Skocz do zawartości

Paper Mario: The Thousand-Year Door

Intelligent Systems Nintendo GCN Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
193 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy kupisz grę razem z jej premierą? (35 użytkowników głosowało)

Czy kupisz grę razem z jej premierą?

  1. Tak! Już nie mogę się doczekać! (8 głosów [22.22%])

    Procent głosów: 22.22%

  2. Nie, kupię ją później (22 głosów [61.11%])

    Procent głosów: 61.11%

  3. W ogóle nie mam zamiaru jej kupować... (6 głosów [16.67%])

    Procent głosów: 16.67%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Gość__* Napisany 14 listopada 2004 - 17:42

Gość__*
  • Goście

Temat założyłem w związku z tym, że niedługo w Europie gra będzie miała swoją premierę. W tym topicu będziemy wymieniać się różnymi informacjami związanymi z grą. Np. jak ktoś się "zatnie" w grze i nie będzie mógł przejść jakiegoś momentu, wtedy inni mu pomagają. Możemy tu wymieniać się także kombinacjami odznak, oraz sekretami itd.

PS: Poszukuję osoby, która sprzeda mi Paper Mario 2 przed świętami. Ale to tylko tak na marginesie... ;0)


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 15 września 2023 - 00:29

  • 0

#2 BeSOS Napisany 14 listopada 2004 - 17:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Cube, nie łatwiej byłby ci ją poprostu zamówić np. w Ś-N albo Ultimie???
  • 0

#3 Gość__* Napisany 14 listopada 2004 - 18:08

Gość__*
  • Goście
Tak, tylko chcę taniej nabyć... ;) Ale tak naprawdę ten temat ma zebrać jak najwięcej fanów tej gry! Jestem wielkim zwolennikiem pierwszej części, a z tego co słyszałem, dwójka będzie dużo lepsza! To będzie MOJA GRA ROKU 2004! :D
  • 0

#4 gruby Napisany 15 listopada 2004 - 10:58

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Ja dzisiaj biegnę do Empiku i trzymam kciuki, żeby Paper Mario2 już tam był! BO JAK NIE, TO SPALĘ TĄ BUDĘ!!!!!!!!!!!
  • 0

#5 BeSOS Napisany 19 listopada 2004 - 16:56

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Paper 2 jest już dostępny w pewnym znanym sklepie na "U", więc jak ktoś bardzo chce...
  • 0

#6 Gość__* Napisany 20 listopada 2004 - 18:21

Gość__*
  • Goście
Gruby, biegniesz do Empiku? Czyli jednak kupujesz PM? Jejku, ale ci fajnie!!! :D Muszę go mieć! Muszę go mieć! Poinformuj, jakbyś potrzebował kaski na jeszcze jedną grę przed świętami - chętnie go od Ciebie odkupię, albo zamienię! (Oferuje 2 gry za jedną!)
  • 0

#7 Gość__* Napisany 21 listopada 2004 - 13:06

Gość__*
  • Goście
Gruby i jak wrażenia pochwał się bo też jestem zainteresowany tą gierką :) ?
  • 0

#8 gruby Napisany 21 listopada 2004 - 13:27

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
:D Niestety jeszcze jej nie mam ... W przypływie uniesienia zlicytowałem na allegro Fable, także PM2 musi trochę poczekać :D Niestety! nie było jak chciałem, to teraz musi stanąć w kolejce. :D
  • 0

#9 BeSOS Napisany 21 listopada 2004 - 14:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

:D Niestety jeszcze jej nie mam ... W przypływie uniesienia zlicytowałem na allegro Fable, także PM2 musi trochę poczekać :D Niestety! nie było jak chciałem, to teraz musi stanąć w kolejce. :D


a BG&E czeka i czeka... 8)
  • 0

#10 gruby Napisany 21 listopada 2004 - 15:57

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

:D Niestety jeszcze jej nie mam ... W przypływie uniesienia zlicytowałem na allegro Fable, także PM2 musi trochę poczekać :D Niestety! nie było jak chciałem, to teraz musi stanąć w kolejce. :D


a BG&E czeka i czeka... 8)

