Skocz do zawartości

Final Fantasy VII

Square SCE PS1 PS3 PSV PS4 Switch XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
606 odpowiedzi na ten temat

#61 Scorpio Napisany 10 sierpnia 2005 - 14:21

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Hehe, właśnie o tym od poprzedniej strony mówimy Dr No :wink:
Tylko że IMO FF7 można tylko pogorszyć. Bo w najśmielszych marzeniach, gdzie jestem otoczony przez chmare skąpych, pięknych dziewczyn we własnym haremie uznanym przez kościół za poprawny nie widzę remake'a lepszego od orginała w tym wypadku :P
  • 0

#62 Gość__* Napisany 10 sierpnia 2005 - 23:41

Gość__*
  • Goście
Ja również uważam, że remake mógłby wszystko popsuć... np. pewnie by chcieli pchać do gry realistyczne postacie jak w filmie, czego przeboleć bym nie mógł x_X Najchętniej z remake'ów to bym widział FF6 w oprawie a'la FF7, bo miałem podczas grania uczucie, że w FF6 już poważnie Squaremanów ograniczały możliwości sprzętowe...
  • 0

#63 PomezZ Napisany 11 sierpnia 2005 - 18:01

PomezZ

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 674 Postów:
Dla mnie FF7 jest najlepszą grą w jaką kiedykolwiek dane mi było zagrać.
"i jeśli na bezludną wyspę miałbym zabrać psx i trzy gry to zabrałbym ff7, ff7 i ff7. nawet pomimo tego , że mam ps2"-taki tam mały plagiacik.

Tę grę się albo kocha albo nienawidzi. Poprostu. Nie ma innej możliwości.
Pamiętam jak pod koniec 1999 sprzedawałem z cięzkim sercem szaraka razem z grami.
To było jedno z tych ciężkich przeżyć w życiu gracza, kiedy jest zmuszony wyrzec się tego co kocha. Ale wiedziałem, że TEJ gry oddać nie mogę. Przeleżała na dnie szuflady długich 6 lat. Aż pewnego dnia w moim domu pojawiło się ps2.

Siódemkę przeszedłem raz jeszcze, ciesząc się jak dziecko, kiedy to odwiedzałem dawne lokacje, czytając znajome teksty. Absolutnie żadna gra nie przetrwała takiej próby czasu.
NIestety napalony okrutnie przez reckę FFX miałem nadzieję na to iż będę miał okazję przeżyć coś podobnego... . Okrytnie się zawiodłem. X nie dorasta SIÓDEMCE do pięt.

Uważam, że na remake jest jeszcze za wcześnie
  • 0

#64 zdemen Napisany 11 sierpnia 2005 - 18:51

zdemen

    Link

  • Forumowicze
  • 353 Postów:

Tylko że IMO FF7 można tylko pogorszyć

Z jednej strony widze jak ludzie ktorzy jez siedza w temacie juz od dluzszego czasu nie chca aby Fajnala 7 przenosili na PS3 ale z drugiej strony taki remake moze niektorym nowszym graczom uswiadomic jaka wspanialom gra jest final 7.Mlodsi jak widza grafe na poziomie 7 to od razu uwazaja gre za przedpotopowa i nie chca jej nawet kijem dotknac.
  • 0

#65 Gość__* Napisany 11 sierpnia 2005 - 22:55

Gość__*
  • Goście

z drugiej strony taki remake moze niektorym nowszym graczom uswiadomic jaka wspanialom gra jest final 7


