Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomoc


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
56 odpowiedzi na ten temat

#1 TomisH Napisany 22 grudnia 2004 - 15:50

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
1. Czy warto kupic uzywanego X-Box`a, czy lepiej nie ryzykowac i kupic nowego (mam uzywane GCN i nie mam zadnych problemow)?
To zależy ile ma się kasy. Nowy (przerobiony) Xbox to 799 pln. Co prawda większość teraz to wersje 1.6 ale dla przeciętnego zjadacza chleba nie ma to znaczenia.
2. Czy sa jakies problemy z konsola (psuje sie albo cos takiego)?
Tylko niepoprawnie użytkowana. Z laserem nic się nie dzieje (chyba, że był fabrycznie źle ustawiony i np. rysuje płyty od poczatku). Popsuć softowo łatwo, ale łatwo też go softowo postawić na nogi (oczywiscie przerobionego)
3. Co to sa te Alladiny (czy jak to sie pisze)?
Modchipy; inaczej - przeróbki konsoli.
4. Czy kupujac konsole od razu dostaje twardy dysk (na strnie http://www.arcade.com.pl/ znalazlem info dotyczace konsoli i tam niby jest od razu dysk ;o)?
Konsola ma dysk 8 lub 10 giga (zależy co się trafi). Nieprzerobiona i tak korzysta wyłącznie z 8 Giga, więc bez różnicy.
5. Czym roznia sie poszczegolne wersje konsoli (1.6, 16. itp) i ktora najlepiej kupic? Dlaczego?
Dłuuuga historia. Polecam poczytać TUTAJ
6. Ile kosztuje starter kit i czy da sie grac (tzn, czy nie ma lagow) na neostradzie 160 (to ta najtansza), czy potrzeba lepszego lacza?
Komfort gry w dużym stopniu zależy od samej gry i jak "potraktowano" w niej zagadnienia sieciowe. Koszt startera? Nie orientuję się.

Hope that helps.
  • 0

#2 Gość__* Napisany 22 grudnia 2004 - 15:50

Gość__*
  • Goście
Mam Ps2 ale chetnie pomogę:
1.Moim zdaniem ogolnie opyla sie kupowac używane konsole(chóć sam mam nową ps2, bo nie zdawalem sobie wtedy z tego sprawy), ale jeżeli nie przerabiasz(tak jak ja ) to żeby byla ona jeszce na gwarancji
2.Alladin to modchip (po prostu przeróba)
3.Co do dysków twardych..... z czystym sumieniem polecam sklep świat gier, synitops lub skynet :wszedzie tam znajdziesz fajne "x-klocowe" oferty czy promocje
4.Jakieś pytania to wal na gadu 6349894-mimo, że mam ps2 znam się na xboxie jak mało który jego posiadacz :wink:
  • 0

#3 TomisH Napisany 22 grudnia 2004 - 15:52

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Widać ;)
Jakie promocje? Promocyjny dysk twardy w Xboxie? ;) Który jest montowany fabrycznie? ;)

martines - Jak jesteś zdecydowany na kupno Xboxa to skontaktuję cię z prawdziwymi fachowcami :) Wsparcie 24/7 :)
  • 0

#4 Gość__* Napisany 22 grudnia 2004 - 15:56

Gość__*
  • Goście
no to obczaj ta stronę to zobaczysz
  • 0

#5 Gość__* Napisany 22 grudnia 2004 - 15:58

Gość__*
  • Goście
a z promocjami to chodzilo mi w miarę tanie gry na sweicie gier
  • 0

#6 TomisH Napisany 22 grudnia 2004 - 15:58

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
No i? 799 to normalna cena. Nie widzę w tym żadnej promocji. :?

/\
||
||
Aha. No ale allegro pod tym względem prowadzi ;)
  • 0

#7 Gość__* Napisany 22 grudnia 2004 - 16:02

Gość__*
  • Goście
Sorcia.Kiedyś kosztowal (chyba miech temu) bodajże 749 zyli z 40 gigowym dyskiem
  • 0

#8 martines Napisany 22 grudnia 2004 - 16:02

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Z allegro to zdazylem juz (niby) zauwazyc. ALe po pierwsze, tam praktycznie kazda konsola jest przerobiona, a po drugie ja sie nie znam i tak nie wiem ktora wybrac :D.
  • 0

#9 TomisH Napisany 22 grudnia 2004 - 16:10

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Stąd "40 gigowy dysk" odpada, bo to już oznacza przeróbkę ;)
martines - bierz tam, gdzie jesteś pewny gwarancji :) W twoim przypadku wystarczy ci po prostu "Xbox", bez żadnych bajerów ;)

Rozejrzałbym się co najwyżej za dodatkowymi grami w pudełku z konsolą.
  • 0

#10 martines Napisany 22 grudnia 2004 - 16:16

martines

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
No o takie cos mi w sumie chodzi :D Np X-Box + Halo2. Mozna takie cos kupic?
  • 0

#11 Gość__* Napisany 22 grudnia 2004 - 16:25

Gość__*
  • Goście
W ultimie mozna kupić Xbox Live+Halo2

Na wspomnianym wcześniej świecie gier można kupić jakieś shitowe tytuly na X'a od 39 zeta

A w Robsonie jest X- za 669pudło

A jeśli chodzi o zestaw z giercą to własnie w Rosonie jest za 819 zestaw z CMR 2005

Dziobak_ rób na przyszłość edycje posta :? - syon
  • 0

#12 TomisH Napisany 22 grudnia 2004 - 17:04

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Ziom, ty znasz taką opcję jak "edytuj"? Opanuj się bo KdB blisko...
  • 0

#13 Gość__* Napisany 04 stycznia 2005 - 21:47

Gość__*
  • Goście
Nieznalazłem tu żadnego FAQ pomoc więc go zakładam bo mam parę:
1.Ile wynosi abonament XboX Live! ???
2.Czym się różni Xbox Live! od XBConnect ???
3.Reszty pytań zapomniałem wienc dopisze puźniej.. :P
  • 0

#14 Ryo-San Napisany 04 stycznia 2005 - 21:58

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Nieznalazłem tu żadnego FAQ pomoc więc go zakładam bo mam parę:
1.Ile wynosi abonament XboX Live! ???
2.Czym się różni Xbox Live! od XBConnect ???
3.Reszty pytań zapomniałem wienc dopisze puźniej.. :P


1. to zalezy jaki kraj podasz przy rejstracji..przy dzisiejszym kursie dolara polecam przy logowaniu wybrac USA..oplata wynosi 3.99$ miesiecznie...ale pamietaj ze jak zalogujesz sie na darmowy 2 miesieczny trial a potem przedluzysz go rocznym starterem to masz 14 miesiecy grania za darmo...
2. hehehe to niebo i ziemia...Xbox Live to oficjlany serwis Microsoftu to gry online na Xboxie...na nim masz oficjlane statystyki, turnieje..żadnych opoznien, dodatki do zassania i kupa innych rzeczy..
a xbc to "serwis" a raczej program stworzony od fanow dla fanow..ktory ma na zasadzie w jakims stopniu zastapic Xbox Live...aby zagrac na xbc gra musi posiadac opcje link..bo xbc oszukuje xbox'a w taki sposób iz konsola mysli ze jest polaczona z drugą konsolą za pomocą kabla..a tak naprawde polaczone jest z PC na ktorym zainstalowany jest xboxconnect..
ogolnie tak jak pisalem,..Xbox Live i XBC to dwie diametralnie roznie rzeczy..
aby grac na XBL MUSISZ posiadac oryginalną gre i nieprzerobionego Xboxa(albo przerobionego chipem ze zmianą biosu na oryginalny i standarodwym HDD)..grajac na xbc mozesz grac na "każdej" grze i "każdym" xboxie.
  • 0

#15 TomisH Napisany 04 stycznia 2005 - 22:28

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Ad. pkt 2
  • 0

#16 Kot Fritz Napisany 31 maja 2005 - 09:23

Kot Fritz

    Mega Man

  • Narybek
  • 143 Postów:
Ja mam pytanie inej natury. Otóż w wersji NTSC Fatal Frame 2:DK podczas liczonych scenek przerywnikowych obraz nie jest zsynchronizowany z dźwiękiem (to znaczy dźwięk wyprzedza akcje). Wie ktoś jak temu, o ile można, zaradzić??
  • 0

#17 Godot Napisany 01 czerwca 2005 - 15:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
musisz zmienic w oryginalnym menu z 50 na 60 Hz, ewentualnie przestawic w narzedziach konsole na NTSC
  • 0

#18 BeSOS Napisany 01 czerwca 2005 - 16:55

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
to ja też skorzystam :) Czy jak nagram sobie płytę CD-RW z mp3 to czy bede mógł sobie potem te nagrania zgrać na dysk? jak nie to jak inaczej to zrobić :?:

ok, dziex
  • 0

#19 Ryo-San Napisany 01 czerwca 2005 - 16:57

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
nie..kawalki musza byc w zwyklym formacie audio..wtedy podczas zgrywania kawalki zostana skompresowane przez Xboxa na jakis tam format(bez starty jakosci)..ale MUSZĄ byc to nuty w audio
  • 0

#20 luck1985 Napisany 26 lipca 2005 - 00:19

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Te i inne pytania tego typu umieszczamy w KONSOLE-SPRZET-X-BOX
  • 0

#21 Mani Napisany 23 grudnia 2005 - 19:35

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Mój Xbox v1.4 czytnik DVD thompson (czy jakoś tak) , nie przerobiona....od 2óch dni odmawia mi czerpania radości z jej użytkowania mianowicie np. w PGR2 wgrywa do menu poczym mym oczom ukazuje sie komunikat,że płyta jest pobrudzona lub uszkodzona, WWE RAW 2 wgrywa chyba z 5 minut poczym po jakimś czasie (tak z 10 minut) konsola sie zawiesza z wczytaniem kolejnych danych, Ninja gaiden wogóle nie odczyta i w menu wyskakuje text że to nie jest Xbox Disc ani DVD disc ani audio. Jestem załamany prosze o jakąś rade ....myśle że to poprostu.P-O-M-O-C-Y :!: :!: :!: Czy ktoś spotkał sie z takim problemem w życiu albo na zagranicznych forach ? Ktoś wie jak pomóc ? :cry:
  • 0

#22 luck1985 Napisany 23 grudnia 2005 - 20:01

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Wyczysc laser , rozkrec to i wyczysc .
Jakby co , nowy dysk :D
  • 0

#23 Mani Napisany 23 grudnia 2005 - 21:04

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Dysk ? jaki dysk ? sam boje sie cokolwiek rozkręcać bo jak znam swoje zwinne łapy to coś spieprze :P
  • 0

#24 luck1985 Napisany 23 grudnia 2005 - 22:51

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Po naklejkami 2 srubki - wyczujesz palcem wglebienie . 4 srubki pod gumkami . To jest na TORXA , lebki sa takie gwiazdziste .Wiec zwyklym srubokretem nie odkrecisz .
Jak zdejmiesz obudowe odlaczysz kable od dysku twardego , po kablem na srodku jest mniejszy torx , go rowniez odkrecisz . Ten caly plastyk z dyskiem wyciagasz , delikatnie do gory i wysunie sie sam . Po lewej i prawej stronie sa srubki ktore trzymaja cd rom , jest wykrecisz wyciagasz cd rom . Goly cd rom rozkrecisz, zdejmiesz gorna obudowe i jazda . Imo kup nowy dysk na allegro i poprostu wymien :D Ale czyszczenie powinno pomoc .
  • 0

#25 Texz Napisany 25 grudnia 2005 - 18:15

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Wszystko co potrzebujesz w jedym miejscu.

http://www.xbox-modc... ... nxbox.html

Damn, wypij coś przed "operacją". Żeby ręce się nie trzęsły. 8)
  • 0

#26 Mani Napisany 28 grudnia 2005 - 13:10

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
T3xz to kurde cfaniaku może Tobie konsolke podrzuce co ;) ? Przy okazji oddam Tobie Kostke :P
  • 0

#27 Gość__* Napisany 15 stycznia 2006 - 19:46

Gość__*
  • Goście
A ja mam takie pytanko. Ostatnio kupiłem 25' telewizor Samsung z płaskim kineskopem. I zauważyłem coś dziwnego. Jeżeli np tv wyświetla jakąś prostą linię to często nie jest ona prosta tzn wygląda jakby składała się z kilku lini, które tworzą takie schodki. Nie jest to aliasing, gdyż te załamania są długie (w pionie tak samo). Inny przykład - w Ninja gaiden na mieczu widać załamania (żąbki). W sumie nie wiem czy to jakiś feler, czy normalna rzecz, ale dostrzegłem to dopiero na nowym tv. Aha używam standardowego kabla tv dołączonego do konsoli. O co chodzi?
  • 0

#28 Gość__* Napisany 30 stycznia 2006 - 20:21

Gość__*
  • Goście
Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o Xboxa, ale chce sie przezucic na niego z mojej Ps2. Tak wiec prosze o odpowiedz na kilka pytan.

1. Czy X ma wbudowany dysk i o jakiej pojemnosci ? Na ile starcza standardowy dysk ?
2.W jakiej cenie dostane przerobionego Xa z calym okablowaniem i 1 padem, fajnie byloby jeszcze dostac jakas gierke :D ?
3. Jak bardzo awaryjne sa Xy ? Ile kosztuje ich serwisowanie t.j wymiana lasera, czyszczenie ?
4. Oplaca sie przerabiac Xa ? Czy bez przerobienia mozna sluchac muzy z mp3 i przegladac zdjecia ?

Dzieki. Napewno dopisze cos jeszcze :D
  • 0

#29 luck1985 Napisany 30 stycznia 2006 - 20:41

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
1.Standart to 10 albo 8 giga , starczy na jedna duza gre, dwie male . Wszystkie nie wejda , te 20 musi byc .
2.Cena sa rozne , teraz od 450-500 dostaniesz . Zalezy od wersji konsoli (1,6 najnowsza) 1,0,1,1 to starsze - ale to nie PS2 , wiec nie ma znaczenia model tylko czytnik .
3. :lol: dobre ...... Jak laser padnie ,to wkladasz CD rom od PC :P Ale nie dojdzie do takiej syt.
4.Tak , dostep to Mp3 , filmow , romow itp .
  • 0

#30 Gość__* Napisany 31 stycznia 2006 - 21:06

Gość__*
  • Goście

. dobre ...... Jak laser padnie ,to wkladasz CD rom od PC


Jak Cd-rom moze czytac plyty DVD ? Musialbym chyba wlozyc DVD ?
  • 0