Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silent Hill Shattered Memories


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Sogi Napisany 20 stycznia 2010 - 15:17

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Hmm mile zaskoczył mnie początek i możliwości sterowania głową bohatera podczas scenek... A'la MGS :D
Sterowanie jest przyjemne, grafika i muzyka prezentują się dobrze... Ale klimat jest nieziemski. Naprawdę można mieć pos***a w majtach
podczas gry wieczorem! Grać, tylko i wyłcząnie GRAĆ! Co prawda narazie zabawiłem się z grą tylko przez kilka minut ale mam zamiar w dzisiejszą noc
ją przejści!
  • 0

#2 Gość_ChomikVille_* Napisany 02 lutego 2010 - 20:13

Gość_ChomikVille_*
  • Goście
Napisałeś krótką notkę o swoich odczuciach - może tak napiszesz recenzję? ;)
  • 0

#3 Kanalia Napisany 07 lutego 2010 - 19:14

Kanalia

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:
A mnie przejadła się już ta formuła... Już mnie to ani nie straszy, ani nie bawi... Ciągle to samo :sad:
  • 0

#4 Pico Napisany 07 lutego 2010 - 19:23

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:

A mnie przejadła się już ta formuła... Już mnie to ani nie straszy, ani nie bawi... Ciągle to samo :sad:

Ale grałeś, tak?
Ja grałem na PS2 i przeszedłem grę. Silent inny niż wszystkie, więc nie rozumiem zarzutu "przejadła się już ta formuła". Bo klimat jest momentami naprawdę dobry, jest trochę chorych momentów, sytuacji. Zwłaszcza gdy gra zmierza do końca, który jest po prostu świetny i zaskakujący.
  • 0

#5 Kanalia Napisany 20 lutego 2010 - 19:43

Kanalia

    Toad

  • Narybek
  • 5 Postów:

Ale grałeś, tak?
Ja grałem na PS2 i przeszedłem grę. Silent inny niż wszystkie, więc nie rozumiem zarzutu "przejadła się już ta formuła". Bo klimat jest momentami naprawdę dobry, jest trochę chorych momentów, sytuacji. Zwłaszcza gdy gra zmierza do końca, który jest po prostu świetny i zaskakujący.


Jeszcze nie grałem. Wytrwałem do Silent Hill Origins którego ostatecznie jeszcze nie skończyłem. Odniosłem wrażenie że rozgrywka jest wtórna, że to już było i prostu się znudziłem. A po Shattered Memories spodziewam się jeszcze więcej tego samego... Może kiedyś go dokończę jak będę miał ciśnienie ale puki co odpuszczam sobie tą serie...
  • 0

#6 Balth Napisany 02 maja 2010 - 12:34

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Odświeżam.
Niedawno skończyłem i cholernie mi się podobał. Bardzo fajne odświeżenie serii. Pójście w tym kierunku jest moim zdaniem optymalne dla serii. Zgadzam się z pico odnośnie klimatycznych momentów i zaskakującego zakończenia. Jedynie chciałbym by gra była dłuższa i trochę bardziej rozbudowana.
  • 0

#7 Spuczan Napisany 17 grudnia 2011 - 05:06

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Skoro Ci co grali są zachwyceni to trzeba sprawdzić co to za SH.
  • 0

#8 Wezyr Napisany 17 grudnia 2011 - 13:46

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 391 Postów:
Jak kazdy SH - absolutnie warty sprawdzenia :^^:
  • 0

#9 Spuczan Napisany 19 grudnia 2011 - 00:12

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Jak w końcu dojdzie to upragnione PSP to rzucam się najlepsze tytuły. I SH nie będzie wyjątkiem.
  • 0

#10 Cola Napisany 19 grudnia 2011 - 02:28

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Zdecydowanie must have.
  • 0

#11 Spuczan Napisany 20 grudnia 2011 - 14:17

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
To kupuje!
  • 0

#12 Cola Napisany 20 grudnia 2011 - 15:22

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Ja pewnie też sobie sprawie nowego SH na dniach. Środek nocy, słuchawki na uszy, światło zgaszone i jazda.
  • 0

#13 Spuczan Napisany 08 stycznia 2012 - 20:14

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
I jak kupiłeś? Ja na razie robię sobie przerwę od Allegro. Znowu się nadziałem na dwóch oszustów.
  • 0

#14 Cola Napisany 09 stycznia 2012 - 13:19

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Kupię jak tylko skończę MGS Acid 2. Jeśli nie grałeś w poprzedniego SH na PSP (Origins) to polecam.
  • 0

#15 Spuczan Napisany 09 stycznia 2012 - 22:09

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Planuje zakupu obu SH ale na razie trochę stopuję. Gram w MGSPW a czekają na mnie jeszcze Wipeout Pure i Killzone Liberation. Nie ma sensu budować stosu gier. Przejdę KL i WP to sprzedaje obie i biorę SH x2 lub ACID'a x2.
  • 0

#16 Spuczan Napisany 03 lipca 2012 - 16:02

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Dzisiaj nad ranem ukończyłem SHSM.

Zastanawiam się czy moje wybory miały/mają wpływ na fabułę? Na przykład
Spoiler
.

Uważam, że nie wykorzystali potencjału telefonu komórkowego. A potencjał był i to duży!Te rozmowy oraz dzwonienie pod znalezione numery były niepotrzebne i poza jednym jedynym wyjątkiem nie były wymagane.

Momenty "biegane" trochę mnie pod koniec irytowały ale nie na tyle by grę odłożyć na półkę.

Przeszkadzał także "otwarty" świat gry gdzie wszystkie inne wyjścia, przejścia oraz drogi były zagrodzone warstwą śniegu, zwalonym drzewem lub innymi blokadami-nie-do-pokonania.

Zastanawiają mnie znalezione rzeczy. Nie za bardzo wiem do czego służyły i czy znalazłem ich dużo czy mało. Save który zrobiłem na sam koniec gry pozbawił mnie choćby policzenia ich i wymienienia posiadanych.

Mimo tych drobnych wad grę oceniam pozytywnie i polecam każdemu kto ma ochotę na przygodę ze światem SH.

Teraz czas na SH Origins!
  • 0

#17 InKal Napisany 27 grudnia 2012 - 09:03

InKal

    Blanka

  • Narybek
  • 224 Postów:
SM to moim zdaniem jeden z najlepszych sajlentów. drugi najlepszy po SH2. Origin też jest bardzo dobry.
  • 0

#18 pantrupek Napisany 02 stycznia 2013 - 22:21

pantrupek

    Mega Man

  • Narybek
  • 106 Postów:
Origin jest świetny jako Silent, bo posiada wszystkie "silentowe" cechy, momentami ryje psychę (choć nie na poziomie SH2). Ale Shattered Memories... Ta gra rządzi. Nie płakałem przy żadnej grze, teraz mi się to zdarzyło. Całość idealnie podpasowana pod mój gust - chce się przejść "na raz", siedzieć od wieczora do rana. Ilość za***istych pomysłów majaczy gdzieś wysoko ponad skalą, zaczynając od stworzenia profilu psychologicznego gracza (to powinno wejść na stałe do serii), kończąc na niesamowitym patencie z telefonem i możliwością dzwonienia. Historia powala emocjami na kolana, choć prawdę mówiąc nie wiem czy lepsza tu czy w "dwójce". Nie ma schizów, jak w starych SH, nie przestraszyłem się bardzo ani razu, choć klimat jest konkretny i nawet, gdy nie grozi zagrożenie, człowiek czuje się niepewnie. Lecz myślę, że nie o strach tu chodzi, a o klimat i historię. Widać po prostu, że facet szuka swej córki, swego największego skarbu. Nie ma kultu, narkotyków - są ludzie i ich problemy. Designerów i scenarzystów tej produkcji powinno się ozłocić, czekam na kolejny świetny tytuł spod ich dłuta. Chętnie przeszedłbym SH:SM na Wii lub zobaczył konwersję HD.
  • 0

#19 Spuczan Napisany 02 stycznia 2013 - 22:45

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

SM to moim zdaniem jeden z najlepszych sajlentów. drugi najlepszy po SH2. Origin też jest bardzo dobry.


Miał potencjał do bycia jednym z najlepszych SH. Według mnie twórcy nie dali rady wykorzystać w pełni ciekawych pomysłów.

(...)kończąc na niesamowitym patencie z telefonem i możliwością dzwonienia.


No właśnie nie wykorzystali tego patentu. Mogli lepiej wykorzystać ten element.

Historia powala emocjami na kolana, choć prawdę mówiąc nie wiem czy lepsza tu czy w "dwójce".


Fabuła SM nie ma porównania do SH2. Nawet się nie zdziwiłem kiedy okazało się kto jest pacjentem.

Nie ma schizów, jak w starych SH, nie przestraszyłem się bardzo ani razu, choć klimat jest konkretny i nawet, gdy nie grozi zagrożenie, człowiek czuje się niepewnie.

Tu się zgodzę. Efekt zaszczucia towarzyszył mi przez całą grę.


Lecz myślę, że nie o strach tu chodzi, a o klimat i historię. Widać po prostu, że facet szuka swej córki, swego największego skarbu. Nie ma kultu, narkotyków - są ludzie i ich problemy. Designerów i scenarzystów tej produkcji powinno się ozłocić, czekam na kolejny świetny tytuł spod ich dłuta. Chętnie przeszedłbym SH:SM na Wii lub zobaczył konwersję HD.


A ja czekam na kolejnego SH w takim stylu ale tym razem chciałbym zobaczyć fajne patenty. Takie jak:
- większe mozliwości telefonu;
- możliwość wpłynięcia na losy bohaterów SH
np.
Spoiler
;
- wykorzystanie odnalezionych przedmiotów.
  • 0

#20 Kaxi Napisany 11 marca 2013 - 21:41

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Nie mogłem znaleźć tematu konsolowego o SM, to ten też się nada:

Mielu podrzucił mi taki na propsie artykuł o najlepszym Sajlencie ;)

http://jawnesny.pl/2...te-wspomnienia/
  • 0