Hm... z FF7 jest akurat o tyle ciekawa sprawa, że konwencja jRPG właściwie się nie zmienia - wystarczyłoby tylko zmienić grafikę i muzykę ;) Co z tego, skoro gry najbardziej uwielbiane są kochane właśnie za to, jakie są... ewentualny remake mógłby "chwycić", ale ja nadal sądzę że byłoby to już naprawdę niskie zagranie ze strony Square Enix :P Ewentualny remake najchętniej widziałbym jako stary, dobry final z może gdzieniegdzie wygładzonymi niedoróbkami i jakimiś dodatkami... np. niechby zrobili, że po osiągnięciu 99 poziomu doświadczenia już punkty exp. by nie przyrastały, żeby w ilości kasy po przekroczeniu 100 milionów zamiast pierwszych cyfr nie pokazywały się jakieś krzaki... :P
  • 0

#66 Gość__* Napisany 17 sierpnia 2005 - 22:39

Gość__*
  • Goście
Nowe info - remake FFVII
http://www.gamespot.... ... lashtop_bg
  • 0

#67 Gość__* Napisany 19 sierpnia 2005 - 19:01

Gość__*
  • Goście

Bo taka Biblia np. ma 2000 lat a i tak jej do dziś nikt nie dopieszcza.

Ale Biblia to taki ciężki przypadek ;)

:arrow: A co do zmian to chcialbym wiecej poznac historie Vincenta . Szkoda ze tak malo bylo o nim wiadomo. Przecia to bardzo ciekawe postać.

Wszystko wskazuje na to, że Dirge of Cerberus spełni Twoje, moje i jego, i jej, i tych tam setek oczekiwania :D .

Najchętniej z remake'ów to bym widział FF6 w oprawie a'la FF7, bo miałem podczas grania uczucie, że w FF6 już poważnie Squaremanów ograniczały możliwości sprzętowe...

Po stokroć się zgadzam - grając w FFVI kilka razy zastanawiałam się "czemu oni nie zrobili remake'u tej gry? Przecież ona jest porażająca :!: " Cóż, może kiedyś, kiedy zrobienie erpega 2D w 3D będzie się opłacało jak zrobienie FFOrigins dziś. A co oprawy a'la FF7 - masz na myśli FFVII for PSX czy raczej FFVII: AC? Bo w Finala Siódmego mogę grać godzinami, ale remake FFVI chciałabym zobaczyć w łądniejszej oprawie :mrgreen: .

A co do samego remake'u FFVII - constans. Żadnych zmian w muzyce, żadnych w fabule, żadnych questów naruszających porządek fabularny. Lepsza grafa, puszczanie oczka, więcej FMVek, mangowy styl mógłby zostać, ale na to się nie zanosi. Mini-gry: tylko nienaruszające fabuły gry. I tylko tyle.
  • 0

#68 Gość__* Napisany 31 sierpnia 2005 - 21:14

Gość__*
  • Goście
Jak dla to w tym remake'u moglaby byc ewentualnie poprawiona grafika. Takze ciekawie jakby dodali jakies nowe filmiki i ulepszyli stare. Z checia bym to zobaczyl.
  • 0

#69 Gość__* Napisany 01 września 2005 - 10:13

Gość__*
  • Goście

A co oprawy a'la FF7 - masz na myśli FFVII for PSX czy raczej FFVII: AC?


Hm, chciałbym, aby teoretyczny remake FF6 nie posiadał "realistycznych" postaci jak w FF8, FFX itd. - najchętniej widziałbym tam postacie żywcem wyjęte z anime, choć oczywiscie w 3D :mrgreen: Takie, jakie są np. w Xenosaga. Choć wiadomo, przenosiny z 2D w 3D mogą być bolesne...

Takze ciekawie jakby dodali jakies nowe filmiki i ulepszyli stare. Z checia bym to zobaczyl.


Może jakieś nowe summony i zwiększony stopień trudności questów, albo jakaś dodatkowa lokacja a'la Deep Dungeon z FFT :D
  • 0

#70 Scorpio Napisany 01 września 2005 - 10:15

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Hm, chciałbym, aby teoretyczny remake FF6 nie posiadał "realistycznych" postaci jak w FF8, FFX itd. - najchętniej widziałbym tam postacie żywcem wyjęte z anime, choć oczywiscie w 3D

Czyli cell-shading? Hmm, dobre. Ale koniecznie Super Deformed. Jakoś tak lubię te małe ludziki.
  • 0

#71 Gość__* Napisany 01 września 2005 - 10:34

Gość__*
  • Goście

Czyli cell-shading?


