Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Last Story


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
188 odpowiedzi na ten temat

#61 Texz Napisany 13 lipca 2010 - 21:24

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Prawisz, że na konsolach HD mogłaby rozwinąć skrzydła? Japońscy deweloperzy mają to do siebie, że nie jarzą konsol HD. Gdyby ta gra wyszła na X360 jechałbyś po niej jak po świeżym odpadzie, bo na pewno by nie wyglądała jak trzecia część Gearsów.
  • 0

#62 Gość_Zero_* Napisany 13 lipca 2010 - 21:25

Gość_Zero_*
  • Goście
FFXIII wygląda ... ale co z tego jak jest nudna i się usypia
  • 0

#63 Texz Napisany 13 lipca 2010 - 21:29

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
FFXIII wygląda, ale jest bardzo ograniczona przez to całe HD. Z resztą wszyscy wiedzą o co chodzi, było na ten temat głośno.
  • 0

#64 Gość_Zero_* Napisany 13 lipca 2010 - 21:32

Gość_Zero_*
  • Goście
czy ja wiem czy przez HD czy po prostu jRPGi stoją w miejscu od wielu lat ... poza nielicznymi przypadkami
  • 0

#65 Malutki Napisany 13 lipca 2010 - 21:34

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Z dobrych Jrpgów na konsole HD przychodzi mi na myśl tylko Tales of Vesperia , reszta to średniaki .Jakby nie patrzeć koszta produkcji robią swoje i pewnie nie doczekamy się next genowego jrpg'a <_< .
  • 0

#66 Kradziej Napisany 13 lipca 2010 - 23:24

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

czy ja wiem czy przez HD czy po prostu jRPGi stoją w miejscu od wielu lat ... poza nielicznymi przypadkami

japońskie gry na stacjonarki w ogóle stoją w miejscu.
  • 0

#67 Malutki Napisany 14 lipca 2010 - 08:33

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Will The Last Story Be Sakaguchi’s Last Title?

The Last Story’s title may have another dimension to it. The upcoming Nintendo RPG might be Sakaguchi’s last game.



The Mistwalker head blogged that, “me and my team poured 120% of our energy into this title.” He feels anxious like a kid leaving for a journey. “I am completely pouring everything into this one, there is a strong feeling this may be my last work. “



Say it ain’t so, Sakaguchi.

http://www.siliconera.com/2010/07/13/will-the-last-story-be-sakaguchis-last-title/
  • 0

#68 Gość_Zero_* Napisany 14 lipca 2010 - 16:54

Gość_Zero_*
  • Goście

japońskie gry na stacjonarki w ogóle stoją w miejscu.


taki MGS od pierwszej części do czwartej rozwinął się dość sporo
  • 0

#69 Kradziej Napisany 14 lipca 2010 - 18:56

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

taki MGS od pierwszej części do czwartej rozwinął się dość sporo

:pac:
Chodziło mi o japońskie giery obecnej generacji.
A, nawiasem mówiąc, MGS może i się rozwinął, ale nawet czwórka ma od zarąbania totalnie głupich archaizmów, na które wpasć mogli tylko Japońce. Po co komu kamera FPP, hm?
  • 0

#70 Blizzard Beast Napisany 14 lipca 2010 - 22:43

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Z dobrych Jrpgów na konsole HD przychodzi mi na myśl tylko Tales of Vesperia , reszta to średniaki .


Ostatnim razem jak sprawdzałem Lost Odyssey, to była na konsoli HD i łoiła po dupie większość innych jRPGów, w które grałem.
  • 0

#71 Gość_Zero_* Napisany 14 lipca 2010 - 22:50

Gość_Zero_*
  • Goście

Ostatnim razem jak sprawdzałem Lost Odyssey, to była na konsoli HD i łoiła po d*pie większość innych jRPGów, w które grałem.


Ostatnio jak sprawdzałem Lost Odyssey i dobiłem do 3 płyty i komnaty z luster to nie mam parcia by pożyczyć od kogoś 4 płytę, bo moja nie działa ... sorry Blizz, nie wiem jak zakończenie, ale w LO jest tak:

1 płyta - kopie zad i zostawia w tyle inne jRPGi
2 plyta - daje rade, jest ok
3 plyta - wtf? tak to koncertowo zjebać ? :(

czułem się jakbym oglądał Nieśmiertelnego 2

edit. czekam na Persone 5 na currentgeny
  • 0

#72 Blizzard Beast Napisany 14 lipca 2010 - 22:55

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Ostatnio jak sprawdzałem Lost Odyssey i dobiłem do 3 płyty i komnaty z luster to nie mam parcia by pożyczyć od kogoś 4 płytę, bo moja nie działa ... sorry Blizz, nie wiem jak zakończenie, ale w LO jest tak:

1 płyta - kopie zad i zostawia w tyle inne jRPGi
2 plyta - daje rade, jest ok
3 plyta - wtf? tak to koncertowo zjebać ? :(

czułem się jakbym oglądał Nieśmiertelnego 2

edit. czekam na Persone 5 na currentgeny


Może faktycznie nie trzyma równego poziomu przez cały czas, ale system, muzyka, bohaterowie, dialogi itd. to pierwsza klasa przez całą grę. A już na pewno lata świetlne przed takimi koszmarkami jak Eternal Sonata.
  • 0

#73 Gość_Zero_* Napisany 14 lipca 2010 - 23:06

Gość_Zero_*
  • Goście
Nie no, system za***isty, chociaż to debilne lvl mnie drażni i nie podchodzi, jak chce pogrindować to to robię, a nie że zaraz dostaje tak mało expa bo mam już odpowiedni poziom - dla mnie idiotyzm na miarę równoczesnego lvlowania otoczenia w Oblivionie. Za muzykę oddaje pokłon, soundtracka przed grą przesłuchałem ze sto razy i ciągle jest równie genialny, piosenka z endingu jest rewelacyjna i tylko dla niej chciałbym skończyć (Ty pewnie masz NTSC i nawet jakbyś chciał mi pożyczyć to by nie działało z moim PALem :( ) bohaterowie i dialogi też dają radę ... Jansen roksi, no i moment

Spoiler


a ES jest całkiem fajna dla mnie, nie wiem co chcesz - stawiam ją napewno wyżej niż crapowane i nudne jak cholera FF13 :/ w RoF muszę zagrać bo podobno dobre i wymagające
  • 0

#74 rikku100 Napisany 15 lipca 2010 - 00:03

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

czy ja wiem czy przez HD czy po prostu jRPGi stoją w miejscu od wielu lat ... poza nielicznymi przypadkami


no chyba jednak nie przez to skoro wcześniejsze Finale a także mnóstwo jrpg'ów od lat potrafiły mieć większą swobodę :rower:

Z dobrych Jrpgów na konsole HD przychodzi mi na myśl tylko Tales of Vesperia , reszta to średniaki .Jakby nie patrzeć koszta produkcji robią swoje i pewnie nie doczekamy się next genowego jrpg'a .



no sorry, ale jakby nie patrzec FFXIII to JEST jRPG i wygląda next-genowo. ToV, Eternal Sonata, LO, Blue Dragon czy EoE etc raczej też by na konsolach poprzedniej generacji nie poszły. Z drugiej strony, to nie jest tak że każda gra która nie jest jrpgiem wygląda jak Gearsy albo Uncharted OLO


a ES jest całkiem fajna dla mnie, nie wiem co chcesz - stawiam ją napewno wyżej niż crapowane i nudne jak cholera FF13 w RoF muszę zagrać bo podobno dobre i wymagające


1.masz jakas wewnetrzna potrzebę zeby jechać po tej grze w każdym wątku w jakim nadarzy sie okazja?
2.pewnie Blizz ma to samo do ES co ty do np. Finala


a i nie spodziewaj się cudów z tym poziomem trudności w EoE...
  • 0

#75 Gość_Zero_* Napisany 15 lipca 2010 - 00:30

Gość_Zero_*
  • Goście
bo final mnie cholernie rozczarował bo tak za***istym ostatnim trailerze :cry:
  • 0

#76 rikku100 Napisany 15 lipca 2010 - 00:40

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
:cry:

patrz na dobre strony, na przykład że przynajmniej jest do czego fapować

(OLO)



btw.

Will The Last Story Be Sakaguchi’s Last Title?

http://www.siliconer...his-last-title/


nieee! goddamnit Sakaguchi -.- jeśli masz zamiar sie przez nastepne pare lat opalać na plaży na hawajach zamiast pracować to chociaż wydaj tą grę na coś poza wii... -.-
  • 0

#77 Godot Napisany 15 lipca 2010 - 00:44

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Niby czemu? ^_^ Jeżeli Cię to pocieszy to jak wyjdzie te Lost Story, to oleję ciepłym moczem tego crapa ^_^
  • 0

#78 rikku100 Napisany 15 lipca 2010 - 00:46

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
skąd wiesz że będzie crap? :cry:
  • 0

#79 Gość_Zero_* Napisany 15 lipca 2010 - 00:52

Gość_Zero_*
  • Goście
uematsu robi do tego muzyke ?

bo jak tak, to nie bedzie crap :^^:
  • 0

#80 Blizzard Beast Napisany 15 lipca 2010 - 00:59

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Nie no, system za***isty, chociaż to debilne lvl mnie drażni i nie podchodzi, jak chce pogrindować to to robię, a nie że zaraz dostaje tak mało expa bo mam już odpowiedni poziom - dla mnie idiotyzm na miarę równoczesnego lvlowania otoczenia w Oblivionie. Za muzykę oddaje pokłon, soundtracka przed grą przesłuchałem ze sto razy i ciągle jest równie genialny, piosenka z endingu jest rewelacyjna i tylko dla niej chciałbym skończyć (Ty pewnie masz NTSC i nawet jakbyś chciał mi pożyczyć to by nie działało z moim PALem :( ) bohaterowie i dialogi też dają radę ... 
a ES jest całkiem fajna dla mnie, nie wiem co chcesz - stawiam ją napewno wyżej niż crapowane i nudne jak cholera FF13 :/ w RoF muszę zagrać bo podobno dobre i wymagające

Zapomniałem jeszcze - LO ma Thousand Years of Dreams - samo to jest dla mnie na 10/10.


LO ma zajebistą muzykę, bohaterów, interesującą fabułę, fajny system, dialogi, duży świat (nawet jeśli pustawy), i realistyczny design. ES ma ładną grafikę i nic poza tak naprawdę. Sorry, ale Polka do mnie nie przemawia, design zawsze wybieram realistyczny (FF8>FF7), design dungeonów IMO kulał, świat był niewykorzystany w ogóle (zero własnej eksploracji) i tylko wstawki z życia Chopina były naprawdę fajnym patentem.


A levelowanie w LO mi pasowało - każdy kij ma dwa końce. Ty nie mogłeś levelować, ale ja za to mogłem iść ulubionym składem, a potem dolevelować resztę ekipy w dziesięciu walkach - to mi się podobało.


  • 0

#81 Gość_Zero_* Napisany 15 lipca 2010 - 01:04

Gość_Zero_*
  • Goście

A levelowanie w LO mi pasowało - każdy kij ma dwa końce. Ty nie mogłeś levelować, ale ja za to mogłem iść ulubionym składem, a potem dolevelować resztę ekipy w dziesięciu walkach - to mi się podobało.


No tak.

W ES podobał mi się design bardzo, fajnie wpletli motywy muzyczne, jakiejś klucze wiolinowe do lasek, batuty i inne pierdoły - mi to pasiło. No Thousand Years of Dreams z LO oczywiście za***iste :tak:
  • 0

#82 Malutki Napisany 15 lipca 2010 - 08:39

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Ostatnim razem jak sprawdzałem Lost Odyssey, to była na konsoli HD i łoiła po d*pie większość innych jRPGów, w które grałem.

Lost Odyssey jeszcze nie sprawdziłem, trzeba nadrobić zaległości.

no sorry, ale jakby nie patrzec FFXIII to JEST jRPG i wygląda next-genowo. ToV, Eternal Sonata, LO, Blue Dragon czy EoE etc raczej też by na konsolach poprzedniej generacji nie poszły. Z drugiej strony, to nie jest tak że każda gra która nie jest jrpgiem wygląda jak Gearsy albo Uncharted OLO

Nie chodziło mi o to czy coś poszłoby na starszym systemie czy też nie.Co z tego ,że oprawa w XIII jest za***ista skoro reszta zawodzi.

Niby czemu? ^_^ Jeżeli Cię to pocieszy to jak wyjdzie te Lost Story, to oleję ciepłym moczem tego crapa ^_^

Łał, najlepiej jest inwestować w same gry od Nintendo <_< .Co z tego , że gra już teraz wyśmienicie się prezentuje , najlepiej ją zjechać na dzień dobry... powiedz Greg jaka była Twoja ostatnia gra na Wii od niezależnego developera ?

nieee! goddamnit Sakaguchi -.- jeśli masz zamiar sie przez nastepne pare lat opalać na plaży na hawajach zamiast pracować to chociaż wydaj tą grę na coś poza wii... -.-

Szanse są nikłe.Czytałem gdzieś w sieci , że projekt ten jest kolaboracją Nintendo z Mistwalker'em .W dodatku wydawcą The Last Story jest Nintendo.
  • 0

#83 Kaxi Napisany 15 lipca 2010 - 10:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Tak swoją drogą na GAFie w tematach o grach posty w stylu "łeeee, dlaczego nie na konsolę X?" nagradzane są banem/warnem :tak:
  • 0

#84 rikku100 Napisany 15 lipca 2010 - 14:17

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Nie chodziło mi o to czy coś poszłoby na starszym systemie czy też nie.Co z tego ,że oprawa w XIII jest za***ista skoro reszta zawodzi.


pisałeś o next genowości , a to jest mierzone głównie poziomem grafiki, przynajmniej tak mi się wydaje... I to z tego że różni ludzie mogą mówić różne rzeczy, ale obiektywnie jest tylko jedna rzecz która w XIII zawodzi czyli ten cały brak otwartego świata aż do 9 chaptera


Łał, najlepiej jest inwestować w same gry od Nintendo .Co z tego , że gra już teraz wyśmienicie się prezentuje , najlepiej ją zjechać na dzień dobry...


a co to za filozofia? przecież nie będę grać w każdą grę tylko dlatego że sie dobrze prezentuje OLO

Szanse są nikłe.Czytałem gdzieś w sieci , że projekt ten jest kolaboracją Nintendo z Mistwalker'em .W dodatku wydawcą The Last Story jest Nintendo.


świetnie, to niech zrobią The Last Story Sigma po pół roku, czy coś takiego, też może być

Tak swoją drogą na GAFie w tematach o grach posty w stylu "łeeee, dlaczego nie na konsolę X?" nagradzane są banem/warnem


w takim razie dobrze to forum nazywa się NEOGO a nie GAF :)
  • 0

#85 xell Napisany 15 lipca 2010 - 14:26

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 329 Postów:

Co z tego , że gra już teraz wyśmienicie się prezentuje


Pod jakim względem? :neutral:
  • 0

#86 me&myself Napisany 15 lipca 2010 - 15:02

me&myself

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 518 Postów:
Pod każdym. Jasne nie każdy musi się tym projektem ekscytować, ale nazywanie go crapem to... wiadomo co ;) Ja czuje w kościach, że to będzie najlepszy jrpg na Wii. Jak pisałem wcześniej japoński klimat i zachodni gameplay to najlepsza możliwa mieszanka :tak:
  • 0

#87 Tadeg Napisany 16 lipca 2010 - 18:30

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:
Oficjalne zakłady - zagramy w to w 2010? Póki co Mistwalker "do końca roku" ma "dać znać" co z europejską premierą. Da radę The Last Story w tym roku dla Europy?
  • 0

#88 Texz Napisany 16 lipca 2010 - 21:23

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Muszą to jakoś tak wydać, żeby nie okazało się że na półce z nowościami stanie obok premierowego LBP2. Właśnie przeglądam listy wydawnicze na PS3/X360/Wii i jak w ubiegłym roku według wydawców listopad jest ostatnim miesiącem roku. Mogliby to wcisnąć w grudniu, albo na spokojnie przeczekać wyścig szczurów i wydać w jakimś sezonie ogórkowym na początku roku (który zapewne zaliczy masę spadków gier, które uciekły z przedgwiazdkowej walki o klienta), czyli stawiam że gdzieś na wiosnę, wczesne lato 2011 byłoby idealnie.
  • 0

#89 ogqozo Napisany 17 lipca 2010 - 19:14

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

Muszą to jakoś tak wydać, żeby nie okazało się że na półce z nowościami stanie obok premierowego LBP2.

A czemu akurat LBP2? Jest w ogóle jakikolwiek wspólny target dla dwóch na tyle odmiennych gier na odmienne konsole?
  • 0

#90 Tadeg Napisany 17 lipca 2010 - 19:58

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

A czemu akurat LBP2? Jest w ogóle jakikolwiek wspólny target dla dwóch na tyle odmiennych gier na odmienne konsole?


Albo była to metafora i ma symbolizować wiele tytułów AAA na raz, albo faktycznie nie rozumiem :unsure:
  • 0