Skocz do zawartości

Zdjęcie

Is It Worth It?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
39 odpowiedzi na ten temat

#1 Texz Napisany 25 lutego 2010 - 12:29

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Do utworzenia obecnego tematu zainspirowała mnie ilość premier w pierwszej połowie 2010 roku oraz ograniczone zasoby gotówkowe oraz coś co łączy te dwie zmienne czyli chęć jakiegoś efektownego wykorzystania możliwości finansowych do zapewnienia sobie maksimum satysfakcji w czasie.

Wiadomo, że nie wszystko z tego co wychodzi na rynek jest warte pełnej ceny i lepiej czasami poczekać, aż gierka stanieje i głównie w to zagadnienie uderza ten temat. Z resztą nie muszę się tu dużo produkować, bo przy przeglądaniu ofert na Allegro każdy spotkał się z podobnym problemem, pytając się pod nosem czy dana cena wciąż taniejącej danej gry jest odpowiednia już do tego, żeby ją zakupić. Rozważania na ten temat w głównej mierze przeciwstawiają się temu co wiemy o danej grze, ale głównie też pod względem tego ile dostaniemy w zamian.
Co by nie mówić, nie chodzi mi w nim o rozpisywanie czy dana gra jest warta zagrania, od czego z resztą istnieje osobny temat, ale o to w najlepszym możliwym skrócie: co i ile, na jak długo dostajemy w zamian za wydane pieniążki. Głównie o ilość godzin zabawy mi chodzi, tak samo jak w przypadku gry nastawionej na singleplayer, jak i multiplayer.
Na dodatkową uwagę zasługują też osiągnięcia oraz ile zajmuje ich zebranie. Jedne gry zachęcają do posiedzenia dłużej przy grze, inne już po skończeniu głównego wątku fabularnego nie pozostawiają za dużo do roboty. No i w końcu coraz ważniejszy zwłaszcza w tej generacji jest ciekawy tryb multiplayer z jakimiś zasadami zdobywania rang. Przy grze z dobrym multi można siedzieć miesiącami jeżeli nie latami.
Wiecie o co mi chodzi, rynek jest przesiąknięty dobrymi pozycjami i gdyby kupować każdą interesującą nas pozycję szybko skończylibyśmy na bruku (zwłaszcza z polskimi zarobkami). Jakoś trzeba sobie radzić i o to głównie chodzi mi w tym temacie. Myślę, że będziemy to robić na zasadzie poniższego opisu gry Bioshock 2.
Można robić requesty, tak jak ten zaraz pod opisem.

Zacznę może od Bioshock 2, jednej z najgłośniejszych produkcji ostatnich miesięcy (także najbardziej oczekiwanych).
Gra posiada niezwykle intensywny single zapewniający ok. 12 godzin zabawy przy lizaniu ścian, o 4 mniej gdy przez nią przelecimy. Choć kto grał w poprzednią część wie, że to właśnie powolne odkrywanie miejscówek i historii Rapture jest główną esencją klimatu gry. Osiągniecia wpadają troszkę za szybko, po skończeniu gry pierwszy raz miałem ok. 70% odblokowanych. Ciekawostką jest za to multi nastawiony na szybką i bezpośrednią wymianę ognia. Do zdobycia ostatniego osiągniecia z multi za 40 poziom potrzeba ok. 16 godzin, co jest dość dobrym wynikiem. Do gry planowane są DLC podnoszące poziom w multi, dodające nowe plansze, oraz DLC dla samotnego gracza, choć co do ich zawartości nie ma jeszcze żadnych informacji.
Ogólnie uważam, że gra naprawdę ma bardzo wysoki wskaźnik opłacalności jak dla FPSa przy prawie 12h i 8h dla kolejnych przejść do zdobycia calaka/platyny, oraz ciekawym multi, dlatego wystawiam dobrą cenzurkę. Warto było się szarpnąć na premierkę.


Wrzucam request(y) na ocenienie opłacalności gry nad którą się obecnie zastanawiam: Heavy Rain, wiem że gracie i już ją skończyliście. I jak, opłacało się wydać te circa 180 złotych za zwykłą wersję?
  • 0

#2 Sotaku Napisany 25 lutego 2010 - 13:42

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 663 Postów:
W tym roku dla mnie z nowości HR był priorytetem, po ograniu demka wiedziałem, że ta gra spełni pokładane przeze mnie w niej nadzieje i tak też się stało. Dla mnie to najlepiej wydane 200 zł na grę ever, a jeszcze jej nie skończyłem...rozgrywka nie jest raczej zbyt długa...trzy wieczory i koniec, jednak oferuje wiele zakończeń i wiele dróg do poznania co już znacznie wydłuża zabawę z grą. Niestety i tej gry nie ominą płatne DLC (pisałeś o normalnej wersji, więc na niej się opieram). Ogólnie dla mnie must have, ale ta gra wpisuje się idealnie w klimaty które cenie w grach, dlatego inni mogą podejść inaczej do tej gry.
  • 0

#3 Kradziej Napisany 25 lutego 2010 - 17:43

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Request: Darksiders
Dzisiaj zagram w demko, ale jestem ciekaw, ile grania będzie w pełniaku? Platynka wymaga raczej skilla (gramy na wyższych poziomach trudności) czy grindu (przechodzimy parę razy)? I jak długa jest kampania?
  • 0

#4 Gość_Zero_* Napisany 25 lutego 2010 - 17:52

Gość_Zero_*
  • Goście
Odsyłam do wątku Darksiders, gdzie znajdują się odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania :) 18-20h to przejście gry, ostatnio się okazało że grinda wcale nie trzeba robić by nabić max bronii - co nie zmienia faktu że jest trochę zabawy z platyną (szukanie pancerzy, mieczy, mocy itp) + 120 mil na koniu przejeżdżonych ;D Ale warto jak cholera
  • 0

#5 Kradziej Napisany 26 lutego 2010 - 22:33

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No to jeszcze request drugi: Avatar - na forum PS3 trophy kozaki po 92 platynki piszą, że prościzna, ale ja chciałbym poznać zdanie naszego niebieskiego eksperta, Pita :)
  • 0

#6 piterekd Napisany 26 lutego 2010 - 23:00

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

No to jeszcze request drugi: Avatar - na forum PS3 trophy kozaki po 92 platynki piszą, że prościzna, ale ja chciałbym poznać zdanie naszego niebieskiego eksperta, Pita :)


nieinaczej :) Ale nie robiłem aczików multi, bo nie wyznaję golda, a to chyba zajmuje najwięcej czasu, czyli mecze etc.
  • 0

#7 Kradziej Napisany 27 lutego 2010 - 00:45

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No toś mi kurde pomógł ziom, tak jak Taikun. Proponuję przeczytać jeszcze raz pierwszy post tematu, ew. wrócić do starszaków ;)
  • 0

#8 Shinigami Napisany 27 lutego 2010 - 21:14

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
W czym Ci Taikun nie pomógł? ;) Darksiders faktycznie zajmie maks. 20 godzin, wszystkie trofea, to sprawa dwóch przejść gry (Hard i Apocalyptic, czy jak się ten ostatni poziom nazywa). Nie wymaga dużego skilla, wciąga na maksa, świat jest spory i tak samo sporo w nim szukania pierdółek, które bez opisu da się znaleźć przy pierwszym przejściu (ale trzeba trochę podrążyć, mnie oczywiście zabrakło jednej rzeczy i olałem). Szkoda tylko, że walki z bossami, choć różnorodne, są łatwiutkie i przez to krótkie.
  • 0

#9 Gość_Zero_* Napisany 27 lutego 2010 - 21:18

Gość_Zero_*
  • Goście
Dokładnie, tym bardziej że wystarczyło poczytać dwie ostatnie strony wątku o Darksiders - gdzie razem z kimś (Ney?) zachwalaliśmy tą produkcję :^^: a nie jakieś fochy tutaj strzelać
  • 0

#10 Kradziej Napisany 27 lutego 2010 - 22:14

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No spoko spoko, ale Teks założył ten temat raczej z zamiarem stworzenia takiej małej encyklopedyjki, a nie linijkowych postów: "łatwe, polecam temat Darksiders" :) Dzięki za pomoc, panowie.
  • 0

#11 piterekd Napisany 27 lutego 2010 - 22:48

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

No spoko spoko, ale Teks założył ten temat raczej z zamiarem stworzenia takiej małej encyklopedyjki, a nie linijkowych postów: "łatwe, polecam temat Darksiders" :) Dzięki za pomoc, panowie.


