Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sega Saturn


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
232 odpowiedzi na ten temat

#1 kubicz Napisany 19 stycznia 2005 - 11:38

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Mógłby mi ktoś powiedzieć do czego jest wejście na carta w Sedze Saturn ( te wejście co jest za Cd-Romem) ? Jaki tam się cart wsadza ?
A oprócz tego jestem ciekawy opinii o tej konsoli. Jakie są wasze ulubione gry na nią ?
  • 0

#2 Gość__* Napisany 19 stycznia 2005 - 15:58

Gość__*
  • Goście

oj dawno dawno temu pogrywałem w osiedlowym "salonie gier" o powierzchni 4 m kwadratowych na saturnie :]

pamietam że wypas była FIFA 96 , Sega Rally , Mortal Kombat chyba , Virtua Fighter i taqka gierka o takim duszku w czapeczce fioletowej ;P

oj dawno dawno :)

  • 0

#3 Godot Napisany 19 stycznia 2005 - 17:38

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
swietny sprzet... ja najlepiej wspominam Nights - R E W E L A C Y J N A gra, ale ma dwie wady : wydala ja Sega i w tym samym czasie wyszedl Mario64... czemu nie ma Nights2?!?!?!? SEGA, slyszysz mnie?!?
  • 0

#4 Gość__* Napisany 19 stycznia 2005 - 18:09

Gość__*
  • Goście
W ten slot trzeba wsadzić niecnie pewną rzecz o nazwie memory card.
Nights był wybitny (nadal jest). Niesamowite sterowanie i płynność ruchu. Chociaż Atlethe Kings też jest dobre (o ile ktoś lubi bić pada).
  • 0

#5 kubicz Napisany 20 stycznia 2005 - 09:31

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Dzięki za info, bo właśnie wczoraj się dowiedziałem że konsola ma zużytą baterię litową przez co savy (ze wspaniałego "Resident Evil") kasują się parę minut po wyłączeniu konsoli. Dodatkowo słyszałem że w ten slot można wsadzić rozszerzenie pamięci. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to potwierdził lub zaprzeczył.
  • 0

#6 Victorino Napisany 20 stycznia 2005 - 09:45

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:
Tak można w ten slot wpakować rozszeżenie pamięci, memory card, action replay, a także co ciekawe modem Net Link (tak jeszcze zanim uderzył DC można było grać w sieci)

Świetna konsola a jednak upadła... SEGA potrafi:(
Ostatnio sprawiłem sobie Sata i zacząłem kolekcjonować gry. Narazie mam 14 tyułów (Nights, Last Bronx, Dark Savior, PD2, Wipeout i jeszcze trochę)
Polecam wam grę Dark Savior-świetny action rpg.
Pozdrawiam
Se'ya
  • 0

#7 kubicz Napisany 20 stycznia 2005 - 09:53

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Jeszcze raz wielkie dzięki za info o Saturnie. teraz muszę tylko zdobyć memorkę i będe mógł skończyć Residenta.
  • 0

#8 Victorino Napisany 20 stycznia 2005 - 11:17

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:
Po co od razu memorke?? Przecież możesz wymienic baterie w konsoli i save'y bedą działały. Wystarczy wziąść baterie i pójść z nią do zegarmistrza i kupić nową. Zwykła memorka jest bardzo trudna do zdobycia. Łatwiej dostać 3 w 1 (AR+Ram card+Mem Card)

Se'ya
  • 0

#9 kubicz Napisany 20 stycznia 2005 - 18:42

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
O tym nie pomyślałem, jak tylko dowiem się gdzie w konsoli jest ta bateria to ją pójdę wymienić. Dzięki za info o tym. Szkoda zę na allegro trudno jest dostać takie cuda jak to 3 w 1. Zna ktoś może miejsce gdzie to można zdobyć ?
  • 0

#10 Gość__* Napisany 20 stycznia 2005 - 23:32

Gość__*
  • Goście
Jak gdzieś, to:
http://www.ebay.co.uk
http://www.lik-sang.com
Jak tu nie ma, to nawet w muzeum techniki nie znajdziesz :D
  • 0

#11 Victorino Napisany 21 stycznia 2005 - 09:27

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:
Kiedyś było na http://www.exerion.pl , ale patrzyłem dziś i już niema jest tylko satelite-odpalający gry NTSC.
Sprawdź jeszcze Swapzillę na wyżej wymienionej stronie. Może ktoś chce coś takiego sprzedać.

Co do baterii....Popatrz na panel konsoli z tyłu (tam gdzie podłączasz kable) po lewej stronie jest plastikowy panel który się otwiera.Po otwarciu zobaczysz baterie. Troche sie z nią posiłujesz, ale w końcu ci sie uda.

Se'ya
  • 0

#12 kubicz Napisany 21 stycznia 2005 - 22:13

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Dzięki za info (kolejny raz ;) ), baterie już wyjąłem (nie było to trudne), pewnie jutro kupię sobie nową baterie. Jeszcze raz wielkie dzięki
  • 0

#13 kubicz Napisany 02 lutego 2005 - 13:41

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Coś widzę że nic się nie dzieje i topic powoli umiera trzeba więc go ożywić.
Napiszcie jakie są wasze ulubione gry na Saturna.

Ja ponieważ od niedawna mam Saturna, mam niewiele ulubionych tytułów ale i wśród tych w które gra mogę polecić innym 2:

:arrow: Resident Evil

:arrow: Fighting Vipers
  • 0

#14 Gość__* Napisany 20 lutego 2005 - 15:00

Gość__*
  • Goście
TOP 10 (w porządku alfabetycznym):
:arrow: Burning Rangers
:arrow: Dragon Force
:arrow: Guardian Heroes
:arrow: In The Hunt
:arrow: Last Bronx
:arrow: Mystaria: The Realms Of Lore
:arrow: Nights: Into Dreams
:arrow: Panzer Dragoon Saga
:arrow: Shining The Holy Ark
:arrow: Tomb Raider

W większość tych gier nie grałem, ponieważ delikatnie powiedziawszy ciężko je zdobyć, ale gdybym mógł wybierać, to wybrałbym je.
  • 0

#15 mleko2099 Napisany 20 lutego 2005 - 15:22

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
IMHo Sat był świetną konsolą tylko brak gier i polityka segi go zabiły, bo technicznie wcale nie był gorszy od konkurencji, ba był potenżniejszy, tylko jego koszta produkcji były nieporównywalnie większe niż konsoli sony , a przy okazji sega dała sie wciągnąć w wojne cenową ( dopłacali dużo do karzdego egzemplarza konsoli) i niestety tak a nie inaczej sie to skończyło. BTW było naprawde "kilka' świetnych tytułów na saturna......pamięta kto Virtua cop(serie)?albo mega killera VF2?ehhh...to były piękne dni tego systemu...........pozatym była jeszcze najlepsza arcadeowa sztórówka - sega rally ( kto nie grał niech żałuje!), Sonic -R, Virtua kids, Daytona usa (ten speed!), Fighters mega mix, Fighting Vipers ( jedno z najbardziej poshizowanych mordobić), sega turing cars, Virtual one, die hard arcade ( świetna gra polecam!), panzer dragon, pierwsza Grandia no i oczywiście wspaniały Nights. Jak widać na tej konsoli było kilka perelek , a to i tak nie wszystkie!IMHo warto mieć sata dla tych właśnie gier.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 26 lutego 2005 - 00:21

Gość__*
  • Goście
to byla najlepsza konsola w moim zyciu . miałem 15 oryginałów. najlepsze moim zdaniem gry to : panzer dragoon2 (mam naemualtorze) i nights, potem sega rally, tomb raider, i virtua fighter 2. konsola cudowna , za strategię marketingowa skopałbym kolesi w sedze
  • 0

#17 Ganon Napisany 26 lutego 2005 - 00:23

Ganon

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 362 Postów:
Szkoda, ta wartościowa konsola zaginęła wśród Playstation i N64. A mogło byc inaczej...
  • 0

#18 .Qzi Napisany 09 marca 2005 - 10:40

.Qzi

    Pikachu

  • Narybek
  • 59 Postów:

Mógłby mi ktoś powiedzieć do czego jest wejście na carta w Sedze Saturn ( te wejście co jest za Cd-Romem) ? Jaki tam się cart wsadza ?
A oprócz tego jestem ciekawy opinii o tej konsoli. Jakie są wasze ulubione gry na nią ?


Tam sie wkladalo rozszerzenie pamieci w postaci wlasnie carta :) Zreszta swego czasu chodzily nawet sluchy, ze VF3 ma sie pojawic na satka z dopaleniem sprzetowym, ktore tez bedzie mialo postac takiego carta i tam tez sie bedzie to wkladac. Niestety, tak sie nie stalo, a VF3 pojawil sie na DC juz.

A sama konsola... hmmm... moja pierwsza :> Mam do dzisiaj i czasami pogrywam. A to w Die Hard Arcade, a to w Shinobi X, a to w pierwsze Worms'y. Czasami nawet zdarza sie odpalic Panzer Dragoon Zwe czy Loaded.
Pozdrawiam :)
  • 0

#19 Gość__* Napisany 30 kwietnia 2005 - 08:56

Gość__*
  • Goście

Polecam wam grę Dark Savior-świetny action rpg.

calkiem fajna ale mam jeden probremik - nie mam do niej intrukcji - jeżeli nie sprawi Ci to probremu to możę mógłbyś mi ją zeskanować ?? [tę część po angielsku + okładki]
  • 0

#20 Mani Napisany 02 maja 2005 - 00:35

Mani

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 629 Postów:
Ja sie własnie zastanawiam nad sprawieniem sobie SATka + Die Hard Arcade (ojj grało sie w to w salonach).Wiecej nie potrzebuje.Jeśli ktoś chce sie tego zestawu ("gratisami również nie pogardze:P) pozbyć to prosze na Priv.
  • 0

#21 kubicz Napisany 12 maja 2005 - 16:46

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Co do satka to na allegro jest parę fajnych aukcji. Niestety nie widziałem jeszcze Die Hard Arcade na allegro (jakiś biały kruk czy co ?). Ja sam jej poszukuje (też naparzałem w wakacje) :)
  • 0

#22 Gość__* Napisany 14 maja 2005 - 07:23

Gość__*
  • Goście
a wcale żę nie bo była conajmniej 3 razy :mrgreen: .... ale zawsze mnie przebijali :evil: dochodzil od 55 do 70 PLN ale warto zainwestować ;D
  • 0

#23 kubicz Napisany 25 maja 2005 - 16:36

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina że tak słabo przeglądam aukcje, kajam się za to i obiecuję że następnym razem to ja cię przebiję ;) i stane się posiadaczem "Die Hard Arcade"
  • 0

#24 Gość__* Napisany 28 maja 2005 - 08:55

Gość__*
  • Goście
hehehe ... nie zdradzaj sie z zamiarami :mrgreen: :twisted:
  • 0

#25 kubicz Napisany 30 maja 2005 - 12:33

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Staram się ;) a tak na serio to jestem za uczciwą konkurencją.
Już teraz przeglądam allegro i widzę że jest parę fajnych aukcji z rzeczami do Saturna :)
  • 0

#26 Gość__* Napisany 30 maja 2005 - 17:27

Gość__*
  • Goście
spox :D
mam pytanie nie masz moze dark savior - na gwałt jest mi potrzebna instrukcja do tego - [skan lub link do skanu mile widziany :D]
  • 0

#27 kubicz Napisany 30 maja 2005 - 18:02

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Niestety nie mam :( .
A może ty masz instrukcję do Landstalkera (poprzedniczka na Segę Mega Drive) ?
  • 0

#28 Victorino Napisany 14 czerwca 2005 - 09:17

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:

na gwałt jest mi potrzebna instrukcja do tego


Hej jak potrzebujesz tą instrukcję do Dar Saviora to zagadaj do mnie na gg.
Se'ya
  • 0

#29 Gość__* Napisany 14 czerwca 2005 - 13:04

Gość__*
  • Goście
Saturn był świetny, ale intra w grach tragiczne. Pewnie dlatego, że nie miał jak PS1 układu do dekompresji MPEG
  • 0

#30 feyd_hark Napisany 31 sierpnia 2005 - 19:55

feyd_hark

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
http://www.allegro.p...p?item=62544022 - ta gra u nas jest raz na 5 lat - taka prawda - ta okazja może się nie powtórzyć - zdobycie SAGI w Polsce poprostu graniczy z cudem.

pozdrawiam
  • 0