Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sega Saturn


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
232 odpowiedzi na ten temat

#61 nicun Napisany 22 października 2005 - 23:17

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 646 Postów:
Widziałem i dałem do obserwowanych. Niestety, brakuje mi nieco kasy, a ta gra za niemałe pieniądze pójdzie.
  • 0

#62 kubicz Napisany 22 października 2005 - 23:56

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Bo ta gra jest warta grzechu :mrgreen:
Sam bym ją kupił (choć cena przyprawiła by mnie o ból głowy) ale teraz mam inne wydatki.
  • 0

#63 nicun Napisany 12 listopada 2005 - 15:58

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 646 Postów:
Może ktoś chce sobie zrobić multiregion? ;)
http://www.mmmonkey....aturnregion.htm
  • 0

#64 Gość__* Napisany 03 stycznia 2006 - 14:45

Gość__*
  • Goście
krótkie pytanie - czy memorka JAP NTSC będzie bezprobremowo działała na konsoli w PALu ??
  • 0

#65 Gość__* Napisany 03 stycznia 2006 - 14:58

Gość__*
  • Goście
na saturnie grałem raz w Sega Rally i wtedy ta gra była czaderska maxymalnie bez dwóch zdań.
  • 0

#66 nicun Napisany 03 stycznia 2006 - 19:29

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 646 Postów:

krótkie pytanie - czy memorka JAP NTSC będzie bezprobremowo działała na konsoli w PALu ??

Zazwyczaj peryferia konsolowe z różnych regionów są kompatybilne, ale czy japońska memorka będzie działała na Saturnie PAL, to już głowy nie dam.
  • 0

#67 mleko2099 Napisany 03 stycznia 2006 - 19:30

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
A jam taki mały problem. Mianowicie posiadam orginalną Sege rally (stan płyty - dostateczny) i niestety nie moge jej odpalić na swojej konsoli. Gdy odpalam płytke pokazuje sie menu początkowe szpili, a gdy bootuje gre wywala mnie do menu konsoli O_o
Czyściłem płytke ale nic to nie dało. Zastanawiałem się czy przypadkiem nie trzeba rozszerzenia pamięci do Sata, ale przecierz SR to jedna z pierwszych gien nań - zresztą z tego co wiem nie wymaga ona dodatkowego RAMu... cholera moze ktoś mi pomoc?

krótkie pytanie - czy memorka JAP NTSC będzie bezprobremowo działała na konsoli w PALu ??


raczej nie.
  • 0

#68 Gość__* Napisany 03 stycznia 2006 - 19:38

Gość__*
  • Goście
nie wymaga RAM - moja ver SR tez ma czasem "te" dni i nie odpala - słyszałem ze była seria SR która była "zwalona" i nie na każdej konsoli działała - osobiscie moja kopia gry ma wade z wytłaczania jest troche skrzywiona [jak stare płyty winylowe] - ale gdyby twoja SR była skrzywiona to byś słyszał bo brzegi CD zawadzają o obudowe - jezeli tak nie jest skłaniam sie do konspiracyjnej teorii o zbugowanej serii ;]

żekłem
:mrgreen:
  • 0

#69 mleko2099 Napisany 03 stycznia 2006 - 19:42

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:

nie wymaga RAM - moja ver SR tez ma czasem "te" dni i nie odpala - słyszałem ze była seria SR która była "zwalona" i nie na każdej konsoli działała - osobiscie moja kopia gry ma wade z wytłaczania jest troche skrzywiona [jak stare płyty winylowe] - ale gdyby twoja SR była skrzywiona to byś słyszał bo brzegi CD zawadzają o obudowe - jezeli tak nie jest skłaniam sie do konspiracyjnej teorii o zbugowanej serii ;]


Powiem szczerze ze nie mam pojecia dlaczego tak się dzieje. Możliwe ze masz racje. Demo SR jakie posiadam śmiga na ten przykład elegacnko.
  • 0

#70 Gość__* Napisany 03 stycznia 2006 - 19:48

Gość__*
  • Goście
zrób ostateczny test i odpal na emu - wiem ze odpalanie gry na emulatorze jak sie ma konsole pod TV to profanacja - ale moze wtedy sie syćko sie wyjaśni [albo i nie - przykładowo gra ruszy]
  • 0

#71 nicun Napisany 04 stycznia 2006 - 12:24

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 646 Postów:

A jam taki mały problem. Mianowicie posiadam orginalną Sege rally (stan płyty - dostateczny) i niestety nie moge jej odpalić na swojej konsoli. Gdy odpalam płytke pokazuje sie menu początkowe szpili, a gdy bootuje gre wywala mnie do menu konsoli O_o
Czyściłem płytke ale nic to nie dało. Zastanawiałem się czy przypadkiem nie trzeba rozszerzenia pamięci do Sata, ale przecierz SR to jedna z pierwszych gien nań - zresztą z tego co wiem nie wymaga ona dodatkowego RAMu... cholera moze ktoś mi pomoc?

Możliwe, że płyta jest uszkodzona, chociaż Saturn potrafi "doczytać" zagubione dane tak, że np. samochód jedzie na dachu i przenika przez wszystkie przeszkody, albo postacie w bijatyce potrafią robić różne wygibasy i skakać pod niebo. Ogólnie takie błędy pojawiają się w grach 3D, bo w 2D takiego czegoś nie uświadczyłem.
Najprawdopodobniej chodzi o korekcję błędów danych odczytanych z płyty, bo np. w takim PSX jeśli coś się nie może odczytać, to zazwyczaj wiesza się na "loadingu", w Saturnie jeszcze nic mi się nie zawiesiło, ale "kosmosów" doświadczyłem wielu.
  • 0

#72 kubicz Napisany 04 stycznia 2006 - 15:32

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

krótkie pytanie - czy memorka JAP NTSC będzie bezproblemowo działała na konsoli w PALu ??

Moim zdaniem bedzie dzialac. Skoro mozna uzywac padow od innych wersji, to czemu by memorka nie dzialala ? Szczegolnie ze akcesoria ktore pojawiaja sie na allegro (rozszerzenia pamieci, karty by ogladac filmy VCD) byly przeznaczone na rynek japonski .

Zastanawiałem się czy przypadkiem nie trzeba rozszerzenia pamięci do Sata, ale przecierz SR to jedna z pierwszych gien nań - zresztą z tego co wiem nie wymaga ona dodatkowego RAMu... cholera moze ktoś mi pomoc?

Na pewno nie wymaga rozszerzenia. SR jest to flagowy tytul na Satka (wystarczy spojrzec na allegro) i SEGA nie ryzykowalaby, zniechecenia klientow do zakupu gry (poprzez zmuszenie ich do zakupu dodatkowych akcesoriow).
Zreszta na zadnej aukcji z allegro (Sat + gry, wsrod ktorych jest SR) nie widzialem, zeby sprzedajacy oferowal rozszerzenia pamieci.

słyszałem ze była seria SR która była "zwalona" i nie na każdej konsoli działała - osobiscie moja kopia gry ma wade z wytłaczania jest troche skrzywiona [jak stare płyty winylowe]

I to moze byc jedna z przyczyn, jakies 2 lata temu spotkalem sie na allegro z aukcja Satka, gdzie wsrod sprzedawanych gier byla taka krzywa wersja SR. Sprzedajacy mial na to 2 rady:

:arrow: sciagnac sobie z netu kopie zapasowa
:arrow: on sam, uzywal kawalka papieru (kladl go pod plyte [?] i dzieki temu gra jakos chodzila)

Co do odpalenia na emu, to tu zachodzi ryzyko ze na kompie, gra bedzie chodzic dobrze a na konsoli niekoniecznie. Mialem tak ostatnio z gra na PSX'a (WH:DO). Na konsoli gra zatrzymywala sie na napisach (tych niebieskich o piractwie) a na emu chodzila bez problemu (specjalnie sprawdzilem gre na 2 konsolach; na obu byl zwis). Ale warto sprawdzic Mleko :)
Zawsze tez mozesz kupic 2-ga kopie na allegro (obecnie SR chodzi po 10-15 zl).
  • 0

#73 Gość__* Napisany 04 stycznia 2006 - 19:25

Gość__*
  • Goście
ja swoją podgrzewam aby była elastyczniejsza i kładę na niej 6-tomową encyklopedię PWN :mrgreen: - tylko że się flądra po jakims czasie znów odkształca :twisted:
ale niedługo będe miał Sega Rally w JAP NTSC i wszelkie problemy znikną ;]
BTW chce ktoś SR 3xA - pudło , instr. i CD w stanie bardzo zbliżonym do idealnego - jako gratis dorzucam problem opisany w kilkq powyższych postach :mrgreen:
  • 0

#74 mleko2099 Napisany 05 stycznia 2006 - 10:44

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:

Na pewno nie wymaga rozszerzenia. SR jest to flagowy tytul na Satka (wystarczy spojrzec na allegro) i SEGA nie ryzykowalaby, zniechecenia klientow do zakupu gry (poprzez zmuszenie ich do zakupu dodatkowych akcesoriow).


Tak wiem kubicz. Ale już nie wiedziałem co robić dlatego taka myśl przeszła mi przez głowe...
Chyba jednak zrobie jak radzisz - kupie SR na allegro. Gra jest dosc czesto widoczna na aukcjach. Ale zanim to zrobie sciagne emu Sata i odpale na PieCu aby mieć 100 % pewnosci.
  • 0

#75 kubicz Napisany 18 stycznia 2006 - 19:16

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Jestem lolem :cry:, przegapilem super giere jaka niewatpliwie jest
Die Hard Arcade. Taka rzadka giera (na allegro) i w dodatku jej cena wynosila tylko 20 zl !!! Jak moglem przegapic te aukcje :pac:

Koniec tych smutnych historii :)
Dla tych ktorzy nie maja jeszcze Saturna i chca go kupic albo maja i chca wzbogacic swoja kolekcje o jeszcze jeden model, zamieszczam tego linka:
Sega Saturn JAP
Troche drogo ale wkoncu na allegro niecodziennie sie trafia (przerobiony na 220 V) Saturn z Japonii
  • 0

#76 Gość__* Napisany 22 stycznia 2006 - 18:40

Gość__*
  • Goście
Ja zaś konsoli ten błąd jeden wytykam: brak na nią było nowego Sonica!
Boć Sonic R platformerem ci nie był, zasie Jam odgrzewką Soniców z Mega drive'a prześwietnego. Czemóż to sega o maskotce swej błękitnej, co z prędkością i mocą konsolową się kojażył, jak i z sentymentem nielichym zapomniec raczyła??
  • 0

#77 Gość__* Napisany 23 stycznia 2006 - 22:26

Gość__*
  • Goście
Ale była taka gra jak Sonic 3D BLAST. To był nowy sonic.
  • 0

#78 Gość__* Napisany 24 stycznia 2006 - 23:41

Gość__*
  • Goście
Nowy ci był, oraz udany i pikny niesłychanie, lecz wadą jego to że w niewiele uboższej formie także na Mega drive'a się wtedy ukazał. No, nie wadą, ale to już nie to samo co prawdziwy exclusive :wink:
  • 0

#79 AVErsiv Napisany 09 marca 2006 - 23:08

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
dobra 2 pytanka :

kto mi zuci kopie NIGHTS :D

i kto mi zuci kopie Die Hard Arcade

a i walne 3 pytanko tak dla jaj

kto mi zuci inne fajne gry na satka :P

oczywiscie ja chetnie sie odwdziecze czyms innym :P
  • 0

#80 Godot Napisany 09 marca 2006 - 23:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
piraciki? ja moge ci sprzedac Sata, Nightsa i pada analogowego Segi :)
  • 0

#81 AVErsiv Napisany 10 marca 2006 - 00:17

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
fajnie tylko ze niewiem czy mnie stac :(
sata mam :P
niemam nightsa ... szukam albo pirata albo oryginala tylko ze oryginala niema nigdzie w dobrej cenie albo z padem odrazu ...
  • 0

#82 Godot Napisany 10 marca 2006 - 00:19

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
na allegro jest, cena obecna to 137 zeta

ja za swoj zestawil bym chcial 200 :)
  • 0

#83 AVErsiv Napisany 10 marca 2006 - 00:26

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
no wlasnie :P
a ja zadowolil bym sie zupelnie sama gra :P
  • 0

#84 Godot Napisany 10 marca 2006 - 00:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
z padem cyfrowym gra traci spoooooro na miodnosci, uwierz mi na slowo :)
  • 0

#85 AVErsiv Napisany 10 marca 2006 - 00:38

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
a to ile chcialbys od kolegi z forum za padzika i nights bez konsoli ?
  • 0

#86 Godot Napisany 10 marca 2006 - 00:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a po co mi goly saturn bez pada i gry? :D satka mam tylko dla nights :)
  • 0

#87 AVErsiv Napisany 10 marca 2006 - 09:13

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
to zrob kopie i zuc koledze :P

wkoncu niechce ci zabierac ukochanej konsoli , albo sprzedaj wszystko oddzielnie na allegro , wczesniej mi odsprzedasz NIGHTS + PAD :D
  • 0

#88 kubicz Napisany 18 marca 2006 - 10:22

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:

to zrob kopie i rzuc koledze :P

Nieladnie piracic :P ;)
Sa takie gry na Satka, ktore trzeba miec jako oryginaly (Nights jest jedna z nich). Tak wiec proponuje kupic oryginal (prezentuje sie on [na polce] znacznie ladniej niz koperta z TDK, Verbatimem itp.).

mi odsprzedasz NIGHTS + PAD :D

I to jest postawa godna pochwaly :)
  • 0

#89 AVErsiv Napisany 18 marca 2006 - 11:30

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:

I to jest postawa godna pochwaly


nie musisz mi tego mowic :D
mam naprawde duzo oryginalow !!

niestety troche ciezklo dorwac NIGHTS na allegro , a dlatego zaproponowalem zrobienie kopi bo wiem ze ja sam bym niechcial odsprzedac swoich perelek ( Soul Reaver na PSXa i DC :D , czy VF na saturna itd ... ) tak wiedz zrozumcie :D
  • 0

#90 Godot Napisany 18 marca 2006 - 11:33

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
AVErsiv, moge sie na cos fajnego zamienic, w sensie tego sata :) aha, gdybys kupil to jeszcze Ci dorzuce oba Panzer Dragony (oryginaly oczywiscie :) )
  • 0