurat mi się na maksa podobały te matrixowe wstawki, na które większość narzeka... :/
  • 0

#79 Greg Napisany 31 styczeń 2006 - 23:16

Greg

Everyone has a price!

• Forumowicze
  • 22247 Postów:
filmiki genialne, dla nich warto grac... szkoda ze twarze sa tak zwalone, szkoda ze poziom trudnosci jest tak niski, wogole szkoda ze tak spieprzyli ta gre
  • 0

#80 gruby Napisany 31 styczeń 2006 - 23:21

gruby

Big Boss

• Forumowicze
  • 4421 Postów:
twarze to nie wiem... Ale faktycznie gra troszkę za łatwa. Poza tym mankamentem grało mi się super.
  • 0

#81 Jedyn Napisany 31 styczeń 2006 - 23:53

Jedyn

RYJ

• Forumowicze
  • 19808 Postów:
Greg jak zwykle powiedział co wiedział :D
Ja się dołączam, dla mnie filmiki świetne, ale w sumie rozumiem tych, którzy MGS:TTS przechodzili po wersji na PSX...wtedy filmiki faktycznie mogą wydac się przesadzone ;]
  • 0

#82 Gość__* Napisany 01 luty 2006 - 08:25

Gość__*
  • Goście
Filmiki w TTS sa fajne, ale nie moga rownac sie z tym co bylo na PSX. Pamietacie scene ze Sniper Wolf w oryginalnej grze? w TTS filmik gdzie kobieta ginie jest imo totalnie spieprzony, nie ma juz tego dramatyzmu co w oryginalne - gdzie to subtelne oddalenie kamery przed strzalem? Zamiast tego mamy jakas wstawke muzyczna która niezbyt pasuje do sytuacji...
  • 0

#83 vagrant3 Napisany 08 luty 2006 - 21:37

vagrant3

złoty członek

• Forumowicze
  • 9825 Postów:
TTSa skończyłem w wakacje, ale jakoś ten temat mi umknął :D. Generalnie uwazam tą grę za projekt udany. Pomimo wszelkich jej wad może zostać uznana za najlepszą grę na GaCka z tym że trzeba jeszcze zaznaczyć, ze raczej jedynie przez osoby które nie miały nigdy kontaktu z oryginałem. Największa siła gry, czyli IMO scenariusz i bohaterowie pozostały bez zmian. Co prawda nowo nagrane dialogi mogą znawców razić, ale mimo wszystko trzymają bardzo wysoki poziom, choc faktycznie ustępują tym z oryginału. Dalej reżyseria i animacje. No cóz, cześć z nowych animacji jest ok, ale te najlepsze, te które znałem doskonale z PSXowej wersji zostały potwornie zje.bane. Przykłady: akcja z Meryl w więzieniu (od początku do końca), pierwsze pojawienie się Franka a poźniej akcja w korytarzu przed walką z nim, scena pod koniec walki i Hindem (padaczna akcja z rakietą)... Szkoda, gdyby nie te niedorzecznie efekciarskie i żałosne tym samym animacje to grę stawiałbym dużo wyżej. Co do grafiki to TTS wygląda bardzo dobrze, momentami trochę smutno i nieciekawie ale taka już specyfika bazy wojskowej ;) . Faktycznie gra jest duuuuzo łatwiejsza, ale przyznam że początkowo miałem pewne problemy ze strażnikami, bo ich wachlarz możliwości i AI podniesione zostały przecież do poziomu z MGS2. Po paru minutach przywykłem i zacząłem po prostu grać ostrożniej. Fajnie ze wprowadzono np motyw z kluczami do drzwi, których nie trzeba już wybierać z ekwipunku tylko wystarczy je tam mieć. Albo częsciowe wyeliminowanie backtrackingu (Nikita, PSG). I jeszcze ucieszyło mnie to, że lokacja z MG jest jednym niepodzielonym pomieszczeniem, tak więc wędrówka z dołu na górę trwa chwilkę (strasznie nie lubię biegać z PALem w PSXowej werscji ;/). Muzyka też wypada pozytywnie w moim odczuciu. Nie wiem jak bym się czuł gdybym dostał zupełnie niezmienioną (poza grafą i sterowaniem co było głównym założeniem twórców konwersji) wersję starego MGSa. No nic, nie wszystkie zmiany wyszły tej grze na dobre... ale generalnie ciesze się że TTS powstał 8).