Hm, to też ciekawy pomysł :mrgreen: Ale miałem na myśli raczej COŚ TAKIEGO.

Bardzo fajnie to było rozwiązane w Xenogears - dwuwymiarowy ludzik pomyka w lokacjach 3D. IMHO na PS2 (a jeśli nie, to na PS3 :roll:) można wygenerować lokacje z FF7 w 3D, na tech demie widzieliśmy to :roll:
  • 0

#72 Lady Luck Napisany 01 września 2005 - 10:57

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Ale miałem na myśli raczej COŚ TAKIEGO.


Eeee.... Ja wolę jednak podejście bardziej realistyczne co do stylu tworzenia postaci. Coś a`la FFX na ten przykład...
Ale co kto woli ;)
  • 0

#73 Gość__* Napisany 01 września 2005 - 20:50

Gość__*
  • Goście
Realizm jest fajny, ale w remake'u FFVI chciałabym zobaczyć jeśli chociaż nie Super Deformedy to czysto mangowe postaci (a jak wiemy "mangowy styl" pozostawia twórcom wiele swobody...) właśnie w cell-shadingu. A poza tym marzy mi się kiedyś seria remake'ów każdego Finala, taka, by postaci miały tam wygląda taki, jak w rysunkach Yoshitaki Amano. Gry mogłyby być dwuwymiarowe, ale chciałabym, by były płynnie animowane, a nie tylko wypchane wstawkami z rysunkami tego artysty. o pinindzach na razie zapominamy.

Acha - to jest temat o Final Fantasy VII, tak? :roll:
  • 0

#74 Lady Luck Napisany 02 września 2005 - 16:29

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Acha - to jest temat o Final Fantasy VII, tak?


Realizm jest fajny, ale w remake'u FFVI chciałabym zobaczyć


Eee... Tak, Joasiu. ;)
  • 0

#75 Gość__* Napisany 03 września 2005 - 09:47

Gość__*
  • Goście
Hej, hej, hej, Lady to była manipulacja! Napisałam to w innej kolejności :!: ;)
  • 0

#76 Gość__* Napisany 19 września 2005 - 10:45

Gość__*
  • Goście
Chcem, ale nie mogem - Nomura o remake'u FFVII - jeszcze nie czytałam, więc zdaję się na to, co podało http://www.adventchildren.net/

Opis: http://www.1up.com/d...d=3143672&did=1
Video: http://www.1up.com/d...oad?cId=3140501
  • 0

#77 Scorpio Napisany 19 września 2005 - 10:48

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dość ważna wiadomość. Ale to "nie mogem" może być takie, jak to Kojimy na temat reżyserki MGS4. Też nie chciał.
  • 0

#78 phunckY Napisany 24 września 2005 - 22:57

phunckY

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 419 Postów:
Hmm... Ja Wam powiem tak: niech robią ten domniemany, wyśniony remake Finala VII jak chcą. Poważnie. :mrgreen: BYLEBY GO ZROBILI. Mi marzy się coś w stylu Finala X, to znaczy brak superdeformeda, postacie cały czas "dorosłe" (ej, gdyby Aeris wyglądałą przez całą grę tak, jak na tym Tech-Demo, to... no bajka i cudo)... ale to tylko moje zdanie. Jakby zrobili tak, jak w oryginale, to też się nie obrażę. Tematy muzyczne mogliby "unowocześnić"... Ale powtarzam - niech robią jak chcą. Bo najlepsze jest to, że nawet jak zrobią remake, który absolutnie nie przypadnie Ci do gustu, ZAWSZE możesz odpalić starego Finala z 1997, czyż nie? :mrgreen: O dwóch stówach wyrzuconych w takim wypadku w błoto nie wspomnę, ale no pain no gain, czy cośtam 8) Więc Nomura, liczymy na ciebie i ekipę :!:
  • 0

#79 Gość__* Napisany 25 września 2005 - 09:30

Gość__*
  • Goście
I przy okazji liczymy też na ich zdrowy rozsądek ;]
  • 0

#80 Lady Luck Napisany 25 września 2005 - 12:54

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Tak jest, PhunckY, myślę dokładnie tak samo. Remake nie jest nową wersją gry, tylko tą samą grą w innej oprawie garficznej (być może też muzycznej- nie obraziłabym się ;) ).
Oczywiście, jeśli nie wyszłoby im to dwie stówki mamy w plecy... ale czego się nie robi dla FFVII, no nie? ;)
  • 0

#81 Gość__* Napisany 25 września 2005 - 14:30

Gość__*
  • Goście
Ok, remaki są super i wogóle (choć jestem przeciw), ale może lepiej byłoby zrezygnować z remake'a i zrobić po prostu nowego Finala w świecie siódemki? Ot działoby się to lata przed, czy lata po wydarzeniach z FFVII i można by było się fajnie bawić i mieć radochę z nowej fabuły (chyba że SE znowu spie*rzy :? ). Ale dla mnie to lepsze rozwiązanie niż To samo tylko ładniej. Bohaterów FFVII poznawałoby się już jako NPC'ów. Co Wy na to?
  • 0

#82 Lady Luck Napisany 25 września 2005 - 14:39

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

mieć radochę z nowej fabuły (chyba że SE znowu spie*rzy ).


Ano widzisz. Fabuły remake`a nie spartolą, bo fabuła jest gotowa, sprawdzona.
A wszystkie te inne historyjki są opatrzone dużym prawdopodobieństwem... sietu... ;)
  • 0

#83 Gość__* Napisany 25 września 2005 - 14:48

Gość__*
  • Goście

ej, gdyby Aeris wyglądałą przez całą grę tak, jak na tym Tech-Demo, to... no bajka i cudo)

Biorąc pod uwagę fakt, że w Tech Demo nie widać jej twarzy, to rzeczywiście :lol: .

Remake nie jest nową wersją gry, tylko tą samą grą w innej oprawie garficznej

Tylko czy Square-Enix o tym wie? :? W Final Fantasy I nie ma np. Cida. W ogóle. Taka postać nigdzie się nie pojawia. W FFI z pakietu FFOrigins, bodajże w mieście Onlak, jedna postać mówi nam, że Podniebni Ludzie mieli statki, które potrafiły latać po niebie, a ich konstruktor nazywał się Cid. Niby to pikuś, ale nie lubię takiego dodawania "historii" na siłę. Grając w remake FFVII, mogłoby się okazać, że Kadaj, Loz i Yazoo już dawno "byli w planach" :? .
  • 0

#84 Ayu.rin Napisany 25 września 2005 - 15:03

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
SE z pewnością zmieniłoby coś w FFVII, gdyby remake faktycznie miał powstać. Mogliby np. uprościć parę wątków i jak mówiła J dodać Kadaja i spółkę(o matko0.o - maniakalnie poszukujący 'matki' Kadaj i jego dwaj tępogłowi bracia - ”'załamka”'.). Ale można też spojrzeć na sprawę bardziej różowo i pomyśleć sobie, że jedyne co zmieni w VII-demce Square to grafika i obdarowanie postaci prawdziwym, dźwięczym głosem:P, ale czy to możliwe?
  • 0

#85 Gość__* Napisany 25 września 2005 - 15:18

Gość__*
  • Goście
Dla mnie remake to śmierć inwencji i twórczego podejścia. dla twórcy kończy się to częściowym wypróciem z pomysłów. Nie ma w remakeach nic pociagającego tylko grafa, grafa i grafa. Dla mnie o wiele lepszym pomysłem jest siąść i zacząć tworzyć kolejną grę która stanie się kultem niż odświerzac kult. Już AC jest dla mnie deptaniem FFVII, potem będzie gorzej pewnie. Ale fani chcą FFVII na ps3 i chyba jednak ją dostaną :/
  • 0

#86 Ayu.rin Napisany 25 września 2005 - 15:26

Ayu.rin

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 642 Postów:
Masz rację Dagon, remake FFVII będzie klęską pięknego świata i magii zawartej w grze(chociaż kto wie), ale takie posunięcie ze strony Square zapewni im kase, zaś Ci, którzy nie grali w FFVII na PSX z pewnością nie będą narzekać(chodzi mi tu o młodych hardcorowców, którzy zagrywają się na śmierć tylko w najnowsze pozycję, a istnieją tacy, oj tak..). Cóż, poczekamy, zobaczymy, do premiery PS3 jeszcze trochę zostało, nie wspominając już o premierze(domniemanej) FFVII remake...
  • 0

#87 Gość__* Napisany 25 września 2005 - 18:37

Gość__*
  • Goście
Sorki za offa, ale pytanie do Jeanne Key: o co kaman z tym podpisem ? o__O
  • 0

#88 Squall Napisany 25 września 2005 - 18:41

Squall

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 459 Postów:
JK używa bbcode'a "you" [tak - to bbcode, który wstawia do tekstu ksywę usera, który dany tekst czyta], nie przejmuj się tym. :mrgreen:
  • 0

#89 Gość__* Napisany 25 września 2005 - 19:59

Gość__*
  • Goście

ale takie posunięcie ze strony Square zapewni im kase, zaś Ci, którzy nie grali w FFVII na PSX z pewnością nie będą narzekać(chodzi mi tu o młodych hardcorowców, którzy zagrywają się na śmierć tylko w najnowsze pozycję, a istnieją tacy, oj tak..)


Racja racja, ale z mojego punktu widzenia to nie ma znaczenia, bo MNIE nie obchodzi nic a nic czy młode pokolenie pozna FFVII, nie obchodzi mnie też, że SE zarobi kupę kasy. Już na FFAC się nachapali i wystarczy. Jeśli zrobią dobrą FFXII i FFXIII(na ps3) to i kult stworzą i zarobią kupę kasy. Dla mnie ważne jest by ruszać się do przodu a nie stać w miejscu. "A kto stoi w miejscu ten...."
dopowiedźcie sobie sami, bo każdy inaczej to widzi. :wink:
  • 0

#90 Hareez Napisany 26 września 2005 - 08:02

Hareez

    Pikachu

  • Narybek
  • 89 Postów:
Tu mnie jeszcze nie było, ale cuś mi siem widzi, że od tego tygodnia wpadać będę o wiele częściej, bo byłem zamówiłem dla siebiem w szklepie wyszyłkowym jednom sztukem egzemplarza FFVII...
COOOOOOOOO? DOOOOOOOOOOPIERO?
Otóż nie. Nie dopiero. Już gdzie indziej (Cloud ver. Squall) pisałem kiedy i na czym grałem wcześniej w FFVII i jak się to dla mnie skończyło :( . Ale to było dawno temu. A teraz kiedy czytam tu i ówdzie posty "coponiektórych", to tak się podniecam niezdrowo, że wytrzymać ze sobą nie mogę. No i klamka zapadła.
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że, po tak długiej przerwie, następny kontakt z tą grą, pozostawi po sobie lepsze wrażenia niż powrót po latach do FFVIII (i nie chodzi tu bynajminiej o grafikę - ja już jestem w tym wieku, że moja zdolność postrzegania kończy się po pierwszym poligonie :wink: )
  • 0



Inne z tagami: