Skocz do zawartości

Jakie głośniki do PS2?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
87 odpowiedzi na ten temat

#61 cwany-lis Napisany 11 października 2008 - 12:31

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
chinche = stereo (?)

Ja nie polecam nawet kupować 5.1 do PS2 bo bez dekodera audio i tak bedziemy mieli podwójne stereo czyli to samo co dwa głośniki i bass - nie ma żadnej różnicy poza ceną [kilkadziesiąt zł.] przy zestawie 2.1 - chyba, że kogos buzuje pieć głośników i chce je jeszcze czasem podpiąć do PC - inaczej lepiej wydać tysiaka na uniwersalny, wszystko mający Z-5500 co sam lada chwila uczynię przy zakupie x 360 - po prostu ten sprzęt to KLASA sama w sobie, słyszałem i wiem, że nie warto bawić się w oszczędności bo wychodzą potem z tego smutne rzeczy :tak:
  • 0

#62 onikage7 Napisany 11 października 2008 - 15:20

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Bruce, jeśli Twój amplituner w kinie domowym ma dekoder DPL albo DPLII czy jeszcze inne podobne tryby to nawet jak podłączysz do niego ps2 przez chinche stereo to amplituner "zmixuje" sygnał stereo i pości go w dolby pro logic. Musisz się tylko pobawić w ustawieniach i ustawić odpowiedni tryb w amplitunerze i możesz cieszyć się pełnoprawnym dźwiękiem przestrzennym. BTW ten Twój zestaw to nie jest przypadkiem Panasonic a nie Philips?(tak mi google "podpowiedziały" jak wpisałem w wyszukiwarkę nazwę)
  • 0

#63 Bruce Napisany 11 października 2008 - 17:08

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Bruce, jeśli Twój amplituner w kinie domowym ma dekoder DPL albo DPLII czy jeszcze inne podobne tryby to nawet jak podłączysz do niego ps2 przez chinche stereo to amplituner "zmixuje" sygnał stereo i pości go w dolby pro logic. Musisz się tylko pobawić w ustawieniach i ustawić odpowiedni tryb w amplitunerze i możesz cieszyć się pełnoprawnym dźwiękiem przestrzennym. BTW ten Twój zestaw to nie jest przypadkiem Panasonic a nie Philips?(tak mi google "podpowiedziały" jak wpisałem w wyszukiwarkę nazwę)


Kurcze, przepraszam za wprowadzenie w błąd, to Panasonic. Nie wiem skąd mi się wziął nagle ten Phillips. Spróbuje pokombinować z podłączeniem konsoli w takim razie, zobaczymy co wyjdzie.

EDIT: Nic z tego nie wyszło :? Złośliwość rzeczy martwych i konieczność przenoszenia się z osprzętem mnie przelicytowały. Więc jaki zestaw głośników obsługujących DPLII polecacie? Bez dekoderów, bo skoro gry na PS2 nie obsługują 5.1 to nie ma sensu. A głośniki potrzebne są mi tylko do gier na PS2 i oglądania meczów z TV.
  • 0

#64 Mauro Napisany 11 października 2008 - 21:30

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
Niezbyt się znam, ale ja mam podłączony mój zestaw kina domowego Sony DAV S880 (http://www.welectron...stereo/s880.jpg) do PS2 i działa bardzo dobrze szczególnie w GT4, no ale tak jak czytałem nie masz wejścia optycznego w swoim :/. Ale ja tu z innej beczki troche chciałem, upewnij sie Bruce czy w TV masz wejście 2 kanałowe audio, ja mam jedno i jest dupa z TV nie posłucham 5.1.
  • 0

#65 Bruce Napisany 11 października 2008 - 21:53

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:


:pac: cała sytuacja zaczyna mnie przerastać. Tv do jakiego chcę podłączyć głośniki to....Philips 21' z drugiej połowy lat 90, który posiada....UWAGA....tylko wejście SCART. Krótkie pytanie - czy z tym da się coś zrobić czy ktoś ma zginąć?
  • 0

#66 vagrant3 Napisany 11 października 2008 - 22:22

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Głośniki będziesz podłączał przez konsole, a nie bezpośrednio do TV ;) Najlepiej jak używasz kabla RGB z dodatkowymi chinchami do dźwięku... Coś takiego najlepiej nadaje się do tych prostych zestawów "5.1". Ewentualnie component :P Na to samo wychodzi jeżeli wziąć pod uwagę sam dźwięk.
  • 0

#67 Mauro Napisany 12 października 2008 - 07:49

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:
No tak ale żeby te chinche z RGB do audio podłączyć, to też musisz mieć wejście na te chinche... a w połowie lat 90tych nikt nie myślał o takim rozwiązaniu w telewizorach 21', i zapewne Bruce ma tak jak u mnie jedno wejście audio na jednego chincha a nie dwa no i niestety z TV nie posłucha dzwięku 5.1. Co nie zmienia faktu ze gry z PS polecą w ładnym dźwięku.
  • 0

#68 Bruce Napisany 12 października 2008 - 10:16

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Okay, nic nie rozumiem z tego co piszecie :mrgreen:

W tym momencie dysponuje:
TV Philips 21', który ma tylko takie wejście http://www.kozik.net... ... o_euro.gif
PS2 w wersji nie slim ze standardowym okablowaniem, a więc trzema kabelkami żółtym, czerwonym i białym oraz przejściówką pozwalającą włożyć je do wejścia w TV.

Co muszę kupić, zrobić by mieć w takiej sytuacji dźwięk DPLII z PS2 i lepszy dźwięk przy oglądaniu meczów z TV.

P.S. Wiem, że to pewnie prościzna, ale jestem laikiem w tym temacie i już w samych kablach chinch, euro, rgb się gubię :?
  • 0

#69 onikage7 Napisany 12 października 2008 - 10:28

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Zara, zara, zara...;)...ale przecież telewizor z dźwiękiem do konsoli nie ma nic wspólnego. Wystarczy tak jak napisał Vagrant, zaopatrzyć się w taki kabel http://allegro.pl/item450883551_kab_2xr ... 1_1_5.html (tu tak samo dowolność cenowa, bo można i za 200zł jakieś chinche wyczesać ;)) któreś z szeregowych wejść audio w amplitunerze i to wyjście na kablu rgb do konsoli. I można zapomnieć o dźwięku z tv, bo sygnał z konsoli idzie bezpośrednio do amplitunera. Idzie też co prawda do tv bo kabel scart ma wsparcie dla dźwięku ale tv zawsze można wyciszyć do oporu, żeby nie "przeszkadzał" głośnikom kina domowego. Tak samo można podłączyć prosty zestaw 5.1, tylko trzeba jeszcze jakąś przejściówkę z jacka na chinche i będzie grało....ale niestety we wszystkich głośnikach to samo, czyli podwójne stereo plus sub-woofer. Będzie tak bo te najprostsze zestawy 5.1 nie mają najczęściej wejścia optycznego, które jest niezbędne żeby był DPLII. Gdy mamy amplituner nie ma takiego problemu, bo to właśnie amplituner "robi" DPLII z sygnału stereo z konsoli i nie trzeba konsoli podłączać kablem optycznym. Jeśli podłączamy prosty zestaw 5.1(bez wejścia optycznego) przez chinche DPLII nie będzie. To takie trochę błędne koło bo jak mamy tani zestaw 5.1 to nie ma wejścia optycznego i nie ma jak podłączyć konsoli żeby był DPLII, jak kupimy drogi zestaw to mamy wejście optyczne i dekodery DD i DTS których znowu nie obsługuje PS2. Bo tak na dobrą sprawę DPLII "zrobiony" przez amplituner to imo nie jest aż taki wypas. Jak Bruce masz możliwość, to włącz na swoim kinie domowym np. radio(albo inne dowolne źródło w stereo) ustaw żeby grało w DPLII i odłącz kable (dosłownie) głośników przednich i głośnik centralny, tak żeby grały tylko tylne. Będziesz wtedy dokładnie słyszał co robi DPLII z tylnymi kanałami, czy Ci taki dźwięk odpowiada i czy warto inwestować jakąś większą kasę, żeby mieć ten cały DPLII. Gdy grają wszystkie głośniki wtedy nie bardzo zwraca się uwagę co tak naprawdę leci z tych tylnych. Ufff, kolejny post-gigant ale mam nadzieję że komuś się przyda ;).

EDIT:
Co do meczy to zależy jaką masz telewizję, jak masz jakiś dekoder to musisz kombinować żeby dekoder jakoś podłączyć do kina albo zestawu głośników. Jak masz telewizję jak np. ja prosto z kabla to niestety nic nie poradzisz bo Twój tv nie ma wyjścia audio.

EDIT2:
Tak w sumie na dobrą sprawę jeśli nie masz ochoty kupować tego kabla rgb do ps2(wszystko zależy czy wejście scart w Twoim tv obsługuje sygnał rgb, musisz to sprawdzić w instrukcji albo w necie, jeśli obsługuje to kup kabel rgb i zapomnij o tym co dalej napisałem) to możesz się posłużyć tym standardowym kablem do ps2. Ten żółty chinch podłącz do tv a czerwony i biały spróbuj jakoś podłączyć do głośników ew. amplitunera. Tylko może się to wiązać z rozerwaniem całego kabla, znaczy jak się oczywiście da i będzie taka potrzeba(jak ci gdzieś nie będzie starczał) to po prostu spróbuj go jakoś rozdzielić(nie pamiętam jak wygląda ten kable chinch do ps2 ale chyba wszystkie kable są oddzielnie izolowane więc powinno się udać ;))
  • 0

#70 cwany-lis Napisany 13 października 2008 - 11:06

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:
Bruce - jesteś w tej samej sytuacji co ja dwa lata temu - możesz kupić sobie jakiś tani zestaw 2.1 lub 5.1 do PC - sprawdź w opisie auckji/sprzętu czy dodaja przejścówkę do konsol - podłączasz wtedy to do konsoli i styka - oczywiście program w tv będzie dalej puszczał dźwięk ze swojego głośniczka ale dźwięk z gier będzie wychodził własnie z kupionych przez ciebie głośników - innej opcji biorąc pod uwagę cenę nie ma :tak:
  • 0

#71 Bruce Napisany 13 października 2008 - 20:24

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Ten żółty chinch podłącz do tv a czerwony i biały spróbuj jakoś podłączyć do głośników ew. amplitunera

Robiłem tak i nie miałem obrazu na TV :/ Inna sprawa, że podłączałem go do jakiegoś Thompsona, który jest starszy niż mój Philips (niestety to on jest przy kinie domowym).

Cwany-lis - największą wątpliwością jest teraz dla mnie czy w ogóle inwestować w takie coś czy cieszyć się graniem przy marnych głośnikach z TV i pozbierać kasę na porządny LCD i ZZ-5500.
  • 0

#72 onikage7 Napisany 14 października 2008 - 08:07

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:

Robiłem tak i nie miałem obrazu na TV :/ Inna sprawa, że podłączałem go do jakiegoś Thompsona, który jest starszy niż mój Philips (niestety to on jest przy kinie domowym).

- hm, no dziwna sprawa. Może masz jakieś wejście skopane. Ewentualnie jeśli ten tv ma euro to mógłbyś spróbować podłączyć przez przejściówkę co jest w zestawie z ps2. W sumie trochę szkoda, bo byś dokładnie wybadał ten cały dźwięk przestrzenny itd. A co do ewentualnego zakupu samych głośników to może takie coś by Ci się spodobały http://www.allegro.p... ... s_t20.html Jeśli nie lubisz wielkich basów, nie masz za dużo miejsca itd. Przez jakiś czas miałem te głośniki i całkiem nieźle grają(jak na głośniki komputerowe oczywiście). Trochę sporo kosztują, ale np. jak kupisz coś lepszego można je przy kompie postawić, na pewno będą lepsze do muzyki niż zestaw z sub-wooferem(w podobnej cenie).
  • 0

#73 cwany-lis Napisany 14 października 2008 - 10:21

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 566 Postów:

Cwany-lis - największą wątpliwością jest teraz dla mnie czy w ogóle inwestować w takie coś czy cieszyć się graniem przy marnych głośnikach z TV i pozbierać kasę na porządny LCD i ZZ-5500.


ja bym wybrał opcję numer dwa :) szału specjalnegoz podwójnego stereo nie ma, a jak masz mały pokój to basy będą cię irytować bardzo :tak:
  • 0

#74 Bruce Napisany 16 października 2008 - 19:15

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Przemyślałem sprawę i jeszcze raz przeczytałem Wasze rady. Skoro DPLII nie daje jakiegoś szałowego dźwięku, a PS2 nie dysponuje grami w 5.1 to nie warto wyrzucać kasy. Pozbieram na dobry TV, ZZ-5500, PS3 albo X360 i za kilka lat będę rozpływał się podczas przemierzania poziomów :)
  • 0

#75 vagrant3 Napisany 16 października 2008 - 21:45

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Przemyślałem sprawę i jeszcze raz przeczytałem Wasze rady. Skoro DPLII nie daje jakiegoś szałowego dźwięku, a PS2 nie dysponuje grami w 5.1 to nie warto wyrzucać kasy. Pozbieram na dobry TV, ZZ-5500, PS3 albo X360 i za kilka lat będę rozpływał się podczas przemierzania poziomów :)

Radzę co innego. Nie kupuj głośników "5.1" ale chociaż kup 2.1 Logitecha bądź Creative'a i nie męcz się głośniczkami z tv ;) Nie wykosztujesz się na taki zestaw a różnicę na pewno poczujesz.
  • 0

#76 Scorpio Napisany 16 października 2008 - 22:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kurde, granie na głośnikach z TV NAPRAWDĘ wiele z zabawy zabiera. Nawet ja nie chcesz w głośniki kup sobie wygodne, dobre słuchawki. Wyjdzie taniej, domownikom nie będziesz przeszkadzał, a jakość sporo się zmieni :)
  • 0

#77 onikage7 Napisany 16 października 2008 - 22:58

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Ja też proponowałbym zakup jakichś głośników ew. słuchawek. Pół biedy, że masz tv kineskopowy więc głośniki powinny być w zasadzie trochę mocniejsze niż np. w lcd ale to i tak nie zmienia faktu, że pierwszy lepszy zestaw głośników do 100zł zagra o niebo lepiej niż telewizor. Wydatek nie aż taki duży a różnica w jakości dźwięku naprawdę spora.
  • 0

#78 Bruce Napisany 17 października 2008 - 09:48

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Zamiast słuchawek wolałbym jednak głośniki. Skoro piszecie, że różnica jest aż tak znaczna to nie ma co czekać i trzeba się "poratować". Te co polecałeś Onikage http://www.allegro.p... ... s_t20.html podłączę bez problemów czy potrzebuję jakiś dodatkowych kabelków? No i lepiej kupić zestaw 2.0 czy jednak 2.1?
  • 0

#79 vagrant3 Napisany 17 października 2008 - 10:51

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Zdecydowanie polecam 2.1. To właśnie głośnik niskotonowy robi największą różnicę ;) Kilka pierwszych z brzegu zestawów Logitecha:

http://www.allegro.p... ... _x230.html

http://www.allegro.p... ... kazja.html

http://www.allegro.p... ... ersja.html
  • 0

#80 Bruce Napisany 17 października 2008 - 10:54

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Dzięki Vagrant. I każdy z nich bez problemu podłączę? Nie potrzeba dodatkowych przejściówek, kabli etc.?
  • 0

#81 onikage7 Napisany 17 października 2008 - 12:40

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Żeby podłączyć te moje musisz mieć tego typu kabel: http://www.allegro.p... ... m_068.html Tak w sumie będzie chyba najprościej podłączyć, końcówkę z cinchami do kabla rgb (jeśli go masz, jeśli nie to trochę inaczej trzeba będzie to podłączyć)a końcówkę z jackiem bezpośrednio do głośników. Jeśli chodzi o te zestawy zaproponowane przez Vagranta to ja bym brał ten pierwszy, x230 gra naprawdę bardzo przyzwoicie i ma dwudrożne głośniki wysokotonowe. Przez jakiś czas miałem go przy konsoli i nie narzekałem. Do tego w zestawie dołączona jest przejściówka(przynajmniej kiedyś tak było) do podłączenia konsoli(tylko, że nie do kabla rgb tylko do zwykłego kabla z chinchami) więc obejdzie się bez dodatkowych zakupów. Jedyną wadą(dla mnie, dla tych co lubią basy to zaleta) tego zestawu to zdecydowanie za mocny sub-woofer. Musiałem go skręcać prawie do minimum bo daje naprawdę bardzo mocny bass.
  • 0

#82 Bruce Napisany 17 października 2008 - 14:10

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Skoro obaj radzicie X-230, a w sieci krąży mnóstwo dobrych opinii o tym sprzęcie to nie będę się zastanawiał. Zaraz na początku przyszłego tygodnia zacznę działać w celu zdobycia go.
  • 0

#83 Bruce Napisany 06 listopada 2008 - 20:48

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Głośniczki w domu, opłacało się być cierpliwym, bo wyrwałem je w cenie z Allegro, a kupiłem osobiście :) Pierwsza tura to odpalenie RE4 i ... HELL YEAH!...nareszcie czuć klimat! Normalnie wycie rywali nie specjalnie na mnie działało, ale teraz to już inna bajka. Aż nerwowo się obracam postacią na otwartych terenach :-D A jak z shotguna przywalę to "kask spada" . :wink:
  • 0

#84 vagrant3 Napisany 06 listopada 2008 - 22:06

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Spoko :) Tak jak mówiliśmy - głośniki lepsze niż te w tv dużo dają. Miłej zabawy.
  • 0

#85 Gość__* Napisany 20 listopada 2008 - 23:20

Gość__*
  • Goście
Hmmm, tak mnie meczy jedna kwestia... Probowal ktos podpinac jakis zestwik do PS2 poprzez optyka ?
Jesli tak, to czy efekt znacznie lepszy niz na normalnych kablach ?
  • 0

#86 Scorpio Napisany 20 listopada 2008 - 23:30

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
He he.

U kolegi. Pod zestaw głośników Bose. Nie wiem jak by brzmiał na nich przez normalne łącze, ale to co odsłuchałem ponad dwa lata temu do dziś brzmi mi w uszach. I od tego czasu stwierdziłem, że to muzyka robi różnicę, i odpalenie gry na dobrych głośnikach i na starym CRT >> niż granie na X0 na jakimś 37" bez głośniczków ^^
  • 0

#87 Danteusz Napisany 20 listopada 2008 - 23:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 879 Postów:

Hmmm, tak mnie meczy jedna kwestia... Probowal ktos podpinac jakis zestwik do PS2 poprzez optyka ?
Jesli tak, to czy efekt znacznie lepszy niz na normalnych kablach ?

Optyk pozwoli na uzyskanie Pro Logic II, część gier to wykorzystuje, efekt jest dużo lepszy niż zwykłe stereo (choć gorszy niż prawdziwe surround którego PS2 w grach nie ma.
  • 0

#88 onikage7 Napisany 21 listopada 2008 - 11:12

onikage7

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 421 Postów:
Hm, ja bym powiedział tak: ja jest taka możliwość i nie trzeba wydawać masy pieniędzy na głośniki, kable itd.(bo już się wszystko ma ;)) to jak najbardziej warto podłączyć ps2 kablem optycznym a jak się nie posiada odpowiedniego sprzętu to przez chinche też spokojnie można podłączyć i będzie dobrze. Bo tak naprawdę dużo więcej zależy od sprzętu jakiego się używa do audio, niż od samego podłączenia. Mając do wyboru jakiś przeciętny zestaw głośników 5.1 z wejściem optycznym i jakiś wypasiony wzmacniacz stereo denona, nada czy innej w miarę dobrej firmy + 2 porządne kolumny nawet bym się chwilę nie zastanawiał i brał ten drugi zestaw pomimo faktu że wzmacniacz musiałbym podłączyć przez chinche a nie optykiem.
  • 0