Edit: Pograłem sobie wczoraj jeszcze trochę i przypomniało mi się kilka rzeczy. Otóz w moim odczuciu strasznie krwawy jest TTS. Zupełnie mi się to nie podoba. Nie pasuje to tej gry (czy nawet serii). Ah no i jeszcze zawsze podobał mi się "rozwój" Snake'a po każdej potyczce z bossem (zwiększenie paska Life i limitu amunicji). Szkoda że i tego motywy w TTS zabrakło, ale takie są następstwa wprowadzenia systemu z MGS2. Za to wrazenie momentami robi animacja postaci w związku z dużo doskonalszym motion capturingiem (nawet nie jestem pewien czy przy produkcji pierwowzoru korzystano z MC). No i fajnie jeszcze, że skrócono nieco końcówkę w tunelu i wymianę ognia z Liquidem.
  • 0

#84 Gość__* Napisany 09 styczeń 2007 - 16:37

Gość__*
  • Goście
MGS TTS lepszy ale czy do konca ?
hmm moze pod pewnymi bajerami :
rozwiniecie fabuly
super filmiki
itp

ale muza mogla zostac taka sama:)
i jeszcze kilka rzeczy zabraklo

mi sie mocno Podobal chociaz na poczatku cieeeezko bylo zagrac
dla mnie gra na psxie 10-/10 a tu 9/10 :)
najlepszy graficznie MGS dla mnie :)
INTELIGENCJA jest wyzsza niz ta od normalnego MGS :P

ps do czego jest bandana ??
  • 0

#85 phsx Napisany 09 styczeń 2007 - 18:06

phsx

\m/

• Forumowicze
  • 5388 Postów:
Nieskonczonosc amunicji jak zalozysz.
  • 0

#86 Gość__* Napisany 25 czerwiec 2007 - 11:16

Gość__*
  • Goście
dla niej kupiłem Gacka , cudowny remake !!!!
  • 0

#87 f5k Napisany 23 listopad 2007 - 16:10

f5k

People do change, but only a little bit

• Forumowicze
  • 1864 Postów:
Kiedyś po zagraniu w tą gre w Empiku chciałem sobie ją kupić i GCN, ale nie kupiłem ze względu na brak kasy i sie okazuje że dobrze posąpiłem bo pare miechów później założyłem sobie neta i obejrzałem wszystkie filmiki z Gametrailers i co sie okazało? Przez matrixowe wstawki gra nie może sie równać z orginałem nawet mimo lepszej grafy i gameplayu z MGS2. Ktoś dobrze napisał na ultimie w komentarzach do gry że zrobili z Snake'a super bohatera. Jak w MGS4 Snake będzie tak skakał i wogóle jak w TTS to znienawidze gre, ale na szczęście po trailerach widać że jest nadal człowiekiem z MGS1 i 2.
  • 0

#88 Sylvan Wielki Napisany 05 styczeń 2008 - 14:10

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 7225 Postów:

dla niej kupiłem Gacka , cudowny remake !!!!

Otóż to. Podobnie jak w przypadku RE , tak i przy MGS jestem jak najbardziej za takimi odświeżonymi produkcjami. Z kilku względów. Młodsi gracze mogą zapoznać się z co by nie mówić wybitnymi pozycjami a starszy wyjadacz będzie w niebo wzięty grając w taką grę po rak kolejny z tak niebywale podrasowana oprawą.

TTS to jedna z najlepszych pozycji nie tylko na GC ale w ogóle na PG :hurra:
  • 0

#89 Shinigami Napisany 05 styczeń 2008 - 14:11

Shinigami

bilf

• Forumowicze
  • 32742 Postów:

Otóż to. Podobnie jak w przypadku RE , tak i przy MGS jestem jak najbardziej za takimi odświeżonymi produkcjami.

A ja nie. Chyba, że za robienie filmików wezmą się ludzie poważni, a nie nastolatki :trup:
  • 0

#90 Sylvan Wielki Napisany 05 styczeń 2008 - 14:28

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 7225 Postów:

A ja nie. Chyba, że za robienie filmików wezmą się ludzie poważni, a nie nastolatki :trup:

Pomyśł Shini,że ktoś teraz kupuje dana konsolę GC i przed MGS 4 chciałby widzieć kultową jedynkę w tak znakomitej odświeżonej wersji. Ja w ver na PSX grałem kilka razy , mój brat bagatella bawił się w nią 11 razy i pomimo to wspaniale się przy ver. na kostkę bawiliśmy. Podobnie było z BH.

Fakt obie te gry (szczególnie TTS) to odgrzewane kotlety , ale jakże smaczne.
  • 0