Skocz do zawartości

God of War


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
552 odpowiedzi na ten temat

#91 Gość__* Napisany 17 kwietnia 2005 - 19:49

Gość__*
  • Goście

...a konkretniej od ostatniego E3, jeśli mnie pamięć nie myli.


Tak, bo na E3 w maju 2004 ta gra zostala zaprezentowana pierwszy raz. Wtedy wlasnie zaczalem sie nia interesowac. I dziwilem sie, ze tak niewielu graczy cos wiedzialo wowczas o tym projekcie (pamietam te glosy w stylu "eee...Sony nic na tym E3 ciekawego nie pokazalo"). Ale w sumie nie dziwie sie, ze wiekszosc graczy czekala bardziej na trzeciego Devila - w koncu to sequel, a GoW mial byc tytulem nowym.

A swoja droga to powinnismy sie cieszyc, ze na nasze konsole, których powoli dosiega zmierzch wydawane sa jeszcze takie perelki jak GoW. Zwlaszcza ze powstaje na PS2 - konsole, która wlasciwie jest jednym wielkim sequelem ;) Powinnismy to doceniac, ze nowy tytul, nie bedacy zadna kontynuacja staje sie tym, o czym prawdopodobnie mowic bedzie sie za pare lat, podajac GoW jako jeden ze sztandarowych hitów PS2. Mam nadzieje, ze to nie koniec i ze w tym roku doczekamy sie jeszcze na Czarnulke kilku takich tytulów. Bo choc z prawdziwa przyjemnoscia zawsze gram w kolejnego Metal Geara czy Silent Hilla to jednak nowe tytuly, które zdobywaja serca graczy ciesza mnie mimo wszystko bardziej niz najwspanialsze nawet sequele.
  • 0

#92 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 11:02

Gość__*
  • Goście
dla mnie ta gra to niszczacy w przedbiegach killer DMC3...ta poezja ruchow Kratosa, to jaki jest z niego kawal sukinsyna, i cala otoczka mitologi greckiej i do tego grafa i muzyka sprawiaja ze jest to dla mnie najlepsza gra 2005 roku...pomysly jakie sa w tej grze, mozliwosci , sa zdumiewajace..(jest pare akcji ktore mnie po prostu rozwalily ale nie bede wam o nich opowiadal zeby nie psuc wam zabawy..kazdy kto posiada ps2 musi miec ta gre chocby dla zobaczenia jakie sa w niej jeszcze mozl;iwosci graficzne i dzwiekowe...

zdravim
  • 0

#93 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 11:14

Gość__*
  • Goście
absolutnie sie zgadzam , to jedna z najlepszych gier w historii, tego nie mozna opisac. po prostu bomba
  • 0

#94 Godot Napisany 18 kwietnia 2005 - 11:16

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

....kazdy kto posiada ps2 musi miec ta gre chocby dla zobaczenia jakie sa w niej jeszcze mozl;iwosci graficzne i dzwiekowe...


i jak bardzo tymi mozliwosciami PS2 odbiega od xboxa i gcn...
  • 0

#95 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 12:07

Gość__*
  • Goście

....kazdy kto posiada ps2 musi miec ta gre chocby dla zobaczenia jakie sa w niej jeszcze mozl;iwosci graficzne i dzwiekowe...


i jak bardzo tymi mozliwosciami PS2 odbiega od xboxa i gcn...


nie porownuj ps2 do xboxa...to nie ma sensu...co do GCN to mozesz porownywac ale co to za porownanie do konsoli ktora zdycha porownywac konsole ktora jest na topie :roll:
  • 0

#96 Godot Napisany 18 kwietnia 2005 - 12:09

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
mowie o mozliwosciach nie o sprzedazy

EOT
  • 0

#97 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 12:24

Gość__*
  • Goście

mowie o mozliwosciach nie o sprzedazy

EOT


to dlaczego jakos nikt tych mozliwosci nie potrafi wykorzystac..i jesli mowisz o takich ogromnych mozliwosciach tej konsoli to podaj jakis przyklad..(wykluczam tu Residenta 4)
  • 0

#98 Godot Napisany 18 kwietnia 2005 - 12:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
prosze bardzo : Metroid Prime 1 i 2, Resident Evil Zero, REmake, Zelda : WW... dlaczego wykluczasz RE4?
  • 0

#99 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 13:16

Gość__*
  • Goście
wykluczam RE4 bo grafe ma zajebista :P ale to jeden z wyjatkow
  • 0

#100 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 16:15

Gość__*
  • Goście
god of war jest najlepiej wyglądającą grą na ps2, ps2 jest słabsze od xboxa i gamecuba, czemu musimy do tego wracac?
  • 0

#101 Gość__* Napisany 18 kwietnia 2005 - 17:21

Gość__*
  • Goście

Zelda : WW...


Eee...sorry, ale chyba nie uwazasz, ze ta gra to szczyt mozliwosci graficznych GameCube'a? ;) Wind Waker jest cudowny sam w sobie, ale jesli chodzi o sprawy technicznie to moglby chulac nawet na Dreamcascie (nie mowiac juz o PS2).

A zreszta po cholere nawiazywac tutaj do slabszych mozliwosci PS2? Niejeden posiadacz Xboxa i GC chcialby zagrac w GoW (podobnie jak np. niektórzy posiadacze PS2 w Ninja Gaiden), a takie dąsanie się "jakie to PS2 jest niby slabsze" przeszkadza tylko w dyskusji, której poswiecony jest ten topic.
  • 0

#102 Yoori Napisany 22 maja 2005 - 12:26

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
:shock: :shock: :shock: GoW mnie zmiażdżyło, to co sie tam dzieje to poezja, dla mnie ta gra zjadła DMC na śniadanie, David Jaffe pokazał jak powinno sie robić gry.
Oprawa graficzna wyciska z PS2 siódme poty, nie sądziłem że PS2 jest zdolne przewalać taka grafe a muza jest dobrana wręcz fenomenalnie do tego co się dzieje na ekranie. Design głównego bohatera to też wysmienity ruch Davida, czuć że Kratos to potężny kolo a to co on wyprawia ze swoim ofiarami to coś niesamowitego. Ta gra rządzi :!: :!: :!:
  • 0

#103 Gość__* Napisany 23 maja 2005 - 08:20

Gość__*
  • Goście
Mi też bardziej podchodzi GoW od DMC. Od czasu MGS 3 żadna gra nie potrafiła mnie przykuć dłużej do ekranu (a jestem wybrednym graczem o wyrobionym guście i smaku :)) no i pojawił się GoW. Świetna rzeźnia przeplatana logicznymi zagadkami w niesamowitej oprawie. Bez wątpienia jedna z najładnieszych gier jaka ukazała się na czarnuli. Nic ładniejszego na PS2 już nie wyjdzie, dlatego grajcie w God of War :!:
  • 0

#104 Gość__* Napisany 23 maja 2005 - 16:17

Gość__*
  • Goście
Fakt faktem że grafa przykuwa wzrok, ale jak dla mnie to nie jest to najważniejszy element który sprawił że gra jest tak odbierana.

Dla mnie najlepszą cechą jest niesamowity klimat i radocha nie tylko z masakry twoma ostrzami ale przede wszystkim z świetnie pomyślanych zagadek na których przez chwilę można się zaciąć i nieraz wku*wic ale po rozwiązaniu pozostaje tylko ogromna satysfakcja i chęć rozładowania atmosfery (młócki). Podobna sytuacja występowała w PoP:SoT ale tam system walki był nieporównywalnie słabszy.
  • 0

#105 Yoori Napisany 24 maja 2005 - 10:16

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
GoW ma jeszcze jeden za*****ty patent, dobijanie przeciwników, prosty pomysł a ile daje radochy przy młucce, zagadki są trudne, nie wszystkie ale niektóre potrafia człowieka wkurzyć.
  • 0

#106 Kleksandra Napisany 24 maja 2005 - 22:45

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Nic tylko sobie w to pograć - ale kasy brak.... :?
  • 0

#107 Yoori Napisany 26 maja 2005 - 10:15

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:

Nic tylko sobie w to pograć - ale kasy brak.... :?


Kleksandra łykaj GoW, napewno sie nie zawiedziesz, ja ostatnio cioram tylko w to :D
  • 0

#108 Kleksandra Napisany 26 maja 2005 - 10:18

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
He he i tak oto wypłata pójdzie na gry... Jak ja to lubię :mrgreen:
  • 0

#109 Gość__* Napisany 27 maja 2005 - 23:07

Gość__*
  • Goście

GoW ma jeszcze jeden za*****ty patent, dobijanie przeciwników, prosty pomysł a ile daje radochy przy młucce, zagadki są trudne, nie wszystkie ale niektóre potrafia człowieka wkurzyć.


Słyszałem, że walka jest naprawde niezła ale jak wygląda sprawa walki na odległość?? Ostrza osadzone są na łańcuchach, więc logicznie rozumując, możemy walczyć będąc oddaleni od przeciwnika. Czy gra nie robi się przez to zbyt łatwa ?? W DMC mimo wszystko musimy często walczyć w zwarciu - wszystkiego bronią palną nie załatwimy. Czy GoW takze wymusza na graczu walke z przeciwnikiem na odległość (nie)świeżego oddechu :D ?
  • 0

#110 Yoori Napisany 28 maja 2005 - 10:18

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
@Akuma-Na początku gra jest według mnie troche załatwa(przeciwnicy to leszcze) ale potem robi się coraz trudniej(bardziej wytrzymali przeciwnicy,wiecej blokuja i takie tam).Do tego dochodzi to że po zabiciu tych wszystkich potworów wyskakuja z nich takie kolorowe materie czy coś takiego, każdy kolor odpowiada za co innego(zielony to energia, niebieski to czary a czerwone służą do ulepszania broni i czarów)na początku właśnie często trafia sie na te zielone które automatycznie dodaja Kratosowi energi, do tego po drodze dość częto spotyka sie takie skrzynie w których są właśnie te materie(zielone i niebieskie napełniaja od razu cały pasek)kilka pierwszych leveli to można przejść wogóle nie używając bloku, ale zapewniam Cie że później robi sie bardzo trudno(wtedy z pomoca przychodza nam czary które dostajemy od bogów podczas naszej wyprawy). Ja narazie za najtrudniejszych przeciwników uwarzam takich pajaców z kosa na plecach i mieczem, ich siła leży w tym że często blokuja i cieżko jest ich wybić w powietrze, jak natrafiłem na nich pierwszy raz to ginołem chyba z 7 razy pod rząd, aż mi wyskoczył napis czy przypadkiem nie chce zmienic poziomu trudnosci na mniejszy(ale nie zmieniłem 8) ) ale to wszystko do czasu, teraz znalazłem na nich sposób i goście nie maja z moim Kratosem szans.
Podsumowując, gra jest łatwa ale tylko na początku, potem trzeba kombinować, a to że miecze są na łańcuchach wcale nie czyni gry łatwiejszą(przeciwników jest cała masa a do tego jest ich kilka rodzaji, od słabiutkich łuczników do kosiaży przy których idzie sie troche namęczyć) zresztą potem dostaje sie taki wielki tasak(podczas walki Kratos trzyma go w gwóch rękach co już swiadczy o jego wielkości) który nie jest na łańcuchach i który wyśmienicie nadaje sie na walke w zwarciu.
  • 0

#111 Gość__* Napisany 28 maja 2005 - 13:57

Gość__*
  • Goście
Na normalu gra była strasznie łatwa. Gdyby nie ciekawe zagadki pewnie nie chciałoby mi się jej nawet przechodzić :roll:

Tych kolesi z kosami jakoś specjalnie nie zapamiętałem więc nie zaszli mi za skóre wystarczająco mocno. Pamiętam te małe pieski co się w cerbery zamieniają i meduzy.

Całe szczęście że są wyższe poziomy trudności :mrgreen:
  • 0

#112 Gość__* Napisany 28 maja 2005 - 23:04

Gość__*
  • Goście
Najgorsze są meduzy, bo jak zamienią Cię w kamień to łatwo wtedy stacić życie i game over, nawet święty boże (Zeus :mrgreen: ) ci nie pomoże :twisted:
  • 0

#113 Yoori Napisany 29 maja 2005 - 12:35

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Te pieski nie były takie straszne a meduzom to sie urywało głowy :D :wink:
Mnie najbardziej za skóre zaleźli kosiarze.
  • 0

#114 Gość__* Napisany 29 maja 2005 - 20:36

Gość__*
  • Goście
No sie urywało ale wpierw trza bylo uciekac od ich swiatełka, niby łatwa sprawa ale przy nadmiarze innych przeciwników rzecz się troche komplikowała. Mimo wszystko miałem przez nie chyba tylko z dwa game overy 8)
  • 0

#115 Yoori Napisany 30 maja 2005 - 09:10

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Na meduzy jest jeden dobry sposób, trzeba je wybic w powietrze i tam naparzać(L1+X, trzeba miec broń podciągniętą to 3 levelu chyba, ja już mam wyższy to nie pamietam dokładnie 8) :wink: )ja tak właśnie robiłem jak zaczynały na mnie świecić, wtedy od razu przestawały :D a na dużą liczbe przeciwników to Zeus Fury i po kłopocie.
  • 0

#116 marioo Napisany 03 czerwca 2005 - 00:06

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Grałem dziś w GoW :shock: Masakra godna to jest...
Wyczytałem prawie cały ten temat, i moim oczom czesto pojawiała sie rywalizazja miedzu GoW a DMC3. Ja takze pozwole włączyć sie do dyskusji:) Po pierwsze mam dość DMC3, gram na normalu i po prostu wk**ia mnie brak jakichkolwiek checkpointów w tej grze.( że niby taki poziom trudności tak? G*wno prawda, w moich oczach gra traci wiele na grywalności, kiedy aby dostac sie do trudnego bossa musze po raz dziesiąty przechodzic cały etab .wrrrr) Irytuje mnie to bardzo i sprawa że momentami chciałbym rzucić padem. Co i innego w GoW, idealnie rozmieszczone punkty kontrolne, idealnie wywarzony poziom trudności, i jakoś lepiej mi sie gra jesli mam walczyc chociazby z bliższym mi Aresem anizeli wielką obleśną pijawą. no i fabuła! Nie ukonczyłem jeszcze ani GoW ani DMC3, jednak najzwyczajniej w swiecie bardziej interesują mnie losy Krotosa niż Dantego z jego durnymi tekstami i cwaniactwem ( taki z niego twardziel :? to czemu ciągle dostaje lanie od innych, wtedy kiedy ja gram ! bleee, moze i jestem lama..)
Przechodzac do strefy audio wizualnej, IMO GoW takze bije mocno DMC3, właczyłem dzis DMC1 i powiem szczerze ze Capcom przez te cztery lata od czasu wydania pierwszej czesci przygód Dantego po prostu spał, bo grafa taka sama jest :? z małymi poprawkami.
Kończąc moje jechanie po DMC3... powiem tylko że wszystkie dzieci nasze są, a skoro są nasze to Krotos zjada IMO Dantego będąc jeszcze w pieluchach.

GOD of WAR to obok MGS3 gra roku...to nie ulega wątpliwości :mrgreen:
  • 0

#117 Scorpio Napisany 03 czerwca 2005 - 07:48

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

że niby taki poziom trudności tak? G*wno prawda, w moich oczach gra traci wiele na grywalności, kiedy aby dostac sie do trudnego bossa musze po raz dziesiąty przechodzic cały etab .wrrrr


Nie wiem czy wiesz, ale jako checkpointy używa się żółtych dusz. Jak je zakupisz, masz możliwość kontynuowania w miejscu w którym padłeś. Stąd nie psiocz na to marioo, tylko czytaj lepiej opisy przedmiotów :wink: Kupisz żółtą duszę, padniesz przed bossem i na ekranie możliwości prócz restart i exit masz continue :D (instrukcja, strona 12 Items -> Yellow Orb)
A, może grafika jest [podobna ale zwróć uwagę na mimikę i płynność ruchów postaci (np. płaszcza śmierci w poziomie 2).

A mnie Kratos bez przerwy przypomina Quana Chi, i nie chce być inaczej. nawet wzorek na twarzy ma jakiś taki podobny :P
  • 0

#118 marioo Napisany 03 czerwca 2005 - 10:22

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
Przecież wiem do czego słuzą wszystkie orby...jednak one wszystkie szybko drożeją :? a duszek Dante nie potrafi zarabiać w tempie mi wystarczajacym :P Wcale nie psioczę..tylko wydaje moją opinię ( mozna to nazwać sfrustrowaniem, które pewnie niedługo minie)
  • 0

#119 Scorpio Napisany 03 czerwca 2005 - 10:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Pewnie tak. Sposób bowiem na szybką kasę jest prosty (go nie używam, bo mam wszystko już w zapasie :P). Wejdź na Easy i przejdź szybko i w niezłym stylu jakąś planszę z bossem. Punkty za misję i za bossa powinny starczyć na 2 Żółte Orby, a przy okazji odstresujesz się.
Ale kończmy off-topować bo zaraz nam przytną wiadomości. Jakbyś miał jakiekolwiek pytania czy wątpliwości/uwagi propo DMC3 pisz do działu o nim. Bo nawet ostatnio trochę bezruch tam panuje (bo z Shinnym o DMC gadamy na privach :P)

A ten Twój avatar zawsze mnie pociesza :P
  • 0

#120 marioo Napisany 03 czerwca 2005 - 10:57

marioo

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 699 Postów:
No ok..tyle że nie moge włączyć danego poziomu na easy :roll: ...tylko raz konsola mi zmieniła poziom trudności ( notabenie było to na levelu 1 ) pózniej tylko normal..i nawet kiedy specjalnie ginę po raz dziesiąty, konsola za cholerke nie pomysli o co mi chodzi. Ale ten sposób co podałes jest dobry, zaczaje sie na niego 8)

Żeby tak do końca nie off-topowac zakonczmy tę dyskusje....BTW: a mnie mój avatar uspokaja :mrgreen:
  • 0