Skocz do zawartości

Twoja Ostatnia Platyna / Calak


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3785 odpowiedzi na ten temat

#3271 Chewie Napisany 05 stycznia 2019 - 23:04

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

obrazek zostal dodany pozniej


  • 0

#3272 Nyjacz Napisany 13 stycznia 2019 - 19:08

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:
#46 Tomb Raider Anniversary

W sumie fajna platynka, time triale, croft manor i troche pierdol.
  • 1

#3273 Dixi Napisany 28 stycznia 2019 - 20:16

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Spider-Man

 

kvwoptm.jpg


  • 3

#3274 Zois Napisany 29 stycznia 2019 - 21:37

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
Nie żeby to było jakieś wybitne osiągnięcie ale moja pierwsza platyna wpadła w Life is Strange :P

Liczyłem na Last of US czy nawet Rise of Tomb Raider ale cóż, może jeszcze później, a póki co pierwsze miejsce jakie jest takie jest
  • 2

#3275 Kazuo Napisany 30 stycznia 2019 - 03:32

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

#46 - Resident Evil 2


  • 5

#3276 Cola Napisany 04 lutego 2019 - 11:01

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

#31 Life Is Strange: Before The Storm


  • 1

#3277 Nyjacz Napisany 08 lutego 2019 - 09:12

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:

Vn4QOe6.jpg

 

Game of the Styczeń


  • 4

#3278 Kazuo Napisany 08 lutego 2019 - 19:00

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

#47  Kingdom Hearts 3


  • 1

#3279 oranje Napisany 16 lutego 2019 - 20:43

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
#90 RE2
  • 2

#3280 Kazuo Napisany 17 marca 2019 - 05:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

*
POPULARNY POST!

#48 

 

e66H7UB.jpg

 

YxtiXgV.jpg

 

 

Żadne tam Maks Pejny czy Wankłisze - oto najtrudniejsza platyna w mojej kolekcji. Będę sobie ją od dzisiaj wpisywał w CV. 


  • 12

#3281 Spuczan Napisany 19 marca 2019 - 22:01

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:

1.jpg


  • 6

#3282 Sylvan Wielki Napisany 25 marca 2019 - 14:41

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

tumblr_okxphqtuRn1rvn2ylo1_400.gif

MYJ89Q2.jpg

Assassin's Creed Odyssey - jestem zachwycony tą grą. Piękna, rozbudowana, interesująca przygodna na dziesiątaki godzin. Prawdopodobnie najlepszy Asasyn, który z serią ma mało wspólnego. Tytuł oceniam na 9/10. Fantastyczna sprawa. Natomiast platyna to 4/40. Na podstawowym poziomie trudności nic specjalnie wymagającego. Przyjemny zestaw trofeów, na który trzeba poświęcić okolice 69 godzin.


3LQXqno.jpg

Tekken 7 - ni jak nie idzie go przyrównać do kultowej trójki, ale bawiłem się bardzo dobrze. Tekken, to Tekken.
Jakby nie było, gdy dwóch graczy zasiądzie obok siebie, to dziesiątki walk można stoczyć świetnie przy tym spędzając czas.  
Nie dam jednak więcej jak 8/10 (i tak łaskawie grę potraktowałem), bowiem gra 240 zł mnie kosztowała, za granie przez sieć opłacam na konsolach abonament, a to granie on-line w Tekkeńca było nieporozumieniem.  <_<  Na kilkadziesiąt prób przez pierwsze dwa dni połączyło mnie bodaj dwa razy.
Później niby coś tam połatali, brałem udział w turniejach często do finału dochodząc i często w tym finale połączenie się urywało.

Sama platyna to nie więcej jak 4/10. Można ją zdobyć w kilkanaście godzin, nic ciężkiego, ale nawet wprawnemu graczowi bossowie mogą nieco krwi napsuć (tani są). Niemniej to nic co wymagałoby więcej jak kilka prób. Szkoda też, że wzorem piątki i Taga seria nie wyznacza już standardów graficznych.