Tematy texa z reguły są burzliwe i popularne przez 1-2 strony po czym idą w niepamięć.. nawet spam tu nie pomoże :hejka:
  • 0

#12 Texz Napisany 27 lutego 2010 - 23:46

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

No spoko spoko, ale Teks założył ten temat raczej z zamiarem stworzenia takiej małej encyklopedyjki, a nie linijkowych postów: "łatwe, polecam temat Darksiders" :) Dzięki za pomoc, panowie.


Nope, temat ma służyć ludziom, piszta co chceta byleby na temat.
  • 0

#13 Kradziej Napisany 28 lutego 2010 - 00:05

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No to zwracam le panom le honor.
  • 0

#14 Gość_Zero_* Napisany 28 lutego 2010 - 00:13

Gość_Zero_*
  • Goście

No to zwracam le panom le honor.


wykreślam Cię ze znajomych na forumingu!

a żeby nie było spamu ... warto kupować HR? tzn ile zajmuje platyna? ile razy trzeba przejść grę i czy chce się tą grę przechodzić te kilka razy?
  • 0

#15 Texz Napisany 17 marca 2010 - 19:37

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

a żeby nie było spamu ... warto kupować HR? tzn ile zajmuje platyna? ile razy trzeba przejść grę i czy chce się tą grę przechodzić te kilka razy?

Kupujesz i sprzedajesz. Do platyny trzeba się nieźle nasiedzieć, ale nawet pomimo tego gra jest dla tych co albo ją pokochają, albo znienawidzą.

Jak tam God Of War 3? Gra na jeden, dwa strzały jak dwójka?
  • 0

#16 117 Napisany 17 marca 2010 - 20:27

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 903 Postów:
TEXZ jak juz zakladasz temat to chociaz go przemysl. Tak zeby mial rece i nogi... czym ten temat sie niby rozni od tematu co wybrac?
  • 0

#17 Texz Napisany 17 marca 2010 - 21:09

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Musisz trolować w KAŻDYM temacie w którym się wypowiadasz? Jak już pisałem, esencją tego tematu mają być opinie graczy czy są zadowoleni ze swoich zakupów, a przelicznikiem jest czas i zabawa spędzona przy danym tytule. Jakie opinie? Jak ta moja wzorcowa o Bioshock 2. Dlaczego nie w formie "co wybrać?", bo człowieka może zalać krew gdy czyta posty: "kupuj, jasne, niesamowite przeżycia", a tu się okazuje że singiel starcza na 6h i można gierkę wystawiać na sprzedaż (Brutal Legend?). Dlatego obrałem to o zasadę czy czas spędzony przy grze równoznaczny jest wydanej kasie? Rozumiem, że u was w Jułesej kupujecie gry na kilogramy, ale tu nieraz jedna gra musi starczyć na miesiąc, jeżeli nie na kilka, więc trzeba dobrze wybierać i co najważniejsze z głową. Dlatego podałem request co do GOW3 i co pewnie jest nieuniknione do FFXIII.



