Skocz do zawartości

Twoja Ostatnia Platyna / Calak


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3785 odpowiedzi na ten temat

#3541 Kazuo Napisany 23 lipca 2020 - 13:13

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

"Przyjemna platyna" i "zbieractwo" nawzajem się wykluczają. A w JFO jest co zbierać, oj jest. 


  • 1

#3542 Cola Napisany 23 lipca 2020 - 19:37

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Najgorsze że nie ma szybkiego powrotu na statek tylko też trzeba czlapac z buta, a i mapa średnio przejrzysta. Jednak pucharek wpadł bez rzucania k... więc mimo wszystko przyjemnie.
  • 0

#3543 Kazuo Napisany 23 lipca 2020 - 19:54

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Najgorsze że nie ma szybkiego powrotu na statek tylko też trzeba czlapac z buta, a i mapa średnio przejrzysta

 

Dokładnie. Raz musiałem zapierdalać ze statku na sam koniec lokacji (kto grał, ten wie że one potrafią być ogromne) po... JEDNĄ znajdźkę, którą wcześniej ominąłem. A później z powrotem :olo: 


  • 0

#3544 Nyjacz Napisany 05 sierpnia 2020 - 15:34

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

bIqCH3S.jpg

oJmkQjB.jpg

 

#94 - Cuphead


  • 4

#3545 Kazuo Napisany 05 sierpnia 2020 - 16:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

jLfsUSe.jpg


  • 1

#3546 Schrodinger Napisany 05 sierpnia 2020 - 17:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

jebany, ja właśnie zacząłem powoli grać i mam bossa podwójne żaby :D 


  • 0

#3547 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2020 - 14:41

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Giereczka na medal, polecam, Piotr Fronczewski.
  • 0

#3548 Nyjacz Napisany 15 sierpnia 2020 - 14:21

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

WMR6vSx.png

 

A w tym roku:

- Jak 1

- Jak 2

- Jak 3

- Prince of Persia: The Sands of Time

- Resident Evil 6

- Devil May Cry 1

- Superhot

- MediEvil

- Ratchet & Clank

- DOOM Eternal

- DOOM 64 (100%)

- Resident Evil 3

- Resident Evil Resistance

- Resident Evil 1

- Tekken 7

- Pac-Man

- Ms. Pac-Man

- Super Stardust Ultra

- Lara Croft GO

- Alienation

- Diablo 3

- TLoU2

- Superhot: Mind Control Delete

- Shadow Warrior 2

- Nioh 2

- Cuphead

- Overcooked (100%)

 

:lol2:


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 15 sierpnia 2020 - 14:22

  • 3

#3549 nole Napisany 15 sierpnia 2020 - 14:38

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Nie widzę Vanqłisza... Słabiutko  :cf:  


  • 0

#3550 Nyjacz Napisany 15 sierpnia 2020 - 14:43

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Mam 96 platyn, mam już plany na 3 następne (choć warunkiem jest to, że gierka w ogóle mi się podoba) i na setną pyknę V.


  • 0

#3551 Cudak Napisany 18 sierpnia 2020 - 00:12

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

cyk cyk

 

PJotvWK.jpg


  • 4

#3552 Nyjacz Napisany 28 sierpnia 2020 - 21:11

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
No i jest - Shadow Warrior. Zacna giereczka, polsko-japonski DOOM. Ciekawe, czy Vanquish bedzie trudniejszy :^^:
  • 0

#3553 oranje Napisany 13 września 2020 - 14:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
W końcu doczekałem się platyny #100
Padło na rewelacyjne Ghost of tsuchima. Moja gra roku póki co.
  • 4

#3554 Nyjacz Napisany 13 września 2020 - 19:33

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

NGcozKR.png

99 - Disney

100 - Vanquish

101 - Bayonetta

102 - Vanquish


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 13 września 2020 - 19:34

  • 5

#3555 Kazuo Napisany 29 września 2020 - 20:17

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Trochę szajzu z ostatnich trzech miechów:

 

 

 

 

The Legend of Korra 

 

IxKAsuc.jpg

 

Transformers: Devastation

 

xzITVrd.jpg

 

Concrete Genie

 

p9VDXRl.jpg

 

Daymare 1998

 

jDu6aOx.jpg

 

Shadows of the Damned

 

DZ19VCh.jpg

 

Lollipop Chainsaw

 

xQfZK1m.jpg

 

Killer is Dead

 

dFzcdan.jpg

 

No More Heroes: Heroes' Paradise

 

8gj9lvd.jpg

 

Alice: Madness Returns

 

6qO95Dg.jpg

 

MGS3: Snake Eater

 

dLGQ15X.jpg

 

Splinter Cell: Chaos Theory

 

S5IgoWM.jpg

 

 

 

:fa:

 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 29 września 2020 - 22:25

  • 6

#3556 Nyjacz Napisany 30 września 2020 - 00:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Same zacne giereczki.
  • 0

#3557 Hellmans Napisany 02 października 2020 - 22:37

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Syndrom Deba, przykre.


  • 0

#3558 Kazuo Napisany 03 października 2020 - 10:24

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To znaczy? 


  • 0

#3559 Schrodinger Napisany 03 października 2020 - 10:49

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

grasz gówniaki byle na SONY


  • 0

#3560 Nyjacz Napisany 03 października 2020 - 11:02

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Xbox ma lepsza passe i od razu taki szejming?
  • 0

#3561 Daddy Napisany 03 października 2020 - 11:06

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

MGS3: Snake Eater

grasz gówniaki byle na SONY

:bralczyk:
  • 1

#3562 Nyjacz Napisany 03 października 2020 - 11:10

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
To sie tyczy kazdej gry oprocz (podobno) Korry
  • 0

#3563 Schrodinger Napisany 03 października 2020 - 11:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

pierwszy raz grał SE? no właśnie!


  • 0

#3564 Kazuo Napisany 03 października 2020 - 13:13

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

grasz gówniaki byle na SONY

 

Jest na to proste rozwiązanie. Kup mi nowego xboxa i Switcha to będę też grał w gówniaki na innych konsolach :cf:


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 03 października 2020 - 13:14

  • 0

#3565 Spuczan Napisany 24 października 2020 - 14:09

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

#26 Sekiro Shadows Die Twice

 

Sekiro-Shadows-Die-Twice-20201024145904.
 

  • 4

#3566 Schrodinger Napisany 24 października 2020 - 14:13

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
W końcu jakiś konkretny gracz na forumku :sir:
  • 0

#3567 Sylvan Wielki Napisany 07 listopada 2020 - 00:44

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

DEagwMf.jpg

The Walking Dead: The Final Season - zwieńczenie przygód Clementine wypadło całkiem przyzwoicie. Bez rewelacji, ale można się dobrze bawić przez te osiem - dziewięć godzin.

Grze daję naciągane 7/10. Natomiast platyna otrzymuje 2/10. W przeciwieństwie do poprzedniczek nie wystarczy zaliczyć banalnej gry. Trzeba nieco pokombinować, są też znajdźki, ale to nic ciężkiego. Tytuł kosztuje ok. 44zł i za tę cenę śmiało można zanurzyć się w ostatnim epizodzie serii o truposzach.

wiqyhm9.jpg

Mafia II: Definitive Edition - platyna nr 144.
 
Pierwsza odsłona Mafii, to (bardzo) dobra gra. Gorąco polecam jej niezwykle udany rimejk. Kontynuację uważam za pozycję co najmniej klasę, jak nie dwie lepszą. Pierwotnie platynę w Mafii II zdobyłem jeszcze na siódmej generacji konsol w listopadzie 2010r. Świetny tytuł, któremu mogę wystawić mocne 8/10. Z tytułu dziesięciolecia tego osiągnięca postanowiłem zdobyć platynowe trofeum w remasterze.

Niestety przygody Vito Scartellty otrzymały odświeżenie bardzo niskich lotów. Remaster zrobiony jest niedbale. Wersja na PS4 Pro potrafi niemal co skrzyżowanie zgubić dobre dziesięć klatek. Podobnie jest w pomieszczeniach, a trzeba wam wiedzieć, że tytuł bazowo działa w zaledwie trzydziestu ramkach, więc niemal przez cały czas grający otrzymuje iście kinowe doświadczenie - co jest kuriozalne, bowiem remaster trzeciego Saint Row prezentuje się wyraźnie lepiej i w 1440p działa w ponad 44 klatkach. Szkoda, bo całość zasługiwała na rimejk godny poprzedniczki.

Co do 100%, to nie jest specjalne ciężkie, nie jest też łatwe. Daję 5/10. Grę trzeba zaliczyć na hard, który w kilku miejscach potrafi sprawić kłopot. Reszta problematyczna być nie powinna. Pięć trafień w głowy przeciwników i utrzymanie trzydziestu mil na godzinę, to co najwyżej kilka prób. No i niestety ogrom znajdziek.

IwRyOyg.jpg

NioH II - pierwszy Nioszek, to jedna z moich ulubionych gier na PlayStation 4(Pro). Nieszczególnie atrakcyjna (zabawne, że remaster starego Uncharted wygląda lepiej niż eks Sony z 2017r.), chorująca na potworny recykling wszystkiego (przeciwnicy, areny zmagań), ale i tak dająca ogromną frajdę swoją rozgrywką. Przy grze spędziłem ponad 140 godzin bawiąc się wręcz doskonale. To też chyba pierwszy tytuł, w którym kupiłem każdy dodatek (też dobra rzecz). Platyna zdobyta niedługo po premierze. Z kontynuacją jest bardzo podobnie. Dalej urodą nie grzeszy, wykorzystuje sprawdzone wzorce, ale i tak bawię się przy niej fantastycznie. Grze wystawiam 9/10, ale liczę przy tym, że trójka przyniesie więcej zmian.

Platyna jest całkiem wymagająca. Już sama gra jest trudna, a do tego dochodzi kilka ciężkich walk w dojo. Niby tryb fabularny (podobno) można przejść w kooperacji, ale uważam, że tego typu gry największą satysfakcję dają, gdy zaliczamy je sami - zresztą tak robię w Soulsach.
Zatem w pojedynkę, to takie dolne progi 7/10 za platynę.

mpOTW6Z.jpg

Niestety przed zdobyciem platyny włączyło się nagrywanie, więc zrzutu z jej zdobycia brak.

Dragon Ball Z: Kakarot - uwielbiam DB, szczególnie Z-tke, a Kakarot to piękna, sentymentalna podróż do czasów, gdy królowała Polonia 1 i takie hity, jak: Tsubasa, Daimos, Gigi, czy właśnie przygody Son Goku na RTL7. Gra wystarczy spokojnie na dobre 40 godzin zabawy. Ileż wspomnień, ile razy się uśmiechnąłem oglądając wydarzenia przedstawione na ekranie. Jasne, sporo wycieli, niekiedy akcja jest rozwleczona, ale i tak bawiłem się bardzo dobrze. Jako miłośnik uniwersum daje grze 8/10. Platyna jest łatwa. Sądzę, że 4/10 to odpowiednia nota. Jeżeli sumiennie wykonuje się misje poboczne oraz mamy zapas magicznych fasolek, to nic tu nie jest szczególnie wymagające.

H9uIDys.jpg

Ghost of Tsushima - to miał być ostatni wielki eks na konsole Sony, a jak wyszło, każdy chyba wie. Japoński asasyn na jakiego wszyscy czekali, bo nie ma co wypierać faktu, że przygody pana Sakai czerpią od wojujących z templariuszami skrytobójców ile się da, dodając oczywiście sporo dobra od siebie. Gra mnie zauroczyła w wielu aspektach. Tytułowa Cuszima zachwyca krajobrazami. Technicznie nie jest to oczywiście TLoU II, nie przeszkadza to jednak by nader często korzystać z dobrodziejstw przycisku share. Śliczna gra. Sama walka jest soczysta i satysfakcjonująca. Wszelakie animacje wykończeń są piękne oddane. I ten wzruszający koniec.... Znakomita pozycja, której należy wystawić mocne 8/10, lub naciągane 9/10.
Kompletny, dopracowany, miodny produkt na kilkadziesiąt godzin. Platynowe trofeum oceniam typowo asasynowo - 4/10. Kompletnie nic nie stanowi tu jakiejś szczególnej przeszkody. Warto ograć Ducha z Cuszimy.

NCjLT2S.jpg

Dark Souls III - Darki pierwotnie zaliczyłem jeszcze na trzeciej PlayStation na początku 2012r. Fantastyczny tytuł, któremu wystawiłem sumienne 9/10. Platyna była dość wymagająca i otrzymała ode mnie 7/10 - postawiłem na piromancję. Sześć lat później zdobyłem platynę w DkS Remastered na PS4 Pro. Grałem ciężkozbrojnym rycerzem i było to nieco trudniejsze zadanie. Jakiś czas temu postanowiłem wrócić doń na drugim koncie i spróbować sił wojownikiem, który stawia na zwinność i dzierży katanę w dłoniach. Prawdę powiedziawszy nie miałem nawet zamiaru jej przechodzić, tylko pograć godzinę, może z dwie. Gdy na wskaźniku zobaczyłem, że do platyny niewiele brakuje, stwierdziłem, że co mi tam.

Spoiler


Daję w spoiler, bo z grami takiego kalibru, to nigdy nic nie wiadomo, co komu będzie przeszkadzało.

The Last of Us Part II - przyznam szczerze, że poprzedniczka podobała mi się zdecydowanie bardziej. Piękna, wzruszająca historia o relacji dwojga ludzi. Gra stanowiła zamkniętą całość i kontynuacja nie była tu potrzebna, po latach jednak twórcy ją zaserwowali i ciężko przypomnieć sobie tytuł, który aż tak bardzo podzieliłby grających. Fabularnie gra niespecjalnie mi się podoba. Tak, jest tu kilka dobrych, mocnych akcji, grający może się wzruszyć i to nie raz, ale olbrzymia jej większość, to ciąg niezbyt logicznych zdarzeń przy których ma się ochotę wyrzucić z siebie "co tu się właśnie .... ". Zakończenie historii też nie przypadło mi do gustu - delikatnie rzecz ujmując. I żeby nie było, jeżeli ktoś uważa produkcję ND za mesjasza, a sam scenariusz to dla takiej osoby 10/10, to w porządku. Ja nie mam z tym najmniejszego problemu. Dobrze jednak byłoby, gdyby osoby wychwalające TLoU II potrafiły zrozumieć, że innym nie musi się ona aż tak podobać (czy też podobać w ogóle). Bo teksty typu "jak ktoś nie docenia geniuszu Neila i nie widzi, że to przełomowe dzieło, to jest : niedojrzały i nie zna się na grach", są wręcz śmieszne.
Jestem osobą tolerancyjną. Nie przeszkadza mi osoba homoseksualna, ani fakt, że Abby wyciska więcej niż niejeden użytkownik.
Niemniej wątki LGBT w takim Ghost of Tsushima, czy Days Gon były subtelne. Tu atakują z każdej możliwej strony i to dość nachalnie - Netflix może brać przykład. Oczywiście oceny rzędu 0-1/10 to bzdura, ale te dychy rzucane z każdej niemal strony od recenzentów, to też lekkie nadużycie.

Pamiętać należy, że nie tylko fabułą ta gra stoi. Sama rozgrywka niezwykłe mi się podobała. Klimat jest kapitalny, walka daje niemałą satysfakcję. Ogólnie pod tym względem Part II wypada wyraźnie lepiej od poprzedniczki. Co prawda przygoda czasami się dłuży (całość spokojnie mogła być krótsza o dobre siedem godzin, jak nie lepiej), niemniej gra się w TLoU II bardzo dobrze. Z tego tytułu uważam, że bez najmniejszych oporów grze można wystawić wystawić wysoką ocenę, czyli przynajmniej te 7/10. Jeżeli chodzi o platynę, to komplet jest banalny. Niestety polega głównie na znajdźkach oraz zbieraniu surowców. 3/10 na podstawowym poziomie trudności to maks dla tej pozycji.

AgMEb0T.jpg

Days Gone - ciekawy przypadek. Otóż niespecjalnie na tę grę czekałem. Średnia światowa też nie zapowiadała hitu. Tz. nieszczególnie się nią przejmuje, ale był to jakiś sygnał. 7/10, to co prawda dobra gra, lecz poprzednie eksy Sony (Spider, GoW, Detroit) przyzwyczaiły grających do wyższego poziomu. W końcu zagrałem i .... bardzo miło mnie przygody Deacon'a zaskoczyły. Początek jest niezły, a ile dalej, tym lepiej.
Rzecz jasna zdarzają się dłużyzny i gorsze momenty (jak to w grach z otwartym światem bywa). Niepotrzebnie wrzucili tyle tak zwanych cichych misji - jedna, dwie byłyby w porządku, a jest tego za dużo. Motyw z szybką podróżą też powinien ulec zmianie. Reszta - jak najbardziej na plus.

Grafika jest przepiękna (cudnie wymodelowany świat), grałem kilka miesięcy po premierze, więc dramatu z niesłynnymi spadkami animacji nie było (przynajmniej w aż tak dużym stopniu jak kiedyś). Strzela się całkiem dobrze, a horda to insertujący patent. Fabularnie jest nieźle, choć za słodko (zdecydowanie). Tak, jest tu niejedna durnota, ale całość podobała mi się bardziej niż w TLoU II. Sekretne zakończenie z jednym z naukowców - tak to się robi, świetny motyw. No i podobało mi się podejście władzy w garnizonie. Facet, który to był rozbójnikiem, potrafiącym dać w mordę i radzi sobie znakomicie z giwerami nie otrzymuje pozwolenia od pułkownika na patrol, bowiem jest lekarzem i jest super ważny dla swego miejsca. Nie i basta.
"Mamy zbyt wielu dobrze wyszkolonych żołnierzy. Ty jesteś jedynym lekarzem tutaj". A w grze NG - kobieta w zaawansowanej ciąży - ok, nie ma problemu. Wojskowi niech zajadają burito, a ona niech patroluje teren. Days Gone - bardzo dobry tytuł, który zasługuje na 8/10. Platyna na podstawowym poziomie trudności jest relatywnie łatwa. 4/10 ode mnie.


 


  • 9

#3568 Kazuo Napisany 16 listopada 2020 - 00:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

#91  Uncharted: TLL

 

fqCQUo9.jpg

 

#92  The Last of Us 2

 

EDERgGz.jpg

 

#93  Ghost of Tsushima

 

h3z40Be.jpg

 

#94  Mortal Shell

 

HDWU8sC.jpg

 

#95  Mafia: Definitive Edition 

 

N9cosro.jpg

 

#96  Cuphead

 

DfyS4hw.jpg


  • 9

#3569 Danteusz Napisany 16 listopada 2020 - 09:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 883 Postów:
Kaz, celujesz z trofeami żeby screenshot z platyny był na fajnym ujęciu, czy przypadkiem Ci tak wychodzi?
  • 0

#3570 Kazuo Napisany 16 listopada 2020 - 09:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Staram się wbijać platkę na ładnym tle, ale nie zawsze się udaje, więc czasem cheatuję w paintcie wybierając jakiś ładny screen z mojej galerii :cf:
  • 0