AMogNoh.jpg

Far Cry 5 - od lat w serii Far Kraj zdobywam platyny, więc i tu nie odmówiłem sobie tego. :D  Moją ulubioną częścią pozostaje kultowa trójka (no cześć Vaas). 4ka to jej ładniejsza kalka, a piątka to klasyczne powielanie pomysłów i dodawanie lekkich modyfikacji. Gdyby wydawali kolejne odsłony co rok, byłoby nieciekawie, a tak, raz na jakiś czas zdecydowanie warto postrzelać. Bardo dobra, bardzo przyjemna wizualnie pozycja. 8/10 ode mnie. Platyna łatwa, przyjemna, bez specjalnego kombinatorstwa. Daje 4/10.


ZQrp6ws.jpg

Detroit: Become Human - wspaniała pozycja, jestem nią zachwycony. Całości dopełnia fantastyczna sfera A/V. Po pierwszym jej przejściu wystawiłem sumienne 8/10. Grałem tak, by możliwie jak najlepiej zakończyć przygodę. Jednakże do zdobycia 100% należy dokonać niekoniecznie odpowiednich moralnie wyborów. Musimy także osiągnąć te złe zakończenia i przyznam, że robi to wrażenie. Na tyle, że uważam, iż śmiało można jej 9/10 dać. Sama platyna bardzo łatwa, choć na wszelakie znajdźki trzeba uważać. 4/10 to absolutne maks jakie za trudność mogę wystawić.


56xOZfe.jpg

Marvel's Spider-Man - Pajęcza platyna #124. :ninjadance:  Na podstawowym słupku trudności nic szczególnie wymagającego. Sporo zbieractwa, nieco wyzwań. Jedyne co było sola w oku, to wymóg zaliczenia każdej dzielnicy na 100% - raczej wpada na długo po ukończeniu gry i wymaga kilkugodzinnej farmy. Całość to nie więcej jak 4/10, a sama gra .... jest wspaniała. Jedna z najpiękniejszych i przy tym jedna z najlepszych gier jakie grałem w bieżącym roku. 9/10 bez wątpienia się należy. Rewelacyjna, jak to bujanie się po mieście na wysokości co najmniej 16tego piętra.


pH0NW7p.jpg

God of War - graficznie coś nieprawdopodobnego  :o Ostatni raz takie wrażenie w tym aspekcie wywarło na mnie kombo Uncharted4/Raczet i Klank. Piękna gra. Walka z Konorem MakGregorem na początku, i kolejne kilka godzin - coś wspaniałego. Później jest różnie, ale i tak pod względem całości świetnie przygody Kratosa wypadły. 9/10 zasłużone w pełni. :kratos:  Platyna trochę mnie wymęczyła zbieractwem. Trochę asasynowo przyznam. Ołtarze Jotunów wypadły najlepiej - jest ich jedenaście, są ciekawe, ale te skarby.... Otwierasz portal, robisz kilkadziesiąt kroków, zbierasz, wracasz, otwierasz znowu wrota przenosząc się w inne miejsce - powtórz to wielokrotnie.

Za trudność platyny dałbym sumienne 5/10. Polecam grać minimum na podstawowym poziomie trudności, ewentualnie słupek wyżej.
Oczywiście rozumiem, że nie każdy ma czas, chęci powtarzać dane sekwencje kilkukrotnie, ale też nie chodzi w grze tego formatu o beznamiętne parcie do przodu naciskając beznamiętnie R1. Przynajmniej na wyższych stopniach w pełni wykorzystujemy dane umiejętności i czerpiemy satysfakcję z walki, a ta z Sigrun potrafi być wyzwaniem, stąd ocena.


I1Gfvj1.jpg

Final Fantasy XV - nie ukrywam, że przy VIII tudzież XII bawiłem się znacznie lepiej. Taka (niestety) gra tych czasów. Czyli na dzień dobry produkt w pełnej cenie, który poprawiają, ulepszają, a po roku, gdy jest dwukrotnie tańszy, jest przy tym znacznie lepszy. U mnie było z Fajnalem o tyle dobrze, że kupiłem go kilka miesięcy po premierze w stilbuku, specjalne wydanie za 144 zł bodaj i gra była już w jakimś tam stopniu usprawniona. Spędziłem z nią 77 godziny i (bardzo) dobrze się bawiłem. Ostatecznie niczym w martwym ciągu podniosę ocenę z siódemki na 8/10, bo jednak ma sporo zalet i bawiłem się przez te godziny na odpowiednim poziomie. Z drugiej strony mam świadomość, ze taki leciwy Suikoden II nie licząc szaty graficznej bije FF XV na głowę chyba w każdym aspekcie (fabuła, postacie - no cześć Viktor, Flik i ty, tfu, Luca Blight).

Platyna jest łatwa. Na podstawowym poziomie nie sprawia większych problemów, ale nadgodziny w święta dałbym osobie, która wpadła na pomysł trofeum "survival expert".  :evil: Prompto porobi zdjęcia, Ignis pogotuje, Noctis połowi ryby (co nieźle zrealizowano), a Gladiolus musi wiele, wie godzi dreptać po ziemskim padole. Z początku, jak najbardziej można, ale później masz pojazd, czokobo do dyspozycji, ale nie, reszta ma zdobyte dawno 10/10, a miłośnik protein po 40 godzinach 4/10 .... W każdym razie sumienne 4/10 wystawiam.


GUEIxxy.jpg

Batman: The Telltale Series - lubię pozycję od Telltale. Wilczek był rewelacyjny, ależ ja się przy Borderlands uśmiałem (Hugo Vasquez i jego pif-paf), Gra o Tron miała swoje mocarne momenty, jak w książce/serialu, a i Uszaty wypadł niezwykle przyjemnie w odbiorze.
Ja wiem, że moze i 7/10 byłoby bardziej sprawiedliwe i na miejscu, niemniej mroczny sekret rodziny głównego bohatera, przedstawienie kilku postaci (Pingwin) zapadło mi w pamięci wiec doceniam całokształt dając 8/10. Platyna to rzecz jasna 1/10. Wystarczy przejść banalną grę, a wszytko samo wpada.


MULJxZg.jpg

The Walking Dead: The Telltale Series - również miło ją wspominam. Dam 7/10, ponieważ rozrywkę na odpowiednim poziomie zapewnił, a kilka akcji było dość zaskakujących i robiło wrażenie. Ogólnie poleca. W kwestii platynowego pucharka nie może być inaczej - 1/10. Tak jak to u Telltale bywało.


p1nP5pH.jpg

Dark Souls Remastered - klasyczne odświeżenie (wyższa rozdzielczość, płynniejsza animacja + dodatki), ale odświeżenie fantastyczniej produkcji. DkS zapewnił mi dziesiątki godzin rewelacyjnej zabawy wiec daję w pełni zasłużone 9/10. Platyna jest wymagająca, dodatkowo lubię wszelakie dusze przechodzić w pojedynkę, więc oceniam jej trudność na 7/10.  Polecam i wyczekują 4ki.


IHrpKhk.jpg

Fallout Shelter - ostatnia na dzisiaj w tym zestawieniu. Pozostaje kręć nosem, że na Vicie się nie ukazała, spowodowałaby się kapitalnie nań.
Na dużej konsoli sterowanie do najwygodniejszych nie należy. Całość jest zaskakująco dobra. Dobra na tyle by 7/10 wystawić, ale nie na tyle by pójść oczko wyżej, bo jednak po pewnym czasie pojawia się lekka monotonia i zastój, ale do tego czasu potrafi wciągnąć jak diabli.
Platyna jest czasochłonna i okolice 40tu godzin są jak najbardziej realne. Całość jest bardzo łatwa i wystawię 3/10, ponieważ zanim ekipa Deathclaw grającego odwiedzi, to raczej jesteśmy na tyle mocni, że mało kto ginie, a całość opiera się na zdobyciu odpowiedniego ekwipunku, oraz obrony przed wrogiem, jak i budowie danych budowli.

No dobrze. Ty tyle. Teraz będę celował w platynę w zbiorczym wydaniu Castlevanii oraz chciałbym w przyszłości w Hollow Knight. :twisted:
Mam w wielu eksach Sony zdobyty platynowy pucharek i z tego tytułu będę także atakował Horizon Zero Dawn, które już dawno ukończyłem.
Gra jest piękna, bardzo mi się podoba, a przygodę ukończyłem mając nieco ponad połowę osiągnięć zaliczonych - zostało kilka ukrytych, jak i zdobycie wymaganego poziomu oraz umiejętności.

Q3qzpWg.gif?noredirect


Ten post był edytowany przez Sylvan Wielki dnia: 25 marca 2019 - 14:53

  • 8

#3283 Spuczan Napisany 25 marca 2019 - 18:42

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 043 Postów:
Grubo.
  • 1

#3284 Kazuo Napisany 25 marca 2019 - 18:50

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Sylvan siedzi sobie cichutko przez jakiś czas, ale jak już dowali do pieca to na maxa. 


  • 1

#3285 Woroq Napisany 25 marca 2019 - 19:53

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

Już myślałem, że Sylwan zrobił platynę w Sekiro. Za chwilę patrzę, Kazuo coś pisze w temacie o platynach :uff:


  • 0

#3286 Kazuo Napisany 05 kwietnia 2019 - 17:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

*
POPULARNY POST!

#49 Sekiro 


  • 11

#3287 filip Napisany 05 kwietnia 2019 - 17:43

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Gratulacje!
  • 0

#3288 Schrodinger Napisany 05 kwietnia 2019 - 18:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Soon
  • 0

#3289 Kazuo Napisany 05 kwietnia 2019 - 21:42

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dziękować. Czekam na Was w tym temacie! :) 


  • 0

#3290 Schrodinger Napisany 10 kwietnia 2019 - 23:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

*
POPULARNY POST!

SEKIRO!

 

AofOmdt.jpg


  • 11

#3291 burnstein Napisany 11 kwietnia 2019 - 09:20

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

Tajkun jesteś super!


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 11 kwietnia 2019 - 09:20

  • 0

#3292 Schrodinger Napisany 11 kwietnia 2019 - 09:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Nie mazgaj się, też możesz być, uwierz w siebie, niemożliwe nie istnieje, sky is the limit
  • 0

#3293 Hellmans Napisany 11 kwietnia 2019 - 09:44

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Dałem plusa bo przywracasz mi wiarę że po trzydziestce można jeszcze coś w giereczkach osiągnąć!


  • 0

#3294 Schrodinger Napisany 11 kwietnia 2019 - 09:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Ale czuje że to już ostatnia taka rzecz :(
  • 0

#3295 Woroq Napisany 11 kwietnia 2019 - 09:58

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
Też chcę! :kult:
  • 0

#3296 Kazuo Napisany 16 kwietnia 2019 - 22:07

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

#50 Ratchet & Clank

 

a7R7C1c.jpg

 

 

trudność platyny: 0/10

chilling przy giereczce: 8/10


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 16 kwietnia 2019 - 22:08

  • 0

#3297 Marbel Napisany 17 kwietnia 2019 - 05:52

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Czy jest gdzieś w necie takie miejsce gdzie mogę zobaczyć jakie trofea zostały mi do odblokowania do platyny? W AstroBot się namęczyłem wczoraj i okazało się że mam 2 czy 3 ukryte. Nie chce mi się bardzo siedzieć i porównywać listy. Jest możliwość zczytania gdzieś (zalogowania) moich obecnych i porównania z całą listą?

E. Ok mam na psnprofiles.com jest coś takiego.

Ten post był edytowany przez Marbel dnia: 17 kwietnia 2019 - 05:57

  • 0

#3298 oranje Napisany 17 kwietnia 2019 - 07:03

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Wchodzisz na konsoli w trofea, wybierasz ukryte i kwadrat wciskasz.
  • 1

#3299 Shinigami Napisany 17 kwietnia 2019 - 08:31

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Wchodzisz na konsoli w trofea, wybierasz ukryte i kwadrat wciskasz.

Eeee... myślisz, że Marbel mógł tego nie odkryć? Kierwaszcze.


  • 0

#3300 Schrodinger Napisany 17 kwietnia 2019 - 08:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

co? :o ja tego nie wiedziałem 


  • 0