Ostatnio szpilam w BFBad Company 2: singla możecie nie ruszać, - jeżeli interesuje was multi; w przeciwnym razie gra będzie drogą porażką; trofiki wpadają za całokształt w singlu w mniej niż 10h, w multi trzeba się nieźle naharować, ale i wewnętrzne odznaki dają mnóstwo satysfakcji. W multi jest to gra +100h, o wiele bardziej wybaczająca błędy niż COD i przez to noob friendly. Idealna rozrywka dla całej rodziny gdy się planuje zakup tej jednej gry, która ma starczyć, aż do KZ3. W drodze mnóstwo DLC o co zadba wujek Elektryk, tak więc gra na pewno nie umrze przedwczesną śmiercią. Dla mnie to bardzo dobry zakup. Nigdy nie stawiałem multi ponad singla, ale ta gra mnie totalnie przekabaciła. Odstawiłem na bok myśli o FFXIII i GOW3 bo szkoda się zajmować czymś innym gdy kolejne kozackie akcje są jak na wyciągnięcie ręki.
  • 0

#18 Operator Napisany 03 maja 2010 - 20:32

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
Request: Boktai 2
Za jakiś czas to cudo wyląduje pod moimi strzechami i do Was kieruję zapytanie - grał ktoś? Dużo jest pobocznych dungeonów taki jak w pierwszej części?

Team Fortress 2. Według mnie jest to pionier Steamowych FPSów (tych od Valve, a nie CoDów, Battlefieldów etc.). Dziewięć różnorodnych klas, każdą gra się inaczej. Wiele map oraz kilka trybów.
Sposobów na granie jest wiele: Można być medykiem i razem z grypką nacierać na przeciwników, żołnierzem robić rocket jumpy rodem z Quake'a. Można czekać w kącie na okazję do strzelenia headshota (wiadomo), siać zament z miotaczem ognia w rękach (pyro), albo podszywać się pod przeciwnika i rozwalać mu szyki (spy). Nie ważne jaką klasę się wybierze jeden element jest wspólny - team play. To jest czynnik, który uprzyjemnia tą grę - aby wygrywać trzeba współpracować. Biegnąc przed siebie i fragując dużo się nie zyska. Łowcy achievementów też znajdą coś dla siebie - do zdobycia czeka ich aż
326 (i wciąż dochodzą). Jeszcze jedna sprawa, która znacząco wpływa na rozgrywkę - update'y. Za każdym razem dochodzi coś nowego: a to kapelusz, a to nowa rakietnica, mapa, tryb; zawsze coś. A co najważniejsze - za darmo.
  • 0

#19 Kradziej Napisany 03 maja 2010 - 21:33

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Operator, właśnie u mnie niesamowicie zaplusowałeś - TF2 to najlepsza gra w jaką grałem, istne cudy, wspaniały pokaz tego, jak się powinno robić sieciowe FPSy i jak powinno się wspierać community grających. I, co najlepsze, gram w to od premiery (z megasnymi przerwami, ale nie o ilosć godzin mi teraz chodzi) więc pamiętam, jak z biegiem czasu gra się zmieniała, jak Valve dodawało kolejne elementy gameplay'u - i świetne to uczucie, bo teraz zawsze jak gram na Goldrushu to przypominam sobie "hehe, kiedyś ten balkonik nie miał ścian" :)
  • 0

#20 Gość_jachu2_* Napisany 06 maja 2010 - 23:57

Gość_jachu2_*
  • Goście

Co by nie mówić, nie chodzi mi w nim o rozpisywanie czy dana gra jest warta zagrania, od czego z resztą istnieje osobny temat, ale o to w najlepszym możliwym skrócie: co i ile, na jak długo dostajemy w zamian za wydane pieniążki. Głównie o ilość godzin zabawy mi chodzi, tak samo jak w przypadku gry nastawionej na singleplayer, jak i multiplayer.


Football Managera polecam. Krótko i na temat.
  • 0

#21 Shinigami Napisany 09 maja 2010 - 00:30

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Warto kupić Shit Edition STFU, czy lepiej inwestować w podstawkę?
  • 0

#22 Gość_Zero_* Napisany 09 maja 2010 - 00:32

Gość_Zero_*
  • Goście

Warto kupić Shit Edition STFU, czy lepiej inwestować w podstawkę?


Jak chcesz grać w dodatki to tak, jak nie to nie. Proste :) Ja mam dopasiona wersje
  • 0

#23 Shinigami Napisany 09 maja 2010 - 00:34

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
No to przecież jasne, że przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy dodatki są warte kupna ulepszonej wersji ;p
  • 0

#24 Operator Napisany 17 maja 2010 - 15:31

Operator

    Mega Man

  • Narybek
  • 108 Postów:
Shit edition STFU...? Hell yeah, takiej deformacji tytuły jeszcze nigdy nie słyszałem.

Boktai 1/2. Taaa, jak ktokolwiek będzie miał okazję kupić pierwszą lub drugą część to niech się nie zastanawia. Zabawa z promieniami słonecznymi jest przednia. W pierwszej było więcej elementów "skradankowych" (jak wiadomo robił to Kojima), stawiano bardziej na przejście szybko, bez zauważenia. Za to druga wygląda bardziej jak action RPG (ba, tą grę chyba nawet się tak klasyfikuje), chociaż został element dotyczący walki z jedynki - ataki od tyłu są najbardziej efektywne. Pomimo tych zmian w "dwójce" doszło kilka ciekawych rzeczy np. solarsmith - robimy u kowala broń, podgrzewając ją w palenisku zasilanym słońcem (no, być może nie do końca tak to wygląda, ale na YT można znaleźć gameplay'e...)

Request: Silent Hill Shattered Memories na PS2. Czy ktoś kto nie grał w pierwszego Silenta znajdzie coś dla siebie i zrozumie chociaż po części fabułę?
  • 0

#25 Gość_Zero_* Napisany 17 maja 2010 - 15:35

Gość_Zero_*
  • Goście
nie chce się nam z Shinim pisać Star Wars The Force Unleashed Ultimate Sith Edition ... więc w skrócie STFU jest łatwiejsze ;D

a Heavy Rain warte kupna nie jest, fabuła nie kopie tak jak powinna, twistów tu za mało, luk w fabule cała masa, grafika słaba (co oni robili przez te lata?), muzyka też jakaś taka nijaka - jeden motyw zapętlony,
  • 0

#26 Daddy Napisany 17 maja 2010 - 20:50

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

a Heavy Rain warte kupna nie jest, fabuła nie kopie tak jak powinna, twistów tu za mało, luk w fabule cała masa, grafika słaba (co oni robili przez te lata?), muzyka też jakaś taka nijaka - jeden motyw zapętlony,

Czy ja wiem? Tobie nie podeszło, ale patrząc na to obiektywnie to można w to zagrać parę razy w celu poznania różnych zakończeń, platyna też nie za trudna, grafika jest ok, luki w scenariuszu są, to prawda, dlatego m.in. nie zgadzam się z 10/10 wystawione przez Marcellusa, ale z Tobą też nie - warto kupić. Szczególnie, że DLC będą, jeśli ktoś się wciągnie w historie bohaterów.
  • 0

#27 Gość_Zero_* Napisany 17 maja 2010 - 20:53

Gość_Zero_*
  • Goście
grafika prócz modeli twarzy glownej czworki ssie ... jasne mozna przechodzi drugi raz i trzeci ... ja przechodze - jedynie do platyny, bo jak gra sie jeszcze raz to atakuja mnie takie luki w fabule i idiotyczne rozwiązania że mózg muszę wyłączać i klepać jedynie QTE
  • 0

#28 Daddy Napisany 17 maja 2010 - 20:57

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:
Rozumiem, ale mnie aż tak to nie razi, dlatego się nie zgadzam i nadal uważam, że warto.
  • 0

#29 Yoori Napisany 26 maja 2010 - 09:39

Yoori

    Chłopak Kingi

  • Forumowicze
  • 8 527 Postów:
Grał ktoś z was w Lost :?: Nówkę można wyrwać za 30 zł i zastanawiam się czy warto.
  • 0

#30 Ryan Napisany 26 maja 2010 - 14:40

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Grał ktoś z was w Lost :?: Nówkę można wyrwać za 30 zł i zastanawiam się czy warto.

Bliz, recka w jednym z ostatnich odcinków Epic Fail. Streszczenie: idź się napij za 30 zł.
  • 0