Skocz do zawartości

Final Fantasy VII

Square SCE PS1 PS3 PSV PS4 Switch XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
606 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 10 lutego 2005 - 23:01

Gość__*
  • Goście
Stara ale jara. Według mnie to najlepszy final w historii.Pewnie długo nie wyjdzie taki dobry.Zgadzacie się ze mną?? Piszczie!

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 30 grudnia 2019 - 11:48

  • 0

#2 Gość__* Napisany 12 lutego 2005 - 14:14

Gość__*
  • Goście
Zgadzam sie z tobom bez 2 zdań jes to najlepszy RPG z serii FF.
  • 0

#3 Gość__* Napisany 12 lutego 2005 - 17:08

Gość__*
  • Goście
W pierwszym ruchu chciałem zamknąć temat ale przejrzałem orum i nie ma drugiego podobnego tematu co mnie dosyć dziwi wszak przez wielu gra uważana jest za rzecz genialną i doskonałą.A co jest sądze?Ja sie zgadzam :twisted: IMO nie było takiej produkcji i chyba już nie będzie(chociaż VIII również bardzo mi sie podobała).Bawią mnie opinie ,że FF X przebiła czy dorównała siódemce.
  • 0

#4 Scorpio Napisany 12 lutego 2005 - 17:28

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
IMO FFVII jest najlepszą grą wszechczasów po dzień dzisiejszy. Ale niech Charly zarzuci, o czym bysmy mieli prawić w tym temacie, bo jak na razie to rozmowy koncentruja się już w 3 innych tematach o:
- Advent Children: http://www.neo-plus.... ... 7037#57037
- historii i plocie: http://www.neo-plus.... ... 4891#54891
- ogólnie o spostrzeżeniach, odczuciach ciekawostkach: http://www.neo-plus.... ... 6928#56928

Tak więc zarzućcie temat, towarzysze :P
  • 0

#5 mleko2099 Napisany 12 lutego 2005 - 17:44

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Oczywiście wiadomo że FF7 to dzieło niezwykłe ,ponadczasowe i przełomowe w pewnym sensie. Bardzo długo poczekamy na coś co przebije "siódemke",być może nawet nie doczekamy takiego dnia.......
Osobiście podobała mi sie jeszcze "ósma" odsłona i IMHO została niesłusznie skrytykowana przez co niektórych.
  • 0

#6 kendzik Napisany 12 lutego 2005 - 23:25

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
FF7 to zdecydowanie najgorszy jRPG w jakiego gralem,fabula najgorsza,system walki i pakowania postaci najgorszy,postacie tez najgorsze,w ogole ta gra to pomylka i nie wiem jak ludzie moga w to dalej grac :roll:
  • 0

#7 mleko2099 Napisany 12 lutego 2005 - 23:48

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
ojjjj.....jeżeli to nie ironia , to będzie zadyma.......
  • 0

#8 Gość__* Napisany 13 lutego 2005 - 00:14

Gość__*
  • Goście

FF7 to zdecydowanie najgorszy jRPG w jakiego gralem,fabula najgorsza,system walki i pakowania postaci najgorszy,postacie tez najgorsze,w ogole ta gra to pomylka i nie wiem jak ludzie moga w to dalej grac :roll:

jakaś słabiutka prowokacja.jak masz coś do powiedzenia to uzasadnij.
  • 0

#9 Gość__* Napisany 13 lutego 2005 - 10:40

Gość__*
  • Goście

FF7 to zdecydowanie najgorszy jRPG w jakiego gralem,fabula najgorsza,system walki i pakowania postaci najgorszy,postacie tez najgorsze,w ogole ta gra to pomylka i nie wiem jak ludzie moga w to dalej grac :roll:


Bullshit, fabuła Siódmego Finala, jest jedną z najlepszych, i najdramatyczniejszych jakie widziałem, i to właśnie dzięki tej jak to ty nazwałeś "najgorszej" fabule, 7 Final jest uważany za najlepszego. Nie wiem po czym uważasz że Final 7 jest najgorszy, system walki jest właśnie bardzo dobry, i wg. mnie o niebo lepszy od tego z 8 (junction...). Postacie są bardzo dobrze dobrane, wiesz ja sobie raczej nie wyobrażam w świecie zarażonym Jenovą bohatera wyglądającego jak rycerz ze średniowiecza, albo co gorsze jakiegoś pedałka w obcisłych ciuchach jak to ostatnio w grach rpg często się zdarza... zresztą postacie Clouda, jak i Sephirotha są IMO najlepszymi i najciekawszymi ze wszystkich dotychczasowych Finali.
  • 0

#10 Scorpio Napisany 13 lutego 2005 - 12:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kolejny wywrotowiec.
System walki i materii jak dobrze pamiętam, był określany jako najbardziej innowacyjny od czasów wprowadzenia czarów w D&D. Do dziś podzielam to zdanie. Łączenie materii DO DZIŚ sprawia mi radość. Comba ograniczane są tylko i wyłącznie wyobraźnią gracza. I za to wielbię grę.
A fabuła jest dokładnie taka, jaka być powinna. Ideał. No i każdy mieszkaniec Planety ma swe problemy. I to widać. Po 8 latach wciąż odnajduję jakieś ciekawostki i pasjonuję się tym. Nie ma 2 takiej gry.
  • 0

#11 Gość__* Napisany 13 lutego 2005 - 16:14

Gość__*
  • Goście
ehhh no ja może nie pasjonuje sie tak jak kolega powyżej :D ale gra jest wspaniała!!...kurde chcialbym jeszcze raz ją przejsc , tym razem uwzgledniając wszystko co tam mozna zrobic ale... :? ... niema kiedy :? nie tylko ze szkola i takie tam inne zyciowe sprawy to jeszcze ciagle to jakas nowa gra warta zagrania(czyt.MGS3,POP2,B3...i wiele innych)...ehhh moze kiedys... nie wykluczam
P.S. system z materiami wypasiony jest 8)
  • 0

#12 kendzik Napisany 13 lutego 2005 - 16:21

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
Jak mleko2099 slusznie zauwazyl,to mogla byc ironia i rzeczywiscie nia byla,FF7 to dla mnie najlepszy jRPG a te minusy co wypisalem sa dla mnie jego plusami :wink: Sorki jesli kogos zdenerwowalem :twisted:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 13 lutego 2005 - 21:50

Gość__*
  • Goście
oj chyba to nie byla ironia ale co tam nie wypowiadam sie dla mnie FFVII to anjlepzaco mogło sie nam przydazyc pod wzgledem rpgów
  • 0

#14 kendzik Napisany 13 lutego 2005 - 22:00

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:

oj chyba to nie byla ironia ale co tam nie wypowiadam sie dla mnie FFVII to anjlepzaco mogło sie nam przydazyc pod wzgledem rpgów


No to sobie wejdz do tematu Pierwszy jRPG i przeczytaj co napisalem,z tego latwo mozna wywnioskowac ze jednak mi sie ten FF7 podoba..
  • 0

#15 mleko2099 Napisany 15 lutego 2005 - 20:22

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
Anyway kedzik powinieneś wiedzieć że wielu ludzi może nie zauważyć tej ironii , bo temat FF7 jest bardzo drażliwy.
A tak przy okazji ciekawe dlaczego właśnie ze wszystkich RPG'ów to FF7 uznaje sie za najlepsze? przecież jest jeszcze wiele innych świetnych gier z tego gatunku ( Star Ocean, Vargant, seria Crono i jeszcze wiele innych których nie będę wymieniał). Hmmm....może to dlatego że wielu graczy rozpoczynało właśnie od tej części swoją przygodę z jRPG'ami i jest to poniekąd spowodowane sentymentem...
  • 0

#16 Scorpio Napisany 16 lutego 2005 - 10:10

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Oj, nie tylko sentymentem. W tą pozycję gram do dziś (dosłownie, dziś grałem w FF7 :P). Problem taki, że powoli me płyty ulegaja zjechaniu (7 na karku :P) i kurcze szukam nowej FFVII, ale nie w platynie, w stanie idealnym. Czy za mało od szczęścia wymagam?
Inne RPG są cudowne, ale dla mnie FFVII zawsze pozostanie czystą esencją tego, czym prawdziwa i idealna gra być powinna.
  • 0

#17 Gość__* Napisany 16 lutego 2005 - 13:22

Gość__*
  • Goście

Problem taki, że powoli me płyty ulegaja zjechaniu (7 na karku :P) i kurcze szukam nowej FFVII, ale nie w platynie, w stanie idealnym. Czy za mało od szczęścia wymagam?

Raczej za dużo :wink: bo dostać FFVII w wersji nie platynowej i w dodatku w stanie idealnym jest prawie niemożliwe. No ale jakby Ci się udalo (no jak np znajdziesz kogoś kto przez te wszystkie lata trzymał FFVII na strychu i w niego nie grał (jaaasne :lol: )) to znaczy, że masz wtyki u Lady Luck :lol: .

Co do samej gry to oczywiscie jest the best i raczej sie to nie zmieni w najbliższej przyszłości (chociaż baaardzo bym chciał, aby FFXII było "chociaż" tak dobre jak legendarna VII - ka).

System prosty i jednocześnie genialny, świetne postacie (z mega kozakiem Sephirothem na czele (w Kingdom Hearts jego i Clouda design rozwala).

Jeżeli chodzi o mnie to jest to jedna z 3-ech gier przy których sie autentycznie wzruszyłem i uroniłem kilka łez (pozostałe dwie to: zakończenie FFX i po walce z The Joy + zakończenie z MGS3). Śmierć Aeris to po prostu masakra - muza + klimat urywają łeb. Śmierć Bugenhagena i ujawnienie Nanakiemu prawdy o Seto też wypada wręcz rewelacyjnie.

Muzyka zawarta w grze oczywiscie jest rewelacyjna - Aeris Theme, One Winged Angel, Jenova Absolute, czy Those who will fight further to tylko nieliczne z rewelacyjnych utworów (paradoksalnie - mam gdzieś reckę FFVII w której muzyka jest uważana za największą wadę tej gry (wiem - heretyk ja pisał :wink: ).

Pamiętam jak po ukończeniu FFX zagrałem sobie w "siódemkę" i... wciagneła mnie ona bardziej niż nowa, absolutnie kosząca graficznie cześc dziesiąta, pomimo iż grałem w nią "któryś tam" raz.

Ok kończe juz te wywody :lol:

Pozdro
  • 0

#18 Scorpio Napisany 16 lutego 2005 - 14:23

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Wywody dobre, ale z tego co widzę, to FFXII jest bliżej do FFX czy FFIX. Nie do cuudnej FFVII. A jedyną produkcją o podobnej klimie będzie zapewne tylko FF:AC. Ale i tak to dużo.
  • 0

#19 mleko2099 Napisany 16 lutego 2005 - 14:38

mleko2099

    SCUMM

  • Forumowicze
  • 1 354 Postów:
W sumie racja mi też sie wydaje że kolejne dzieło Sqare-Enix jest dizajnem ( i nie tylko) bliźniaczo podobne do FFX.....może Mist Walker choc zbliży sie do legendy FF7.......
  • 0

#20 Gość__* Napisany 16 lutego 2005 - 21:46

Gość__*
  • Goście
Według mnie FF7 to jest to jest wzór godny do naśladowania.
Także kocha FF8 również przeszedłem go w każdym calu (ale to już nie to samo).
PS Kendzik ale jestes niezdecydowany.
  • 0

#21 kendzik Napisany 17 lutego 2005 - 00:32

kendzik

    Blanka

  • Narybek
  • 151 Postów:
Ja zawsze jestem zdecydowany 8) ,no procz wtedy gdy nie jestem.No dobra,tak naprawde FF7 mi sie nie podoba,tyle lat oklamywalem sam siebie :cry: .Dzieki Charly,dzieki Tobie moje zycie stalo sie lepsze bo juz nie bedzie w nim klamstw. :wink:
Nie no,zartuje,wszystko wyjasnilem a jak komus to nie wystarczy to ma pecha.FF7 jest najlepszy,do dzisiaj w niego gram i bede jeszcze dlugo gral.
  • 0

#22 Bruce Napisany 17 lutego 2005 - 14:19

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Chciałbym też móc się pozachwycać fabułą FFVII ale nie mogę bo mam wersje z językiem naszych"kochanych" zachodnich sąsiadów(czytaj niemieckojęzyczną) Pozostaje mi tylko pochwalić wyczesany system , muzykę i specyficzną,urokliwą grafikę :)
Jednakże przez właśnie wyżej wymienioną barierę językową wyżej stoi u mnie FFVIII.Czy słusznie nie wiem...
BTW: CLIMEHAZARD , Toddeschlag i inne trunki i ethery rządzą :D
  • 0

#23 Gość__* Napisany 18 lutego 2005 - 19:54

Gość__*
  • Goście
jak juz gdzies czytalem,troche rzeczywiscie szkoda ze troche za mało wykorzystano Vincenta Valentina(postac bez ktorej mozna bylo skonczyc gre),ale wg mnie moglby on byc jedna z glownych postaci.
co o tym myślicie?
  • 0

#24 Scorpio Napisany 19 lutego 2005 - 12:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
VV to moja ulubiona postać. Jej great come back, jako w dodatku mentora, w Advent Children jest posunięciem doskonałym.