To prawda. Gier się nawarswtiło od groma :D Ale na BG&E ciągle poluję na allegro :D Co do Paper Mario2- to strasznie chcę tą gierkę. Na maksa. Mam nadzieję że Fable mi uprzymjemni czekanie na nową porcję kasy... Szczególnie że udało mi się je taniutko trafić. ciekaw jestem czy to porównanie fable do Wind Wakera w recenzji basni w ostatnim Neo, to tylko żart? czy oże coś w tym jest...
  • 0

#11 Ney Napisany 21 listopada 2004 - 18:04

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
To ja troche offtop pociagne...Fable nie ma szans z Wind Wakerem czy nawet z BG&E - twierdze tak na podstawie tego co widzialem u brata (on ma X'a przerobionego,ja nie wiec u niego testuje czy gra jest warta kupna - a w przypadkku dziela Petera uznalem ze nie jest).Przedewszystkim Fable jest gra niedopracowana - to widac odrazu (cholerna plynnosc a raczej jej brak plus DLUGIE loadningi).Ogolnie brat tak podsumowal Fable w rozmowie na gg - "fajna gra,duzo mozliwosci ale co z tego jesli do piet nie dorasta zeldzie, jesli sterowanie nie jest zajebiscie wy...bane i walka nie zabija to nie mozna zrobic gry na tym opartej nawet jesli wsadzi sie tam w ch... opcji".No ale ciekaw jestem co Ty Gruby o niej napiszesz, jak wypadnie porownanie z Zelda...moze jednak jakos mnie do Fable przekonasz jesli Tobie sie spodoba...
  • 0

#12 Gość__* Napisany 21 listopada 2004 - 20:08

Gość__*
  • Goście
Ciekawe, jak na tle Fable będzie przedstawiał się Paper Mario? Ja tam wierzę w potęgę hydraulika! :D
  • 0

#13 Gość__* Napisany 21 listopada 2004 - 20:26

Gość__*
  • Goście
nijak będzie się przedstawiał... porównywać Fable i papierowego wąsatego Mariana to tak jakbyś porównywał Tekkena do PES'a

ja next gena niestety nie mam :( Paper Mario znam tylko z filmikówi grafika wygląda świetnie a same patenty i możliwosci Mariana są świetne i baaardzo bym chciał w to zagrać kiedyś :)
  • 0

#14 BeSOS Napisany 21 listopada 2004 - 21:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zelda a Fable to tylko mają ze sobą wspólne to,ze są action-erpg'ami i nic poza tym. Nie grałem w Fable, ale widac gołym okiem,że inne klimaty itp. Dla mnie z Zelda tylko się BG&E równa( a nawet przewyższa), ale że w Fable nie grałem to nie bede pisał. Ok, proponuje wrócic do tematu. 8)
  • 0

#15 Gość__* Napisany 21 listopada 2004 - 22:27

Gość__*
  • Goście
Hej, co wy na zgadywanie oceny w n+... Ja strzelam 8.9, kto zgadnie dostanie butelkę oranżady, firmy 'oranżada' :D :D :D
  • 0

#16 zdemen Napisany 21 listopada 2004 - 23:52

zdemen

    Link

  • Forumowicze
  • 353 Postów:
no to fajnie kolejny wizjoner się znalazł
  • 0

#17 BeSOS Napisany 22 listopada 2004 - 12:33

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

no to fajnie kolejny wizjoner się znalazł


nie przesadzaj, każdy z nas musi mieć w sobie troche z wizjonera, żeby sie wypowiadać na temat gier w które jeszcze nie grał. 8)

Ja stawiam na 9.0 minimum.
  • 0

#18 Uuk Napisany 22 listopada 2004 - 12:52

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
A ja się nie znam, więc postawię... 9,2 (jeżeli jeszcze można obstawiać). A tak na marginesie to do mnie jakoś nie przemawia "dizajn" PM... Z drugiej strony w Viewtifulu też tak było, a koniec końców zakochałem się w tej grze, więc wszystko jest możliwe. A jako że to Nintendo, to trzymam kciuki.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 13:21

Gość__*
  • Goście
Powinno być 9.5! :D Ale pewnie będzie 8,9 :D
  • 0

#20 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 17:22

Gość__*
  • Goście
Yeah mam swój egzemplarz. :D Pierwsze wrażenie takie sobie,ale sie dopiero rozkręcam.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 17:42

Gość__*
  • Goście
Świetnie! Wreszcie jakiś "ludź" który ma grę! Jak ja bardzo chciałbym być na Twoim miejscu, Link-in... :D
Co do gry: jak wiele RPGów, zaczyna się tylko "tak sobie". Jednak z czasem nadchodzą świetne zagadki, mniej gadania i więcej akcji, postacie, nowe wątki i umiejętności. Wtedy dopiero gra zaczyna się robić taka, jaką powinna być. Wierzcie mi, na pewno sam Link-in z czasem to potwierdzi... ;) Paper Mario: the Thousand-Year Door RULEZ! :D

"Z papieru powstałeś i w papier się obrócisz" [Księga Cube'a - rozdział 1, wers 1] :lol:
  • 0

#22 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 17:55

Gość__*
  • Goście

Świetnie! Wreszcie jakiś "ludź" który ma grę! Jak ja bardzo chciałbym być na Twoim miejscu, Link-in... :D
Co do gry: jak wiele RPGów, zaczyna się tylko "tak sobie". Jednak z czasem nadchodzą świetne zagadki, mniej gadania i więcej akcji, postacie, nowe wątki i umiejętności. Wtedy dopiero gra zaczyna się robić taka, jaką powinna być. Wierzcie mi, na pewno sam Link-in z czasem to potwierdzi... ;) Paper Mario: the Thousand-Year Door RULEZ! :D

"Z papieru powstałeś i w papier się obrócisz" [Księga Cube'a - rozdział 1, wers 1] :lol:



Sądzac po twoim avatarku, chyba wolałbyś Paper Wario:D
  • 0

#23 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 18:09

Gość__*
  • Goście
Po avataru tak, ale popatrz na sygnaturkę... :D
  • 0

#24 zdemen Napisany 22 listopada 2004 - 20:04

zdemen

    Link

  • Forumowicze
  • 353 Postów:
cube grałeś w pierwszą część??Moim zdaniem dwójka to tylko kilka nowych pomysłow i nic więcej ,ale i tak będzie jest b.dobrą gierką.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 20:41

Gość__*
  • Goście
Ciężko coś o niej mówić bez spoilowania. Ale sie postaram. Gra zapowiada się na długą. Gram już dobre dwie godziny i jeszcze daleko do pierwszej z siedmiu gwiazd(fajnie sie boss zapowiada :P ). Lokacje sprawiają trochę klaustrofobiczne wrażenie, ale ma to swój urok i dodaje grze oryginalności. Grafika- trochę za kolorowa. Walki- na początku trochę trudno się połapać. Na początku, bo póżniej można się przyzwyczić (jak ktoś grał w Mario&Luigi:SS wie o czym mówię).Dżwięk- trochę znanych kawałków trochę nowych. Najbardziej podobają mi się umiejętności Maria (paperplane roxx) ale ciiiii....
  • 0

#26 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 20:57

Gość__*
  • Goście
Nie, nie! Ja JUŻ to chcę! :cry: Muszę mieć tę gierkę! :D
  • 0

#27 Kaxi Napisany 22 listopada 2004 - 21:01

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 155 Postów:
No właśnie najbardziej liczę na to, że Paper 2 będzie podobny do Superstar Saga na GBA, bo to była naprawdę genialna gierka. Jedna z najlepszych na tej kieszonsolce. Jeśli podobieństwa będą spore, to mogę liczyć na świetną zabawe. I oby tak się stało, bo póki co jakoś nie jestem zachwycony screenami i filmikami. Na szczęście już za kilka dni sprawdzę Maria w praniu.
  • 0

