Skocz do zawartości

Czy podkręcanie DC ma sens??


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Czy podkręcanie DC ma sens?? (18 użytkowników głosowało)

Czy podkręcanie DC ma sens??

  1. Tak (4 głosów [21.05%])

    Procent głosów: 21.05%

  2. Nie (8 głosów [42.11%])

    Procent głosów: 42.11%

  3. Nie wiem (7 głosów [36.84%])

    Procent głosów: 36.84%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1 Gość__* Napisany 09 marca 2005 - 14:28

Gość__*
  • Goście
Właśnie, mam do Was pytanie jako do osób posiadających pierwszą tak obszerną pod względem undergroundowej sceny konsoli.
Ja nie kryję się z tym iż swoją podkręciłem według poradnika tego japońca do 240MHz, niestety u człowieka takiego jak ja poczułem niedosyt i potrzebowałem poszuakć czegoś nowego, tzn. moja chęć pędu do szybkości podkręciła procek do 280MHz.
Niby nic bo to kolejny ćwok powiecie, pecetowiec, który tylko by podkręcał i podkręcał!
Otóż nie bo zyskałem dzięki temu brak opóźnienia dźwięku w filmach DivX i VCD.W filmach XviD, a posiadam tylko ciało czas filmu wyświetlanego w 200MHz wynosił 1min.20sek., po podkręceniu do 240MHz spadł do 1min.10sek., a po podkręceniu do 280MHz spadł do 1 minuty, co uważam za swój osobisty sukces że mogę w spokoju oglądać filmy w dobrej jakości, bez zbędnych konwersji i jednakowej lub, w przypadku XviD szybkości dekompresji obrazu!
Jeżeli sprawa się ma z emulacją to DreamSNES 0.9.8 chodzi za szybko ponieważ autor nie umożliwił wyłączenia opuszczania klatek.
Niestety mam jeszcze starego NeoGeoCD, chyba siódemkę i dwie gry:
MetalSlug2, prędkość animacji jest 100% za wyjątkiem momentów gdzie zaczyna robić się młyn na ekranie, oraz jakiś shooter z widokiem z góry w którym lata się samolotami, i tu nie jest tak ciekawie ponieważ gra działa zbyt szybko.
Z Bleemcastem jest podobnie ponieważ prędkość emulacji jest szybsza niż konsoli Sony, i występuje mniej przekłamań w grafice, głównie przed startem i z żółtymi kolorami samochodów.
Oczywistym minusem takiej przeróbki jest brak możliwości sejwowania na karcie, która nie jest widziana w grze przez DC.
Aha część z Was ma zapewne shooter ShikaramiNoShiro2, który w czasie spektakularnych wybuchów robotów niszczonych przez naszego bohatera zwalniał i to mocno, po przeróbce oczywiście dało się to wyeliminować!
Dziękuję za przeczytanie tego postu!

Napewno część będzie z Was mówiła że jest to nie potrzebne bo DC już umarł!, ja powiem inaczej bo to moja ukochana konsola dla której dużo poświęcam czasu i pieniędzy!!
Jeszcze raz dziękuję!!

Aha a co do kosztów to przeróbka nie jest droga jakieś 35zł, a oszczędza się na płytach aby skompresować film do jakości płynnie wyświetlanego filmu i czasu jaki ta czynność zajmuje.Poza tym również nie trzeba nagrywać filmu lub VCD na płytkę z odtwarzaczem GYPlayer ponieważ jest to niepotrzebne bo produkt Bero odtwarza je doskonale, bo o nim przez ten cały czas
  • 0

#2 AVErsiv Napisany 31 maja 2005 - 20:59

AVErsiv

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 998 Postów:
Brawo !!
ja podkrecam PC na wszelkie sposoby a konsole zostawiam w spokoju ale doceniam twoj zapal i entuzjazm !!
  • 0

#3 nicun Napisany 07 lipca 2005 - 21:35

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:
W sumie pierwszy raz słyszę o podkręcaniu konsol, ale może przyda mi się to pracy inżynierskiej.
  • 0

#4 Gość__* Napisany 08 lipca 2005 - 10:27

Gość__*
  • Goście
Jak to zrobiłeś ? Też mam Dreama i chciałbym go podkręcić. W jaki sposób to zrobić ?
  • 0

#5 nicun Napisany 08 lipca 2005 - 15:33

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 643 Postów:
Ja też z chęcią się pobawię. Napisz jak to zrobiłeś, albo wrzuć linki.
  • 0

#6 Gość__* Napisany 27 sierpnia 2005 - 14:51

Gość__*
  • Goście
Za niedługo powinien ukazać się w dziale felietony na dreamcast.tivi.pl
  • 0

#7 Holden Napisany 23 sierpnia 2013 - 16:35

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
wg mnie nie ma sensu. Należy kupować oryginalne gierki na nienaruszone pachnące fabryką konsole aby móc wspierać NASZĄ UKOCHANĄ BRANŻE
  • 0

#8 Devil Napisany 23 sierpnia 2013 - 16:48

Devil

    .

  • Forumowicze
  • 4 073 Postów:

Oddałem głos na 'nie wiem', gdyż nie posiadam w tym temacie żadnego rozeznania.


  • 0

#9 vagrant3 Napisany 23 sierpnia 2013 - 16:59

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

nie ma to sensu.


  • 0

#10 Holden Napisany 23 sierpnia 2013 - 17:11

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:

Za niedługo powinien ukazać się w dziale felietony na dreamcast.tivi.pl

http://dreamcast.tivi.pl/

gdzie ten felieton 


  • 0