Jako, że rozmowa jak na razie jest o wszystkim, ale o niczym, zarzucę więc taki temat (będę próbował sukcesywnie stawiać kolejne takie mini-ankiety). Jakie miasta w swiecie Final Fantasy VII lubicie najbardziej i za co?

U mnie:
1 - Slumsy Midgar - uwielbiam cyberpunk, i wprost niemożliwie bardzo chciałbym usiąść na schodach 7th Heaven i spojrzeć w górę (bardziej nawet, niż bar w Chiba-city). Znad złomu, posklecanych domów zobaczyć filar, wieżowiec i spód Midgar. Ten obraz mam w głowie od dobrych kilku lat.
2 - Icicle Village - niesamowcie nastrojowa, zimowa osada. Drewniane domki, Słońce rzucające leniwe światło na wielkie zaspy. Wielki lodowiec, szlaki narciarskie i wspaniały, naturalny, nie skarzony pobytem ludzi, klimat górski.
3 - Wutai - kanji, kotatsu, pagody. Czerwone drewno, charakterystyczne, dalekowschodnie motywy. Rzeczka przepływająca przez osadę, małe mostki, spokój, budynki z roślinami i ogrodami. W dodatku blisko i do gór i do oceanu, tak więc można chodzic i zwiedzać całymi dniami.
Oczywiście, wszystko to zostaje przyprawione w rytmy muzyczki z gry, które są zywe w mej pamięci. A co u was?
  • 0

#25 Gość__* Napisany 19 lutego 2005 - 12:21

Gość__*
  • Goście

Oj, nie tylko sentymentem. W tą pozycję gram do dziś (dosłownie, dziś grałem w FF7 :P). Problem taki, że powoli me płyty ulegaja zjechaniu (7 na karku :P) i kurcze szukam nowej FFVII, ale nie w platynie, w stanie idealnym. Czy za mało od szczęścia wymagam?
Inne RPG są cudowne, ale dla mnie FFVII zawsze pozostanie czystą esencją tego, czym prawdziwa i idealna gra być powinna.

mam podobny problem.już dawno temu 3 płyta porysowała mi sie na tyle ,że nie mogłem wejść do Bone Village ,bo po prostu gra zawieszała sie przy próbie wejsćia ;/(musiałem wchodzić z drugiej strony)

btw.Aramis w wielu sklepach przeciez można kupić FF 7 nikt nie mówił o używanej.
  • 0

#26 Bruce Napisany 19 lutego 2005 - 12:23

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
Dla mnie tylko Midgar.Nie wiem czemu , ale początek kiedy właśnie poruszamy się po tym mieście jest dla mnie najfajniejszym momentem w grze.Midgar ma klimat i chcę się do niego wracać non-stop.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 24 lutego 2005 - 20:18

Gość__*
  • Goście
Pierwsze miejsce:
:arrow: Wutai
Drugie:
Cosmo Canyon
Trzecie:
wszystkie Materia Caves (trudno się tam dostać) :)
  • 0

#28 Gość__* Napisany 02 marca 2005 - 17:55

Gość__*
  • Goście
To ja rzucę tylko Wyznanie Wiary:

Final Fantasy VII najlepszą grą RPG wszechczasów!
  • 0

#29 Gość__* Napisany 03 marca 2005 - 20:36

Gość__*
  • Goście
Kto z was pokonal Emeralda i Ruby'ego?
  • 0

#30 Gość__* Napisany 03 marca 2005 - 22:36

Gość__*
  • Goście

Kto z was pokonal Emeralda i Ruby'ego?

Ja, na przykład. Diamonda i Ultimę, zresztą też. Chociaż, czy jest się czym chwalić w dobie "szkół przetrwania" do FF straszących nas ze wszystkich stron? To już nikomu nie imponuje... :^
  • 0



Inne z tagami: