Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Last Story


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
188 odpowiedzi na ten temat

#91 Texz Napisany 17 lipca 2010 - 20:18

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Albo była to metafora i ma symbolizować wiele tytułów AAA na raz, albo faktycznie nie rozumiem :unsure:


Dobrze rozumiesz. Myślałem, że jest to klarowne, że nawet jeżeli są inne targety to sąsiedztwo tytułów AAA może przysporzyć nie lada problemów.
  • 0

#92 Tadeg Napisany 17 lipca 2010 - 22:01

Tadeg

    eurogamer.pl

  • Narybek
  • 247 Postów:

sąsiedztwo tytułów AAA może przysporzyć nie lada problemów.


.... dla portfelów i braku kodów na infinite money :neutral: rozumiejąca :cool:
  • 0

#93 Kaxi Napisany 15 września 2010 - 15:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
http://www.nintendoe...hing.com/50391/

Dwa nowe skaniki z tej troche zapomnianej chwilowo gry. Nienajlepszej jakości niestety.
  • 0

#94 Kaxi Napisany 29 września 2010 - 14:01

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
http://www.andriasan...ges/2132427377/



nowe screeny. gra startuje w japonii pod koniec stycznia. dokładnie 27 stycznia.
  • 0

#95 mic Napisany 29 września 2010 - 22:51

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
i pewnie bedzie miala dluga droge do europy :)
  • 0

#96 Kaxi Napisany 20 października 2010 - 11:58

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
http://www.nintendoe...hing.com/53548/

Nowy trailer. W miarę jak się będzie zbliżała premiera w Japonii, czeka nas wysyp materiałów. Mi ten filmik narobił ochotę na solidnego jrpga.
  • 0

#97 mic Napisany 20 października 2010 - 22:45

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Zdecydowanie jest na co czekac.
  • 0

#98 Kaxi Napisany 27 października 2010 - 20:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Z cyklu Iwata Asks: Last Story

This interview involves Iwata, Director Hironobu Sakaguchi and character designer Kimihiko Fujisaka ...

- Sakaguchi said that when he worked with HD platforms, he placed a greater focus on such development areas as workflow and pipeline
- this was done because having a solid work pipeline in place allowed for creation of higher-quality visuals
- "With the Wii, we took the approach of making a prototype first and investigating from there. So, compared to the hardware I've worked with until now, the creation process was completely different."
- Iwata said it sounds like the Wii allowed a creation process where they build up the game through experimentation
- Sakaguchi: "There is that side to it. To be honest, I personally feel that the HD visuals that are now the trend are still too much for a game world. You end up putting all your effort into preserving the quality of the visuals. I absolutely did not want the visual quality to drop just because it's on the non-HD Wii. In the end, I truly believe we reached a point where it does not lose out to other hardware. The feel of the rocks, the feel of the water and so forth -- we really went deep with the creation. Also, another important area is motion."
- Sakaguchi feels that when it comes to motion and visual fidelity, balance is what's important
- Fujisaka: "I'm a designer, so to be honest I initially felt like I wanted a bit more resolution. However, as I worked on the project, I came to the unexpected conclusion that it was okay."
- Sakaguchi: "In the end, we were able to raise the quality more than we'd expected."
- Sakaguchi feels the quality of the visuals in The Last Story give the feeling of a photograph
- the team also found the Wii easy to program, which allowed for a bunch of details added into the game
- when you switch from dark to light, the game's lighting adjusts as a real person's eyes would
- Sakaguchi: "Even if you compare the visuals to other hardware, there's no disadvantage what-so-ever."
- Fujisaka feels that development hit a turning point when the main city was completed in 2009
- that's when the gameplay systems started to come together
- Nintendo originally said that the scenario for The Last Story was no good
- this caused Sakaguchi to change some things
- Sakaguchi: "By simplifying the world view in the form of fantasy, I believe the characters became deeper. It's easier to show real human feelings in fantasy, after all."
- Fujisaka was annoyed by Nintendo's decision, but eventually felt it was the right one to make
- Fujisaka: "The world view we originally thought up was extremely dark. I'm glad that it ended up in its current form."
- Sakaguchi: "For music and paintings, movies and books, there are some works that give you energy when you touch them. I'd like for Last Story to be that type of work. Nothing would make me happier than if you connected with the game and felt something from it."


Efekt przyzwyczajania się do światła brzmi jak RE5.
Zaś do tego, że pierwotnie świat gry był mroczniejszy... na screenach gra wydaje się ogólnie dość mroczna i tak.
  • 0

#99 Kaxi Napisany 10 listopada 2010 - 12:50

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
The Last Monster Hunter Story anyone?


There's a new scan from next week's Jump floating around now. It shows a brand new feature in the game: the Raid Lobby. Using the Raid Lobby to form parties of up to 6 players online, players can either participate in an online free for all deathmatch challenge, or the players can take part in co-op challenges against raid bosses. Also showcased in the scan is the extensive customization system for equipment. Not only are equipment all visible like in Xenoblade, but in The Last Story, players can also customize their equipment by changing the color of parts of the armor and weapons.



Tryb online dla max 6 osób, deathmatch lub kooperacja w w wyprawie na bossa.
  • 0

#100 Kaxi Napisany 18 listopada 2010 - 11:44

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
http://gonintendo.co...y.php?id=142732

Dodany obrazek


Zestaw na premierę Wii + gra + CC Pro.

Muzykę robi Ueamtsu, będzie soundtrack, i dużo więcej info w linku. Wydaje mi się, że Last Story może ożywić Wii w Japonii. O ile nie będzie wielką porażką. Trzymam kciuki za sukces. :rolleyes:


EDIT:

  • 0

#101 Kaxi Napisany 27 grudnia 2010 - 13:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Niedawno informowalem o pokazie Last Story - http://neogo.pl/news...wo-i-w-kolorze/


Oto on http://gonintendo.co...y.php?id=145968

Calosc trwa chyba z godzine, calego nie widzialem, ale wystarczajaco by zobaczyc cover system, uniki, magie, wydawanie polecen i niszczenie otoczenia.

Tutaj trailer o systemie walki:
http://neogo.pl/news...the-last-story/
  • 0

#102 Godot Napisany 27 grudnia 2010 - 21:06

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jakoś nie wierzę w tą grę. Czuję 7.5 w powietrzu
  • 0

#103 Kaxi Napisany 28 grudnia 2010 - 20:05

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
Tutaj ładne screeniki: http://neogo.pl/news.../#comment-18351


Jak dostanie noty koło 7.5 to się nie zdziwię, zwłaszcza że na Zachodzie obecnie jrpg nie mają łatwego życia. Ale ja jrpg lubię, a obecnie nie ma lepiej zapowiadającego się na rynku. Żeby tylko nie wyszedł z tego drugi LO - był nudnawy.
  • 0

#104 mic Napisany 28 grudnia 2010 - 22:57

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Ja akurat w Last Story wierze i czekam :) co do ocen to teraz generalnie chyba jrpg nie jest "trendy" i tez (dlatego ? ) oceny nie sa topowe. Choc i oczywicie brakuje troche powiewu swiezosci... W czasach psx kazdy sobie dopowiadal to co trzeba gdy grafika nie dawala rady, teraz MA byc wypasiona grafa i szybka akcja... Choc wlasnie jak patrzy sie na filmiki z LS to akcja jest dosc dynamiczna :) Poczekajmy jeszcze troche - choc do japonskiej (styczniowej) premiery - wtedy juz beda jakies opinie.
Ja tam jestem optymista :)
  • 0

#105 Kaxi Napisany 12 stycznia 2011 - 15:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
http://neogo.pl/news...w-formie-video/

Dwa filmiki, jeden bardzo fajny, gierka w pigułce, można by rzec.

Ja tylko jak (jeśli) dostane grę w swoje łapię, to podbiję trochę kolor w tiviku :P
  • 0

#106 Malutki Napisany 14 stycznia 2011 - 09:25

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Prawdopodobnie nowe skany :
http://www.nintendoe...hing.com/58828/
Łykam wszystkie trailerki bez popitki i mogę powiedzieć jedno gra pod względem wizualnym wygląda fenomenalnie na sprzęcie Big N. Sporym minusem dla mnie jako osoby ubóstwiającej jrpg'i jest czas przejścia gry ,30 godzin to trochę za mało dla tego gatunku <_< .
  • 0

#107 philipo Napisany 19 stycznia 2011 - 09:37

philipo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Famitsu review scores

The Last Story (Wii) – 10/10/9/9
  • 0

#108 ogqozo Napisany 20 stycznia 2011 - 04:57

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
Ta gra jest gorsza od Final Fantasy XIII, błe.
  • 0

#109 Danteusz Napisany 20 stycznia 2011 - 15:11

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
OLO, gra wyjdzie tylko w Japonii
http://www.eurogamer...ot-heading-west
  • 0

#110 Godot Napisany 20 stycznia 2011 - 15:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Całe szczęście, że nie interesował mnie ten tytuł. Ale to już druga (po Fatal Frame) duża gra, która zostanie w Japonii. Niedobrze
  • 0

#111 Danteusz Napisany 20 stycznia 2011 - 15:59

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Dziwi mnie że nikt o tym nie pisał, bo news jest sprzed tygodnia. Ogólnie porażka, szykuję się do zakupu Wii, TLS mnie mocno interesowało
  • 0

#112 Kaxi Napisany 20 stycznia 2011 - 16:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
nikt o tym pewnie nie pisał, bo to jest news z gatunku "oficjalnie nic nie wiemy, ale za miesiac okaze sie ze jednak tak, tylko nie moglismy powiedziec". Po prostu standardowa odpowiedz jakiegos spokepersona.

Oczywiscie moze sie skonczyc jak z FaFr, to nie jest wykluczone, ale póki nie poznamy oficjalnego line-upu, nie ma co rozpaczac (ani sie cieszyc).

Obiektywnie szanse sa 50-50, a subiektywnie nie zrozumiem decyzji o niewydawaniu gry poza Japonią - w przypadku Fatala chodzilo o problemy z developerem, a tutaj? Mamy znane nazwisko i powazną produkcje czyli Zachod powinien lyknac.
  • 0

#113 Danteusz Napisany 20 stycznia 2011 - 18:51

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Niby wytłumaczyli się z tej decyzji, ale jak dla mnie to jakieś bzdury
http://www.eurogamer...japan-exclusive
  • 0

#114 Kaxi Napisany 20 stycznia 2011 - 19:31

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
lepszego wytłumaczenia pewnie nigdy nie dadzą, przynajmniej nie oficjalnie.
ja ze skreślenie TLS poczekam jeszcze do e3 - jeśli tam nie zapowiedzą gry powiedzmy na koniec roku, to nie zobaczymy jej juz pewnie nigdy. z kolei nie spodziewalem sie jej wczensiej, bo duzo tlumaczenia jest.
  • 0

#115 ogqozo Napisany 20 stycznia 2011 - 20:48

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
No tak, skoro na Wii mają wyjść w tym roku dwie ciekawe gry, to jednej z nich nie wydamy, bo... mamy tak wiele do roboty. Jezus Maria, to jakiś żart? Wyobrażam sobie, jak ten szef siedzi przed telefonem i duka: "Mamy tak wiele gier... jest Kirby... i... eee... tak wiele gier... jest ich wiele". No nie, nie ma ich wiele, a na pewno nie tak dobrych jak gra z potencjałem najlepszego RPG tej generacji konsol. Od czasów SNES-a zapomniałem, czemu na konsole stacjonarne Nintendo nie wychodzi za wiele RPG-ów, ale takie sytuacje mi przypominają. Bo ci kolesie je wydają tylko w Japonii. Myślę, że zmienią zdanie, ale sam fakt, że jeszcze nie podjęto decyzji, jest śmieszny. Jakby Square lub Atlus to wydawał, to by się pół sekundy nie zastanawiali.
  • 0

#116 Malutki Napisany 21 stycznia 2011 - 00:01

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Również mnie śmieszy ta cala sytuacja. Gdyby tej gry nie sponsorowało Nintendo to założę się ,że taki wydawca jak Rising Star bez zastanowienia starałby się wydać to u nas.To samo tyczy się Xenoblade i Fatal Frame.Wkurza mnie to ,że musimy prosić się o takie perełki pisząc różne petycje ,które i tak zakończą się fiaskiem.eN w tej generacji sporo straciło w moich oczach i raczej nie zanosi się na to ,aby cokolwiek uległo zmianie na lepsze.Na dzień dzisiejszy jestem bodajże ostatnią osobą ,która kupi kolejna stacjonarkę od N ...
  • 0

#117 mic Napisany 21 stycznia 2011 - 00:17

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
W Last Story mysle, ze jest jeszcze szansa, ze zagramy... Ale co z Xenoblade ? Tu mam wieksze obawy... Fatal Frame 4 doczekal sie choc tego tlumaczenia i latki pozwalajacej go odpalac na konsolnach innych niz japonskie. Ta ekipa chyba to samo robi tez aktualnie z tales of graces na wii - czyli jrpg. Moze wiec w najgorszym wypadku podejma sie tez LS ? To tylko gdybanie bo lepiej jednak aby sie nie wyglupiali i wydali to poza KKW.
  • 0

#118 ogqozo Napisany 21 stycznia 2011 - 15:09

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
No ten brak informacji o Xenoblade też jest śmieszny. Gra niby nowa, ale jednak przedrostek "Xeno-" się graczom kojarzy, zresztą na okładce można walnąć tekst w stylu "gra twórców FINAL FANTASY i CHRONO TRIGGER", co zresztą nie byłoby dużą przesadą, bo kluczowi twórcy XB mieli dość istotną rolę przy tworzeniu i Triggera, i najlepszego Fajnala, to są przecież całkiem popularne gry, by nie powiedzieć kultowe. Dodatkowo Xenoblade nieźle zeszło w Japonii. Nie mówiąc o recenzjach, które rozpierniczają. W czym problem? Może fanów jRPG nie ma tak wielu, ale są, i oni dla XB czy LS, a zwłaszcza obu, zachcieliby kupić Wii, bo przecież gatunek na next-genach zdycha.

No nie nadążam za Nintendo. Jakim cudem małym wydawcom się opłaca wydawać zupełne szroty, a Nintendo nie może przetłumaczyć sprawdzonego hitu z Japonii? Kojarzy mi się to z Warner Bros., który potrafi mieć dochody w wysokości miliarda dolarów na Harrym Potterze i dalej na nim stracić. Jak to działa, nie mam pojęcia. Zdaję sobie sprawę, że ci ludzie siedzący na forach to mniejszość, a większość nie czyta recenzji i nie gra w rozbudowane gry, ale bez przesady. To po co w takim razie się męczyć i robić tak dopieszczone arcydzieła jak Zeldy, Super Mario Galaxy czy Donkey Kongi, skoro i tak zatwardziali gracze się nie liczą? Nie jestem fanem popularnego dzielenia ludzi na "casuali" i "hardkorowców", ani twierdzenia, że "Nintendo zabija rynek", ale w momencie, w którym na Wii jest zapowiedziana jedna ciekawa gra, a Nintendo nie chce przetłumaczyć być może najlepszego jRPG generacji, jeśli nie dekady (FFX itd. mnie rozczarowały), bo "mamy dużo innych ciekawych gier", to ja naprawdę wymiękam.

Co roku jest jakiś wywiad, w którym Reggie mówi "mamy zamiar zabrać się za współpracę z 3rd party", "Europa to dla nas kluczowy obszar, chcemy wydawać gry równocześnie na wszystkich kontynentach", a później się okazuje, że jest wiecznie to samo. Jakby to było Square-Enix, to bym przynajmniej wiedział, że wydadzą Xenoblade za 10-15 lat, w formie portu na 4DS-a albo PSP4. Ale nie, to jest Nintendo. Firma, która czasem od niechcenia zrobi genialnego RPG-a jak Mother 3 i po prostu go zostawia zakopanego w Japonii, a dziesiątki tysięcy ludzi ściągają z internetu cracka tłumaczącego na angielski.
  • 0

#119 Godot Napisany 22 stycznia 2011 - 09:46

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jednak jest szansa na tego crapa
http://www.nintendo-...the-short-term/
  • 0

#120 Kaxi Napisany 28 stycznia 2011 - 11:52

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 160 Postów:
http://gonintendo.co...y.php?id=148699

Taki tam news, że sprzedaż Last Story idzie dobrze i pierwszy rzut został praktycznie wyprzedany.
  • 0