Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komputery Z Jabłuszkiem

• Zaloguj się by odpowiedzieć
2464 odpowiedzi na ten temat

#61 ACZ Napisany 08 sierpień 2010 - 00:49

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32230 Postów:
Co z pocztą? Mail przeczyta pliki z Outlook Express?
  • 0

#62 Gnato Napisany 08 sierpień 2010 - 04:39

Gnato

Korpulentny intelektualnie

• Forumowicze
  • 1457 Postów:
Hmm. Mail TO Outlook. Podpinasz pod niego skrzynki pocztowe i działa. Nie widzę powodu by podpinać program do poczty pod inny program do poczty.
  • 0

#63 Kurzy Napisany 08 sierpień 2010 - 09:14

Kurzy

NIKOGO FORUMEK ENTUZJASTA

• Forumowicze
  • 13801 Postów:
Czychu spróboj pierw przed kupnem maca zainstalować sobie MAC OS na normalnym lapku, przecież da się, poznasz system i zaspokoisz ciekawość.
  • 0

#64 Gnato Napisany 08 sierpień 2010 - 11:36

Gnato

• Forumowicze
  • 1457 Postów:
Doprawdy? Oficjalnie systemy Apple są zastrzeżone dla Macintoshy, ale nowsze wersje dzięki przejściu z Motoroli na Intela pozwalają ze sporą dozą zachodu odpalić się na PC. Jednak wymaga to doboru odpowiednich komponentów i masy zabawy z softem. Zrobienie Hackintosha z lapka jest dosyć wątpliwe, chyba, że natywnie masz praktycznie takie same podzespoły.

Imo gra nie warta świeczki - Snow Leopard jest ultra przez*jebisty i wątpię, czy ktokolwiek będzie chciał po nim wracać do windy. To zaskoczy na pewno. Jedyną kwestią jest kasa, ale posiadanie MacOSX na trzeszczącym Asusie z mikro touch padem wydaje mi się półśrodkiem.
  • 0

#65 TEXZ Napisany 08 sierpień 2010 - 12:25

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:

Czychu spróboj pierw przed kupnem maca zainstalować sobie MAC OS na normalnym lapku, przecież da się, poznasz system i zaspokoisz ciekawość.

Oprócz pulpitu nic to nie będzie mieć wspólnego z systemem Mac OS. W końcu chodzi o jego szybkość i niezawodność, nie o ikonki i ładny dock, a te obie rzeczy na hackintoshach praktycznie nie istnieja.
  • 0

#66 Kurzy Napisany 08 sierpień 2010 - 14:03

Kurzy

NIKOGO FORUMEK ENTUZJASTA

• Forumowicze
  • 13801 Postów:
No sorry ale ja mam zdanie na temat kolegi który nie ma mocnego lapka i ma macOS obok win i lina na PC i np. bawi się tam photoshopem bo mu lepiej chodzi niż na windowsie więc chyba tragedii nie ma.
  • 0

#67 ACZ Napisany 08 sierpień 2010 - 14:09

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32230 Postów:
Maca mam już od kilku dni, ale jeszcze sobie parę dni poczeka zanim go podepnę i odpalę.

Nie wiem czy do końca dobrze zadałem pytanie. Mail to program pocztowy na Mac Os, tak? Tak. Obecnie na windowsie w outlook express mam kilkadziesiąt maili, które są dla mnie ważne i nie chcę ich kasować. Chciałbym je przenieść do programu pocztowego (do Maila) na Mac OS. Pytam się czy da się tak zrobić.

BTW do wirtualizacji widowsa na mac os jest darmowy program Virtualbox. Oczywiście jest ograniczony względem parallel i vmware fusion (np. nie mozna przenosic plików miedzy oknami windowsa i mac os), ale na moje potrzeby zupełnie wystarczy.
  • 0

#68 Gnato Napisany 08 sierpień 2010 - 14:30

Gnato

• Forumowicze
  • 1457 Postów:
Wujek google dał po pół sekundy taką odpowiedź: http://myapple.pl/ma...a-do-apple.html ;)

P.S. Witamy Czychu na pokładzie! Jakiego masz?
  • 0

#69 ACZ Napisany 08 sierpień 2010 - 14:41

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32230 Postów:

P.S. Witamy Czychu na pokładzie! Jakiego masz?

Mini.

Co do linku to trochę za dużo roboty widzę. Już wiem co zrobię. Obok mac os bede mial windowsa xp, wiec wrzucę te stare maile do outlooka i jeśli bede chcial do nich czasami zajrzec to sobie windowsa na wirtualizacji odpale i tyle.
  • 0

#70 Gość_Zero_* Napisany 08 sierpień 2010 - 14:47

Gość_Zero_*
  • Goście

Mini.

którego ?
  • 0

#71 ACZ Napisany 08 sierpień 2010 - 15:12

ACZ

Samiec Alfa

• Reformatorzy
  • 32230 Postów:
Tak jak pisałem wcześniej, ten poprzedni model, który od nowego modelu różni się bzik, za nową obudowę nie będę przeciez placil tysiaka więcej.
Taki mam:
Core 2 Duo 2,26 GHz, sata 160 GB, 2 gb DDR 3, nvidia gf 9400m.
Dodany obrazek
  • 0

#72 Danteusz Napisany 08 sierpień 2010 - 18:08

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29345 Postów:
Na tym Mini robię w pracy :) A teraz siedzę na hackintoshu zainstalowanym na lapku Core2 1.8GHz, 3GB RAMu, działa wydajnie i stabilnie.
  • 0

#73 Ney Napisany 09 sierpień 2010 - 18:54

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
Ja od grudnia mam MacBook'a (2GB, 2.26 Intel Core 2 Duo z LED'em) i dla takiego pecetowego casuala (komp u mnie jest tylko do netu, pisania itp) to cud na cudy - wszystko wyglądą ślicznie, działa szybciutko bez zwiech, laptop się włącza w kilkanaście sekund. A bez trackpada i "trików z palcami" to już nie jestem w stanie sobie wyobrazić obsługi komputera :)
  • 0

#74 Danteusz Napisany 09 sierpień 2010 - 19:28

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29345 Postów:
Właśnie, jakie są triki z palcami oprócz scrolla dwoma palcami?
  • 0

#75 Ney Napisany 09 sierpień 2010 - 19:35

Ney

Paskudny Nerdzioch

• Forumowicze
  • 8231 Postów:
Najważniejsze z mojego punktu widzenia - zoom, obracanie, strona do przodu, strona do tyłu i właśnie najbardziej przydatny scroll down :) Ale chyba sporo da się jeszcze ustawić od dwóch palców do czterech.
  • 0

#76 Danteusz Napisany 09 sierpień 2010 - 19:37

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29345 Postów:
Gdzie to się ustawia? Na moim hackintoshu w opcjach gładzika nie mam nic takiego
  • 0

#77 TEXZ Napisany 09 sierpień 2010 - 19:39

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:
http://www.youtube.c...h?v=T63BDr3RLb8

Jest też programik, w którym można rozwinąć te możliwości. Pro Gestures czy jakoś tak.

Najlepiej udać się do sklepu Apple, włączyć Preferencje i w opcjach gładzika oglądnąć sobie tutoriale. Następnie otworzyć Findera i Safari sprawdzając własnoręcznie jak to wygląda w praniu.
  • 0

#78 Danteusz Napisany 09 sierpień 2010 - 19:48

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29345 Postów:
No dobra, jednak mój asusowy trackpad nie jest w stanie obsłużyć większości gestów, działa tylko scroll dwoma palcami i right click
  • 0

#79 TEXZ Napisany 09 sierpień 2010 - 19:53

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:
Pod makiem ustawiłem sobie na zwykłej myszce podłączanej po kablu funkcje po przyciśnięciu środkowego przycisku. Przytrzymując go i ciągnąc myszkę w dół mam refresh strony. Założę się, że jest mnóstwo programów na Windows, które też pozwalają na podobną zabawę.
  • 0

#80 Danteusz Napisany 09 sierpień 2010 - 19:56

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29345 Postów:
Refresha to ja mam w Operze pod gestami od 10 lat ;)
  • 0

#81 TEXZ Napisany 09 sierpień 2010 - 20:01

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:
No to prawie jak na touchpadzie, tyle że bez touchpada.
  • 0

#82 Danteusz Napisany 09 sierpień 2010 - 20:03

Danteusz

Alpha Male!

• Administratorzy
  • 29345 Postów:
Na touchpadzie też, tylko trzeba przytrzymać RMB
  • 0

#83 olfeusz Napisany 13 sierpień 2010 - 10:36

olfeusz

Big Boss

• Forumowicze
  • 3529 Postów:
Czy jest tutaj może ktoś kto ma MacBooka 270PL/A (wersja Late 2009) i gra/grał na nim w jakąś z części Football Managera?
  • 0

#84 TEXZ Napisany 13 sierpień 2010 - 11:04

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:

Na touchpadzie też, tylko trzeba przytrzymać RMB

Na touchpadzie w starszych MB masz tylko jeden przycisk. W nowszych w ogóle.
  • 0

#85 armorking Napisany 13 sierpień 2010 - 12:45

armorking

Pikachu

• Narybek
  • 70 Postów:
Zastanwiam się grubo co do apple.Tylko ta cena jest zaporowa;) za taką kaskę to można autko dobre kupić(pisze student). Po za tym żal mi wydać kaski ,którą przez wakację zarobię na jabuszko...A w roku akademickim co ja będę? Cerował w kącie prezerwatywe;)
Póki co zastanawiałem sie bardziej za net bookiem...
  • 0

#86 TEXZ Napisany 13 sierpień 2010 - 13:08

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:
Może uda Ci się wyrwać coś konkretnego za 2k, pewnie jakąś używkę, ale jeżeli nie potrzebujesz tego rodzaju sprzętu to naprawdę w zupełności zadowoli Cię zwykły netbook.
  • 0

#87 armorking Napisany 13 sierpień 2010 - 13:37

armorking

Pikachu

• Narybek
  • 70 Postów:
wiesz chodzi o szybkość,niezawodność oraz ,żebym raz na rok nie robił formata i instalował wszystkich po kolei programów(sam system nie ma wszystkiego) Z tego co czytam i słyszę to mc book jest stworzony dla mnie:) ale za markę nie chce płacić...Może gdy już będę pracować to sobię kupię - teraz to mam dylemat,bo mam lapka
http://uk.computers....ODUCT_ID=150946

Niby ok,ale czas zmiany,a nie ponad 10 lat Windowsach pracować(kiedyś DOS)
  • 0

#88 TEXZ Napisany 13 sierpień 2010 - 13:48

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:
Kupienie Macbooka wcale nie oznacza, że musisz wyrzucić Windowsa ze swojego życia. Może jedynie stanowić alternatywę dla programów, których nie ma pod Mac OS, ale z doświadczenia wiem że jeżeli nie chodzi o gierki i programy typowe dla programistów, to raczej Mac OS ma wszystko czego potrzeba.
Co do lapka. Poszukaj na Allegro, albo http://myapple.pl/gielda/
Ceny jakie są widzisz. Z tym, że nawet jak weźmiesz coś wyprodukowanego w 2008 nie odczujesz dużej różnicy jakby to był najnowszy model. Wiadomo. Może uda Ci się wyrwać coś po taniości.
  • 0

#89 armorking Napisany 13 sierpień 2010 - 19:44

armorking

Pikachu

• Narybek
  • 70 Postów:
Dziękować za cynk!
  • 0

#90 TEXZ Napisany 17 sierpień 2010 - 13:59

TEXZ

Pet Eater

• Forumowicze
  • 28505 Postów:
Spróbowałem czegoś w rodzaju Worda na iPadzie. Pages bo tak się nazywa ten program, ma całkiem dużą liczbę templates i pełną edycję tekstu z prawie wszystkimi rzeczami z normalnego edytora. Efekt umieściłem w pliku: http://www.mediafire...mlrm3r5spbqsp3j

Mam też iPadowego Excela, jakieś notatniki, ale pisanie palcem na małym ekranie jest strasznie słabe. Urządzenie jednak świetnie się sprawdza jako bardziej mobilna wersja notebooka. Nie będę pisać, że codziennie rozładowuję starczającą na 7 godzin baterię, ale używam go non stop i z każdym dniem coraz bardziej przekonuję się, że ten sprzęt jest wart każdych pieniędzy.
  • 0