Skocz do zawartości

God of War


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
552 odpowiedzi na ten temat

#31 Gość__* Napisany 22 stycznia 2005 - 15:53

Gość__*
  • Goście
Nawet jesli GoW bedzie lepszy technicznie od DMC to nie ma zbyt duzych szans na finansowe zwycięztwo. Dante jest rozpoznawalna postacia a samo DMC świetną marką. Widze to nawet po sobie - byłem napalony na GoW ale im bardziej jestem zarzucany relamami, spotami, filimkami i Bóg wie jeszcze czym z DMC3, to zapominam o grze od Sony. Oczywiscie poczekam do recenzji, opini innych graczy i konkretnieszych materiałów w necie - wtedy podejme decyzje (obydwóch gier raczej nie kupie z powodu $).
GoW bedzie niezłą grą ale z DMC3 kiler to lekka przesada.
  • 0

#32 Gość__* Napisany 22 stycznia 2005 - 16:33

Gość__*
  • Goście
wydaje mi sie za nawiaza rowna walke bo wyjda w tym samaym okresie :)
  • 0

#33 Yoori Napisany 23 stycznia 2005 - 12:25

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

Jeezu, druga liga to dla mnie gry na 8. Dlaczego? Bo gier na 8 w dzisiejszych czasach jest tyle, że na nie z kasą bym nie wyrobił :?

A zkąd wiesz że to jest gra na 8?grałeś w nia?
Kiedys wyśmiewałeś Czycha że ocenia gry w które nie grał, a teraz sam robisz to samo.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 23 stycznia 2005 - 14:42

Gość__*
  • Goście
A mnie się GoW podoba(jak na razie).Walki z ogromnymi potworami i nawiązanie tej gry do The Mark of Kri i DMC-mnie wystarczy.Nie wiem niestety jak się sprawdzi finalny produkt
  • 0

#35 Gość__* Napisany 27 stycznia 2005 - 00:33

Gość__*
  • Goście
A mnie się God of War podoba. Nawet bardzo. A nawet bardzo bardzo.

Musze powiedzieć, że starożytna Grecja pociąga mnie w jakiś dziwny, niewytłumaczalny sposób. I chyba nie jestem sam. Jeśli więc developerzy w umiejętny sposób wykorzystają grecką mitologię, mogą nadać GoW'owi niezłego kopa pod względem klimatu, którego dopełnieniem będzie świetna muzyka (co słychać już teraz).

Drugim obiecującym elementem GoW'a, jest główny bohater. Przyznam, że jestem już zmęczony nieco oklepanymi japońskimi klonami (długie, najlepiej kolorowe włosy, poszarpany, długi płaszczyk oraz dwumetrowy scyzoreczek w łapie - tada, mamy hiroła), a Krotos wydaje się niezłą odskocznią od tego schematu. Brutalny, małomówny. Co prawda, aż nadto milkliwy, by cokolwiek o nim powiedzieć, przynajmniej na razie. Podobno historia przedstawiona w grze rozpoczyna się w momencie, gdy nasz spartanin postanawia zakończyc swój żywot, rzucając się w przepaść. W tym momencie zaczyna się retrospekcja, dzięki której dowiemy się, jakimi to okropnościami zasłużył sobie na taki los. Niezłe.

Pod względem grywalności, czyli właściwie najistotniejszej rzeczy, też może byc nieźle. Piękna grafika, ultrapłynna animacja, dynamiczne i niezwykle widowiskowe walki, dużo elementów platformowych i zagadek. Urozmaicona rozgrywka - to lubię.

A jakie fenomenalne gry wyprodukowało SONY poza pierwszym Ratchetem, J&D1&2 i Wipeoutem, ew. Gran Turismo1, ale to Polyphony


A nikt, do jasnej ciasnej, nie pamieta Medievila - genialnej produkcji SCE Cambridge!? Dany czuje się zniesmaczony :wink:
  • 0

#36 Gość__* Napisany 28 stycznia 2005 - 12:51

Gość__*
  • Goście


Jeezu, druga liga to dla mnie gry na 8. Dlaczego? Bo gier na 8 w dzisiejszych czasach jest tyle, że na nie z kasą bym nie wyrobił :?

A zkąd wiesz że to jest gra na 8?grałeś w nia?
Kiedys wyśmiewałeś Czycha że ocenia gry w które nie grał, a teraz sam robisz to samo.

Jeezu... napisałem, że wydaje mi się... A do Czycha mnie nie porównuj, bo on nie grając w KZ recke napisał :) Po prostu filmiki nie robią na mnie większego wrażenia i nie wydaje mi się, że GoW może być lepsze od DMC3.
  • 0

#37 Scorpio Napisany 28 stycznia 2005 - 12:55

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kurcze, mimo wszystko nie grałeś ani w grę porównywaną, ani w gre do której porównujesz. Jak chyba nikt tutaj. Może odnieś się do DMC2 lub Mark of Kri (bo do jedynki to tylko Ninja Gaiden).
Z dalszą oceną gry wstrzymam sie do osobistego testowania (tak zwyklem robić). Bo teraz to z fusów czytamy. Co gorsza z fusów podrzuconych przez developerów.
  • 0

#38 Gość__* Napisany 28 stycznia 2005 - 16:21

Gość__*
  • Goście

Kurcze, mimo wszystko nie grałeś ani w grę porównywaną, ani w gre do której porównujesz. Jak chyba nikt tutaj. Może odnieś się do DMC2 lub Mark of Kri (bo do jedynki to tylko Ninja Gaiden).

Odnosiłem się do tych gier już wcześniej :) Nevermind...
  • 0

#39 ACZ Napisany 28 stycznia 2005 - 17:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 129 Postów:
.
  • 0

#40 Gość__* Napisany 28 stycznia 2005 - 17:38

Gość__*
  • Goście

Frank sam dziś krzyczałeś, że użytkownicy PS2 mają siedzieć na swoim forum, po czym Ci posta skasowali. Więc teraz ja zadam pytanie. Po co tutaj włazisz? Won do swojego działu, masz Xboxa to idź stąd i się nie wtrącaj.

Hahaha... synku... mam Xboxa i PS2... rozumiesz :?: Twój mały móżdżek w końcu przyjął to do wiadomości :?: Mam PS2 od 14 lutego 2002 roku i twoje fanbojowskie posty nic tu nie zmienią :lol:
  • 0

#41 Gość__* Napisany 02 lutego 2005 - 01:29

Gość__*
  • Goście
Ludzie jezeli odnosic sie do DMC3 to pokazaly sie nowe trailertki na http://www.gametrailers.com (gameplaye) stare plansze ale za to nowa bron ICE Nunczaku:)
  • 0

#42 Gość__* Napisany 03 lutego 2005 - 20:47

Gość__*
  • Goście
Sony oficjalnie dzis podalo date europejskiej premiery gry - drugi kwartal 2005. Stawiam na koncowke maja :) Co prawda po zakupie MGS 3 mialem nie kupowac zadnych oryginalów do lipca (tylko nadrabiac zaleglosci - kilka straszych tytulów lezy na polce nietknietych), ale chyba zrobie wyjatek. DMC 3 niestety zostawiam na wakacje - nie wyrobie z czasem na obydwie gry, a nie naleze do osob, które raz przejda gre i odkladaja ja na polke.
  • 0

#43 Gość__* Napisany 03 lutego 2005 - 20:55

Gość__*
  • Goście
Konami? GoW to przecież gra SCEA...
  • 0

#44 Gość__* Napisany 03 lutego 2005 - 22:04

Gość__*
  • Goście
Racja, sam nie wiem czemu tak napisalem (nieswiadomie - juz poszedl "edit") - od tej nauki do egzaminów juz mi sie w glowie miesza :evil: A moze to dlatego ze ciagle mysle o tym 3 marca i MGS 3 :twisted:

A swoja droga - Ty to sie Frank lubisz czepiac moich pomylek :lol: ;)
  • 0

#45 Gość__* Napisany 03 lutego 2005 - 23:10

Gość__*
  • Goście

A swoja droga - Ty to sie Frank lubisz czepiac moich pomylek :lol: ;)

Hehe :D No co ty, nie o to chodzi- zawsze czepiam się pomyłek :wink:
  • 0

#46 Gość__* Napisany 05 lutego 2005 - 21:24

Gość__*
  • Goście
Nowe screeny - http://media.ps2.ign...321/imgs_1.html
  • 0

#47 Gość__* Napisany 08 lutego 2005 - 11:13

Gość__*
  • Goście
Ludzie noewe filmy pokazaly sie na gametrailes.com REWELACJA ach ta wala z Hydrą :D 8)
  • 0

#48 Gość__* Napisany 09 lutego 2005 - 19:05

Gość__*
  • Goście
Obejrzałem trailery (gametraTrailes), ale cudowna mitologia!!
Bardzo lubię czytać mitologię. Rewelka gra God of War. :)
  • 0

#49 Gość__* Napisany 10 lutego 2005 - 20:39

Gość__*
  • Goście
Trailer z Hydrą po prostu rozklada na lopatki. Czegos tak niesamowitego jeszcze nie widzialem - walki z bossami w DMC i Ninja Gaiden wygladaja przy tym jak nianczenie przedszkolaka. To co Kratos wyprawia z ta poczwara doslownie w glowie sie nie miesci. Lancuchami za leb i o sciane, uniki, wyskakiwanie na leb i ten moment, kiedy potwor chce polknac Spartanina a gracz musi naciskac kolko aby uniknac pozarcia :D No i dobitka - to wyglada wspaniale. Pomyslowosc tworców tej gry jesli chodzi o walki jest naprawde olbrzymia. Jesli kogos dotychczasowe trailery nie przekonaly do tego ze warto czekac na God of War to filmik przedstawiajacy ta walke napewno to zmieni. Polecam.

ps. te trailery z gametrailers cos nie bardzo chca sie sciagac (a przynajmniej nie chcialy dzis po poludniu mnie i moim znajomym) wiec polecam inny link:

http://ftp.4players....r/GOW_Hydra.wmv
  • 0

#50 McDrive Napisany 12 lutego 2005 - 18:23

McDrive

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 866 Postów:

te trailery z gametrailers cos nie bardzo chca sie sciagac (a przynajmniej nie chcialy dzis po poludniu mnie i moim znajomym) wiec polecam inny link:

http://ftp.4players....r/GOW_Hydra.wmv

Nie tylko tobie. Mi dzisiaj też coś nie teges.

A co do gry to poprostu WOW :shock: Mam nadzieje że nie zmarnują jej potencjału.
  • 0

#51 Gość__* Napisany 12 lutego 2005 - 20:46

Gość__*
  • Goście
Walka z Hydrą prezentuje się znakomicie. Ruchy Krotosa są niewiarygodnie szybkie i pięknie zanimowane, a cała walka wygląda niczym śmiercionośny taniec. Dynamizm i efekciarstwo (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) są wszechobecne. Moim absolutnym faworytem jest scena, w której nasz spartanin kilkukrotnie wbija swoje ogniste łańcuchy w szczękę hydrzej głowy, odskakuję w bok po czym miota ją z niebywałym impetem w ścianę.... :shock: Da się wtedy wyczuć ogromną siłę, jaką dysponuje Krotos. Przypadł mi do gustu także sposób wykonania tej akcji, który polegał na wciśnięciu pojedynczego przycisku na padzie, zgodnie z ikonami pojawiającymi się na ekranie (czyli element zapożyczony z Shenmue, wykorzystany również w RE4). Dla mnie bomba.
  • 0

#52 Gość__* Napisany 21 lutego 2005 - 15:37

Gość__*
  • Goście
A ja powiem tak: walka z hydrą to w porównaniu do Ninja Gaiden żenada, tak żenada... co to, gra taneczna, a nie bijatyka... NG jest hardcorowe i walka z hydrą wygląda na lajtową w porównaniu do walk z bossami z NG... w NG liczy się refleks i dobra znajomość ataków przeciwnika, używanie dobrych comb, tak by zabierać mu jak najwięcej życia za jednym razem, a tu system walki z bossem jest zrobiony tak, że nie jest to żaden challenge, tylko zasady są jak w Dance Dance Revolution... a pozatym bohater jest taki nijaki... mnie to dalej nie rusza i wydaje mi się, że nic wielkiego z tego nie wyjdzie...
  • 0

#53 Gość__* Napisany 21 lutego 2005 - 18:01

Gość__*
  • Goście

A ja powiem tak: walka z hydrą to w porównaniu do Ninja Gaiden żenada, tak żenada... co to, gra taneczna, a nie bijatyka... NG jest hardcorowe i walka z hydrą wygląda na lajtową w porównaniu do walk z bossami z NG... w NG liczy się refleks i dobra znajomość ataków przeciwnika, używanie dobrych comb, tak by zabierać mu jak najwięcej życia za jednym razem, a tu system walki z bossem jest zrobiony tak, że nie jest to żaden challenge, tylko zasady są jak w Dance Dance Revolution... a pozatym bohater jest taki nijaki... mnie to dalej nie rusza i wydaje mi się, że nic wielkiego z tego nie wyjdzie...


Sranie w banie ;) Bez jaj - formulujesz taka opinie po obejrzeniu jednego trailera? Gratulacje za umiejetnosc obiektywnej oceny. Jestes pierwsza znana mi osoba, która skrytykowala widoczna na trailerze walke z bossem. Lajtowa? nie sadze, moze nie tak bardzo wymagajaca jak w NG, ale walka w GoW wyglada na mega efektowna, o wiele bardziej niz w NG, gdzie walka z bossem odbywala sie caly czas w jednym miejscu. Jarasz sie NG, a sam nie dostrzegasz wad tej gry. Wielu bossów w NG to klasyczne monstra które mozna pokonac sposobem - kilka ataków potworków na krzyz, które nalezalo zapamietac (pisze o walce z bossami a nie z przeciwnikami) i kazdego bossa dawalo sie rozwalic po dwoch, trzech podejsciach (byly oczywiscie wyjatki). GoW przynajmniej wnosi jakies wlasne pomysly ( oczywiscie czerpie tez ze znakomitych patentów), pozatym chyba nie ogladales tego trailera za uwaznie, ikony rodem z Shenmue pojawiaja sie podczas walki tylko w kilku momentach. Zreszta polecam obejrzec inne trailery prezentujace walke w GoW - ilosc ciosów i kombinacji, które moze wykonac kratos jest olbrzymia, do tego dochodza fatality (mila odmiana, po bzdurnym scinaniu glowy w NG), mozliwosc wyskakiwania przeciwnikom na leb i inne ciekawe patenty.
  • 0

#54 Gość__* Napisany 21 lutego 2005 - 19:19

Gość__*
  • Goście
Heh... dlaczego 1 trailera? Przecież sam dawałem linki do innych filmików o ile mnie pamięć nie myli... Po prostu jak dla mnie NG było takie świetne nie dzięki potworkom, których design był standardowy, ani klimatowi który był dziwny... tam świetna było to, że jak spotkałeś 3 zwykłych przeciwników to mogli ci odebrać 3/4 życia jak zagapiłeś się przez moment... tu natomiast takiego hardcore'u jak w NG nie będzie, bo tam czasem Normal dawał w kość, a leszczem nie jestem... po prostu niejednoznacznie sformułowałeś swoje myśli... napisałeś, że walki z bossami są 'lepsze niż w NG', odebrał to nie w ten sposób, że są bardziej efektowne, a bardziej wymagające :wink: A motyw ściągnięty z Shenmue nie bardzo mnie rajcuje... po prostu wydaje mi się, że będzie to niezła gra, ale nie DMC, a co dopiero NG killer, choć w niektórych aspektach może oczywiśćie być od w.w. lepsza...

No i nie wiem, co masz do mojej obiektywnośći... skrytykowałem, bo nie podobają mi się nie które mechanizmy użyte w walce... nie wiem co to ma wspólnego z objektywnośćią :roll:
  • 0

#55 Gość__* Napisany 21 lutego 2005 - 19:49

Gość__*
  • Goście

No i nie wiem, co masz do mojej obiektywnośći... skrytykowałem, bo nie podobają mi się nie które mechanizmy użyte w walce... nie wiem co to ma wspólnego z objektywnośćią :roll:


Chodzilo mi o Twoje porównanie do "Dance Revolution", któro wydalo mi sie po prostu...glupie. Zabrzmialo to tak, jakby cala walka z bossem w GoW polegala na wklepywaniu przycisków odpowiadajacych pojawiajacym sie na ekranie ikonkom, a tak po prostu nie jest - system znany z Shenmue jest jedynie dodatkiem do walki, co mozna nawet zauwazyc na innych trailerach (ale w tym z Hydra rowniez). Masz prawo do wlasnego zdania, ale porównanie, które wyolbrzymiles moim zdaniem totalnie nie ma sensu.

A NG uwazam za swietna gre, ale kilka patentów (m.in. pomyslowe walki z bossami) podobaja mi sie bardziej w GoW.
  • 0

#56 Gość__* Napisany 21 lutego 2005 - 20:33

Gość__*
  • Goście
Po tym co zobaczyłem (DMC 3) nie możliwości aby jakaś gra była MDC Killerem ....Dante rocks 8)
  • 0

#57 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2005 - 08:43

Gość__*
  • Goście
HA! Mialem czuja :twisted: Wg ocen przyznawanych przez zachodnie serwisy gra kopie w tylek mlodego Dantego!
Jak by ktos jeszcze nie wiedzial:
IGN - 9.8
Gamespy - 100%
Gameinformer - 100%
1UP - 100%
I nawet niezbyt zazwyczaj przychylny dla gier na PS2 Gamespot ocenil gre na...93% Ciekaw jestem min tych wszystkich malkontentów narzekajacych/nie wierzacych w potege tego tytulu gdy zobaczyli te oceny na "Gamerankings" :D

Ogolem pod wzgledem ocen gra bije na glowe DMC 3. Rozumiem ze cyferki nie maja az tak wielkiego znaczenia jesli nie mialo sie doczynienia z obiema pozycjami, dlatego przed zagraniem w God of War (w czerwcu) postaram sie zakupic na Allegro DMC 3 w tanszej cenie, aby sie przekonac czy rzeczywiscie GoW jest lepszy niz trzecia odslona Dantego. Ale wszystko wskazuje na to, ze jednak jest tak, jak glosi tytul tego topicu. :twisted: A ja mam podwojna satysfakce bo wierzylem w ten tytul od samego poczatku, gdy tylko ujrzalem pierwsze screeny. Nie moge sie doczekac premiery.

ps. jade tylko i wylacznie na oryginalach, ale wiem ze nie wszyscy je kupuja wiec zapytam - gral juz ktos? ;)
  • 0

#58 AVErsiv Napisany 07 kwietnia 2005 - 10:46

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Ja na God of War czekam juz naprawde DLUUUUUUGO O sledze losy tej gierki juz od dawna i ciesze sie strasznie ze nie zostala skopana ;p
juz od pierwszych infosow sie nia zainteresowalem jako ze miejsce akcji i bohater odrazu mi przypadl do gustu :D
Juz sie nie moge doczekac na premiere PAL !!
  • 0

#59 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2005 - 11:57

Gość__*
  • Goście
Ja się ostatnio do GoW przekonałem... i teraz czekam na niego z niecierpliwośćią 8)
  • 0

#60 Gość__* Napisany 07 kwietnia 2005 - 12:39

Gość__*
  • Goście

Ja się ostatnio do GoW przekonałem... i teraz czekam na niego z niecierpliwośćią 8)


Hehehe dziwne, tak niektórzy narzekali, a teraz po tych ocenach sie kazdy przekonuje co? :P Na znak pokuty wydrukujcie swoje poprzednie posty i wsuncie je z ketchupem - niedowiarki :twisted:

Dante - mozesz juz plakac...GoW nadchodzi :!:
  • 0