#28 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 21:04

Gość__*
  • Goście
Witam, jestem nowy na forum. Od jakiegoś czasu czytuję Wasze wypowiedzi, a ponieważ Paper Mario 2 stoi już na mojej półce postaram się opisać moje wrażenia z gry.
Jako że PM2 to jeden z niewielu RPG'ów na GameCube'a, a na dodatek z Marianem w roli głównej, już dawno przyciągnął moją uwagę. Liczyłem na lekki, zabawny, nintendowski klimat i nie zawiodłem się.
Można powiedzieć, że PM2 to klasyczny RPG, jest i rozwój postaci, zdobywanie nowych umiejętności i przedmiotów, ciekawe dialogi, no i przede wszystkim przygoda, która oczywiście rozpoczyna się od zaginięcia księżniczki Peach. Jak w każdym rasowym RPG'u, także i tutaj nie mogło zabraknąć walk rozgrywanych w systemie turowym. Walki zdażają się dosyć często, jednak są na tyle szybkie i dynamiczne że raczej się nie nudzą, zwłaszcza że występują w nich także elementy zręcznościowe. Hydraulikowi w danej chwili może towarzyszyć tylko jedna postać, jednak zawsze możemy ją zmienić, zależnie od sytuacji, na inną z grona tych, które już wcześniej dołaczyły do naszego bohatera. I tak na przykład Goombella, którą poznajemy na początku gry opowie nam o miejscu w którym aktualnie się znajdujemy, albo o napotkanej postaci. Natomiast Koops pozwala nam strzelać ze swojego pancerza :)
Podobnie jak w Zeldzie wraz ze zdobywaniem kolejnych umiejątności, np. zamiana w papierowy samolocik, możliwe jest sięgnięcie do miejsc wcześniej niedostępnych, powoduje to, w pewnym stopniu, występowanie backtrackingu, ale mam nadzieję że nie będzie to zbyt uciążliwe (jak na razie nie grałem długo, ok. 5h, więc ciężko mi powiedzieć jak wygląda ten problem dalej w grze). W Zeldzie: TWW podobało mi się to, że praktycznie do samego końca gry zdobywaliśmy coraz to nowe przedmioty, umiejętności, co w dużym stopniu uatrakcyjniało rozgrywkę, mam nadzieję że podobne rozwiązanie zastosowano i w PM2.
Jeśli chodzi o grafikę to chyba każdy zainteresowany obejżał już screeny i trailery dostępne w necie, więc nie mam w tej kwestii dużo do dodania. Nie jest to może Zelda: TWW ani Metroid, ale bez przesady, widoczki w większości prezentują sie b. ładnie, gra jest super płynna i, co jest dużą zaletą, nie ma żadnego doczytywania (występuje jedynie między chapterami). Brakuje trochę mimiki twarzy, ale można o tym szybko zapomnieć i cieszyć się grą.
Co do muzyki, w grze spotkamy typowe nintenowskie kawałki, wystarczy wejść na http://www.papermario.com żeby sprawdzić czego się można spodziewać. Dialogi nie są mówione, pojawiają się w formie komiksowych chmurek. Jednym może to przeszkadzać, ale dla mnie jest OK.
Trochę się rozpisałem, no ale na razie starczy. Może po dłuższym czasie grania dodam coś jeszcze do mojej opinii. Grę polecam wszystkim, którym podobała się Zelda: TWW, którzy lubią RPG'i (turowe walki, rozwój postaci itp.) i których nie zraża specyficzny styl tej gry.
Stosując system ocen Neo-Plusa na razie wystawiam PM2 ocenę 9.0 z dobrymi perspektywami na przyszłość :D .
  • 0

#29 zdemen Napisany 22 listopada 2004 - 21:21

zdemen

    Link

  • Forumowicze
  • 353 Postów:
A ja mam nadzieję ze kaxi oceni ją na 8.6 :lol:

[Kaxi]
  • 0

#30 Gość__* Napisany 22 listopada 2004 - 21:31

Gość__*
  • Goście
Zapowiedź Nadolniaka snuje dobrą przyszłość dla tej gry! Muszę skądś skombinować... ;) Przypominam, że oferuję 2 gry za Paper Mario! :D

PS. Nadolniak - ja nie znam nikogo, komu niepodobałby się Zelda! :D
PS2. Zdemen, grałem w pierwszą część PM. Spodobała mi się niezmiernie, uważam ją za jedną z najlepszych gier w historii (Możesz luknąć reckę na mojej stronie). Podobno dwójka udoskonala ją w każdym możliwym aspekcie, a dla mnie to wystarczy, by stała się jedną z najlepszych gier "w ogóle".
  • 0



Inne z tagami: